Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

berusa55

04 Kasım 2010, 14:45:01 #660 Son düzenlenme: 04 Kasım 2010, 14:49:13 berusa55
Bazı konularda belki de haklı olduğu davada bile artık bu davranışlarıyla haksız duruma düşmektir bu! Kimin malını yumruklamaya darpetmeye kalkıyorsun? Ne olursa olsun bu Samsun halkının malıdır! Sen kendi minibüsünü yumruklatır mısın?  Böyle tepki böyle eylem olmaz!

SSBiz Gençlik

Şoförlerin aklına şimdi mi gelmiş. Bir yıl önce Ulaştırma bakanlığından yazı gelmişti. O zaman niye seslerini çıkartmamışlar?

epçeli köylü

Minibüsle 120-130 basıp gidiyorlar ani şerit değiştiriyorlar.Tuning yapsalar daha iyi.Dolmuşçular az yavaş gitmeli.

Recep

ahanda şimdi haberlerde gösterdi ama yapacaksan daha akıllı bir eylem yapacaksın öyle yumruk vurmakla olmaz
bu eylemlere ta inşaata başlandığında yapacaktınız şimdi iş işten geçti geçmiş olsun
bu saatten sonra ya seve seve ya seve seve kabulleneceksin ve beldiyeyle pazarlık yapıp yeni hatlar açtıracaksın

Burak

04 Kasım 2010, 22:18:13 #664 Son düzenlenme: 05 Kasım 2010, 12:17:12 Burak
haklıyken haksız konuma düşmüştür dolmuşçular doğrudur ama bu yzy'nin yapmaya çalıştığı tekeli haklı çıkarmaz. TEKEL'den hiçbir topluma fayda gelmemiştir gelmez . Rekabetten her zaman toplum faydalı çıkar bunu unutmayalım

özkan

Alıntı yapılan: SSBiz Gençlik - 04 Kasım 2010, 14:47:52
Şoförlerin aklına şimdi mi gelmiş. Bir yıl önce Ulaştırma bakanlığından yazı gelmişti. O zaman niye seslerini çıkartmamışlar?

Klasik Samsunlu.Ne bekliyodun ki.

Ahmeti

yarın işe gidecek arkadaşların dikkatine,yarın sabahtan itibaren minibüslerin güzargahlarında kısıtlamalar olacacaktır ve bu sebebten şörörlerin buna tepkisi olacağından şehir içinde büyük bir aksama olacaktır.

berusa55

09 Kasım 2010, 14:23:38 #667 Son düzenlenme: 09 Kasım 2010, 14:28:38 berusa55
AlıntıDolmuşçular UKOME kararlarına uyacak

Dolmuşçular UKOME kararlarını kabul ederek bugünden itibaren yeni güzergahlarında çalışmaya başladılar.

Raylı sistemin faaliyete geçmesinin ardından alınan UKOME kararları doğrultusunda Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yeni güzergahları dün tebliğ edilen şöforlar bugün yeni güzergahlarında çalışmaya başladılar.

Atakum, Fakülte ve Çatalçam yönünden gelen dolmuşların tamamı Liman Kavşağından Fuar Caddesine girerek buradan Çiftehamam caddesi (Belediye Sapağı)'ne kadar gelerek serbest bölge yanında bulunan depolama alanına geri dönüyorlar.

Fakülte Minibüsçüler Derneği İkinci Başkanı İsa Güven yaptığı açıklamada, "Öncelikle dolmuşçular olarak raylı sisteme karşı değiliz. Hem dolmuşların hem de raylı sistemin çalışması taraftarıyız. Belediye başkanımız Yusuf ziya Yılmaz'ın her zaman yanındaydık. Hatta raylı sistemin açıldığı gün kendisini tebrik ettik yanında bulunduk. Şuan UKOME kararına uymaktayız. Bayram öncesi tatsızlık çıkmasını istemiyoruz. Şoför esnafı için hayırlısı ne ise o olsun" dedi.

AlıntıApaydın eylemsizliği anlattı

Dolmuş esnafının UKOME kararlarına uyması ve eylem yapmaması Kenan Şara ile yapılan toplantının ardından kararlaştırılmış.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın, dün akşam saatlerinde dolmuş hat başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara ile birlikte belediye binasında toplantı yaptıklarını açıkladı. Toplantı sonrasında hat başkanlarının 'Direnmeyelim' dediklerini belirtti.

Esnafın hiç bir zaman sokağa dökülme niyetinde olmadığını kaydeden Apaydın, " Biz sokağa dökülmek istemediğimizi, raylı sistemede karşı olmadığımızı, ortak bir noktada buluşulması gerektiğini Büyükşehir Belediye Başkanımıza defalarca anlattık. Başkanımız hiç bir zaman bu konuda iyimser olmadı ve bize olumlu yaklaşmadı." dedi.

Apaydın sözlerini şöyle sürdürdü; " Dün akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara ve dolmuş hat başkanlarımız ile belediye binasında bir araya geldik. Belki bir kaç noktada iyileşme oldu ve arkadaşlarımız direnmeyelim dediler. Ancak bu direnmeyiz anlamına gelmiyor. Belki ileride ... ayağımızı sıktığında yeni bir yol haritası çizebiliriz."

Toplantıda sağlanan iyileştirmelerin neler olduğunu sorduğumuz Başkan Apaydın; " İleride ki günlerde yeni bir UKOME toplantısı yapılacak. Oradan çıkan sonuçları görmek istiyoruz. Belki ileride dolmuşçu esnafı bir araya gelerek şirket veya kooperatif kurmak sureti ile otobüs alarak çalışabilirler. Önümüzde ki sürece bakacağız. Büyükşehir belediyesi ile diyaloğu tamamen koparmış değiliz." şeklinde açıklamada bulundu.

