Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

tactician

Alıntı yapılan: eprianu - 06 Temmuz 2017, 23:04:03
Ne oldu sabahtan beri sesi çıkmıyordu yönetimin, millet sosyal medyadan kırılmış PassoLig'leri gösterip tepkisini dile getirince korku mu saldı?
Açıklamada da Süper Kupa maçıyla ilgili tek bir ifade yok. Yerseniz! Pazartesi günkü yürüyüşten sonra görecem ben sizi!

Yürüyüş doğru bir kararla pazar gününe alınmış

özkan

Nere yürüyon kardeşim yürümeyle emeklemekle olmaz bu iş.Doooğğğğğğruuuuuuuu tesislere tesislere!!!!!!

özkan

Bu inbe Trabzon lobisinin oyunu bu stad işi.Böylece samsunspor taraftarını küstürüp samsunluluğu kırmanın peşindeler.Kart kırarak oyuna gelmemek lazım.Aksine bu inbelerin karşısında daha dik sert her fırsatta önce tesislerde çıkmalı bunları yıldırmalıyız.Oyuna geliyoruz malesef.

tactician

Bu süreçte yaşananlara ve yaşanacaklara dair kendi düşüncelerimi paylaşmak isterim.

1. yönetimin bu süper kupa açılışı ile; yeni stad için yapılacak ilave işleri bedevaya getirtme derdinde olduğunu biliyorum. reklam panoları, soyunma odasındaki ilaveler, elektronik bilet sisteminin yapılması ve belki protokoldeki ilaveler vb; taş çatlasın 3-4 milyonluk iş toplamı. Bu rakamı harcamamak için ve muhtemelen biraz daha ekabir'e bu vesile ile yakın olmak, kendilerini göstermek için (şahsı ve/veya kulüp menfati olabilir). Öte yandan; bizlerin (en azından büyük çoğunluğumuzun) kabul etmediği bir duruş olduğunu farketmek istemiyorlar. Bundan önce Samsunspor'luluk çizgisinin sadece maddiyat çizgisine indirgendiğinin örneklerini gerek kendi yönetimlerinde gerekse de daha önce bir kaç yönetimde görmüştük. Bu noktada Samsunspor'luluğu bizim gibi algılayamayabiliyorlar. Daha pragmatist bir tavır göstermeleri bundandır.

2. Bu noktada herkes bizimle aynı şekilde düşünmek zorunda değildir. Herkes o yada bu şekilde Samsunspor'ludur. Sevme biçimleri, olayları algılama biçimleri başka başka olabilir/olmalıdır da.

3. Protesto şeklinin kartları kırmak; maçlara gitmemek şeklinde olmasını şahsım olarak doğru bulmuyorum. En azından bu yönetim gidene kadar protesto amaçlı televizyondan takip etmek elbette ki son derece anlamlı ve eleştirilemez bir davranış olur. Bu da yine saygı duyulması gereken bir davranış/protesto biçimidir.

4. Ortaya konan ve konacak olan protestoların net biçimde Samsunspor Yönetimini hedef alması gerektiğini düşünüyorum. Bu işin yönetim/bakan iş birliği ile ortaya konduğu aşikardır.

eprianu

Bizim yanıldığımız noktalar var. Yıpranmışlıktan olsa gerek gücümüzün farkında değiliz.

1. Gerek yönetim gerekse istemediğimiz halde Samsunspor üzerinde söz hakkı olanlar çok iyi biliyor ki bu taraftar olmadan futbol takımı bir hiç. İstedikleri kadar iyi kadro kursunlar taraftar olmazsa hiçbir şey yapamayacaklar. Çok fazla örneği var. Mesela Gaziantep BB'nin kadrosu bu ligin en iyi kadrolarından biriydi ama siyasetin de yardımıyla güç bela ligde kalabildiler. Sebebi belli; boş tribünler...

Ligden düşen takımlara bakın. Hepsinin de kadrosu bizden iyiydi, Mersin'in bile. Ama düştüler. Görüp görebileceğimiz belki de en kötü kadroyu biz ligde tuttuk yani TARAFTAR.

2. İyi niyetli de olsa birilerinin "Samsunspor para kazanacak bu şehir para kazanacak" gibi söylemlerde bulunması komik kaçıyor. Amaçları Samsun'a ve Samsunsporumuza para kazandırmak değil. Biz gittiğimiz deplasmanlarda takımlara ait ne işletmeler gördük. Akaryakıt istasyonları, otoparklar, hatta fırınlar. Boluspor Ekmek Fırını'nı hala hatırlıyorum.

Bu sıkıntıyı çıkaranların derdi Samsun ve Samsunspor'un para kazanması ise buyursunlar şehrin her yeri boş. Sabit gelir getirecek benzin istasyonları, otoparklar, fırınlar ne istiyorlarsa yapabilirler. Ama bu takıma Store için yer bile vermiyorlar. Kendimizi kandırmayalım. Siyasetçiler sizin kadar iyi niyetli değil maalesef.

3. Kabul edelim artık bu stadın reklamı için Samsunspor'a muhtaçlar.. Yoksa yönetim bugüne kadar hangi konuda taraftarı kaale alıp açıklama yapmış. Dün nasıl tıpış tıpış yaptılar.

