2020-2021 Transfer Söylentileri

Başlatan Stoper, 06 Temmuz 2020, 17:20:41

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

ts ile hazirlik maci yapmak suan cok gereksiz bi hareket olmus

eprianu

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 23 Ağustos 2020, 22:34:55ts ile hazirlik maci yapmak suan cok gereksiz bi hareket olmus

Her sene aynı hikaye. Baygınlık geldi artık. Ama bu sefer umutluyum, yeneceğiz İnşallah.

Shane_Falco

Yalnız Alibec gerçekten çok iyi görünüyor.
Sumudica'da Gaziantep için çok ısrarcı kendisinden.

muzaffer4

Çok ısrarcı olması ben de şüphe uyandırdı.Sanki fiyat artırma amaçlı hareket ediyor.Yoksa bir teknik direktörün istediği futbolcu hakkında bu şekilde açıklama yapması mantıklı değil üstüne üstlük aynı ülkeden başka bir takımın da oyuncuya teklif götürmüş olması hiç anlamış değilim.

SSKLA

eğer alibec de gelirse ve muhtemelen diğer kanatın da edwin gyasi olması durumunda değişik bir ileri üçlümüz olacak. hepsi yetenek konusunda yüksek ama yeteneğin verdiği özgüvenle birlikte bir o kadar da bencil. belki üçünün de yetenekli olması birbirlerinin bencilliğini törpüler ve birlikte anlaşarak oynarlar bu şekilde olurlarsa ileri hattımız holy rakipler için holy-shit olur :D. ancak madalyonun öbür tarafında da bizim için holy-shit olur. eğer ilk senaryo gibi olursa bence çok efektif ataklarımız olur, çoğu sonuca giden ataklar olur. ayrıoca arkalarında savicevic, ilyas, gökhan alsan gibi atağı besleme konusunda yetenekli topçular olacağı için kök söktürürüz. ancak birbirlerinin alfalıkları karşısında hepsi biraz boyun eğip kendilerine karşı beta olmazlarsa atak yönünden zor bir sezon da geçirebiliriz. ancak ben ümitliyim bu 3lünün tendamından. +1 yabancı hakkımızı ümit vaadeden genç bir forvetten yana kullansak gerçekten çok iyi olabilir. sol bek hususunda ise eğer kerimcan akyüz alındıysa bunun duhan transferinde elimizi güçlendirebilceğini düşünüyorum. velhasıl duhan olmasa da bir adet gelecek vaadeden sol bek için paraya kıyabilirsek önümüzü ben de artık açık görüyorum. Ertuğrul Hoca bu ileri üçlüyü yontabilir, istediğimizi alırız umuyorum ki.

edit: ben bunu yazarken gyasi açıklanmış, darısı alibec'in başına.

jean

Nedendir bilinmez icimden hep mehmet akyuz geciyor

KareAs55

ileri üçlü canı isterse ilk yarıda maçı bitirecek bir üçlü olacak gibi alibec de gelirse şayet. Beni heyecanlandıran nokta bu üçlü hem teknik hem fizik olarak tank gibi oldu rakip beklere karşı hem atlet hem fizikli kanatlarla üstünlük kuracağımızı düşünüyorum tabi bu özelliklerin yanında bu kardeşlerimizin mental özellikleri tedirgin etmiyor değil ama bakalım

Sol Açık

Şu ana kadar ki transfer sürecine genel bir değerlendirme yapmak istedim.

Öncelikle geçtiğimiz sezonu tamamlayan kadromuz, özellikle Türk oyuncularıyla 2.ligin çok üstünde, 1.lig ayarında bir kadroydu. Bu kadrodaki en zayıf noktamız sol bekti. Bunun dışında üst lig için yetersiz olabileceğini düşündüğümüz bölgeler ise santrafor ve kanat hücumcularıydı. Hemen her bölgede daha üstün oyuncular aranabilir, ama "eksik" veya "yeterli değil" denebilecek pozisyonlar bence bunlardı.

