Müjdat Gürsu

Başlatan ngonge, 20 Ocak 2005, 01:45:43

« önceki - sonraki »

red_white

şimşek_55

Nur ıcınde  yatsın sarı fırtına  cok ıyı oyuncuydu.

55.hakan

Allah mekanını cennet eylesin...geçmişimize sahip çıkmak bizi yüceltir; şu anki futbolcular da inşallah bu sahiplenmeyi görürlerde,başarılı ahlaklı futbolculara ömür boyu sahip çıktığımızı anlarlar giden arkadaşlara teşekkürler...

Recep

Allah mekanını cennet etsin
gerçektentürk futbolunun en efendi futbolcularındandı Müjdat
bu günkü organizasyon yapmış olduğumuz en anlamlı organizasyondu
vefa nın yalnızca istanbulda bir semt olmadığını gösterebilmek çok mutlu bir olay

MeL_55

Alıntı yapılan: berusa55 - 20 Haziran 2009, 17:28:08
Allah mekanını Cennet eylesin Sarı Fırtına Müjdat'ımız... Ailesine ve tüm Samsunspor camiamıza baş sağlığı dilerim tekrardan :(

supernatural_55

organizasyonu yapıp bu ziyareti gerçekleştiren kardeşlerime sonsuz teşekkür ederm.mezar taşına SAMSUNSPOR FUTBOLCUSU yazdıran o aileye hak ettiklerini vermek o kadar sevindirdi ki beni.Allah mekanını cennet eylesin

harbisamsunsporlu5517

allahım mekanını cennet eylesin futbolla yeni ilgelenmeye basladıgımda adını duymustum kaza haberı duyunca kahrolmuştum bugunu unutmayıp ailesini ziyaret eden grubumuzdanda allah razı olsun 

emre

çok güzel bi gündü söylenecek çook sey var çelebi abim çook şey kaçırdı!!!

bu arada o kadar fotograf cektik aliihsan abi bi tane benim oldugum fotograf koymamıs..

samsunmania

bengülü

Alıntı yapılan: Amsterdamli - 20 Haziran 2009, 18:55:47
Ailesini yanliz birakmayan arkadaslara ve yoneticilere tesekkur ediyorum ayrica.

Nur icinde yat sarı kumanım Mujdat

ali ihsan

21 Haziran 2009, 11:12:35 #70 Son düzenlenme: 21 Haziran 2009, 11:18:34 aliihsan55
Alıntı yapılan: emre55 - 20 Haziran 2009, 23:58:46
çok güzel bi gündü söylenecek çook sey var çelebi abim çook şey kaçırdı!!!

bu arada o kadar fotograf cektik aliihsan abi bi tane benim oldugum fotograf koymamıs..

Emre fotoğrafları Samsuni'ye gönderdim o ekledi.Lakin bizde foto bitmez  ;)

Kahvaltı için yanımıza gelip Silivri'ye gelemeyen Çelebi basın sözcümüz Veis'e aktarımlarda bulunurken  :D

veis

Alıntı yapılan: samsunmania55 - 21 Haziran 2009, 00:02:44

öncelikle teşekkürler ama bizler orada samsunspor taraftarlarıyız dedik çünkü siz biz farketmeyiz biz samsunsporluyuz.

mehmet yılmaz

AlıntıAylardan Haziran, günlerden hüzün!

"hüzün ki en çok yakisandir bize
belki de en çok anladigimiz..."
         Hilmi Yavuz

Tarih 20 Haziran 1994 idi.

ABD'94 Dünya Kupasinin oynandigi günler. Hangi maç oldugunu bilmiyorum ama maçin devre arasinda verilen haberlerde, Samsunspor'un ümit milli futbolcusu Müjdat Gürsu'nun geçirdigi trafik kazasinda hayatini kaybettigi söylendi.

O zaman 15 yasimda idim ve o gün noktalandi adeta benim için. Müjdat... Bizim Müjdat! Daha 23 yasindaydi oysa. Samsunsporlu, ümit milli Müjdat...

Onun da devamli oynadigi o Ümit Milli Takimda kimler yoktu ki? Rüstü, Abdullah, Bülent Uygun, Sergen, Hakan Sükür, Arif, Alpay, Ergün... Yani ilerleyen yillarin A Milli Takimi... Zaten teknik direktör de Fatih Terim'di.

