Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Karabudun

09 Temmuz 2017, 10:06:30 #3150 Son düzenlenme: 09 Temmuz 2017, 10:14:25 Karabudun
Ucuzlukta herkes birbiriyle yarışıyor. Camianın neresinden tutsan elinde kalıyor. Ne farkımız kaldı Osmanlıspor'dan?

eprianu

Bu işin böyle olacağı belliydi. Şehzadeler'den Mehmet Çetir birkaç gün önce bakın gazeteye ne demişti ;

İnanıyorum ki kulüp yönetimi bu işe bir çözüm bulacaktır ve bulmalılardır. Samsunspor sezon açılışını güçlü bir takımla, binlerce taraftarının önünde yapar, ondan sonra kupa finali oynanır, bu iş de tatlıya bağlanır

Şimdi soruyorum size yürüyüşten önce bu sözleri söyleyen Şehzadelerin yürüyüş tertip etmesi ne kadar gerçekçi olacaktı?

http://m.habergazetesi.com.tr/haber/660616/samsunspor-sehzadeler-taraftar-grubu-onursal-baskani-cetir-oncelik-bizim

eprianu

Engin Sever'e laf atan Beşiktaşlı Halk Gazetesi yazarı akıl vermiş.

Ha açılış maçı ha resmi maç ne fark edermiş...
Hazırlık maçında kötü tezahüratta bulunmayacakmışız, yoksa TFF bize milli maç vermezmiş...
Olimpiyatlar başlıyormuş ortalık gerilmesinmiş..
TFF ekonomimizi düşünerek böyle karar almışmış...

Ey Allah'ım ortalık kimlere kaldı ve biz hala bir yürüyüş bile düzenleyemedik.
Her şey müstehak bize her şey...!

http://www.hedefhalk.com/ergin-caner-cabbar-989y.htm

jean

Emniyet izin vermedi deniliyor

eprianu

Söylenecek tek kelime söz kalmadı. Eğer bundan sonra herhangi bir başkan veya başkan adayı borçtan, harçtan, zorluktan bahsediyorsa en adi yalancıdır. Başkanlığa gelene kadar ve başkanlık süresince sürekli ağlayanlar, dert yakınanlar, bırakırım diye tehdit edenler bugün koltuğu bırakmamak için taraftara karşı siyaseti, emniyeti, TFF'yi hatta utanmadan ortamı yumuşatsın diye Alpay Hoca'yı bile kullanıyor.

Taraftarın yürümesinden korkuyorsunuz, pankart asmasından korkuyorsunuz? Nedir sizin bu korkunuz? Arada kalıyorsanız, siyaset emrediyorsa istifa edin kurtulun!
Şu dakikadan sonra kimse Erkurt Tutu'nun Samsunsporluluğundan, Samsunsporun menfaatlerini düşündüğünden felan bahsetmesin. Çok komik olur gerçekten.

Nedir arkadaş bu açılış sevdası? Bu stadın Samsunsporumuzun oynadığı resmi maç ile açılması sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Eminet taraftar gruplarını tehdit etmiş, göz altına alırız hepinizi demiş. Haliyle korkmuş gruplar. Peki ne için? Bu işin aslını bilen var mı? Bu işi şu dakikadan sonra kimse prestij ile, ekonomi ile açıklayamaz.

Musti

Alıntı yapılan: eprianu - 09 Temmuz 2017, 23:19:11
Söylenecek tek kelime söz kalmadı. Eğer bundan sonra herhangi bir başkan veya başkan adayı borçtan, harçtan, zorluktan bahsediyorsa en adi yalancıdır. Başkanlığa gelene kadar ve başkanlık süresince sürekli ağlayanlar, dert yakınanlar, bırakırım diye tehdit edenler bugün koltuğu bırakmamak için taraftara karşı siyaseti, emniyeti, TFF'yi hatta utanmadan ortamı yumuşatsın diye Alpay Hoca'yı bile kullanıyor.

Taraftarın yürümesinden korkuyorsunuz, pankart asmasından korkuyorsunuz? Nedir sizin bu korkunuz? Arada kalıyorsanız, siyaset emrediyorsa istifa edin kurtulun!
Şu dakikadan sonra kimse Erkurt Tutu'nun Samsunsporluluğundan, Samsunsporun menfaatlerini düşündüğünden felan bahsetmesin. Çok komik olur gerçekten.

