Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Karabudun

Bana her geçen gün daha antipatik geliyor o stadyum.

5trawberry

@karabudun
Hocam kusura bakmazsan seni eleştireceğim. Herşeye neden bu kadar olumsuz yaklaşıyorsun. Hep olumsuz bir muhalefet. Stadyum konusunda tavrımız netti. Hatta burda da yazdım ben. Passolig kartımı kıracağım diye. Dün açılışa gittim ve gördüm ki, gerçekten Türkiye'nin en iyi stadyumlarından birisi bizde ve bizim bu takımı yalnız bırakma gibi bir  lüksümüz yok

eprianu

Boşuna tartışıp birbirinizi kırmayın. Hepimiz biliyoruz ki Samsunspor taraftarının duruşu yok. Takım üç dört maç güzel bir seri yakalayınca stadyum da dolacak Serdar Ölmez de unutulacak stad açılışı da. Hatta taraftarın karşısına çıkacak yüzü olmayan Erkurt Tutu'ya büyük başkan diye de bağırılacak.

Neleri unutmadık ki biz? Adnan Güngörün emirle takıma tekrar alınmasını, 1461 maçı olayları, bildirinin kaldırılması, Sporda şiddet yasasının ilk Samsunda uygulanması ve ibine kelimesi yüzünden insanların mahkemelik oluşu, Mersin final maçı vs. Bunları da unutacağız

O yüzden kırmayın birbirinizi.

Karabudun

19 Temmuz 2017, 17:04:00 #3183 Son düzenlenme: 19 Temmuz 2017, 21:45:13 Karabudun
Alıntı yapılan: 5trawberry - 19 Temmuz 2017, 12:28:08
@karabudun
Hocam kusura bakmazsan seni eleştireceğim. Herşeye neden bu kadar olumsuz yaklaşıyorsun. Hep olumsuz bir muhalefet. Stadyum konusunda tavrımız netti. Hatta burda da yazdım ben. Passolig kartımı kıracağım diye. Dün açılışa gittim ve gördüm ki, gerçekten Türkiye'nin en iyi stadyumlarından birisi bizde ve bizim bu takımı yalnız bırakma gibi bir  lüksümüz yok

Elbette eleştirebilirsin kardeş, kusurluk bir şey yok. Sen sevdiğim bir renktaşımsın. Samsun'da yaşayan renktaşlar bazı şeyleri biz gurbette yaşayanlar kadar yoğun yaşamıyorlar. Ben içerisinde bulunduğumuz bu rezil durumu sindiremiyorum. Gerçekleri görmezden gelemiyorum. O stadyumu resmen biz açmadıktan sonra sahiplenmem mümkün değil. Serdar Ölmez faciasına imza atan yönetim ne halt ederse etsin sınıfta kalmıştır gözümde. Arkasında durmaktansa karşısında durmak yakışık alır. Dediğin gibi bunların hepsine muhalifim. Fahişe ruhlu  güruha tahammulüm kalmadı, aynı karede olmayacağım. Bu tavrı Samsunsporluluk sayacak ve dik durmayı düstur bileceğim. Sözümde yalan varsa buyur yaz, diğer renktaşlarım da yazsın.

brigand

19 Temmuz 2017, 17:35:32 #3184 Son düzenlenme: 20 Temmuz 2017, 08:13:08 brigand
Çoğu insanda heves bırakmayan, artık dayanılmaz bir hal alarak mide bulandıran olaylar ortada;

- serdar ölmez denen şahsın yönetimde yer alması,
- Samsunspor adına yapılan stadyumun, başka takımlar tarafından resmi maçla açılması. (bu durumun fiilen pek önemi olmayabilir ancak bir süre sonra literatürde, tüm kaynaklarda ilk resmi maç bilgisinde Samsunspor yer almayacak. Aksine bir İstanbul takımıyla anılacak. Belkide bir yüzyıl boyunca)
- yönetimin tüm bu olan bitenlere dik duramaması, bunu yapmasa bile taraftarı dikkate alıp bir açıklama bile yapmaması
- artık cıvımış şekilde kulübü maneviyatına kadar siyasete teslim etmesi
- son olarak kombine olayında taraftarla resmen alay edercesine davranması.
- taraftar gruplarına gram denecek laf kalmadı zaten artık. benim için yok hükmündeler.

Tüm bunlardan öncede bir çok şey vardı. Artık tuz biber oldu diyelim. Tablo böylesine mide bulandırıcı haldeyken, benim için yeni stadyum, şampiyonluk, transfer vs. önemli değil. Her şeyimizle bağlı olduğumuz Samsunspor Armasının onuru, hepsinden daha önemlidir. Bu tablo olabildiğince düzelene kadar da uzaktan sevmeye devam edeceğim.

5trawberry

Alıntı yapılan: Karabudun - 19 Temmuz 2017, 17:04:00
Elbette eleştirebilirsin kardeş, kusurluk bir şey yok. Sen sevdiğim bir renktaşımsın. Samsun'da yaşayan renktaşlar bazı şeyleri biz gurbette yaşayanlar kadar yoğun yaşamıyorlar. Ben içerisinde bulunduğumuz bu rezil durumu sindiremiyorum. Gerçekleri görmezden gelemiyorum. O stadyumu resmen biz açmadıktan sonra sahiplenmem mümkün değil. Serdar Ölmez faciasına imza atan yönetim ne halt ederse etsin sınıfta kalmıştır gözümde. Arkasında durmaktansa karşısında durmak yakışık alır. Dediğin gibi bunların hepsine muhalifim. Fahişe ruhlu  güruha tahammulüm kalmadı, aynı karede olmayacağım. Bu tavrı Samsunsporluluk sayacak ve dik durmayı düstur bileceğim. Sözümde yalan varsa buyur yaz, diğer renktaşlarım da yazsın.

