işte samsunspor gerçekleri

Başlatan 34_55, 06 Temmuz 2010, 13:07:55

« önceki - sonraki »

AntZ

Alıntı yapılan: beşnumara - 13 Temmuz 2010, 01:10:10
Bu konuyla ilgili geniş bir bilgi lazım.Eğer geniş bilgiye ulaşabilirsek sesimizi ulusal kanalda duyurabileceğiz.Ne yapabiliriz bu hususta.Star haber bu hususta bilgi istiyor.O bilgiye ulaşırlarsa bu işin üstüne giderler ama nereye kadar giderler nerde tıkanırlar bilemiyorum.

Denge gazetesinden 2 köşe yazısı linki, a takımı operasyon haberleri, Samsunspor'un ani çöküşü, ve geçen seneki halk gazetesindeki temlik listesi yeterli olur. Bir de Adnan Bahadır'la konuşurlarsa istedikleri bilgiyi alırlar.

YaşarDoğu

AlıntıDERDİM ÇOKTUR HANGİSİNE YANAYIM

Değerli dostlar bugün hayli dertliyim, nedenine gelince hafta sonu şehri terk etmiştim, geldiğimde bir de ne göreyim, masamın üzeri zarflarla dolu, ne zarfı diye soracağınızı bildiğimden izin verin açıklayayım. Öncelikle bundan  tam iki yıl önce yaptığımız bir haberle ilgili Cumhuriyet Savcılığı"nın başlattığı soruşturma sonucu hazırlanan iddianame çok ilginç ve de çok ciddi konuları içermekte, bununla ilgili önümüzdeki günlerde manşet haberleri yapacağımızdan detaya girmek istemiyorum. Ancak bazı yorumcu arkadaşların eleştirdikleri dedi-kodu veya iftira ithamlarının doğru olup, olmadığını bu yazıları belgeleri ile birlikte sunduğumuzda rahatlıkla göreceğiz.

