Müjdat Gürsu

Başlatan ngonge, 20 Ocak 2005, 01:45:43

« önceki - sonraki »

kaan

Hani diyorya İsmail başkan kitapta almasaydık o arabayı belkide kaza yapmayacaktı diye kaderde varsa alnına yazıldıysa o olur başkanım.Umarım mekanı cennet olmuştur.Keşke daha yaşasaydı ailesini ve samsunspor'unu erken terketti rahmetli...

kaptan 55

hatırlayan varmı bilmem bizde bi faruk vardı fenerbahçede altayda oynamıştı bizim mahallede oturuyodu tabi o zamanlar çok ufağız ama yinede SAMSUNSPOR hastasıyız bi gün bizim çocuklarla mahallenin büfesinin önünde oturuyoruz bi baktık müjdat abiyle faruk abi geldi büfeye bunlar bira aldılar dedim ki müjdat abi size bira zararlı değilmi gel dedi ufaklık sanada kola alalım aldıda ALLAH toprağını bol etsin KOEMAN MÜJDAT

AntZ

Bursa maçıydı diye hatırlıyorum, Müjdat vefat etmeden önceki sezon... Müjdat ı canlı izlediğim son maç o maçtı. Bulunduğumuz tribünün önünde bir pozisyonda bir omuz omuza mücadelede güçlü fiziğiyle topu kazanmıştı. Biraz mübalağa etmek gerekirse baldırları rakibinin 2 katıydı nerdeyse, içimden ne kadar sağlam güçlü kuvvetli bir futbolcu olduğunu, kolay kolay sakatlanmayacağını, başına kolay kolay birşey gelmeyeceğini geçirmiştim. Rahmetlinin Köyceğiz'de trafik kazası geçirdiğini tv den öğrenince ilk o görüntüsü geldi aklıma, o günden sonra da Müjdat deyince aklıma ilk o kare gelir. SRT de Atilla Cebeci nin Spor 55 programında cenazenin Köyceğiz de morgdan alınışından toprağa verilişine kadar uzun uzun izlemiştim içim parçalanarak. Hala hatırladıkça içimi acıtır. Mekanı cennet olsun.

Ertuğrul Sağlam

93-94 sezonu idi İstanbulda Fenerbahçe ile oynayıp çok farklı yenildiğimiz bir maçın ertesi haftasında burda Karşıyaka ile oynuyorduk ve ozaman gazete ve tv lerde Müjdat, Ertuğrul, ve Osman'ı İstanbul takımları istiyor diye haber yapılıyordu ve hatta Müjdat Fenerbahçe ile anlaştığı yazılıyordu ve bunları okuyan taraftarımız Fenerbahçe maçının yenilgisinin tüm suçunu müjdat'a yüklemişcesine müjdat aleyhinde bağırıp maalisef küfür ediyorlardı hatta yanlış hatırlamıyorsam hoca onu ilk yarıda oyundan çıkarmak zorunda kalmıştı ama acı olan ise şuydu o sezon Ertuğrul Beşiktaş'a Osman Galatasaraya gitmişti Müjdat ise İstanbul takımları tarafından çok istenmesine ramen Samsunspor'dan ayrılmamıştı Müjdat'ın cenazesini ozaman yerel bir kanaldan izlemiştim saatlerce ağlamıştım :(((  ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN MÜJDAT

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: Ant55 - 22 Şubat 2009, 10:50:26
Bursa maçıydı diye hatırlıyorum, Müjdat vefat etmeden önceki sezon... Müjdat ı canlı izlediğim son maç o maçtı. Bulunduğumuz tribünün önünde bir pozisyonda bir omuz omuza mücadelede güçlü fiziğiyle topu kazanmıştı. Biraz mübalağa etmek gerekirse baldırları rakibinin 2 katıydı nerdeyse, içimden ne kadar sağlam güçlü kuvvetli bir futbolcu olduğunu, kolay kolay sakatlanmayacağını, başına kolay kolay birşey gelmeyeceğini geçirmiştim. Rahmetlinin Köyceğiz'de trafik kazası geçirdiğini tv den öğrenince ilk o görüntüsü geldi aklıma, o günden sonra da Müjdat deyince aklıma ilk o kare gelir. SRT de Atilla Cebeci nin Spor 55 programında cenazenin Köyceğiz de morgdan alınışından toprağa verilişine kadar uzun uzun izlemiştim içim parçalanarak. Hala hatırladıkça içimi acıtır. Mekanı cennet olsun.

