Teknik Direktör İrfan Buz

Başlatan Kaya, 10 Haziran 2019, 20:23:11

« önceki - sonraki »

ea55

Hoca Aytaçı oynatmak zorunda hissediyor sanırım kendini. Erkam gibi bir stoperin var ise Aytaçı oynatmak futbola ihanettir.

Kaya

30 Eylül 2019, 03:50:05 #16 Son düzenlenme: 30 Eylül 2019, 07:14:03 Kaya
Takımın istek ve arzusunun üst seviye olması,maçın son anına kadar kovalamamız İrfan Buz karakterinin yansıması bu bir gerçek.

Ancak 5.haftayı geride bıraktığımızda tam anlamıyla hazır olmayışımız eminim ki hocayı da üzüyordur. Dörtlü savunma önünde bir ön libero onun önünde 8 numara diye tabir edilen bir merkez orta saha onun da önünde İlyas'ın nispeten serbest oyunu ile iskeletimizi oluşturduk. Geçen sene de takımımız bu taktik dizilişe yakın sahadaydı.

Top bizdeyken 4-1-2-2-1 (4-3-3) rakipteyken de 4-5-1 gibi sahada yayılıp en kısa sürede gegenpress tarzı oyun ile topu rakipten almanın peşine düşüyoruz. Evet  modern ve günümüz futbolunun dev bütçeli takımlarının oynadığı bizim ise uyarlamaya çalıştığımız bir sistem bu. Geçtiğimiz yılı ve bu seneyi de sayarsak taraftarımız hep kanatlardan oyunu oynayamadığımız üzerine şikayette bulunuyor. En önemli nokta da burası zaten. Çünkü bu sistemde kanat oyuncusu yok :)

Samet Asatekin ve Guido ile başladığımız tek santraforumuzun sağ ve solundaki forvet oyuncuları bu modern sistemin oyuncuları maalesef değil. 4-4-2 de kanat oynayabilecek oyunculardan 4-3-3'ün sağ ve sol forvetleri olmalarını bekliyoruz ve neredeyse bir buçuk senedir yanılgıya düşüyoruz. Takımımızın kadro yapısı gereği sağ ve sol forvette oynayabilecek iki ismi var biri Bahattin biri de Ahmethan. Bunun dışında kalan oyuncularımızın tamamı kanat oyuncuları ve gördük ki bu sistemi beceremiyorlar.

Tamam da İrfan hoca bizim kadar bilmiyor mu kardeşim ! diyorsunuz siz şimdi kesin :) Elbette ki biliyor. Teknik direktörlerin de en büyük handikapları maalesef ki egoları. ''Bu sistemle oynayacağım oyuncular da buna evrilmek zorunda'' diyordur hoca kafasında. Eğer bu şablonda ısrar edecekse bence tek alternatifi Bahattin Ahmethan ve Atabey üçlüsü. Aksi takdirde oynadığı mevkide ne yaptığını bilmeyen Asatekin Guido Ramazan gibi orjinal kanat oyuncularının kötü forvet performanslarını izlemeye devam edeceğiz.

5trawberry

İrfan Hoca bence hatalı kadro ile başlamıştır. Ben yaptım oldu egosu olmadığı için ikinci yarının başındaki değişikliklerden vazgeçmiş ve oyunu okuma özelliğini de kullanıp oyunun dönmesinde katkısı olmuştur. Hocayı bu durumdan dolayı tebrik ediyorum. Ama Samed Hakan'ın bu takımda neden forma bulamadığı konusuna anlam veremiyorum.

ngonge

Hoca şu ana kadar gerçekten müdahaleleri ile bir şekilde etkisini gösterdi. Yeri geldiği zaman inat ve ısrar etmiyor, değişiklikler yapıyor. Şanslı da olduğunu söylemem lazım. Ama hala takımı oturtabilmiş değil. Düşündüğü taktik ne bu lige, ne bu ligdeki rakiplerimize, ne de kadromuza uygun.

55.hakan

06 Ekim 2019, 12:45:30 #19 Son düzenlenme: 06 Ekim 2019, 14:45:16 55.hakan
4 4 2  veya 4 3 3 düzeninin takıma daha uygun olduğunu düşünüyorum. Özellikle önemli maçlarda orta sahamız çok boş kalıyor. Okan, Gökhan, Oğuz, Samed den 3'ü aynı anda orta sahada oynasın bak canavar gibi mücadele olmuyor mu o zaman.

ea55

Hocam oyun okuma ve taktik anlayışın da o kadar zayıfsın ki... Seni bu saha dışındaki şovların nereye kadar taşır bakıp göreceğiz. Madem 3 lü defansa döndün Gökhan Merali niye çıkarmıyorda Erkamı çıkarıyorsun... Şu maç tamamen senin hediyen be hocam.

