Formamızı Geri İstiyoruz..!

Başlatan DeBoCaN, 08 Eylül 2007, 22:21:03

« önceki - sonraki »

HoliganSamSunLu

Zaten bu günlere hep ya şunu yapsak ne olur kıyametmı kopar önemli olan görüntümü içerikmi diye diye içerikte bırakmadılar ben Aurello yada karşı çıkarken yine milli takıma başarılı gelecekse olur denildi ama Türk futbolcusunun önüne duvar örüldü hamberimiz yok Mehmet topuz gibi adam aurello yüzünden harcanmakta son olarakta Kazım Kazım uğruna harcanan Halil altıntop ben karşıyım kardeşim Bak hollandayı 1 km den tanıyorlar adamlar yıllardır portakal renkte çıkıyor tirübünleride cıvıl cıvıl bizimki gibi çingene pazarına benzemiyor... yoksa bizim turkuaza ne düşmanlığımız olabilirki bizim derdimiz aslımızın bozulmaması AL BEYAZIN üzerine renk olmaması

bezgınbekır

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE
...Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermiler...
Kahraman orduyu seyret ki bu tehdide güler!
Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;
Alınır kal'a mı göğsündeki kat kat iman?
Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm?
Çünkü te'sis-i İlâhî o metin istihkâm.
Sarılır, indirilir mevki'-i müstahkemler,
Beşerin azmini tevkif edemez sun'-i beşer;
Bu göğüslerse Hudâ'nın ebedî serhaddi;
"O benim sun'-i bedi'im, onu çiğnetme" dedi.
Âsım'ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmeyecek.
Şûhedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar...
Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
"Gömelim gel seni tarihe" desem, sığmazsın.
Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb...
Seni ancak ebediyyetler eder istiâb....
                                    Mehmet Akif ERSOY
Bu vatani kanlarıyla sulayan mehmetciklerimizin renklerine biraz daha saygi bizim reklama ihtiyacimiz yok bizi taniyan tanir!

veis

bu mesajın altına msj yazmak çok dogru degil ama gerçekden budur işte.

eMMo

Alıntı yapılan: veis - 05 Haziran 2008, 07:46:49
bu mesajın altına msj yazmak çok dogru degil ama gerçekden budur işte.

eklenecek bişey yok..

jean

abiler bu siirin konuyla alakasi yok herkes  vatansever amac baska turlu aurelio konusuna deyinmis arkadas digerleride iyi oynasin onu kesip oynatsinlar madem bak fransaya cogu gocmen adamlarin sikayeti varmi niye olsun dunya avrupa smapiyonu admalar zidane cezayirli almayalim kadroyami diyecekler

eMMo

Neden her yaptığımızı diğer ülkelerden örnek gösterek doğru kabul ediyoruz....fransa ingiltre ve ya hollanda doğru mu yapmışlar ..afrikalıları kölelştirip en ağır işlerinde kullanmışlar ülkelerini sömürmüşler sonra o köle halka haklar tanınmış ve şuanki durum meydana gelmiş...Fransada ve ya diğer ülkerde zenci topçular olması başarının kardeşliğin değil bu zamana kadar yapılan yanlışların adaletsizliklerin göstergesidir..Ayrıca aurellodan daha iyi oynayan bir topçumuz dahi olsa onun yerine oynatılamaz çünkü bizim ülkemizde yabancı olsun da ister çamurdan olsun anlayışı hüküm sürmektedir...Ben gerekirse gruptan çıkamam ama kendi has Türk futbolcularımla....Bu bir ırkçılık değildir..ayrıca aurello futbolu bırakınca antalyaya mı yerleşecek ve ya bir savaş halinde Türk ordusuna gönüllü mü yazılacak..bunlar para için reklam için yapılmış yabancı transferler benim gönlüm razı değil bu işlere...

bezgınbekır

kardeşim milli kültür milli ruh diye bişey var bilmem farkındamisin artık kendimizi o boyle yapmıs nu soyle yapmıs diye kıyaslamayalım avrupalı devletlerin dünya savaslarındaki amaclarını bılıyoruz. ayrica zidane den daha iyi bi fransiz olsa emin ol onu oyantirlar zidanı degil

veis

sevgili jean aslnalar gibi kırmızı beyaz formamız kalksa ve turuncu forma giysek yakışırmı samsunumuza bunu düşün anlayacaksın.aynı şekilde biz samsunluyuz ama biz türk evladıyız ve formamız dinimiz rengimiz belli.bu saatden sonrada degiştirmek biraz yürek isteyen bir iş.

