Tepkiler Dinmiyor; M. Teoman Taş Samsunlular Derneğinden Açıklama

Başlatan mehmet yılmaz, 15 Haziran 2009, 15:40:25

« önceki - sonraki »

samsunmania

Haber ajansspor'a da düşmüş.

"Bizden futbolcu almayın" dedi mi?

Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç, Kulüpler Birliği toplantısında Samsunspor'dan futbolcu alınmamasını istedikleri yönündeki haberleri yalanladı. Tomaç, Fenerium mağazasının açılışına kulüp tarafından gönderilen çiçeğe tepki gösterilmesine de değindi..

Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç, yönetim kurulu üyesi Tahsin Kosif ile birlikte Nuri Asan Tesisleri Toplantı Salonu'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan Tomaç, Kulüpler Birliği toplantısında Samsunspor'dan futbolcu alınmamasını istediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını belirterek, "Geçen hafta Kulüpler Birliği toplantısı ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun Olağan Mali Genel Kurulu'na katıldık. Bu toplantılarda TFF Başkanı Mahmut Özgener ile görüştük. Görüşmede Samsunspor'un lisans engeli konusunda görüş ve isteklerimizi belirttik. Sayın Özgener, kulüplerin mali durumlarının iyi olmaması nedeniyle kulüplere mali denetim getireceklerini belirtti. Biz de bu kararı destekledik. Ama kulüplerin bu borçlarının oluşmasında TFF'nin payı ve etkisi olduğu düşüncesi içerisinde olduğumuzu, daha önce bu kararın alınmaması nedeniyle kulüplerin bu duruma düştüğünü, bu sebeple de lisans verilmemesi kararının katı bir karar olduğunu, en azından borçlar nedeniyle transfer yapamayan kulüplere biri kaleci olmak üzere 2 futbolcunun transferinde esneklik getirilebileceğini, yönetmeliklerin bu duruma müsait olduğunu ve TFF'nin de karar alma yetkisiyle ekonomik zorluk çeken kulüplerin transfer yapma şansının doğacağını, aksi halde Samsunspor ve Samsunspor gibi kulüplerin devamlı kan kaybedeceklerini ve kararın yanlış olduğunu belirttik. Diğer kulüpler de bizim bu önerimize destek vermelerine rağmen TFF Başkanı Mahmut Özgener, bunun mümkün olamayacağını ve bazı mazeretler öne sürerek teklifi kabul edemeyeceğini açıkladı. Biz de bunun üzerine Samsunspor'un transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle futbolcuların kulübün eli mahkum düşüncesiyle değerinden fazla paralar istediklerini belirterek, bize bir kaleci ve 2 futbolcu transferi konusunda müsaade etmelerini istedik. Bu sözler üzerine Boluspor Başkanı Necip Çarık ise kendilerinin de aynı durumda olduklarını, bu yüzden bizim kalecimizi ve futbolcumuzu almayacaklarını söylediler. Bu sözü onlar söylemiştir. Söz konusu gazetede yazıldığı gibi 'bizden futbolcu almayın' gibi bir söz edilmemiştir" diye konuştu.

Teknik direktör arayışları ve transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Tomaç, "Samsunspor'un transfer tahtası kapalı olduğundan mevcut kadromuzu muhafaza etmeye çalışıyoruz ve mevcut kadrodan fire verilmesine sıcak bakmıyoruz. Ama kulübün kurallarına uymayacak futbolcularımızı aramızda bulundurmayacağız. Ayrıca herhangi futbolcumuza iyi bir teklif geldiğinde verebiliriz. Teknik direktör konusunda kulübümüzün bir takım arayışları var. İmkanlar ve hedef doğrultusunda buna uygun olarak teknik direktör belirlemenin daha yerinde olacağı düşüncesindeyiz. İlkeli bir teknik direktör, hedefi olan kulübe gelmek ister. Bu nedenle teknik adam konusunda titiz davranıyoruz. Yeni sezon hazırlıklarımız 1 ve 15 Temmuz tarihleri arasında İzmir'in Ödemiş Yaylası'nda yapılacak kampla başlayacak. Samsunspor'un onuruna ve gururuna yakışan bir kamp yeri seçtik" şeklinde konuştu.

Fenerium mağazasının açılışına kulüp tarafından gönderilen çiçeğe Samsunspor taraftarlarının tepki göstermesine anlam veremediğini kaydeden Tomaç, "Fenerbahçe Kulübü'nden bize böyle bir mağazanın açılışı için bir davetiye gelmiştir. Biz de kulüpler arası dostluğun gereği kulübümüz adına çiçek gönderdik. Ama Samsunsporlu taraftarlardan tepki gelmiştir. Kulüpler arası dostluk gereği yapılan bu harekete gösterilen tepkiyi anlamış değilim" ifadelerini kullandı.