Sadece Samsunspor

Yok artik naptiniz adami. Gayet iyi hoca. Durmadan deniyor. Aval aval bakmiyor. Hirsida var. Bence boyle yorumlar yapacak kadar degil abartmayalim

cembaba

Ben de İrfan Buz'un gömülmesine karşıyım. Eldeki ana malzememiz geçen sene kötüydü. Halen kötü bana kalırsa. Şimdi Dilaver mi? Ramazan mı? Nizamettin mi? Oğuz mu? Bir karşılaştırma yapalım bakalım ortaya ne çıkıyor? Ben de 4-4-2'ye döneceğini ve Bahattin - Atabey ikilisi ile istediğimiz, arzuladığımız hücum zenginliğini yakalayacağımızı düşünüyorum. İrfan Hoca'nın bizi çıkaracağına inanıyorum.

Kaya

08 Ekim 2019, 00:45:58 #23 Son düzenlenme: 08 Ekim 2019, 03:41:16 Kaya
Biz zaten topa sahipken 4-3-3 ( 4-1-2-2-1) rakipteyken 4-5-1 düzeninde oynuyoruz. Orta sahanın boş gözükmesinin nedeni, kanat sanılan sağ ve sol forvetlerin aslında orta sahaya yardım etmeyen forvet düzeninde oynatılmaları.

Tekrara düşüyor belki ama hoca ne zaman anlayacak bilmiyorum. Bizim elimizde 4-3-3 sistemini oynayacak forvetler yoook. Asatekin, Ramazan hatta Guido ancak olsa olsa 4-4-2'nin kanat oyuncularıdır.Hoca da maçtan sonra 4-4-2ye döndük risk aldık iki gol bulduk dedi ilginç hakikatten 4-3-3 tarzı riskli bir sistem yerine 4-4-2 gibi kompakt bir sisteme riskli dedi.... Dünyanın top class takımlarının oynadığı şu pivot santraforlu çift forvetli 4-3-3 sistemi nereden başımıza bela oldu iki senedir arkadaş...

Shane_Falco

Hoca'ya inancım tamdı fakat böyle giderse kendi kendine sınıfta bırakacak. Takım haftalardır top oynamıyor.
Hocam yapman gereken tek şey 4-4-2'ye dönüp Atabey-Bahattin ikilisine döneceksin. Ahmethan'da yedek forvetin olacak. Çocuk kanatta yok olup gitmeyecek. Ayrıca artık İlyas'ı biraz yanında oturtmanın vakti geldi...

s_uzunkaya

08 Ekim 2019, 14:20:17 #25 Son düzenlenme: 08 Ekim 2019, 14:27:15 s_uzunkaya
bak maçında defans arkasına adam kaçırılarak yenilen golü manisa anlamış ama bizim hoca anlamamış! 40-50 metreden 3 tane defans arkasına adam kaçırdı manisa. birinde zaten 2. golü yedik. bi pas vardı ki akıllara zarar. bi bakın pozisyona arkadaşlar. halı sahada öyle adam kaçırsan linç ederler adamı. bunlardan tam 3 tane yedik.

1. si 40-50 metreden aradan tıngır mıngır defansın arkasına gönderilen pasla nurullahı çalımlayıp kaleye gönderilen ve canerin çizgiden çıkardığı

2. si ortadan 30 metreden verilen bir pas vardı nurullahın çıkarak ayakla uzaklaştırdığı

3.  sü adam orta sağanın solundan bizim sağ köşe gönderindeki dilavere 50-60 metrelik pası ki bu pozisyonda gol oldu.

alperen_55

Zorlanarak yendiğimiz pendiği herkes yeniyor.İte kaka kurtardığımız Gümüşhane ,yatarak aldığınız Afyon ,ligin sıradan takımı bakta 2 gol yiyerek bıraktığımız 2 puan .Manisa da mucizevi bir şekilde kurtardığımız 1 puan  ve rakiplerimizin en kötülerinden amed de yokları oynayan Samsunspor.Bundan sonra tartışmaya açıksın irfan hoca.

5trawberry

Ferhat Çulçuoğlu denilen adam Manisa maçında takımı s...e takmadı gittin Diyabakır'da 11'e koydun.
Samed gibi takımın en teknik adamını Diyarbakır'a götürme tenezzülünde bulunmadın.

Bunların cevabını çok merak ediyorum.
Diğerleri gibi olacaksan, futbol enerjini de oyun okumanı da yerler.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tartışmaya açılırsın.

55_OrHaN_55

Ben daha da ileri gidiyorum, Taner Taşkın'dan daha iyi bir hoca değilsin, sadece daha heyecanlısın. Maalesef son tahlilde bu kanıya vardım. Ayrıca Samed ile Samet'i birbirine karıştırmışsın. Samsun'da bırakman gereken Samed değil Samet'ti. 

Kaya

10 Ekim 2019, 03:47:09 #29 Son düzenlenme: 10 Ekim 2019, 19:34:07 Kaya
Ferhat kart cezasından döndüğünde basından birkaç kişi özellikle Ferhat neden oynamıyor diye sordu ve ; ''Siz bilmiyorsunuz ama istatistikler elimizde, takımın en verimli oyuncusu Samed. Koşu mesafesi,top kapma ve isabetli pas açısından en iyisi o'' demene rağmen ilk fırsatta takımın en iyisi Samed'i kestin.

Sezon orada bitti işte :(