Geçtiğimiz hafta yazdığımız köşe yazılarından ikisi ile ilgili hayli telefon aldım, hatta nerede ise telefonlarım kilitlendi desem yeri var. Bu yazılardan birisi Samsunspor Kulübü"ne para vermedikleri halde temlik koyan eski yöneticilerle ilgili yazdığım yazı idi. Şundan emin olabilirsiniz yazdığım yazının sonuna kadar arkasındayım, yazdıklarımın eksiği var, fazlası yok. Bu konuda itirazı olan varsa adam gibi çıkıp, yanıma gelecek, ondan sonra bakalım kim haklı kim haksız bu toplum görecek. Bu şehrin en önemli çıkmazlarından birisi de kısa yoldan haksız kazançlar elde ederek, zengin olan bazı insanların toplumsal olaylara duyarsız kalıp, sosyal aktivitelere tek kuruş yardım etmeden, aradan geçinmeleridir. Bana göre bu şehirde şuralı, buralı ayırımı yapılmaksızın, iş hayatında başarılı olan insanları sosyal hayata kanalize etmenin yolunu aramak gerekir, şayet güzellikle başarmak mümkün olmazsa, içlerinden kısa yolla zengin olanların nasıl zengin olduklarını toplumla paylaşmak gerektiği kanaatindeyim. Bunu yapmak toplumsal hizmetin gereğidir. Şehrimizde yaşayıp, hava atmaya sıra geldiğinde mangalda kül bırakmayan ancak elini cebine atmaya sıra geldiğinde ise cebinde akrep olan insanları teker, teker yazacağımı şimdiden bilmelerini isterim. Adam daha on beş, yirmi yıl öncesine kadar inşaatlarda beton dökerken, şimdi çoluğunun, çocuğunun, hatta nerede ise yedi sülalesinin altında son model arabalarla gezerken, bu şehrin takımına tek kuruş para vermemişse, kazandığı parayı hangi yollardan kazandığını, akrabaları, kardeşler, ile ilgili hazırlanan savcılık iddianamelerini, yaptıkları tarihi eser kaçakçılığından, bilmem ne satma işlerine kadar her şeylerini yazmak bana göre vatana hizmetin ta kendisidir. Hatta Adalet Partisi döneminin hızlı iş adamlarından, Hüseyin Özalp"in kılıcının her iki tarafının kestiği dönemlerde Kirazlık bölgesinde kayalıkları, hatta ormanlık alanları talan ederek, benzinlik, araba satış merkezleri yapan, hala daha  araç teşhir merkezi olarak kullandıkları alanın tapusu olmadığı halde dünyanın parasını kazananlar ve kazandıkları paralardan şehrin kulübüne tek kuruş yardım etmeyenleri de yazmak yine bizim boynumuzun borcudur. Bunların dışında şu kadar çocuk okuttuğunu veya farklı hayır kurumlarına yardım ettiğinden Samsunspor"a yardım etmek istemediklerini söyleyen, ama iş zamparalığa veya başka ahlaksız işlere sıra geldiğinde har vurup, harman savunanları da yazacağız. Geçen hafta İmamlarla ilgili yazdığım yazı da hayli olumlu ve olumsuz tepkiler almıştı, dün geldiğimde masamın üzerinde kocaman bir zarf, içerisinde Müftü efendinin yediği hezeyanlardan oluşan evrakları görünce dudaklarım uçukladı. İnsan değil Müslüman, değil, din görevlisi, değil, müftü,  gayri Müslim olsa bu yapılanları yapmaz, bu evrakları da teker, teker sizlere açıklayıp, konu ile ilgili detaylara gireceğiz. Bu memlekette kimlerin neler yaptığını siz de görün de bu fakirin neden isyan ettiğini daha iyi anlayın. İnsanlara örnek olması gereken müftülerin ne haltlar işlediklerini evrakları ile dokümanları ile ayrıntılı olarak sizlere sunacağız. Dikkat ederseniz yazının başlığını derdim çoktur hangisine yanayım diye verdim, ben yokken beni dertlendirecek o kadar çok şey olmuş ki, hangisini anlatacağımı bilemiyorum. İlkadım Belediyesi"nin eski Başkanı, TBMM"nin yandan çarklı danışmanı Erdoğan Tok eski dava arkadaşlarına akşam yemeği vermiş, bu yemekte birlikte çalıştığı eski teşkilat arkadaşları varmış. Eski İl Başkanı"ndan, Meclis Başkanı"na, İl Genel Meclisi Üyelerine varıncaya kadar herkes davetli imiş, fakat gelen davetiyelere baktım beni davet etmemiş, Erdoğan Tok"la 4 yıl Büyükşehir Belediyesi"nde birlikte çalıştık, hatta sıkıştıkça beni buldu, her sıkıştığında da yardımcı oldum. Hiç unutmam bir ay maaş ödeyemiyordu tamı tamına tek kalemde 350.000 TL yardım ettik ona, maaşları ödedi, haftanın en az beş günü birlikte idik,  ama eski mesai arkadaşları arasına giremeyince üzüntümden tam on kilo zayıfladım. Erdoğan Tok hayatının hiçbir safhasında tek başına hareket edemeyen, mutlaka birilerinin güdümünde olması gereken bir arkadaşımız olduğundan, kimlerin talimatı sonucu bana davetiye veremediğini çok iyi bildiğimden, bu davranışı ona çok görmedim. Adamın il başkan adayı, listesinden haberi yok, birilerinin hazırladığı listeyi kongrede öğreniyor. Bu adamdan değil lider, değil danışman, olsa olsa birilerinin güdümünde kukla olur. Bizimde kuklalarla işimiz olmayacağına göre Allah yolunu açık eylesin. Gelelim bir başka sabah kahvaltısına bizim sandukacıbaşı ben yokken sabah kahvaltısı vermiş, vermesine vermiş ama bize ayrılan yer bitti.

Bu konuyu başka yazıda görüşmek üzere hoşça kalın

Adnan Bahadır

beşnumara

Gerekli ön bilgileri verdim şuan itibariyle.Artık iş onlarda kaldı.Eğer bu işin gerçekten üstüne gitmek istiyorlarsa Adnan Bahadırla irtibata geçerler.Adam bağıra bağıra söylüyor elimde belgeler var diyor.inşaallah bu işin üstüne giderler de bütün pislikler çıkmasa da bir kısmının çıkması samsunda çok şeyi değiştirir diye düşünüyorum

Lusage

İnş. üstüne giderler. Yoksa yine üstü örtülecek öyle görünüyor...  >:( >:( >:( >:(

berusa55

17 Temmuz 2010, 14:06:15 #49 Son düzenlenme: 17 Temmuz 2010, 14:08:09 berusa55
AlıntıKasaya girmedi

[ 17.07.2010 ]

