israil katletti; dünya seyretti! ( Tayyip Erdoğan'dan İsrail'e Davos tokatı )

Başlatan Recep, 28 Aralık 2008, 14:17:09

« önceki - sonraki »

Recep

Gazze'de katliam: Ölü sayısı 271 oldu

Filistin'e son 60 yılın en büyük saldırısı yapıldı. Ölü sayısı 271, yaralı sayısı 700'ü buldu. İsrail ordusu bu saldırıya "Dökme Kurşun" operasyonu adını verdi
Dün eşzamanlı gerçekleştirilen hava saldırılarında savaş uçakları ve füzeler Gazze Şeridi'ne 100 ton bomba bıraktı.
Gazze'ye daha önce de defalarca operasyon düzenleyen İsrail, ilk kez bu sayıda savaş uçağıyla aynı anda saldırarak Filistin'e son 20 yılın en kanlı gününü yaşattı.
İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Hamas'a ait bir dizi hedefin öğlene doğru vurulduğu ve İsrailli pilotların kayıpsız olarak üslerine döndüğü bildirildi. "Teröre karşı operasyonların devam edeceği ve gerektiği kadar genişletileceği" vurgulandı.
İntikam yemini edip, "Kefenlerinizi hazırlayın... İsrail'e cehennemi yaşatacağız" sözü veren Hamas, tüm militanlarına saldırıya geçme çağrısı yaptı. Öğle saatlerinde, İsrail'e yönelik seri roket atışları başladı. Saldırılarda, Katyuşa, Kassam ve El Süreyya roketleri kullanıldı
Filistinli sağlık görevlileri, saldırıların son 24 saatlik bilançosuna göre 271 kişinin öldüğünü söyledi.
Yaralıların durumu ağır
Gazze'de yaralılarının çoğunun durumu ağır ve ölü sayısının 350'ye çıkmasından endişe ediliyor. Yaralılardan en az 80'i hastanelere parçalanmış şekilde getirildi. Hastanelerin morglarında yer kalmadı.
Kentte hastaneler yaralılarla dolup taşarken, Mısır'dan Kahire'deki hastanelere yaralı taşımak için acil helikopter göndermesi istendi. Hastanelerde ilaç ve ameliyat gereçleri sıkıntısı çekiliyor.
Kadınlar ve çocuklar hayatını kaybetti
Gazze'de ekipler halen yıkıntılar altından ölü ve yaralı onlarca kişiyi çıkarmaya çalışıyor
İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik en kanlı operasyonlarından biri olarak değerlendirilen saldırılarda ölenler arasında 4 yaşında bir kız çocuğu ile bir kadın da bulunuyor.
Görgü tanıkları, ilk saldırının Gazze'de çocukların okuldan çıktığı sırada düzenlendiğini belirtiyor. Dumanların yükseldiği Gazze kentinde sirenlerin çaldığı ve annelerin çocuklarını aradığı bildiriliyor.
İsrail'den acayip açıklama:
İsrail'in güneyinde hayatı normale döndürmek için zamana, sabra ve gerekli araçlara sahibiz
İsrail Kabine Sekreteri Oved Yehezkel, İsrail Radyosu'na yaptığı açıklamada, "Şu an için mücadeleye son vermeyi düşünmüyoruz. İsrail'in güneyinde hayatı normale döndürmek için zamana, sabra ve gerekli araçlara sahibiz" dedi.
Bombalama devam ediyor:
Bu defa hedefte bir cami de vardı
Bu arada sabah saatlerinden itibaren İsrail uçakları Hamas'a ait hedefleri vurmaya devam etti. Hamas'ın El Aksa televizyon kanalının merkez binası yerle bir olurken, Hamas'a ait bir eğitim tesisi de vuruldu. Gece yarısı vurulan yerler arasında Hamas'a ait bir karakol ile Rimel bölgesindeki bir cami de hedef alındı. Kısa süre önce gerçekleşen saldırıda ise İsrail uçakları Rimel'de emniyet güçlerine ait bir binayı bombaladı.
Kara harekatına hazırlık:
Onlarca İsrail zırhlı aracının sınır yakınlarında hazır bekliyor
Öte yandan muhtemel bir kara harekatı için onlarca İsrail zırhlı aracının sınır yakınlarında hazır beklediği bildirildi. İsrailli askeri yorumcular, İsrail'in 2005'te çekildiği Gazze Şeridi'ni yeniden işgal etmeyi hedeflemediğini belirterek, 10 Şubat'taki parlamento seçimleri öncesinde bunun çok riskli bir hareket olacağını kaydediyor. Askeri yorumcular, İsrail'in hava harekatıyla Hamas'ı, uzun dönemde roket saldırılarına son vereceği bir ateşkes anlaşmasına mecbur etmek olduğunu söylüyor.
İsmail Haniyye:
Filistin hiç bu kadar iğrenç bir katliama şahit olmadı
Gazze Şeridi'ni kontrol altında bulunduran Hamas hükümetinin lideri İsmail Haniye ise yaptığı açıkalmada, "Filistin hiç bu kadar iğrenç bir katliama şahit olmadı" dedi. Haniye, İsrail'in "kafe ve caddelerinde intihar eylemleri" dahil intikam yemini
Mısır hükümeti, Gazze ile sınırındaki Refah sınır geçişini açtı
Gazze'de yayın yapan, İslami Cihad'ın El Kuds radyosunun verdiği habere göre, Refah kapısı, yaralılar için başta ilaç ve tıbbi malzeme olmak üzere, gıda yardımları için açıldı.