O ANLATTIĞIN POZİSYONU ÇOK İYİ HATIRLIYORUM TAÇ ÇİZGİSİ KENARINDA YAŞANMIŞDI SÖKÜP ALMIŞTI TOPU RAKIBİNDEN MÜTHİŞ KUVVETLİ BİR FUTBOLCU İDİ

celebi

Alıntı yapılan: 35ama55 - 23 Şubat 2009, 13:56:43
Müjdat Gürsu'yı Silivrili olarak biliyordum , ama kitapta Silifke'li yazıyor .. Acaba ben mi yanlış biliyorum , yoksa bir basım hatası mı var ?

silivrilidir müjdat

celebi

Alıntı yapılan: 35ama55 - 23 Şubat 2009, 13:59:25
silivrili arkadaşım da var , hatta orada Müjdat Gürsu parkı varmış .. kitabımızın 346.sayfasında ilk paragrafta " memleketi Silifke de üzüntü yarattı diyor , vefatı .. " anlamadım , mehmet abiye sormak lazım  :-X

basım hatasıdır yüksek bir ihtimal

mehmet yılmaz

Evet, Müjdat Silivrilidir. Orada bir hata oldu kitapta. Ailesine de bizatihi söyledim, bu hata için özür diledim. İkinci baskıda düzeltilecek şeylerden birisi de odur.

mehmet yılmaz

Alıntı

20 Haziran 1994 günü geçirmiş olduğu trafik kazasıyla henüz 23 yaşında iken aramızdan ayrılan ümit milli futbolcumuz Müjdat Gürsu, vefatının 15. yılında Silivri'deki baba evi ve kabrinde anıldı.

Site ve Dernek olarak oradaydık

Samsunsporlular olarak uzun yıllar boyunca hiç unutmadığımız ama ailesiyle de paylaşamadığımız acımızı bu yıl ilk kez bu kadar geniş katılımlı bir şekilde paylaşmış olduk. İlk adımının Ocak ayında İstanbul'da düzenlenen Kırmızı, Beyaz, Siyah - Samsunspor Kitabı gecesinde rahmetli Müjdat adına Gürsu ailesine verilen plaketle atıldığı bu organizasyonda www.samsunspor.biz ve M. Teoman Taş Samsunlular Derneği İstanbul temsilciliğinin büyük katkısı oldu.

Samsunspor Yönetimi de temsil edildi

Bu arada Müjdat'ın ölüm yıl dönümüne Samsunspor yönetiminin de kayıtsız kalmaması ve hem yönetici Süleyman Salur'un bizatihi gitmesi hem de Samsunspor adına çelenk gönderilmesi üzerine "çelenk bu kez doğru yere gitti" yorumlarının yapıldığı görüldü. Yönetimin bu hareketi için Samsunspor taraftarı olarak bizler de teşekkür ediyoruz.

Türk Futbolunun geleceğinde olacaktı

Aileyi evinde ziyaret eden heyet baba Mehmet Gürsu'yu oldukça etkiledi. Genç yaşta kaybettiği oğlunu unutmayan taraftarlara teşekkür eden anne ve babanın duygulandıkları görüldü. Yaklaşık 20 kişilik bir grupla Silivri'ye giden taraftarlarımız, Samsunspor yöneticisi Süleyman Salur, Gürsu ailesi ve Müjdat'ın sevenleriyle birlikte daha sonra kabir başına geçtiler. Burada bir konuşma yapan Süleyman Salur " Müjdat'ın acısı halen yüreğimizdedir, kendisi hem Samsunspor'un hem de Türk futbolunun geleceğinde olacak bir futbolcuydu" dedi.