Vatandaşın bu konunun en büyük muhattabı ve birinci dereceden etkilenen olduğunu da hatırlatan Apaydın, " Vatandaşımızın şu ana kadar olan bir tepkisi yok. Olanda bu işi değiştirecek boyutta değil. Oysa ki burada en çok sorunu yaşayacak olan vatandaş. Fakat Samsun'da böyle bir tepki koyacak vatandaş yok." ifadelerini kullandı.

www.haberexen.com

epçeli köylü

Benim aklıma bir soru takılıyor.150-200 trilyon liralık bir yatırımı devlet belediye eliyle buraya yaptırıyor. Bu beğensekte beğenmesekte şehir için bir gelimişlik kriteri. bunu yapan devlet dolmuşları daha  cazip halde aynı hatta bırakırsa biraz kerizlik olmuyormu? Bu dolmuşlara takometre takılıp 70 hız sınırı konulup çok sıkı takip edilse.Aynı raylı sistemdeki gibi sadece belli duraklarda durmalarına müsade edilse.Samkart gibi bir sistemle çalışmaları istense ve vergileri sıkı kontrol edilse işte o zaman eşit şartlar olur.O zaman hepsi durur.İsteyen dolmuşa isteyen raylıya biner.Ben devlet olsam bunu yaparım kendi elimle yaptığım şehri geliştiren ve güzelleştiren yatırımı öldürmezdim. samsun halkı eğer büyükşehirde yaşıyorsa bunun zorluğunuda çekmelidir.Ben otobüse ve minibüse binmek için anayola çıkmak için yeri geliyor 40 dakika yürüyorum.Şehrin nimetlerinden yararlanıyorsak cefasınıda cekmemiz gerekir diye düşünüyorum.

supernatural_55

aslında en büyük sorun zaten belediyenin tepeden inme şekilde tramvay yapması..eğer toplumsal gözleme dayalı sosyal bi beklenti karşılığında tramvay yapılmış olsaydı bu sorunların hiçbiri olmazdı.tramvay tabiki büyükşehirlerde olması gereken bi ulaşım aracı şehri güzel modern vs. de gösterebilir ancak gel gelelim ki insanlar saatlerce dolmuş sırası bekliyolar mıydı?ben görmedim...bekleseler zaten bu sorunlar olmaz,dolmuş tramvay hepsi çalışırdı...dolmuş esnafı adına hayırlısı olur inşallah...

Burak

Alıntı yapılan: epçeli köylü - 09 Kasım 2010, 14:53:35
Benim aklıma bir soru takılıyor.150-200 trilyon liralık bir yatırımı devlet belediye eliyle buraya yaptırıyor. Bu beğensekte beğenmesekte şehir için bir gelimişlik kriteri. bunu yapan devlet dolmuşları daha  cazip halde aynı hatta bırakırsa biraz kerizlik olmuyormu? Bu dolmuşlara takometre takılıp 70 hız sınırı konulup çok sıkı takip edilse.Aynı raylı sistemdeki gibi sadece belli duraklarda durmalarına müsade edilse.Samkart gibi bir sistemle çalışmaları istense ve vergileri sıkı kontrol edilse işte o zaman eşit şartlar olur.O zaman hepsi durur.İsteyen dolmuşa isteyen raylıya biner.Ben devlet olsam bunu yaparım kendi elimle yaptığım şehri geliştiren ve güzelleştiren yatırımı öldürmezdim. samsun halkı eğer büyükşehirde yaşıyorsa bunun zorluğunuda çekmelidir.Ben otobüse ve minibüse binmek için anayola çıkmak için yeri geliyor 40 dakika yürüyorum.Şehrin nimetlerinden yararlanıyorsak cefasınıda cekmemiz gerekir diye düşünüyorum.

bu dediğin sistem aslında çok maliyetli bir şey değil Samkart'a ek olarak bir uygulama olarak eklenebilir. Dolmuşlara da samkart zorunluluğu getirilrse vergi kaçırmaları önlenmiş olur

kalptenþimþek

Makina soğukk, öttürmüyor kartlar bugün kardeşim!..on milyon iki miydi??

Burak

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 09 Kasım 2010, 21:09:07
Makina soğukk, öttürmüyor kartlar bugün kardeşim!..on milyon iki miydi??

doğru diyorsun abi  :D :D muğla da tüm dolmuşlarda böyle yapılıyordu da samsun'da yemeyebilir :) :)

brigand

eylem şekli dogrumudur, yanlısmıdır bilemem. ben gözlerimle sahit oldum belediye'nin türkiş,atakum,fakülte,engiz,bafra,alaçam minibüslerine nasıl muamele ettiğine. bir tane takım elbiseli adam geliyor, hepsine saydırıyor, yanında da var korumaları zaten.ne yaparsanız yapın umrumda değil demiş yzy . 2 günde bir yer değiştirtiyorlar adamlara.çıldırmamak imkansız. tramvayla fakülteye gidiş işkence. 3 kat daha uzun sürede, gürültülü, rahatsız. ayrıca tüm minibüs duraklarının yerini değiştirdi. vatandaşa seçme hakkı bırakmadı. fahiş fiyattan tramvaya bineceksin! diyor adam. bildiğin dikta rejimi uyguluyor bu uygulamada. lanet olsun diyorum lanet... >:( >:(

BEYAZ KIRMIZILAR

gün gelecek devran tersine dönecek secim zamanı gelipte sandığa gidince o zaman sana  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* >:(