Transfer sürecinde giden (Bahattin'i de dahil ederek) ve gelen (kiralıktan dönüp kadroda tutulan ve sezon içinde faydalanılabilecek) oyuncuları listelediğimde (yaşlarıyla):

GİDENLER:
Kaleci: -
Stoper: -
Sol bek:
    Gökhan Meral (29)
    Ramazan Çevik (28)
Sağ bek: -
Orta Saha:
    Bünyamin Cesur Karataş (24)
    Okan Dernek (26)
Kanat:
    İbrahim Halil Çolak (32)
Forvet:
    Atabey Çiçek (25)
    Bahattin Köse (30)

GELENLER:
Kaleci: -
Stoper:
    Guy Serge Cedric Yameogo (19)
Sağ bek:
    Erhan Kartal (27) (Kiradan Geldi)
Sol bek: -
Orta saha:
    Vukan Savicevic (26)
Kanat:
    Ange-Freddy Plumain (25)
    Edwin Gyasi (29)
    Enes İslam İlkin (20) (Kiradan Geldi)
Forvet: -

Bu listeye madde madde bakarsak:
* Kalecilerimiz yeterli görünüyordu ve hepsi tutuldu.
* Sol bek bölgemiz zayıftı ve bu bölgedeki her 2 oyuncumuz da ayrıldı. Bu bölgeye 2 transfer yapılmalı!
* Sağ bekte Caner'in yanına kiradan dönen Erhan Kartal eklendi.
* Stoperde oyuncu kaybetmedik ve Yameogo transfer edildi. Elbette ek transfer yapılabilir, ama "ihtiyaç" var diyemeyiz.
* Orta sahada geçen sezon lig maçlarında 0 dakika süre almış 2 oyuncumuzla yollar ayrılmış ve yerine Savicevic alınmış durumda. Yani orta sahamız güçlendi.
* Kanatlarda tek kaybımız, 11 maçta toplam 349 dakika oyunda kalıp 1 gol ve 1 asistlik katkı veren, 32 yaşındaki İbrahim Halil Çolak oldu. Bence bu sezon ihtiyaç olduğunda kanatta değerlendirebileceğimiz Enes İslam İlkin kiradan döndü. Ama bunların yanı sıra 2 yabancı kanat oyuncusu daha aldık. Bence kanatlarımız ciddi şekilde güçlendi.
* Forvette sayısal olarak değil ama nitelik olarak gelişmemiz gerekirdi. Bizde kiralık oynayan Atabey Çiçek'in gitmesi çok beklenen bir durumdu. Ama Bahattin'in gitmesi ek transfer gerektiriyor. Bence 2 transfere ihtiyacımız var.

Özetle; "eksik" bölgemiz sol bekte eksiklik ağırlaştı, forvet iyiden iyiye "eksik" hale geldi, ama diğer tüm alanlarda kadro güçlendi. Giden oyuncuların yaş ortalaması 27.7 iken, gelenlerin ortalaması 24.3, yani aynı zamanda gençleştik. 2 sol bek ve 2 forvet oyuncusu ile transferi tamamlarız diye düşünüyorum. Bu gerçekleştikten sonra top Ertuğrul Sağlam'da olacak. İyi bir takım yaratırsa bu ligi de sürklase edebiliriz...

eprianu

Gidenler içinde en çok Okan Dernek'e üzüldüm. İsmet Taşdemir adamı sakat sakat oynattı, belki de kariyerini bitirdi. Orta sahada dinamo olabilirdi.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 27 Ağustos 2020, 10:02:26Gidenler içinde en çok Okan Dernek'e üzüldüm. İsmet Taşdemir adamı sakat sakat oynattı, belki de kariyerini bitirdi. Orta sahada dinamo olabilirdi.

Yine Taner Taşkın kendisine bir şans tanıdı. Bizim ligde Tuzlaspor'da oynayacak. Bizde ki o çıkış dönemi gibi performans gösterirse devam eder. Şansı yanında olur umarım.

SSKLA

27 Ağustos 2020, 12:10:29 #235 Son düzenlenme: 27 Ağustos 2020, 12:57:12 SSKLA
Denis Alibec:

Görünen o ki Alibec olayında Astra bizi fiyat yükseltmek için kullandı. Antep 600 bin teklif etmiş biz 800bin ama Astra 1M istiyor, muhtemelen Astra bize okay çünkü sene sonunda sözleşmesi bitiyor. Fakat Astra'nın eli bize karşı şu konuda güçlü, sanırım Alibec bizi pek istemiyor gibi. Hem süper lig istiyor, hem eski hocası ile oynamak istiyor. Ancak maddi sebeplerden ötürü ve halihazırda forvet aldığı için Antep vazgeçmiş. Romanya medyasına göre biz cuma günü sağlık kontrolüne sokmak üzere Alibec'i almaya gelecekmişiz. Samsun medyasına göre Alibec olmamış. Şahsi kanaatim olmayacağı yönünde.

Romanya basınına göre teklifimiz: Astra'ya 800 bin euro, Alibec'e aylık 70 bin euro prim ile alakalı bilgi yok yani primsiz 840bin euro yıllık.