Nedir arkadaş bu açılış sevdası? Bu stadın Samsunsporumuzun oynadığı resmi maç ile açılması sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Eminet taraftar gruplarını tehdit etmiş, göz altına alırız hepinizi demiş. Haliyle korkmuş gruplar. Peki ne için? Bu işin aslını bilen var mı? Bu işi şu dakikadan sonra kimse prestij ile, ekonomi ile açıklayamaz.

Erkurt Tutu sen neymişsin be!...

Ekrem

Haber vermiştir hemen böyle böyle yaptılar diye. Tepkiyi kabul edemez olmuşlar. Siyasi olarak böyle bir durum normal.

Karabudun

Pankart astı diye taraftarı gözaltına almak nedir? Hukuk, güçlülerin fahişesi olmuş. Memleketin geldiği hale bak!

özkan

Adam gidiyor forza samsunun sayfasında yaşasın Samsunspor'a karşılıksız gönül verenler pankartının altına grubu tehdit edici yorumlar yapıyor,ama aynı ad am sokaktaki ikili ilişkisinin bozulacağı korkusuyla Samsunspor üzerinden edindiği ortamdaki arkadaşının sosyal medya hesabındaki yaşasın Samsunspor'a karşılıksız gönül verenler pankartının resmini beğeniyor.Dalkavuk bir tribüncülerimiz,bunlara prim yaptıran dar beyinli taraftarımız var.

Sadece Samsunspor

10 Temmuz 2017, 10:49:59 #3159 Son düzenlenme: 10 Temmuz 2017, 12:39:03 Sadece Samsunspor
Millet g-20 zirvesinde prostesto yapıyor bişey olmuyor bizimkiler pankart astı diye gözaltına mı alınıyor. Yürüyüşün iptal sebebi olimpiyatlar öncesi sıkıntı olmasın diyeyse g-20 zirvesinin iptal edilmesi lazımdı.

Kızın veya kızmayın Akp'nin siyasi anlayışı bu. İlk önce güzelce ele geçirir içerden fetheder sonrada avucuna baktırır. Kabul edersen iyi yaşarsın ama etmezsen elinden alırım konuşurum gidersin vs. tehditler. Başkanda onların elinde

tactician

Samsunspor'a Sahip Çıkmayan Siyasetçiye Yazıklar Olsun?

Bu sloganı, Samsun 19 Mayıs Stadyumu başta olmak üzere, çeşitli ortamlarda bağır bağıra deklare ettiğimizi biliyorsunuz. Gerçekten bu istek haklı bir istek miydi; bu konuya biraz öz-eleştirel bir tavır ile yaklaşmak istiyorum.

Bugün geldiğimiz nokta da; "Samsunspor'a sahip çıkan siyasetçinin" Samsunspor'un olması ve korunması gereken hassasiyetlerini hiçe sayarcasına istediğini yapmasını eleştiriyoruz. Taşın altına özellikle maddi anlamda elini sokan kişiler başta olmak üzere kulübe en ufak bir katkı sağladığını düşünen siyasetçiler; kulüp üzerinde söz sahibi olduğunu düşünüyor ve bu doğrultuda hareket ediyor. Mevcut yönetimin pragmatist yaklaşımı da bu ortama çanak tutuyor.

Böyle bir ortamda öncelik, hiç şüphesiz maddiyat, rant, siyasi propaganda, kişisel hırs/tatmin ve populizm oluyor. Samsunspor'luluk duruşuna dair bir beklenti hayalden öte geçmeyen bir naiflik oluyor. Maneviyatın, geçmiş değerlerin, safi bir aşkın yerini başarıya dayalı materyalist ve populist yaklaşımlar alıyor.

Güncel tartışma konusu olarak; yeni yapılan ve takımımıza tahsis edilen stadyumun ilk resmi maçının tarafımızca oynanması gerekliği konusunda taraftarımız yaptığı çağrılar, yine yukarıda ufakça değindiğin nedenler ile karşılık bulmadı. Siyasilerin bu noktada devşirmek istediği övgüler ve alkışlar ile Samsunspor'un mevcut yönetiminin bu maç nedeniyle bir takım maddi kazanım sağlayacağını öngörmesi, süper kupa finalinin Samsun'da oynatılması kararında etkili oldu. Bu kararın açıklanmasının ardından sosyal medya üzerinden ortaya konan eleştrilerin ikinci aşaması olarak şehirde daha fazla karşılık bulacak protesto yürüyüşü de tribün grupları üzerine baskı yapılarak önlendi.  Hatta, tehditleri umursamayan bir kişi hazırlanan pankartları Nuri Asan tesislerinin karşısına astığı için gözaltına alındı.