Eyvallah. Güzel düşünceler karşılıklıdır. Konuya gelince sonuna kadar saygı duyuyorum.Belki biraz daha yumuşama payın vardır diye fikrimi söyledim. Bu takımla koşulsuz şartsız içice olduğumuz için ne olursa olsun vazgeçemiyorum belki de.

Karabudun

Final maçının Samsun'a alınmasında bakanın etkisi büyüktü. Kılıç kötü bir siyasi değildi hatta diğerlerine göre fersah fersah iyiydi. Kötü niyetli değildi ancak Samsunspor camiasının hassasiyetlerinden bihaberdi. Konu tekrar gündeme taşınabilirse maçın oynanacağı adres değişebilir.

eprianu

Biletler salı günü satışa çıkıyormuş. Dikkatimi çeken 2 husus var. Birincisi TFF'nin ısrarla stad ismi için "Samsun Yeni Stadı" ifadesini kullanması, ikincisi de PassoLig ve E-Bilet diye ortalığı ayağa kaldıranların bu maçta neden kağıt bilet uyguladığı. 4 gün içinde bu kararı değiştirmek gerçekten çok zor. Kabine değişikliği bir ay önce olsaydı maçı Samsun'a vermezlerdi. Birileri gider ayak tarihimizde kara leke olarak kalacak bir olaya imza attı, Allah razı olsun.

Bu maçta kağıt bilet uygulayanlar açılış maçında eğer PassoLig uygularlarsa gerçekten diyecek bir kelime bile kalmıyor, Yazıklar Olsun'dan başka. Ama Erkurt Tutu ve yönetiminin açılış maçında da PassoLig uygulayacağını düşünüyorum. Rüştü Araboğlu geçen haftaki basın toplantısında 10 gün içinde PassoLig sistemi için işlemlerin tamamlanacağını söylemişti.

Kendi adıma konuşuyorum, Adnan Güngör bu takıma alındığından beri maçlara gitmiyorum. Benim gibi PassoLig'i olmayan bazı Samsunsporlu arkadaşların da yeni stad ile birlikte içinde biraz da olsa kıpırtı olmuştu. Almayı da düşünüyorduk ama kısmet değilmiş ne diyelim. Alsınlar statlarını başlarına çalsınlar, tiksindirdiler resmen. Artık İsmail Uyanık gibi bir babayiğidin üç kuruş etmeyen vasıfsız insanların Samsunspor üzerindeki egemenliğini bitirmesini bekleyeceğiz. İmkansıza yakın yani :)

Benim üzüldüğüm mesele ise bu işin nereye varacağı? Sürekli birileri Samsunspor'a küstürülüyor. 90'lı yıllarda, bırakın maçları tesislerde idmanları kaçırmayan insanlar küsmüş maça gelmiyor. Cuma ve cumartesi günleri dükkan kapatıp maçlara giden insanlar maça gelmiyor. Birkaç yıl önce şahit olmuştum, şirketi tarafından bedava kombine verilen bir akrabam yürüme 10 dakika mesefade bulunan stadyuma maçı izlemeye gitmiyor, gençliğinde bir maçı bile kaçırmazdı. Dikkat ederseniz tribünlerde 35-40 yaş üstü taraftar sayısı sürekli azalıyor.

Yine şahsi düşüncem, ucu isterse amatöre düşmeye kadar varsın, bu takım üzerindeki siyasi egemenliğin bitirilmesi gerekiyor. İsmail Uyanık'ın siyasetçileri neden kulüpten uzak tuttuğunu daha iyi anlıyoruz. Değerlerimizin içine ettiler, çiğnediler geçtiler. Hepsini Allah bildiği gibi yapsın!

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=267&ftxtID=27519

Sol Açık

Alıntı yapılan: eprianu - 21 Temmuz 2017, 16:09:16
Dikkatimi çeken 2 husus var. Birincisi TFF'nin ısrarla stad ismi için "Samsun Yeni Stadı" ifadesini kullanması, ikincisi de PassoLig ve E-Bilet diye ortalığı ayağa kaldıranların bu maçta neden kağıt bilet uyguladığı.

Harbiden ama... "Samsun Yeni Stadı" nedir ya?!

Sadece Samsunspor

Stadi yetistircez diye tuvaletlerin tabelalarini bile yanlis koymuslar. Bayan wc sinde pisuvar var erkekde yok. Allahim kimler yapiyor bu isleri

Karabudun

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 31 Temmuz 2017, 07:45:09
Stadi yetistircez diye tuvaletlerin tabelalarini bile yanlis koymuslar. Bayan wc sinde pisuvar var erkekde yok. Allahim kimler yapiyor bu isleri

Bir yerde anlatsam inanmazlar.

ugrass

koltuk kıranların, koltugun üzerine çıkıp zıplayanların zoru ne arkadaş ya?

Sadece Samsunspor

Super kupa hazirliklari baslamis. Maraton ustu komple konyaspor bayragiyla dolu >:(

Sadece Samsunspor

sadece55

Hani led reklam panoları yapacaklardı ?