Ricky van Wolfswinkel:

31.08.2020'de sözleşmesi bitiyor, bugün Basel'e veda ediyor. 600 bin euro teklif ettiğimiz söylenmişti. Başkan ise bizim istekli olmamızdan ötürü*(buraya parantez açıyorum aşağıya yazacağım iki yönlü) fiyatın 250bin euro arttığını söyledi. Zannımca Utercht'e gidecek kendisi veya başka bir Hollanda takımına. Bu yönde herhangi bir hareket olmayacağını düşünüyorum.

Robert Yüksel Yıldırım:

Kendisini iş konusunda takdir ediyorum, çünkü geldiği yere baya bir çabalayarak gelmiş aslında. Ancak bu karakterine yansımış, yaptığı işlerden gurur duyuyor -ki çok normal- lakin bunun getirisi olarak aşırı bir kibiri var insanlara karşı. Konuşmaları çok ben odaklı ve bu insanlara itici geliyor. Ayrıca çok fazla bilgi veriyor bu iki bahsettiğim nokta kanaatimce bizi transfer konusunda biraz zora sokan bir şey. Başarısızlığa taamülü olmayan biri, aslında bu çok karımıza olan bir şey, çünkü hırsı bize başarıyı ya bugün ya yarın getirecektir, bugüne kadar 150 milyondan fazla parayı çıkartmadan gitmeyecektir. *Ancak bu durum hatayı dışarı atmaya da sebep oluyor biraz(Yakın örnek olarak Duhan Akus ve Wolfswinkel'e bakabiliriz), bir liderin hatayı üstlenmeyip dışarı atması en büyük liderlik problemidir aslında, kendisi patron olduğu için liderlik beklemeyebiliriz, bu doğal ancak kendisine biçtiği rol patrondan çok liderlik. Eleştirmem, yanlış bulduğum anlamına gelmesin, kulübün başında olmasından memnunum.

Sosyal medya kitlesi:

İki tane ayar olduğum olay var. Birisi başkan yağcılığı yapan insanlar, diğeri de her ne kadar başkanın hatalı olduğu kısmı * ile belirtmiş olsam da parantez açtığım kısımla alakalı olarak başkan haklı, bu tarz hareketlere gerek yok. Biri gelecekse gelecektir zaten biz come to Samsunspor yazdık diye gelmeyecektir.

Peki Alibec ve Wolfswinkel olmadığına göre kimler ile ilgilenebilir?

Alibec için bu sezona yansıması beklenen masraf = 800bin euro + 840bin euro + varsa prim = 1 milyon 640 bin euro + varsa prim.
Wolfswinkel için bu sezon harcanması beklenen masraf = 850 bin euro, aşağı yakınsarsak bunu kabul etmediğimiz için 750 bin euro diyelim.

Boşta kimler var peki: Alexandre Pato, Oumar Niasse, Borja Bastón, Seydou Doumbia, Jean-Christophe Bahebeck, Yaya Sanogo, Mame Diouf, Tomas Necid, Léonard Kweuke

İsim isim yaklaşalım

Alexandre Pato(30): Menejeri Beşiktaş'a pazarlamaya çalışıyor, düşük maaşa oynar falan demiş. Buraya gelir mi aslında sanmıyorum, peki olur mu olabilir. İşimizi görür mü? İsterse fazla fazla görür. Harcanan parayı çıkartır mı? Eğer istekli oynarsa İstanbul takımları veya katar fazla para verip alır, ama bence harcanan harcandığıyla kalır. Maaş isteği tahminim: 1-1.5M.

Oumar Niasse(30): İsimlerden en çok istediğim isim diyebilirim. Türkiye'yi biliyor ve premium bir forvet. Onun için de zaman daralıyor, istediği gibi takımlar bulamadığından eminim, bu sıkışıklık onu buraya getirebilir mi? Bence evet. Para kazandırır mı? Çok net kazandırır, 32 yaşına geldiğinde en az 4-5 milyona alacak biri bulunur.Maaş tahminim: 700bin -1.5M arası bir yere konumlanır bence.

Borja Bastón(27): Kaliteli bir forvet, ama bize gelmesi imkansız gibi, hem kariyer hem maddi olarak doyuramayız. Maaş tahminim yok yani bizde şu maaşa oynar diyebilceğim bir tahminim yok. Yoksa muhtemelen avrupada 1 milyon civarına bir sözleşme yapar.