En baştaki soruya geri dönersek; biz ne istiyoruz? Samsunspor'a sahip çıkan siyasetçi mi; yoksa siyaset üstü bir Samsunspor mu? İkisinden de azar azar alalım modeli bu soru için işlemiyor maalesef. Ak ile kara gibi keskin bir geçiş var ikisi arasında.

İsmail Uyanık'ın bu noktadaki çıkarımlarını ve geleceğe dair hayallerini çok doğru buluyorum. Bugün, kulüp siyaset ile içli dışla olarak yoluna devam etmek zorunda kalmış/bırakılmış ise bir süre daha böyle devam etmelidir maalesef. Fakat bu şekilde siyasetle omuz omuza kurulmuş düzenin de kısa bir gelecekte sonunun geleceğini/gelmesi gerektiğini idrak etmeli; gelecekte Samsunspor'umuzu kendi ayakları üzerinde duracak modelleri üretmemiz gerekiyor.

Musti

Ülke hala OHal ile yönetiliyor.
Adalet yürüyüşünün son günü İstanbul kaynıyor dolayısıyla ülke çapında güvenlik tetikte.
İşitme Engelliler Olimpiyat Meşalesi şehre gelmiş, organizasyonlar başlamış, yerli yabancı sporcular şehre gelmeye başlamış.

Sen de dünyanın en büyük organizasyonlarından birinin açılışının yapılacağı stadyumu protesto etmek için yürüyüş yapacaksın. Hem de stadı yaptıran hemşehrin spor bakanı Samsun'dayken.

O yürüyüşü yaptırırlar mı?

Sonra gidip tesislere siyasi içerikli pankart asacaksınız.

Bugüne kadar hiçbirşey olmamış gibi yapıp yumurta göte dayanınca tepki için bugünü mü buldunuz?

Bunun iki ihtimali var. Ya kara cahilsiniz ya da provokatörsünüz.

Kimse kusura bakmasın. Ben bu tepkilere gülüp geçiyorum. Planlandığı günden bu yana sorun olan stadyumla ilgili tek sorun resmi açılış ise sizin Samsunluluğunuza ve Samsunsporluluğunuza tüküreyim.

Karabudun

İçimizden birileri en azından tepki gösterme, eyleme geçme cesaretini gösterebilmiş. Tepkileri zamansız ya da geç kalmış bulabilirsiniz, abartılı ya da yetersiz de bulabilirsiniz. Ancak tepki gösterenleri kara cahillikle ya da provokatörlükle itham etmek hoş değil. Siyasi erkleri elinde bulunduranlar tarafından ezilen, sevdaları siyasete kurban edilen insanlar tesislere bayram mesajı mı bırakmalıydı? Yöneteni eleştirmenin bu denli suç olduğu başka memleket yok sanırım. Tek sıkıntı resmi açılış da değil elbette.

"Forza Samsun" adı altında birleşip tepkisiz kalmayan renktaşlarıma ben kendi adıma minnet duyuyorum. Hiçbirini tanımıyorum ancak aralarında olmaktan şeref duyarım. ALLAH hepsinden razı olsun.

sadece55

Alıntı yapılan: Musti - 10 Temmuz 2017, 12:28:38
Adalet yürüyüşünün son günü İstanbul kaynıyor dolayısıyla ülke çapında güvenlik tetikte.
İşitme Engelliler Olimpiyat Meşalesi şehre gelmiş, organizasyonlar başlamış, yerli yabancı sporcular şehre gelmeye başlamış.

Sen de dünyanın en büyük organizasyonlarından birinin açılışının yapılacağı stadyumu protesto etmek için yürüyüş yapacaksın. Hem de stadı yaptıran hemşehrin spor bakanı Samsun'dayken.

Bugüne kadar hiçbirşey olmamış gibi yapıp yumurta göte dayanınca tepki için bugünü mü buldunuz?

