Samsunspor Tarihinin en iyi orta saha oyuncuları kimlerdir?

Başlatan mehmet yılmaz, 26 Ekim 2008, 01:07:09

« önceki - sonraki »

Yalnızca BİZ

Baskent_Samsunspor

edmontdante

Herkesin görüşüne saygı duyuyorum.Herkezin kendi fikri tabiki.Birde listede bulunan her oyuncuyu izlemiş olmamız mümkün değil .Bu durumda herkes izlediği döneme ilişkin görüşlerini bildiriyor ama arkadaşlar  Musa,Adnan,Baidoo  vs isimleri SAMSUNSPOR TARİHİNİN EN İYİ ORTA SAHA OYUNCULARI  arasına koymak bence diğerlerine haksızlık oluyor.Çünkü öyle oyuncular gelmiş geçmişki bu takımın tarihinde.Eskiler hep anlatır "şimdi olsa parayla satın alınamaz " falan diye.Ben de jenerasyon olarak  Tanju'lu dönemlere denk geliyorum.Hatta belki biraz daha öncesi hayal meyal Şeytan Metin vs hatırlıyorum.Ama  bu dönem içinde gördüğüm orta saha oyuncularının içinde bence Adnan,Musa vs sıradan adamlar.Listede oy dahi almamış o kadar çok isim var ki bunlardan çok daha kaliteli.Mesela benim canlı olarak izlediğim isimlerden Adnan Mesadoviç,Ercan Aslankeser.Eskilerin anlattıkları Acun,Canavar Hamdi,Naim,Sami Tali.

Kaç sezon oynadığını tam hatırlamıyorum ama bir Osman vardı mesela.Almanya'dan gelmişti ve sonra gs ye transfer olmuştu.Belki  adını dahi duymamıştır bir kısmımız bir kısmımız da unutmuşuzdur.Adnan'dan Musa'dan 5 gömlek üstün bir adamdı.

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın.Bu kulüpten öyle isimler geçtiki Adnan'ların Musa'ların esamesi bile okunmaz.Ama tabiki takımın son 7-8 senesine denk gelen arkadaşların böyle yorum yapması normal

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: edmontdante - 27 Ekim 2008, 14:10:48
Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın.Bu kulüpten öyle isimler geçtiki Adnan'ların Musa'ların esamesi bile okunmaz.Ama tabiki takımın son 7-8 senesine denk gelen arkadaşların böyle yorum yapması normal

abi dediklerine katılıyorum fakat anketi hazırlarken çok sayıda alternatif koymak zorundaydık. Ama dediğin gibi yeni nesil iyi futbolcu seyretmek açısından oldukça şanssız. Mesela biz Gozgoz Yılmaz ya da Temel gibi çok büyük futbolcuları büyüklerimizden duyduk, izleme şansımız olmadı ama bizim nesil Tümer'in takıma giremeyip sol bek oynadığı zamanı da gördü.

Neticede yaşı müsait olmayan arkadaşların tercihleri de olacak ama katılım ne kadar çok olursa ortak akla ulaşmış olacağız.

edmontdante

Alıntı yapılan: samsuni - 27 Ekim 2008, 16:08:47
abi dediklerine katılıyorum fakat anketi hazırlarken çok sayıda alternatif koymak zorundaydık.

Üstad benim söylediklerim Adnan,Musa vs nin ankete dahil edilmesine ilişkin değil.Ben sadece bu isimlerin  arkadaşlarca SAMSUNSPOR TARİHİNİN EN İYİ ORTA SAHA OYUNCULARI arasında gösterilmesine dayanamadım.Ancak onlarada hak verdim zira onlar Adnan ve Musa'dan öncesine yetişemediler tıpkı bizim Acun'lara Temel'lere yetişemediğimiz gibi.

Yalnızca BİZ

Alıntı yapılan: edmontdante - 27 Ekim 2008, 17:13:07
Üstad benim söylediklerim Adnan,Musa vs nin ankete dahil edilmesine ilişkin değil.Ben sadece bu isimlerin  arkadaşlarca SAMSUNSPOR TARİHİNİN EN İYİ ORTA SAHA OYUNCULARI arasında gösterilmesine dayanamadım.Ancak onlarada hak verdim zira onlar Adnan ve Musa'dan öncesine yetişemediler tıpkı bizim Acun'lara Temel'lere yetişemediğimiz gibi.

Kısmet olmadı inşalalh daha iyi futbolcular  çıkacaktır elbet. Bizim ilk siyahi oyuncumuz kimdi bilgisi olan varsa sevinirim?

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Yalnızca BİZ - 28 Ekim 2008, 10:05:40
Kısmet olmadı inşalalh daha iyi futbolcular  çıkacaktır elbet. Bizim ilk siyahi oyuncumuz kimdi bilgisi olan varsa sevinirim?

Ebeni Dugbatey

Ebeni derken adamın ismi bu, kardeşim yanlış anlama :)

1994-95'te oynadı bizde, tam bir kazma idi. Orta sahada avellik yapardı. Bir maçta "domates, domates" diye tezahürat yapmıtık, o da gelip oley, oley, oley yapmıştı. Büyük hoca Multescu işte bu adamı tutup Jimmy Floyd Hasselbaink'i beğenmemişti. Ebeni diye Multescu'ya demek lazım belki de.

beşnumara

celil sağır, kais ve daniel timofteyi seçtim  aslında ilk nuri asanı seçecektim ama o dönemi göremedim teknik direktörlüğü ve kişiliği tartışılmaz zaten. oynadığı dönemde samsunspora en çok yararlı olan 3 orta sahayı seçtiğimi düşünüyorum.

guvensolmaz

Sanırım en zor seçim yapılan mevkideyiz.. Celo, timo ve (Allah rahmet eylesin) KOEMAN... Bu arada yukarıda ismi geçen osman sanırım Osman AKYOL du. Eğer oysa ankette var, komşumuzdu audi li almancı osman abi, ah yıllar !

edmontdante

Alıntı yapılan: guvensolmaz - 28 Ekim 2008, 23:06:19
yukarıda ismi geçen osman sanırım Osman AKYOL du. Eğer oysa ankette var, komşumuzdu audi li almancı osman abi, ah yıllar !

Evet Haklısın  dikkat etmemişim.Opel Calibra'sı vardı o zaman Samsun'da tekti o araba.

guvensolmaz

Alıntı yapılan: edmontdante - 29 Ekim 2008, 11:44:25
Evet Haklısın  dikkat etmemişim.Opel Calibra'sı vardı o zaman Samsun'da tekti o araba.

evet evet, sen de araba konusunda haklısın karıştırdım audi yi :) harbi tekti dediğin gibi

edmontdante

Alıntı yapılan: guvensolmaz - 30 Ekim 2008, 21:42:22
evet evet, sen de araba konusunda haklısın karıştırdım audi yi :) harbi tekti dediğin gibi

Audi TİMOFTE'de vardı.Karısı kullanırdı hep

Yalnızca BİZ

Sağolasın samsuni bilgin için. Demek Ebeni Dugbatey'di...

tuna55

jean