Samsunspor eski başkanlarından Sezgin Gümüş, eski otogar ihalesinden sonra Acteeum firmasının kulüp için bir büyük bir para ödediğini duyduğunu ancak bu paranın Samsunspor kasasına girmediğini açıkladı.Gümüş, kulüp başkanı olduğu dönemde Acteeum firmasının ihale sonrasında Samsunspor'a yüklü bir bağış yapacağının gazetelere de yansıdığını hatırlatarak, şunları söyledi: Eski başkan Sezgin Gümüş, "Benim başkanlığım döneminde gelişen bu olayı bizde duymuştuk. O dönem biz de işin üzerinde durmaya çalıştık. Gerekli görüşmelerimizi yaptık. Ancak bir sonuç alamadık ve paranın nereye gittiğini bulamadık. Ben kamuoyunun bu paranın nereye gittiğini bildiğine inanıyorum. Şunun kesinlikle bilinmesini istiyorum ki, alınan bu para Samsunspor'un kasasına girmedi. Bu konuşulanlar eğer doğruysa artık mevcut Samsunspor yönetiminin olayları takip etmesi gerekiyor."

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=1

epçeli köylü

Yuh bu kadarda olurmu ya.Hiçmi savcı yok.Hiçmi hukuk yok bu ülkede.Aleni soymuşlar.

berusa55

AlıntıPara sır oldu
[ 18.07.2010 ]

Eski Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, kulüp kasasına, eski otogar alanı ihalesini kazanan Acteeum'dan gelen bir paranın girmediğini söyledi. Fuat Köktaş, ihalenin yapıldığı dönemde AK Parti İl başkanı olduğunu hatırlatarak, "Eski otogar alanının ihalesine Yeşilyurt firmasının katılmasını istemiştim. Önemli bir arsa ucuza gitmesin, belediyenin kasasına para girsin diye.  Hatta ihaleden çekilirse, Samsunspor'a bağış yapılması şartıyla çekilmesini istemiştim. Nitekim de öyle oldu ve Acteeum firmasına bu teklifi yaptı. Onlar da Samsunspor'a yanlış hatırlamıyorsam  1 milyon dolar verilmeyi taahhüt etti. O dönemde ihale hazır bulunan herkes bu konuyu biliyor" dedi. Köktaş, kendi başkanlığı döneminde de Acteeum'un taahhüt ettiği paranın Samsunspor kasasına girmediğini kaydetti. Köktaş'tan önce kulüp başkanlığı yapan Sezgin Gümüş de Acteeum'un taahhüt ettiği paranın Samsunspor'a verilmediğini açıklamıştı.

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=4

Herkes bir şey diyor hey Allah'ım sen sabır :(

germencisse

Sezgin Gümüşte sağlam pabuç değil..gündeme gelmek için bahaneler buluyorlar..tam doğruluk payı olabilir ama tamda kongre öncesi biraz karışık geldi bana..günahını almayalım yinede.. :-\ :-\ :-\

34_55

diğerleri çokmu doğru kardeşim isim yazmaya kalkarsak bitiremeyiz okuduk kimlerin nekadar doğru ve dürüst olduğunu lütfen bizim derdimiz samsunsporumuzu kurtarmak olayları sadece bir kişi için kişiselleştirmeyelim...

mehmet yılmaz

AlıntıBu Şehirde Neler Oluyor?

M. Teoman Taş Samsunlular Derneği Yönetim Kurulu yaptığı basın açıklamasında son günlerde Samsunspor üzerinden birilerinin haksız kazanç sağladıkları iddialarını gündeme getirterek, "bu şehirde neler oluyor?" diye sordu.

Son günlerde yerel basındaki köşe yazılarında ortaya atılan ve başta Samsunspor olmak üzere Samsun şehri üzerinden haksız kazanç elde ettikleri söylenen kişilerden bahseden iddialardaki meblağların uçukluğuna dikkat çeken dernek yönetimi, "bu iddiaların aslını bilmek biz Samsunluların hakkıdır. Lütfen bu iddialar yetkili kurumlarca araştırılsın ve sonuçları ortaya konsun" dediler.

M. Teoman Taş Samsunlular Derneği Basın Açıklaması Tam Metni

Son bir haftada, Samsun'da yayın yapan iki yerel gazetenin başyazarları, köşelerinde, kamu yararına dernek statüsündeki Samsunspor ile ilgili büyük miktarların telaffuz edildiği ve içine şehrimizin siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin adlarını da ekleyerek, iki ayrı olayı taşıdılar.Ayrıca, Samsun için bir kangren olan eski otogar alanı yine gazete sayfalarında olumsuz olarak yerini aldı.