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20090616/bizden_futbolcu_almayin_dedi_mi.html?ref=tur_satb

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 16 Haziran 2009, 11:05:27
Fenerium mağazasının açılışına kulüp tarafından gönderilen çiçeğe Samsunspor taraftarlarının tepki göstermesine anlam veremediğini kaydeden Tomaç, "Fenerbahçe Kulübü'nden bize böyle bir mağazanın açılışı için bir davetiye gelmiştir. Biz de kulüpler arası dostluğun gereği kulübümüz adına çiçek gönderdik. Ama Samsunsporlu taraftarlardan tepki gelmiştir. Kulüpler arası dostluk gereği yapılan bu harekete gösterilen tepkiyi anlamış değilim" ifadelerini kullandı.
ulan fener kim dostluk kim?bu yapılan hareketin adı dostluk değil yalamalık olur?

samsunmania

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 16 Haziran 2009, 11:05:27

Yeni sezon hazırlıklarımız 1 ve 15 Temmuz tarihleri arasında İzmir'in Ödemiş Yaylası'nda yapılacak kampla başlayacak. Samsunspor'un onuruna ve gururuna yakışan bir kamp yeri seçtik" şeklinde konuştu.

Bu haber ajanslarında da Türkçe kullanma özürlüler var galiba. Samsunspor'un onuruna, gururuna laf getirmedik cümlesini kamp yeri ile birbirine sokmuşlar. Samsunspor'un onuruna, gururuna yakışan kamp yerleri 5 yıldızlı olanlardır diyelim o zaman.

red_white

Samsundaki arkadaşlar bugünki gazetelerin fotolarını ve yazılarını siteye atmalarını bekliyoruz internette tamamı verilmiyor yardımcı olursanız seviniriz  ;)

berusa55

Süper başlıklar! Yönetim alsın şu gazeteleri adam gibi baştan aşağı bir okusun. Taraftar öldü sanıyorlar herhalde. Merak etmesinler biz daha buradayız!

red_white

Yönetim bizi koyun sandı nede olsa ses çıkarmaz sandı yeter be al sana tepki gururumuzla kimse oynayamazzz  dün Tüm gazeteleri aradım tepkimizi yayınlayanların birçoğuyla aynı görüşü paylaştık ve tüm Samsunspor lular adına teşekkürlerimizi ilettim imkanı olan varsa arasın teşekkürlerini iletin bilinçli Samsunspor taraftarları burada durmak yok tepkiye devam  >:(

Baskent_Samsunspor

bizleri hiçe sayanlar yok olmaya mahkumdurlar

biz daha ölmedik

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Taraftarın vereceği tepkiyi göz önüne alarak bundan sonra adam gibi konuşsun ve icraat yapsın herkes.elalemin mağazasına çelenk göndererek vakit harcayacağınıza çözüm üretin ula biraz?

Ertuğrul Sağlam

bu taraftarn düşüncesinin yarısı olsa bu şehri ve Samsunspor'u yönetenlerde Samsun ve Samsunspor Türkiye'nin 4'üncü büyüğü olurdu...

mehmet yılmaz

Buyurun, bu da sitemizin yönetim bölümüne gelen mesajlardan birisi

Alıntı

comments:     Arkada?lar ne oldu fenerium size ne yapt?. k?f?rm? etti.siz kendini
k??e yazar? sanan vatanda?lar size soruyorum?sizler k??e yaz?s? yaz?p birde ?rnek
olacaks?n?z ?ylemi?vah vah.i?te futbolumuzdaki fanatizm siz ve sizin gibiler
y?z?ndenbitmiyor.ba?kan?m?z ?i?ek g?ndermekle en do?ru i?i yapm??t?r.haydi
delikanl?ysan?z sizde ?i?ek yollay?n.gurur duymam?z gerekiyorki samsunumuzada b?yle
g?zel bir ma?aza nasip oldu.haydi cevap bekliyorum.ama her?eyden ?nce ?rnek olun
email:
submit: G?nder

İyi tanıyalım bu kafaları; mantığa bak çay demle!

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 16 Haziran 2009, 16:26:54
Buyurun, bu da sitemizin yönetim bölümüne gelen mesajlardan birisi

İyi tanıyalım bu kafaları; mantığa bak çay demle!

Elin ..ki ile gerdeğe giren, kimliksiz bir birey daha. Bunlardan çok var Samsuni. Allah akıl fikir versin. Ben bunları Osmanlı işgal edilirken işgale sessiz kalan, hatta cemiyetlerde görev alarak manda ve himayeyi kabul eden zihniyetle bir tutuyorum.
Feneryum bize ne yapmış? Kimliğimi çalmak isteyen resmen emperyalist bir tavırla kanımı emmek isteyen ne yaparsa onu yapmak istiyor bu marka.
Holiganizmin,fanatizmin ne demek olduğunu szlükten bakması gerek arkadaşın. Ses çıkartmadan herşeye evet deyince mi "kültürlü, bilgil"taraftar olunuyor?
O kadar hoşgörülülerse Şükrü Saraçoğlu Stadı'na GS store açsınlar da göreyim.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Arkadas olayı sadece mağaza açılışı olarak düşünüyor?kimin mağazası kime hizmet edecek ve samsunspora ne getirip ne götürecek?bunu düşün biraz aklın yetiyorsa?ama senin gibilere samsunspor değil çiftlikte o lanet tsörtü giyip kızlara hava atmak yakışır?