Çocuk Yuvasından Samsunspor A Takımına...

Başlatan HaSaNCaN, 10 Temmuz 2009, 12:22:06

« önceki - sonraki »

Amsterdamli

Çocuk yuvasından Samsunspor´a

Kırmızı Beyazlıların 18 yaşındaki genç futbolcusu Gökhan Kırıkkaya, ilginç hayat hikayesini ve Samsunspor´a gelişini muhabirimiz İlker Aktaş´a anlattı.Samsunspor'un Arnavutköy Belediyespor'dan transfer ettiği 18 yaşındaki genç futbolcu Gökhan Kırıkkaya, çok ilginç olan hayat öyküsünü muhabirimiz İlker Aktaş'a anlattı. 15 yıl önce annesi ve babasının ayrıldığını, bir müddet amcasının yanında kaldıktan sonra da Bolluca Çocuk Yuvası'nda yatılı okula yerleştirildiğini söyleyen Gökhan, "Ben iki yaşındayken annem ve babam ayrıldı.Bu olayın ardından 1 yıl amcamın yanında kaldım. Amcamların durumu çok iyi değildi. 4 yaşına geldiğimde ise Bolluca Çocuk Yuvası'nda yatılı olarak okumaya başladım" dedi.

BURSLU ÖĞRENCİ GİBİYDİM
Gökhan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bolluca Çocuk Yuvası özel bir yatılı okul gibiydi. 15 yıl orada okudum. Bir nevi burslu öğrenciydim. Futbola Arnavutköy Belediyespor'da başladım. Ardından Gaziosmanpaşa ve Kartalspor'da oynadıktan sonra yeniden Arnavutköy Belediyespor'a geri döndüm."

İSTANBUL'DA SEÇMELER YAPILDI
Arnavutköy Belediyespor'dan Samsunspor'a gelişini de anlatan genç golcü Gökhan Kırıkkaya, "Samsunspor Altyapı Antrenörü Ayhan Bayraktar İstanbul'da bir seçme yapmıştı. Amatör liglerdeki iyi oyuncuları bir araya toplayarak bunlar arasında yeniden seçme yaptı. Yaklaşık 50 sporcu vardı. Bu sporcular içinden yetenekli olanları Samsun'da ayrı bir seçmeye tutacaklardı. Ama Ayhan Bayraktar hocamızın Erkut Tutu yöneticimizle yaptığı görüşmeler sonrasında direk olarak Samsunspor'a geldim ve kampa katıldım" diye konuştu.

ANNEM ÇOK MUTLU OLDU
Yurtta kaldığı süre boyunca sürekli annesi, babası ve amcaları ile görüştüğünü söyleyen Gökhan, "Babam ben 8 yaşındayken vefat etti. Annemle, ağabeyimle ve ablamla hala görüşüyorum. Sürekli irtibat halindeyiz. Annem, benim Samsunspor'a geleceğimi öğrendiğinde çok sevindi. Onları mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım. Ben de Samsunspor'da olmaktan çok mutluyum" dedi.

EKSİKLERİMİ BURADA GİDERECEĞİM
Samsunspor'daki hedeflerinden de bahseden Gökhan, "Ben buraya amatör bir takımdan geldim. Amatör takımlarda imkanlar kısıtlı oluyor. Haftada iki gün idman yapabiliyorsun. Benim eksiklerim var. İlk olarak Paf Takım'da forma giyeceğim. Orada kendimi en iyi şekilde hazırlayıp eksiklerimi gidermek ve 1 yıl sonra A Takım'da forma giymek için çabalayacağım" diye konuştu.

HOCAMIZ ÇOK ANLAYIŞLI
Bolu Gerede'de ki birinci etap kamp çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Gökhan, "Kampın 5'inci günü dizime aldığım darbe sonrasında sakatlandım ve birkaç çalışmaya katılamadım. Ama onun dışında kamp çak güzel geçti diyebilirim. Yeni hocamızla ben de herkes gibi burada tanıştım. Turhan hocamız çok anlayışlı ve güler yüzlü. İnsanın çalıştıkça çalışası geliyor. Hatta ben ağrılarım olmasına rağmen bazı çalışmalara katıldım. Hocamızla birebir yaptığımız görüşmelerin de çok verimli geçtiğini düşünüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Haber Gazetesi