Öncelikle Samsunspor ile ilgili olarak ortaya atılan ayrı ayrı her iki iddia da, karışan isimler ve iddia edilen rakamların büyüklüğü ile son derece vahimdir. İki başyazarın da, bu iddialarını bu kadar açık ve bazılarını da belgeye dayandıklarını söyleyerek dile getirmeleri de ayrıca düşündürücüdür.

Kamu yararına dernek statüsündeki Samsunspor üzerinden oynandığı iddia edilen oyunlar ile haksız ve kanuna aykırı kullanıldığı iddia edilen paralar ve bu ithamlara maruz kalan isimlere bakıldığında, bu iddiaların bu güne kadar sadece gazete sütunlarında kalması iddiaların kendisi kadar vahim ve düşündürücüdür. Bu durum ise, şehrimizin genel işleyişi ile geleceği açısından bizi endişe ve karamsarlığa sevk etmektedir.

Suçlananların, dile getirilen iddialar ile ilgili sessizliklerini koruması kadar, zarara uğratılanın, kamu yararına bir dernek olması hasebiyle, bizzat kamunun kendisi olması göz önüne alındığında, gerek şehir muhalefeti ile sivil toplumun ve gerekse yetkili mercilerin harekete geçmekte bugüne kadar beklemeleri biz sıradan samsunluları kaygılandırmaktadır.

Gerçek olmamasını canı gönülden ümit ettiğimiz bu iddialar, yetkili merciler tarafından bir an önce açıklığa kavuşturulmalı ve bu vahim iddialar gerçek dışı ise, bu iddiaları ortaya atanlar cezalandırılmalıdır. Ancak, eğer bu başyazarlarımızın ayrı ayrı dile getirdikleri iddialar gerçek ise, kamu bugüne kadar korkunç zararlara uğratılmış demektir ki,bu vakaların cezalandırılmaması toplum vicdanını derinden yaralar.

Eski otogar ile ilgili olarak ise, teknik bilgilere sahip olmayan biz şehir halkı, yine kapalı kapılar ardında ve konunun baş muhatabı sayın Büyükşehir belediye başkanının katılımı olmadığı bir toplantının sonuçlarına razı bırakıldık. "Kamu yararının" bu şirkete gösterilen toleransın neresinde olduğunu kamu olarak sorgulamak en doğal hakkımızdır. Yerli şirketlere, kendi hemşerisine ve kendi kurumlarına bu sabrı gösteremeyen bir idare, üç yıldır şehrimize bir girdi sağlamayan, şehrin en değerli arazisini toplam altı yıl esaret altına alan bu yabancı menşeili şirketin, Samsun halkı için yarar sağlayacak hangi edime ve hangi nevi şahsına ait bir özelliğe sahip olduğunu halkı ile paylaşmalıdır. Samsunlu yatırımcıların her boş binayı güzel otellere ve alışveriş merkezlerine dönüştürebildiği bu şehirde,en değerli araziye üç yıldır çivi çakamayan bir zihniyet,kamu adına önümüzdeki üç yılda neyi başaracaktır sorusunu kamu adına, muhalefetin ve konunun uzmanı bazı sivil toplum örgütlerinin sustuğu bir ortamda, muhataplarına sormayı görev addederiz.

Biz Samsunlular olarak, insanlar arasında kulaktan kulağa dolaşan ve artık gazete sütunlarına taşınan bu vahim iddialar ile ilgili  muhataplarından ve yetkili mercilerden bir açıklama ve bir araştırmayı ısrarla istediğimiz ve beklediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız..

M. Teoman Taş Samsunlular Derneği Yönetim Kurulu

http://www.samsunspor.biz/haber-Bu_Sehirde_Neler_Oluyor_-7718-

METE_55

bence tarartarlar olarak nasıl bütünleşip yürüyüş düzenlediysek tekrar bir olup savcılığa  gazete delilleriyle olaylarla ilgili suç duyurusunda bulunabilirmiyiz acaba sitemizdeki avukat arkadaşlara sormak isterim....

beşnumara

Çok yerinde açıklama olmuş.İnşaallah birileri artık harekete geçer

kaptan 55

gereğinin yapılmasını yetkililerden arz ederiz...