Yüce Rabbim zalimleri sevmez..
Allah mazlumların yanıdnadır.
elimizden geldiği kadar dua ediyoruz elimizden ancak bu gelir...
Allah tez zamanda müslümanlara yardımı yollasın..
ama inşallah israil kendi sonunu hazırlıyor.
ve zulumla kurulan bi devlet tez zamanda yıkılacaktır.. 
bu katliamda ölen din kardeşlerimize Allah rahmet etsin inşallah şehitlik makamına erişmişlerdir
Allah yeryüzünün her tarafında zulum gören ve zulum altında yaşayan tüm müslümanlara tez zamanda selamet versin..

Recep

filistine mektup...

Ben Karsta bir Filistinliyim..
Bombalarla büyüdüm.
Sağ kulağımda füzelerin sol kulağımda makinalı tüfeklerin sesleri var.
Tanklar oyun saatimin figüranları, taşlarım ismi konulmamış silahlar.
Kan banyosu yapıyor gözlerim hep.
Kopmuş kollar bacaklar uçuşuyor üstümde, uçurtmalar yerine.
İsmi yok bu savaşın. Aslında savaşta değil bu.
Öldürüyorlar yok yere bizi.
Ne istiyorlar toprağımdan, canımdan, senden anne!

Babam hala gelmedi.
Bir gece vakti aldılar onu bizden.
Nerede şimdi.
O hep bizimle diyorsun, bizimle olan burda olmazmı anne?
Kanlı gömleğini koynundan neden hiç çıkarmıyorsun anne!
Akan kanlar İsrail'i boğacak biliyorum.
Kan yerde kalmaz, bulur akıtanını.
Ve boğar onu.
Firavun'un boğulduğu gibi.

İşgal edilmiş vatanım, ateş çemberi her yanım, acıyor inanın canım.
Ne olur yardım et Allah'ım.
Kabeyi koruduğun ebabil kuşlarını katil İsrail'e de gönder Allahım!
Nehirler kan akıyor şimdi.
Gökyüzü paslı bir demir perde.
Güneş gülümsemiyor artık.
Yağmurlar katran taşıyor yeryüzüne.
Avuçlarım kanıyor.
Tenim kan kokuyor.
Barut kokuyor saçlarım.
Korkuyorum hep.
Korkum yıkıntıların içindeki hayalet.
Duvarlar üstüme geliyor.
Gündüzlerim hep gece, gecelerim yüreğimi üşütüyor.
Ölüm makinaları yürüyor hep, ben koşamıyorum kırlarda.
Ezilmiş tüm çiçeklerim.