Kimse kusura bakmasın. Ben bu tepkilere gülüp geçiyorum. Planlandığı günden bu yana sorun olan stadyumla ilgili tek sorun resmi açılış ise sizin Samsunluluğunuza ve Samsunsporluluğunuza tüküreyim.

Çok ilginç bir yazı yazmışsın büyük Samsunsporlu. Ne diyim bişey diyemedim

eprianu

10 Temmuz 2017, 13:37:02 #3164 Son düzenlenme: 10 Temmuz 2017, 16:44:27 eprianu
Alıntı yapılan: Musti - 10 Temmuz 2017, 12:28:38

Konuyu çok fazla çarpıtmışsınız. Olayı direk siyasi bir olay olarak nitelendirmişsiniz.

1. Ülkede OHAL var diyorsunuz. PKK'lılar yürüyüş yaparken, Şanlıurfaspor taraftarı yürüyüş yaparken OHAL yok mu? Eskişehirspor taraftarı kutlama yaparken OHAL yok mu? Bu yürüyüşün OHAL ile alakası ne? Taraftar hükümeti eleştirmek için mi yürüyecekti? Taraftar devleti yıkmak için mi yürüyecekti? Bizim tepkimiz siyasilerden önce kukla yönetime olacaktı.

2. Biz stadyumu eleştirmiyoruz, tarihte her zaman kara bir leke olarak duracak bir olayı, stadyum açılışını eleştiriyoruz. Bunun için yürüyecektik.

3) Stadı yaptıran bakan hemşehrimiz diye millete zulüm mü etmesi gerekiyor? Milletin parasıyla stad yaptır, havasını yap ama milletin istediği olmasın. Kim veriyor bu hakkı?

3. Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri demişsiniz. Olimpiyatlar alınıncaya kadar kaç kişi adını duydu Defalimpik midir nedir? Şahsen ben duymadım. Dünyanın en iyi organizasyonlarını bize vermiyorlar kusura bakmayın. Kâr getiren
organizasyonlarını başka ülkeler alıyor. Bize en zarar ettirenleri kalıyor. Yok Judo Grand Prix'miş yok Defalimpik'miş. Fransa Euro 2016'dan tam 1.27 Milyar $ kazandı. En büyük organizasyonlardan biri dediğiniz Defalimpik'ten sonra ülke olarak zararı bir açıklasınlar da bilelim. Sporcuların yediği yemekten tutun da gittiği tuvalete kadar parasını biz vereceğiz.

4. Bahsetmiş olduğunuz Deaflympics Olimpiyatlarına yürüyüşün yapılacağı zaman tam 14 gün vardı yani 2 hafta. Deaflympics Olimpiyatlarına gölge düşürecek yanı nedir?

5. Stadyumun planlandığı günden beri sorun olduğunu yazmışsınız. Kesinlikle katılıyorum. Samsun'un en güzel yeri peşkeş çekildi, rezidanslar dikmek için. Türkiye'nin havası en pis bölgelerinden olan Tekkeköy'e, fabrikaların, iş yerlerinin, sanayinin içine stad yapıldı. Bırakın futbolcuyu kedi köpek bile koşamaz orda.Ayrıca stad geç bitti. Bu kadar olumsuzluk yaşanmışken hemşehrimiz dediğiniz bakanın özür münasebetinde stadyum açılışıyla ilgili kararımıza saygı duyması olayı tatlıya bağlamaz mıydı? Niye geri adım atan taraf Samsunspor taraftarı olmalı, stadyum mu tükendi ülkede?

6. Ben Forza Samsun'dan kimseyi tanımıyorum ama 1.5 milyon nüfuslu şehrin yapamadığını adamlar belki de 10 kişiyle yaptılar. Şehirlerini savundukları için sizin gözünüzde ya kara cahil oldular ya da provokatör. Haksızlık değil mi bu? Yürüyüşten daha sansasyonel bir olaya imza attı adamlar. Teşekkür etmek yerine kara cahil veya provokatör olarak nitelendirimeniz gerçekten çok acı olmuş.

Ayrıca siz provokatör görmemişsiniz. Mesele provokatörlüğe kalacak olsa Samsunspor taraftarının elinde Deaflympics Olimpiyatları gibi çok büyük bir koz var. Taraftar olimpiyatları bekler, TRT canlı yayına bağlandığı an yapacağını yapardı.