Adnan Mesedoviç

Başlatan kaptan 55, 29 Ağustos 2009, 02:35:56

« önceki - sonraki »

kaptan 55

29 Ağustos 2009, 02:35:56 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2009, 02:56:32 samsuni

mehmet yılmaz

29 Ağustos 2009, 02:48:12 #1 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2009, 02:51:48 samsuni
Kardesim, taraftarların büyük kısmı mesadonoviç diyordu ama esas ismi Adnan Mesedoviç'tir. Yazılışı da Medjedoviç.

Bosnalı ve müslüman, yani Boşnak. Bizde iki sezon oynadı; 1989-90 ve 90-91. İlk yılı kazanın ertesi senesi idi. Takım küme düşerken o ortalama bir form tutmuştu. Ertesi yıl İkinci Ligde şampiyon olduğumuzda önemli katkı sağladı.

1959 doğumlu idi, yaşlıydı yani. tıpkı Radaca 55 doğumlu gibi ve 60 doğumlu milinkoviç gibi... Zaten bu üç Yugoya yaşlarına bakılmaksızın paraların saçılması tipik bir Hakkı Tomaç dönemi yansımasıdır. Bizden önce Eskişehirde oynadı. Zannediyorum, Türkiye'ye yerleşti daha sonra.

kaptan 55

29 Ağustos 2009, 02:56:18 #2 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2009, 02:59:46 kaptan 55
bu fotoğrafı kendisi vermişti bana eski resimlerimin arasından çıktı arkasındada adnan mesadonoviç yazıyodu dediğin gibi kardeşim herkes onu adnan mesadonoviç diye hatırlar

edmontdante

Uğur MUMCU parkının karşısındaki Osman ARICA apartmanında dairesi vardı.Apartmanın girişindeki zillerde adı yazıyordu.Süper bir sol ayaktı.Çok fazla koşmazdı.Attığı bir golden sonra öyle koşmuştu ki tribünde bir amca "Maç içinde de böyle koşsan oooooooooo" demişti hiç unutmam.

şimşek_55

COk ıyı bır oyuncuydu. SAmsunsporun o donem cıkıs yakalamasındakı  3 Yugo oyuncudan  bırıdır. KAlecı RAdaca ıse teknıgı  ve tecrubesı ıle bu takıma cok sey katmıstır. Mılınko dan  bahsetmeye  gerek yok. O herseyıyle mukemmel bır oyuncuydu

kaptan 55

Alıntı yapılan: edmontdante - 08 Eylül 2009, 23:11:40
Uğur MUMCU parkının karşısındaki Osman ARICA apartmanında dairesi vardı.Apartmanın girişindeki zillerde adı yazıyordu.Süper bir sol ayaktı.Çok fazla koşmazdı.Attığı bir golden sonra öyle koşmuştu ki tribünde bir amca "Maç içinde de böyle koşsan oooooooooo" demişti hiç unutmam.
o eve sonra milinkoviç yerleşti gerçi bilirsin abi hemen o apartmanın yanında ki apartmanda oturuyodum o eve kimler geldi kimler.milinkoviçden sonra faruk geldi.aydında,fb de oynayan)