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: eMMo - 05 Haziran 2008, 20:37:36
Neden her yaptığımızı diğer ülkelerden örnek gösterek doğru kabul ediyoruz....fransa ingiltre ve ya hollanda doğru mu yapmışlar ..afrikalıları kölelştirip en ağır işlerinde kullanmışlar ülkelerini sömürmüşler sonra o köle halka haklar tanınmış ve şuanki durum meydana gelmiş...Fransada ve ya diğer ülkerde zenci topçular olması başarının kardeşliğin değil bu zamana kadar yapılan yanlışların adaletsizliklerin göstergesidir..Ayrıca aurellodan daha iyi oynayan bir topçumuz dahi olsa onun yerine oynatılamaz çünkü bizim ülkemizde yabancı olsun da ister çamurdan olsun anlayışı hüküm sürmektedir...Ben gerekirse gruptan çıkamam ama kendi has Türk futbolcularımla....Bu bir ırkçılık değildir..ayrıca aurello futbolu bırakınca antalyaya mı yerleşecek ve ya bir savaş halinde Türk ordusuna gönüllü mü yazılacak..bunlar para için reklam için yapılmış yabancı transferler benim gönlüm razı değil bu işlere...

Fıransa dediğin hollanda dediğin belcika vs bunlar geçmiş tarihleri ne ki adamların kendilerine has kültürleri dahi yok osmanlının avrupa toplumuna insani değerleri götürmesi ve afedersiniz wc kültürü dahi olmayan fıransa pislikten Yavuz Sultan han sayesinde kurtulan fıransanın yaptıklarını ... Yaızlı edebiyatı 5000 yıla dayanan çağlar açıp çağlar kapatan 24 boy hayat süren 650 yıl 3 kıtaya hükmeden bir milleti aynı kefeye koymazsınız onlar dejenere oldu diye kimliklerini kaybetti diye bizde mi onları örnek alalım çok saçma doğrusu...

veis

marco savaş çıkınca kesinlikle katılmaz ordumuza ama senin ülkenin ilerlemesi için türklerin askeri gitmesini saglaman lazım.marcodan önce başbakandan tutda diger siyasilerin evlatlarına bak anlıyacaksın.

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: veis - 06 Haziran 2008, 19:43:32
marco savaş çıkınca kesinlikle katılmaz ordumuza ama senin ülkenin ilerlemesi için türklerin askeri gitmesini saglaman lazım.marcodan önce başbakandan tutda diger siyasilerin evlatlarına bak anlıyacaksın.

doğru söze ne denir.. Yüreğine sağlık kardeşim

jean

arkadas demis ben gerekirse gurptan cikmam yeterki as oyuncularim olsun bu anlayis varken ilerlemzmie mumkun dgeil herseyi savasa baglamayin aurelio sevmis ulkemizi almis vatandasligi savas olsa illaki brezilya icin savasacak diye birsey yok baristan yana olur bu arkadasin demesine gore fransa kazandigi bir dunya ve iki avrupa sampiyonasini iade etmesi laizm

eMMo

İlerlemek demek her ne olursa olsun herşeye göz yummak mı demek ? aurellonun türk olmasının sebebi ise fenerbahçeye bir yabancı kontenjanı daha açılabilmesi...Fransa kupaları geri mi iade eder yoksa bi tane daha mı alır bilmem ben Türk Milli takımı izlersen Türk topçular görmek isterim brezilya milli takımını değil gerçi bu saatten sonra milli takımımızı bile tanıyamayacağız rengimiz bile artık kırmızı beyaz değil...

veis

sevgili jean şuan türkiye portekiz maçını seyrediyorum ve marco elli tane kazım eder vallaha.

Sadece Samsunspor

maçı seyrediyorum ve bişeyi açıklıcam ilk takımlar çıkarken kırmızı formayı görünce aha dedim bizimkiler kırmızı giymiş ama yanılmışım turkuaz giymişiz ve çok kötü bir görünüm veriyor