Bunun adı çifte standart!

Başlatan mehmet yılmaz, 27 Aralık 2014, 01:01:26

« önceki - sonraki »

SametYılmaz55

Statta olanları karga tulumba dışarı attılar,stat dışında olanları polis zoruyla stat etrafından uzaklastirdilar.Hayatımda yaşadığım en büyük acilardan birisi önce gol sesini duyup sonra tv den golü izlemekti.Şu an trtsporda bu konu ile ilgili birşeyler söylediler.Ali Dürüst setefsizinin yaptığı açıklamalardan sonra iyice arttı sinirim.******* herif dalga geçer gibi taraftarimizi tebrik ediyorum dedi.

eprianu

Birileri Mersin'in çıkmasını istiyordu öyle de oldu. Tezgah önceden kurulmuştu zaten.
Bakan devreye girmiş ona rağmen ceza iptal olmamış masallar masallar...
Tepki gösterelim ama hiçbir şey olmaz bilelim...

mimar55

En üç kere yazdım sildim yorumumu küfür etsek olmaz en iyisi babaannemin duası
Allahım benim gücüm yetmiyor sana havale ediyorum senin gücün herşeye yeter...

cembaba

Alıntı

Çifte Standardı Kınıyoruz!

TFF'nin uyguladığı çifte standarta dair açıklamamız:

18 Mayıs 2014 tarihinde Mersin İdman Yurdu ile oynadığımız play - off final müsabakasında hepimizin bildiği üzere, taraftarlarımız Kadıköy'den dışarı zorla çıkarılmıştı.
Bu karşılaşma öncesinde tribünlerde bulunan taraftarlarımıza, emniyet amiri tarafından açıklama yapılarak; 'eğer dışarıya çıkmazsanız hükmen mağlup sayılacaksınız' denilerek taraftarlarımız dışarı çıkarılmıştı.

Buna benzer bir hadise de bu gece yaşandı. Bu gece oynanan Gençlerbirliği - Galatasaray maçında da Galatasaray taraftarının cezası olduğu halde, bazı kişiler Gençlerbirliği tarafından bilet alarak stadyuma giriş yaptı. Maraton tribününde maç başladıktan sonra kendilerini belli eden taraftarları hiç kimse dışarı çıkarmadı! Üstüne üstlük bu taraftarlar maç boyunca kendi takımları lehine tezahüratta bulundular.

Şimdi TFF'ye iki sorumuz var:
1- Eğer her yerde kural aynı ise, neden sadece Samsunspor taraftarına uygulanıyor? Neden İstanbul takımlarına ayrı, Anadolu takımlarına ayrı uygulamaya gidiliyor? Kadıköy'de oynanan maçta takımımızı neden yalnız bırakmak zorunda bırakıldık?

2- PassoLig sisteminin tribünde düzen sağladığını gerçekten düşünüyorsanız, bu gece ortaya neden bu görüntüler çıktı. Tribünde 'truva' yapan Galatasaraylılar'ın hepsi Gençlerbirliği PassoLig'i ile mi giriş yaptı?

Samsunspor Taraftarı'nın uğradığı haksızlık ve eşitsizlik bu gece bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Futbol'u sevdirmek için, adaleti ve düzeni sağlamak gerektiğini bir kez daha üstüne basa basa dile getiriyor ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu çifte standardını kınıyoruz!

Samsunspor.biz
Bağımsız Taraftarlar Platformu

heryerdesamsunlu

mersin maçının bileti hala cebimde unutmadım o günü unutmaycağımda ama neyapalım yeni Türkiye işte :kafa:

samsunum

Galatasaray a her hangi bir ceza gelmemis. olan Hep bize zaten   :kafa: :kafa:

cany

İst. takımı olduğu için kıllarına bile zarar gelmez tabi. Konu kapandı gitti. Şaşırmadık...

lato

Bir gün olsun bu yaşananlarla ilgili dava açılmayacak mı kulüp tarafından? Bu gözler hakkını arayan bir Samsunspor yönetimi göremeyecek mi hiç?

jean

Dunyada ilk olan sey basimiza geldi vallahi arkan yoksa boyle olur iste

cembaba

AlıntıTFF'nin çifte standartları

TFF'nin Disiplin ve Tahkim Kurulu'nun yanlış kararları kadar uygulanan çifte standartlar beni rahatsız ediyor. Geçen seneden çarpıcı bir örnekle başlayayım... Samsunspor ile Mersin İdmanyurdu, Süper Lig'e yükselmek için play-off finali oynayacaklar. Samsunspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmiş.
Bu ceza normal olarak play-off finalinden sonra uygulanır. Tarafsız sahada oynanan bir final maçında bir takımın seyircili bir takımın seyircisiz olmasına dünyada ilk kez şahit oldum! Play-off finalinde kaçak stada giren Samsunsporlu taraftarlar güvenlik güçleri tarafından dışarı çıkartıldı. Final de rötarlı başladı. Geçen hafta deplasman yasağı olan Galatasaray taraftarı kaçak girdiği G.Birliği maçından çıkartılmadı. İşte çifte standart!
İkinci olaya gelince: Bursalı Josue ve Karabüklü Mabiala bilerek ikinci sarıyı gördükleri için bir ilave cezaya daha çaptırıldı. Ama Mersin'den Vederson aynı şeyi yapmasına rağmen ceza almadı ve Fenerbahçe maçında oynadı. İşte bu da başka bir çifte standart.

Ömer Üründül'ün bu haftaki köşe yazısından...