Genç Müjdat 9 kere giyiyordu Ümit Milli formayi ve bunlardan ikisinde bir orta saha oyuncusu olmasina ragmen gol de atiyordu. Ilki 15 Aralik 1992'de Istanbul'da 1-1 biten maçin 22. dakikasinda Hollanda'ya. Ikincisi ise 26 Ekim 1993'te 1-0 kazandigimiz maçta Polonya'ya. O Polonya maçi oynanirken ben lise 1'de idim ve 19 Mayis Lisesinden saat 17.50'de çikmis, Ilyasköy'e dogru kosar adim yürüyordum. Maç baslamak üzereydi çünkü. Ortasinda ay-yildiz bulunan o mukaddes formayi üstüne giyen altin saçli çocuk, ceza sahasi önünde nefis bir sut çikarmis ve golümüzü atmisti. Hayir, sanki o degil de bütün Samsun atmisti o golü!

Sayet ömrü vefa etse idi A Milli Takimin altin jenerasyonunda Müjdat'in da olacagi çok açikti.

1992'nin yazinda genç baskan Ismail Uyanik'in kurdugu Samsunspor'a transfer edilmisti. O sezon biz Ikinci Ligde rahatça sampiyon olurken takimin banko isimlerinden birisi oluyordu Müjdat. Bandirmaspor'dan gelmisti; bence oyun tarzi degil ama fizigi, özellikle de saçlari dönemin ünlü Hollandali yildizi Koeman'a benziyordu. Zaten Koeman lakabi da tabii bir sekilde yakismisti ona...

Ertesi sezon içeride bir Kocaelispor maçimiz vardi; 3-2 kazanmistik... O maçta maratondaydim. 10 kisi kalmis ve 2-1 de geriye düsmüstük. Belediye Evleri tarafindaki kaleye dogru bir köse atisi kazanmistik. Müjdat maratonun önüne geldi; korneri kullanacak ama alan dar geldi. Döndü, reklam panosuna bir tekme atti... Sonra da kesti içeriye; Ertugrul yükseldi ve bir vurdu; gooolll!..

Sezon sonu yaklasirken Ertugrul'un Besiktas'a, Osman'in Galatasaray'a, Müjdat'in ise Fenerbahçe'ye transfer olacagi söylentileri çikti. Nitekim ikisi oldu ama Müjdat kaldi bizde. Sözlesmesini yeniledi. Fakat Istanbul'da farkli kaybedilen Fenerbahçe maçinin ertesinde Samsun'da oynanan Karsiyaka maçinda takimin tamamina ama bilhassa Müjdat'a yogun protestolar olmustu. Eminim hepimizin içinde bir acidir o gün...

Simdi dönüp bakiyorum da aradan tam 15 yil geçmis. Müjdat Gürsu vefat ettiginde 23 yasindaydi; sayet yasasa idi 38'inde olacakti.

Ocak ayinda Istanbul'daki Samsunspor kitabi gecemizde Müjdat'in annesi, babasi, agabeyi ve ablasi da bizimleydi. Yillar geçse de unutmayacagimiz Müjdat'imiz adina bir plaket verdik kendilerine. O büyük yanginlarini söndürmeyecek elbette ama bir damla su olsun istedik; bilsinler ki Müjdat sözle degil hakikatle bizim kalbimizde...

20 Haziran demek hüzün demek biraz da...

Mekânin cennet olsun erken kirilan fidan!

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Müjdat samsunspor için iyi bir değerdi.ama alın yazısı son noktayı koydu elim bir kazada.ama samsunspor.biz yöneticileri bu büyük değeri yine yalnız bırakmadılar.hak ettiği sevgiyi ona yine taşıdılar.zaten müjdat a da maneviyat yani dua lazım ve yıllardan beri ailesinin taşıdığı bu acıyı paylaşmak lazım.Mekanı cennet olsun. 

kaptan 55

Alıntı yapılan: beşnumara - 20 Haziran 2009, 17:19:07
Gürsu ailesini yalnız bırakmayan samsunsporlu kardeşlerimize abilerimize teşekkür ederim.orda olmayı çok isterdim.inanın kıskandım sizi.birilerine bu mesaj iyi gitmiştir.kendi değerlerimize sahip çıkmamız çok güzel bir duygu.ALLAH gani gani rahmet eylesin