İşte Oy Verdiğiniz Milletvekilleri Cevap Versinler!!!

Başlatan körfez55, 20 Eylül 2007, 13:40:48

« önceki - sonraki »

körfez55

SAMSUN-CEYHAN GİTTİ

Samsun'u önemli bir enerji merkezi haline getirmesi beklenen Samsun-Ceyhan Hampetrol Boru Hattı'nın güzergahı 'resmen' değişti. Güzergah başlangıcının Samsun'dan Ünye'ye kaydırılmasına sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası, "Kendisi gitti, adı da gitsin" şeklinde tepki gösterdi

FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI SONUCU KARAR VERİLDİ
Öte yandan söz konusu hattın daha önce, "Samsun, Çakallı, Kavak, Havza, Suluova, Yüzbeyli, Turhal, Amasya, Gözlek, Hasabdal, Korucuk, Özükavak, Azapbaşlı, Adilli, Boğazlıyan, Kırıkkale, Kayseri, Çayırözü, Karacaören, Yahyalı, Çamlıca, Işıkkaya, İmamoğlu, Mercimek ve Ceyhan" olarak belirlenen güzergahında, yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda, hattın ana karakteristiğinde herhangi bir değişikliğe gidilmeden, yeniden belirlendi. Buna göre, hattın güzergah başlangıcı Ünye olmak üzere, Akkuş, Niksa, Tokat, Yıldızeli, Şarkışla, Pınarbaşı, Sarız, Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan, Sümbaş, Kadirli, Ceyhan, Yumurtalık olarak yeniden düzenlendi.

MİLLETVEKİLLERİ NEDENİNİ AÇIKLASIN
Samsun-Ceyhan hampetrol boru hattının başlangıç güzergahının Ünye'ye kaydırılmasının resmi gazetede yayımlanmasını bazı sivil toplum kuruluşları tepkiyle karşıladı. SAM-SEV Başkanı Sadi Subaşı, boru hattının güzargahının değişme nedenlerini Samsun'un seçilmiş iktidar ve muhalef milletvekillerin kamuoyuna açıklaması gerektiğini söyledi. Güzargah değişikliğinin tahmin edildiğini dile getiren Subaşı, "Samsun'dan her gün bir çivi sökülüyor. Samsun'un muhalefet ve iktidar milletvekilleri neden Samsun'dan her gün bir çivinin söküldüğünü insanlara anlatmıyor. Milletvekilleri mobil santrallerin avukatlığını yapmayı bırakıp mazeretlerini Samsun halkına anlatsınlar" diye konuştu

GELECEĞİMİZ İÇİN İYİ OLMADI
Karadeniz Sanayici İşadamları Derneği (KASİAD) Samsun Şube Başkanı Bekir Çetinkaya, Samsun'un iki ovasından geçecek ham petrol boru hattının maliyetinin dağlık bir alan olan Ünye'de kurulmasına göre daha az olacağını söyleyerek "Bu proje ile Samsun'un ismi bütün dünyaca tanınacak duyulacaktı. Bu şansımızı kaybettik. Ayrıca bu proje Samsun'un hayati bir yatırım olan rafineri yatırımının altyapısını oluşturacaktı. Gelecek açısından bu güzergah değişikliği pek iyi olmadı" ifadelerini kullandı. Bu güne kadar yapılan tüm görüşmelerde ve fizibilite çalışmalarında Samsun-Ceyhan güzergahının en ekonomik güzergah olarak defalarca teyit edildiğini kaydeden Samsun TSO Başkanı Adnan Sakoğlu ise, "Projenin başlangıç noktasının Samsun'dan başka bir yere alınmasının Resmi Gazete'de yer alan gerekçesi kamuoyunu tatmin edici değildir. Değişikliğe ait aydınlatıcı ve ayrıntılı gerekçenin kamuoyuna sunulmasının beklentisi içerisindeyiz" dedi

bu adamlara kendi elleriyle oy veren güdülmeyi sonuna kadar hakeden benim saf hemşehrim şimdi kendine bi sorsun acaba bu adamlar samsun için ne yapıyor?

celebi

körfez55

Alıntı yapılan: "Celebi"Ne yapacaklar Körfez 55 yatacaklar herhalde

onlara %60 oy veren milletimize sormak lazım ne yapacaklarını birisi izmirli 5 i trabzonlu 1 i samsunlu yazık çok yazıkk...