Hem iyi futbolcu hem de iyi insandı

Samsunspor.biz ve M. Teoman Taş Samsunlular Derneği İstanbul temsilcisi A. İhsan Hasanpaşaoğlu ise " bizler 15 sene önce Müjdat'ımızı kaybettiğimiz gibi geçen yıl da genç yaşta avukat kardeşimiz M. Teoman Taş'ı kaybettik. Acımız ortaktır. Müjdat bizim kuşak için unutulmaz bir futbol kahramanıydı. Sarı saçları, güçlü fiziği, üstün tekniğiyle iyi bir futbolcu; saha içi ve dışındaki davranışlarıyla da beyefendi bir insandı. Ümit milli takımdaki başarılarıyla bizi ayrıca gururlandırmıştı. Kendisine dua ediyoruz, Allah rahmet eylesin tekrar..." dedikten sonra dernek ve site adına yaptırılan çelenk kabri başına konuldu.

Kaza 20'sinde değil 21'inde idi...

Bu arada Müjdat Gürsu'nun yakın arkadaşı olan ve her sene adına yapılan etkinliklerle yakından ilgilenen Alican Yalçınkaya, bu vesileyle süregelen bir yanlışı düzeltmek istediğini ifade etti. Müjdat Gürsu'nun kaza tarihinin neredeyse bütün kaynaklarda 20 Haziran olarak verildiğini belirten Yalçınkaya, doğrusunun ise 21 Haziran olduğunu söyledi. Ayrıca kaza yeri olarak da Antalya'dan söz edildiğini belirten Yalçınkaya, "bu elim hadise 21 Haziran 1994 günü, sabaha karşı 5'te gerçekleşmiştir. O dönemde Samsunspor'da oynayan Tuncay Köseoğlu ile birlikte bir arkadaşlarını almak için hava limanına giderlerken kaza geçirmişler ve Müjdat hayatını kaybetmiştir. Kazanın sabah karşı olması insanların bir önceki günün gecesi olmuş gibi algılamasına sebep olmuştur ancak biz her sene 21 Haziran'da yapıyorduk anma programımızı; fakat şimdi sizler geldiğiniz için 20 Haziran'da da bir program yapma kararı aldık." dedi.

www.samsunspor.biz

http://www1.samsunspor.biz/haber-Mujdat_Gursuyu_Unutmadik-5818

veis

evet güzel bir gündü.ailesinin çok cana yakın tavırları olsun sülayman salurun ilgisi olsun vede bizimle silivride ilgilenen ali can abi olsun hepsine sonsuz teşekkürler.çelenk olayına gelince dogru yere dogru zamanda hak eden için giden herşey güzeldir vede müjdat bu vefayı çoook haketmişdi.

Clint_Eastwood

Gerçekten bizim kuşak için unutulmaz bir futbolcuydu, kariyeri çok parlaktı... Kişilki olarak da mükemmeldi... O'nu asla unutmadık, unutmayacağız...

ali ihsan

İzlenimlerimi detaylı olarak bu gece aktaracağım ...

beşnumara

Gürsu ailesini yalnız bırakmayan samsunsporlu kardeşlerimize abilerimize teşekkür ederim.orda olmayı çok isterdim.inanın kıskandım sizi.birilerine bu mesaj iyi gitmiştir.kendi değerlerimize sahip çıkmamız çok güzel bir duygu.ALLAH gani gani rahmet eylesin

red_white

Yüreğinize sağlık arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun bu görüntüleri görmek bile insanı duygulandırıyo  :(

mehmet yılmaz

20 Haziran 2009, 17:24:21 #44 Son düzenlenme: 20 Haziran 2009, 18:00:01 samsuni