Dünya durdukça unutmayacağım bu zulmü.
Son sesim son sedam, İsrail'e ve onu ayakta tutanlara lanet okumak olacak.
Kan içici vampirler, ölüm kusan katiller, acımasız caniler.
Unutmayacağım sizi.
Kazıdım beynime sizi.
Ve kazınacaktır mezarınız, geldiğiniz gibi gideceksiniz.
Ve kan kusarak kudurarak, gebereceksiniz...

Şehittir babam, öksüzdür anam, yetimim ben sahibim Allah'tır.
Tek çarem minik ellerimi açıp gece gündüz yaptığım duamdır.

Ey insanlığını kaybetmemiş, yüreği taşlaşmamış, vicdan sahibi büyüklerim;
Ben Kars'ta bir Filistinli, evi başına yıkılmış bir Lübnan'lı, sürgünde bir Çeçenistan'lı, ülkesi işgal edilmiş bir Afganistan'lı, Ebu Garip cezaevinden yeni çıkmış bir Irak'lıyım.
Liğme liğmeyim.
Çaresizim.
Kalkın ayağa çakıldığınız yerden, bizim için bir kez olsun şu lanet katliama, katillere dur deyin.
Sonra yine kızartmalar haşlamalar yiyin.
Varsın olsun biz bombalarla haşlandık ateşlerle yandık, mermilerle kızardık.
Ama ne olur yinede bu canilere dur deyin.
Ateş kapıda, ateş sınırda.
Bugün bana yarın sana.
Yılan dokunmaz sanma.
Domuzun ağır başına kanma.
Kucağını katile açma.
Bana öyle boş gözlerle bakma....
Ben Kars'ta bir Filistin'im, Afganistan'ım, Çeçenistan'ım, Irak'ım, Bosna'yım, müslüman yurduyum.
Yüreği yangın yeri, uykuları firari, özgürlüğü çalınmış, beynine kan ve gözyaşı kazınmış bir çocuğum.
Bende sizdenim unutmayın; bende Osmanlı torunuyum.

YaşarDoğu

ali ihsan

Cadde55

******* amerika heryere müdahale ediyon, buraya da etsene....

hakan55

Kahrolsun pkk
kahrolsun abd
kahrolsun israil
                             ..............

harbisamsunsporlu5517

Kahrolsun pkk
kahrolsun abd
kahrolsun israil
birgun yok olacaksınız serefsızler ordusu

mehmet yılmaz

dünyaın en şereffsiz devleti israil
en adi politikacıları israili yönetenlerdir

çocuk be onlar
sivil insanlar

Allah belanızı versin

Sadece Samsunspor

ve bizim devletimizde hala israille iyi ilişkiler kurmaya çalışıyor yazık yazık neler oldu böyle bizim ülkemize

maço

Recep

TÜM KARDEŞLERİME DUYURU!

"Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar." (Hadis)

EY KARDEŞLERİM BU HADISI ŞERİFİ OKUDUGUNUZDA RAHAT OLABILIYORMUSUNUZ?

ELLERİNİZDEN HİÇBİRŞEY GELMESE BİLE! BOYKOT EDİN!!

TÜM KARDEŞLERİMİ YAHUDİ ÜRÜNLERİNİ ALMAMAYA BOYKOTA ÇAĞIRIYORUZ!!!

Kaya

600 yılın üzerinde barış ve huzurla yaşamış ve yaşatmış bir imparatorluğa sırt çevirmenin verdiği kötü sonuçlardan sadece biri bu ne kadar arapların OSMANLI ya yaptıklarından dolayı kızsak sinirlensekte onlar bizim müsliman kardeşlerimiz kahrolsun israil

isyankar

celebi

Kais

yazık degılmı o ınsanlara amerıka konusup duruor ben dunyanın patronuyum ayagına barısı saglıcaz bı ısraılı durduramıyor musluman bırlıgı olusturulmalı o zman kım dunyanın patronu kım barısı getırecek gorusuruz oyle bır bırlık olursada zaten her zman barısı destekleyen TURKIYE bası cekecektır yakındır ınsallah