HoliganSamSunLu

abdullah gül için oy verenler A.G den hesap sorsunlar şehrimizin ve ülkemizin geleceğini bir kişi için heba edenler mutlumu acabaaaaaa

HoliganSamSunLu

ben milletvekillerine hiç kızmıyorum samsunlular böyle oldukça semer vuran çok olacaktır emin olun...

celebi

Alıntı yapılan: "HoliganSamSunLu"ben milletvekillerine hiç kızmıyorum samsunlular böyle oldukça semer vuran çok olacaktır emin olun...

yapma be kardeşim SAMSUNLULARI merkep yaprtın yaw :cry:

HoliganSamSunLu

kARDEŞ  HAKSIZSAM SÖYLE YILLARDIR o dediğinden gibi körü körüne oy veren samsunlu değilmi hangi il var kendi adamının azınlıkta kaldığı milletvekili sayısı olan hangi il var beklentilere bu kadar tepikisisz kalan haksız değilim ama duygu yoğunluğunda dozu kaçırmış olabilirim ama iyi de olmuş...

cem and naz55

onları yüzde 60 oyla başımıza milletvekilleri olarak seçtiren samsun halkına sevgi ve saygılarımı gönderiyorum
DURMAK YOK YOLA DEVAM....
AYNEN.......

berusa55

kayacan

Bidahaki seçimlere cevap olarak % 80 oy vermezlerse bana ne derseniz deyin.Samsunda yaşayanlar samsunlu değilki kendi memleketlerine yatırım gidince göbek atıyorlar.Samsuna kim darbe vurursa oy veriyorlar. Bidahaki seçimlere bende aday olacağım vaadlerim
1- Samsundaki liman gereksizdir kapatacağım.
2-Samsunda organize sanayiye gerek yok kapatacağım
3-Samsun büyükşehir olamaz büyükşehiri iptal edeceğim Trabzon ve Orduyu büyükşehir yapacağım
4-Demiryolu ekonomik değil kapatacağım lazım olursa ordu akkuş niksar hattından yeniden yaptırırım.
5-Ordu Ankara hızlı trenini hemen plana koyduruyorum Ordudan niksara ordan ankaraya
6-Bafrayı sinopa çarşamba ve termeyi orduya hemen bağlayacağım.
7- Samsundaki ondokuzmayıs stadı kötü bir yere yapılmış zaten genelde boş oluyor stadı yıkacağım tekkeköye daHA küçük bir stad yaptırırım samsunspora yeter.
8-Samsuna nükleer santral yaptıracağım
9-Yetmez 2 tanede termik santral yaptıracağım hem o bacaların filtresi var oradan çıkan duman değil buhar yüzünüze gözünüze dursun
10-Cümle Samsun halkını .....

bidahaki seçimlerde beni bakan bile yaparlar artık .Yapmazsam namerdim.

kayacan

AlıntıAk Parti Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı biriminde Hayati Yazıcı'dan sonra değişikliklere devam edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Hayati Yazıcı'dan boşalan Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Ankara Milletvekili Haluk İpek'i getirilmesinden sonra, Teşkilat Başkan Yardımcıları da değiştirildi.

Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, Çorum Milletvekili Agah Kafkas, İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirilirken, eski Teşkilat Başkan Yardımcılarından sadece Tokat Milletvekili Zeyid Aslan görevinde kaldı. Eski Teşkilat Başkan Yardımcıları Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem ve Muş Milletvekili Seracettin Karayağız görevlerinden alındı.

11-Kim samunluysa onu görevden aldıracağım.Samsunlu olmasa bile samsun milletvekili olsa bile hiçbir göreve getirttirmeyeceğim.Hatta Samsunun adını değiştirip Trabsun yaptıracağım.Yaptırmazsam namerdim oylar bana.

maço

kımse ak partıye oy verdı dıye bana saf muamelesı yapmasın herkesın dusuncesıne kendınedır.yapılanlardan bende hosnt degılım ama ben oyumu verırken ulkenın genel durumunu ve cumhurbaskanlıgı secımlerını dusunerek verdım.kımseyede hesap vermem kımsede karısamaz.he bı dahakı secımlerde yıne verecenmı dıye sorulursa bole devam ederlerse vermem.

jean

bu gidilse elimizde birsey kalmayacak savunamayan kisilerle daha ne kadar devam edecez oy vermeye

HoliganSamSunLu

bizde değişik bir şey demiyoruz aynı kaydeden çalıyoruz sözler değişik bende diyorumki cumhurbaşkalığı için ülkenin bütün değerlerini çöpe atan zihniyetten bahsediyorum cumhur başkanı seçilci başlar göğe ermiştir sanırım .. ama ülkemiizn bulunduğu tehlikeyi görmemek içinde at gözlüğü takmak laızm geleceğimizi conilere teslim edenler tarih önünde hesap vercektir bu böyle biline ayrıca kimseyi mahkum etmek hakkımız değil isteyen istediği partiye oy vermiştir bundan sonrada verecektir ama bari sandığa giderken şu gözlükleri çıkarsalar ...

maço

herkes bu ulkenın durumunu ayrıca belkı ınanmıcaksınız secımlerden once gelısen bolucu olaylar benı mhp ye yonlendırmıstı ama chp ve mhp nın nerdeyse aynı gıbı gosterılmesı kendılerı tarafından hatta koalısyon muhebbetlerıde benı akp ye yonlendırdı.benım sorunum basortusu yasagıydı.ve ulkenın en onemlı yerı olan cankaya koskune gırmesı en azndan unıversıtedekı kardeslerıme ıyılık yapmısımdır dıye dusunuyorum.mhp duzeltemezdı oncedende gorduk chp desen hıc bulasmaya gerek yok.baykala ragmen verenlerden olmak ıstemem :D

sakın ha serıat muabbetlerı yapmayın