Seydou Doumbia(32): Tam bir süper lig forveti, anlatmama gerek yok zaten kendisini hepimiz biliyoruz. Gelmesi muhtemel gördüğüm bir isim. Maaş tahminim: 700bin - 1M euro

Jean-Christophe Bahebeck(27): Tam Fenerbahçe'nin alacağı bir tip, gelir gram fayda sağlamaz gider. Gereksiz bir seçenek olur. Sadece isminden ötürü yazdım.

Yaya Sanogo(27): Bir zamanların fm wonderkid'i. Uzun, fizikli, bitirici. Yine Doumbia ile aynı şeyleri düşünüyorum. Maaş tahminim: 700bin - 1M euro

Mame Diouf(32): Güçlü, bitirici ve premium. Türkiye pazarına pazarlanmaya çalışıyorsa da zor bir ihtimal. Maaş tahminim: 1M- 1.5M

Tomas Necid(31): Yine bir fm efsanesi. Uzun, fizikli, bitirici ama her zaman değil. Bursa'da oynamıştı süper ligte. Gelmesi muhtemel ama alınmalı mı bence hayır. Maaş tahminim: 600-900 bin bandı.

Léonard Kweuke(33): Yine de golcü diyebilceğim bir tip. Yedek olur. Çok büyük bir maaş beklentisi olmaz.

Boştaki forvetler bu şekilde, tanıdıklarımı yazayım dedim. Başkanın ilgilendiklerimiz elemelerde gol atıyor fiyatı yükseliyor dediğine bakmayın, çünkü nerdeyse elemelerde gol atan bir santrofor yok. Bence şu an biraz "B plan"sız bir durumdayız, açıklamalar ile dikkat dağıtıp planımızı yapmağa çalışıyormuşuz gibi hissediyorum.

Ayrıca geçmiş olsun kavuştuk foruma yeniden. :D

Edit: Unuttuğum bir isim olmuş. Leon Best. Hızlı(fiziğine görece) ve tank gibi, vuruşları sert ve bitirici sayılabilir. Bu lig için forvet olur üst lig için zor.

Edit2: Yine unuttuğum bir isim. Lacina Traore. Cluj'dan ayrıldı yani maliyeti uygun olacaktır, can ata ata gelir. Tam bir yalı kazığı(2.03), ama tekniği fena olmayan bir yalı kazığı. Yedek için renk olur ama gerkliliği tartışılır.

Ek olarak ilginç bir şekilde Beşiktaş ile adı anılan oyuncularla biz de anılıyoruz veya alıyoruz. Bu noktada scout kısmı ile ilgili bazı soru işaretlerim oluşmuyor değil.

_SoN_

bu seneki transferlerimizle hocanın 4-3-3 oynacağını göz önünde bulundurursak, forvet harici eksiğimiz kalmadı gibi, çok iyi bir forvetle transferi sonlandırabiliriz,transferler geçen sene eksik gördüğümüz bölgelere yapılmış durumda, hatta çok iyi adamlarımız yedek bekleyip rekabeti üst seviyeye çıkaracaktır. Kadromuz şimdilik bu şekidle görülüyor.Tabi en merak ettiğimiz ileri ucumuz kim olacak.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: _SoN_ - 27 Ağustos 2020, 14:58:09bu seneki transferlerimizle hocanın 4-3-3 oynacağını göz önünde bulundurursak, forvet harici eksiğimiz kalmadı gibi, çok iyi bir forvetle transferi sonlandırabiliriz,transferler geçen sene eksik gördüğümüz bölgelere yapılmış durumda, hatta çok iyi adamlarımız yedek bekleyip rekabeti üst seviyeye çıkaracaktır. Kadromuz şimdilik bu şekidle görülüyor.Tabi en merak ettiğimiz ileri ucumuz kim olacak.

Bu kadroya 4-5 transfer daha yapılacak. Zaten yapılması da gerekiyor.

_SoN_

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 27 Ağustos 2020, 16:33:02Bu kadroya 4-5 transfer daha yapılacak. Zaten yapılması da gerekiyor.

Bence en fazla 2 taş patlasın 3 ü geçmez :) Bakalım.

ask55

Gökhan Savicevic orta sahası cok mu yumusak kalır dıye dusunmuyor degılım.

4 yabancımız var.Yabancı sınırı 5+1 olacağına göre ;
Bır yerlı + bır yabancı santrafor, Kerem'in önüne yerlı bır sol bek, bır de +1 olarak ılerıye donuk yabancı yatırım transferı yapılacaktır dıye dusunuyorum.
En az 4 transfer beklıyorum.