Son 4 günde 7 şehit- şehit teğmen Samsunlu

Başlatan 16 SS 1965, 01 Mayıs 2010, 12:07:20

« önceki - sonraki »

16 SS 1965

01 Mayıs 2010, 12:07:20 Son düzenlenme: 02 Mayıs 2010, 13:40:17 samsuni
Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu civarında teröristlerle sağlanan sıcak temas sonucu çatışma yaşandığı öğrenildi

Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda aralarında karakol komutanının da bulunduğu 4 asker şehit oldu, ikisi ağır 7 asker de yaralandı.

Nazimiye İlçesi'nin Bingöl'ün Yayladere sınırı yakınlarında bulunan Sarıyayla Jandarma Karakolu'na dün akşam saat 23.00 sıralarında kalabalık bir PKK'lı terörist grup tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin de PKK'lı gruba anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Havanın yağışlı ve sisli olması nedeniyle kobra helikopterler çatışmaya müdahale edemedi.

Çatışmalar sabaha kadar sürdü

Şiddetli çatışmalar sabah saatlerine kadar sürerken, havanın aydınlanmasıyla birlikte bölgeye karayoluyla destek kuvvetler ve ambulanslar sevk edildi. Takviye kuvvetlerin bölgeye ulaşmasının ardından teröristler ormanlık alana kaçtı. Çatışmalarda ilk belirlemelere göre 4 asker şehit olurken, 2'si ağır 7 asker de yaralandı. Çatışmada çok sayıda teröristin de öldürüldüğü belirtildi.

Yaralı askerler, bölgeye ulaşan ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan yaralılar, burada yapılan ilk müdahalenin ardından helikopterlerle Elazığ Asker Hastanesi'ne sevk edildi.

Bölgeye asker sevkiyatı yapıldı

Sisin dağılmasının ardından bölgeye, helikopterlere asker sevkiyatı yapıldı. Birlikler, teröristlerin kaçış noktalarına indirilirken, kobra tipi helikopterler de PKK'lı teröristlerin gizlenebileceği yerleri bombalamaya başladı. Bölgede geniş çaplı operasyonlar devam ediyor.

kuzey55

ben anlamıyorum nasıl bu kadar aciz kalabiliyoruz.hep biz şehit veriyoruz.bu adamlarla çatışacak gücümüz yokmu allah aşkına.ben mi bilmiyorum biri bana anlatsın.

YaşarDoğu

Allah rahmet eylesin , başımız sağolsun.Yaralılara Allah acil şifa versin.

İtsoyları , pusu kurmaktan , arkadan vurmaktan başka ne bilirsin.

Anlatacak bişi yok Mustafa, yazla beraber dağlardan inmeye başladı itsoyları ve onların işi kahpece pusu kurmak.Dünyanın en büyük askeri güclerinden biriyiz diye övünüyoruz ama malesef doğumuzu Irak ,İran sınırırmızı koruyamıyoruz.Neden acaba?

Dinçer Bektaş

Başımız Sağolsun..Allah (cc) yakınlarına sabır versin...ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

gkhn

YaSeF55

Allah Rahmet Eylesin.Allah Yakınlarına Sabırlar Versin.. ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

55.hakan

Alıntı yapılan: kuzey55 - 01 Mayıs 2010, 12:09:11
ben anlamıyorum nasıl bu kadar aciz kalabiliyoruz.hep biz şehit veriyoruz.bu adamlarla çatışacak gücümüz yokmu allah aşkına.ben mi bilmiyorum biri bana anlatsın.
çok sayıda terörist öldürüldü yazıyor haberde dikkat ettiysen hep bizde zaiyat yok aslında ama teröristlerin öldürülmesini öne çıkarmıyorlar haberlerde nedense bu da bizde psikolojik baskı yaratıyor basın bu gücünü bizden yana kullanmak yerine ister istemez onlardan yana kullanıp onların propogandasını yapıyor halbuki söylesene haber başlığında çok sayıda terörist de öldürüldü diye;ayrıca bir de şunu demişsin bizim çatışacak gücümüz mü yok adamlar gelip karakola saldırıyolar gecenin bir saati günlerce hazırlanıyorlar şehit vermemek çok zor teröristler karşımıza geçiyorlar da biz mi çatışmıyoruz

kuzey55

ben hiçbir yerde hiçbir kanalda çok sayıda terörst öldürüldü diye birşey duymadım.zoruma gidiyo artık.

samsunmania

01 Mayıs 2010, 13:09:53 #8 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2010, 13:11:25 samsunmania55
Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 01 Mayıs 2010, 12:12:03
Allah rahmet eylesin , başımız sağolsun.Yaralılara Allah acil şifa versin.

İtsoyları , pusu kurmaktan , arkadan vurmaktan başka ne bilirsin.

Anlatacak bişi yok Mustafa, yazla beraber dağlardan inmeye başladı itsoyları ve onların işi kahpece pusu kurmak.Dünyanın en büyük askeri güclerinden biriyiz diye övünüyoruz ama malesef doğumuzu Irak ,İran sınırırmızı koruyamıyoruz.Neden acaba?
Alıntı yapılan: kuzey55 - 01 Mayıs 2010, 12:09:11

Oraların arazi koşulları inanamayacağınız kadar böyle itliklere,pusuya müsait. Bir de oranın halkı destek verince hedefte kalıyorsunuz.

Düzenli ordunun gerilla savaşı yapması da çok zor. Çok meşakkatli. Arazi müsait olsa bu itler bir mermi bile sıkamaz ama araziyi çok iyi biliyolar ve uzun namlulu silahlarla karakolları tarayıp hemen mağralarına kaçıyorlar. Sadece hakkari, şırnak bölgesini ütülesek Türkiye yüzölçümüne yakın bir dağlık alan olduğunu söyleyebiliriz.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, yüce Türk Milleti'ne başsağlığı diliyorum. Allah bunlaın ve bunlara destek verenlerin belasını verecektir sonunda. Siyasi,askeri, ekonomik tedbirlerin tam olarak sağlanması ile ancak buradaki terör biter. Yoksa böyle acı haberleri daha çok alırız.

celebi

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 01 Mayıs 2010, 13:09:53
Oraların arazi koşulları inanamayacağınız kadar böyle itliklere,pusuya müsait. Bir de oranın halkı destek verince hedefte kalıyorsunuz.

Düzenli ordunun gerilla savaşı yapması da çok zor. Çok meşakkatli. Arazi müsait olsa bu itler bir mermi bile sıkamaz ama araziyi çok iyi biliyolar ve uzun namlulu silahlarla karakolları tarayıp hemen mağralarına kaçıyorlar. Sadece hakkari, şırnak bölgesini ütülesek Türkiye yüzölçümüne yakın bir dağlık alan olduğunu söyleyebiliriz.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, yüce Türk Milleti'ne başsağlığı diliyorum. Allah bunlaın ve bunlara destek verenlerin belasını verecektir sonunda. Siyasi,askeri, ekonomik tedbirlerin tam olarak sağlanması ile ancak buradaki terör biter. Yoksa böyle acı haberleri daha çok alırız.

KareAs55

16 SS 1965

bugün yine hakkaride 1 şehit haberi daha var mayına basmış

16 SS 1965

şehitler  kayseri , sivas , adıyaman , izmit ve muğladan

16 SS 1965

eLLis

Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.

Ahmet Türk'e yumruk atılınca 1 hafta boyunca kınanır bu ülkede ama ne yazıkki hergün şehit verilirken kimsenin içi sızlamazmı bu bize yapılanlar herhangi başka bir ülkeye yapısaydı orayı toz duman etmezmiydi acaba