Hadi diyelim Süper Kupa finali oynandı, reklamı yaptılar. Zor ya hadi her sene bir de milli maç aldılar. Sonra ne olacak peki? Her hafta Samsunsporumuz maç yapmazsa o staddan kim haberdar olacak? Kime stad yaptık diye hava atabilecek siyasiler sürekli. Stadın tıklım tıklım dolmasını, Samsunsporumuzun şampiyonluğa yürümesini, TRT Spor veya Lig TV ekranlarında her hafta maçın canlı verilmesini bizden çok siyasetçiler istiyor. Çünkü reklamlarını yapacaklar!.  Mesele TRT Spor bu sene Sivas'ın, Sivasspor'un ve yeni stadın reklamını ister istemez defalarca yaptı. Çünkü takım şampiyonluğa oynadı.

4. Yıllardır bu takım üzerinde söz hakkı olan siyasetçiler aşağı yukarı hiç değişmedi. Bu taraftar Adnan'ın alınmasına, 1461 Trabzon sonrasındaki olaylara, bildirinin kaldırılmasına, Mersin ile oynadığımız final maçında taraftarımızın alınmamasına vb olaylarda tepkisini yarım yamalak da olsa dile getirdi. Hangisini kaale aldılar : Hiçbirini! Hatta Suat Kılıç'ın Samsunspor taraftarı dışarı çıkartılırken pişkin pişkin gülüşü gözlerimin önünde hala.

Peki ne oldu da Fuat Köktaş kongre günü kürsüden, yönetim de dün site üzerinden açıklama yapma zorunluluğu duydu? Hatta bu olay ilk başladığında ses seda çıkarmayan Haber Gazetesi bile bugün haber yapmış. Çünkü O stadın reklamı için bu taraftara muhtaçlar. Şimdiki stada göre kıyasladığımızda dağın başına, fabrikaların, pisliğin içine stad yaptılar. Ellerinde reklam yapmaktan başka fırsatları kalmadı. Bunun için de taraftara muhtaçlar.

Elimize ilk kez bu kadar güzel fırsat geçti. Adam gibi tepkimizi koyabilirsek ilk kez geri adım atacaklar, atmak zorundalar. Birlik olalım yeter. Mesela pazar günü hep birlikte gidip protestomuzu yapalım.

Sadece Samsunspor

AlıntıSAMSUNSPOR'UN SAHİBİ SAMSUN'DUR
Samsunspor'un bu sezon maçlarını oynayacağı stadyumda 6 Ağustos'ta Beşiktaş-Konyaspor arasındaki Süper Kupa finaline yönelik eleştirilere üstü kapalı olarak yanıt veren Bakan Kılıç, "Seçim dönemi 2 hafta tribünlere gelip daha sonra 1 sene boyunca hiç uğramayanlara Samsunspor'un ihtiyacı yok. Samsunspor'un sahibi Samsun'dur. Samsunsporluluğumuzu tartışmayın. Heleki Samsunluluğumuzu tartışmaya kalkmayın sınıfta kalırsınız" dedi.

Bakan gider yapmis resmen.

eprianu

"Seçim dönemi 2 hafta tribünlere gelip daha sonra 1 sene boyunca hiç uğramayanlara Samsunspor'un ihtiyacı yok"

İyi de seçim dönemi iki hafta tribüne gelip sonra gelmeyenler siyasetçiler. Kime atar yapmış ki  :)

Karabudun

Alıntı yapılan: eprianu - 07 Temmuz 2017, 18:40:09
"Seçim dönemi 2 hafta tribünlere gelip daha sonra 1 sene boyunca hiç uğramayanlara Samsunspor'un ihtiyacı yok"

İyi de seçim dönemi iki hafta tribüne gelip sonra gelmeyenler siyasetçiler. Kime atar yapmış ki  :)

Sanırım parti içi çatışma yaşıyorlar. Hepimizin malumu bu camia üzerinden siyaset yapan tek bir parti var. Samsunsporluluğunu kimse tartışmayacakmış. Samsunsporluluğu reisinin bir çift lafına bakar. Reisin "Çemişgezeksporlusun." dese anında dümen kıracaksın.

Let the gammaz begin, canlar!

babareis555

özkan

Mercimek çorbası güzelmiş limonlu falan güzel bi tadı vardı.

eprianu

Vaaay be! Yürüyüşün iptal edilme sebebini de Defalimpic olimpiyatları olarak açıkladılar.
Kararı alırken bu olimpiayatlar yok muydu? Allah bilir ne dolaplar döndü iptal edilsin diye.

Elimize geçen en büyük fırsatı tepiyoruz. Bundan sonra kulübün renklerini bordo-mavi yapsalar da kimse bir şey diyemez. Tepki olayı burda biter.

Sadece Samsunspor

Kimler ne paralar yedirdi de iptal edildi acaba

Ekrem

Emir gelmiş biryerlerden... Yazık...

Samsunspor tribünlerinde Çiçodan sonra başka bir lider çıkmamıştır.

özkan

Bu akşamdan sonra sosyal medyada sokakta tribünde orada burda şurda Ben Samsunspor luyum diyen kendince tribüncü olduğunu sananlarla ilişkilerini gözden geçirmezlerse en büyük hainler yine bunlara prim kazandıranlar,bunlarla güya dost kardeş ilişkilerinin kopmasından korkanlar olacaktır.

_SoN_

şimdi sosyal medyada taraftar sayfalarında atıp tutanlar ne olduda yürüyüşü iptal ettiler,emir büyük yerden geldi onu anladık,ama anlamadığımız zaten bu siyasetin Samsunspor'u parmağında oynatmasına değilmiydi bu başkaldırış,topyekün bir itiraz yapılmayacakmıydı,bu da bizim son şansımız değilmiydi? Asıl olimpiyatlar var diye vazgeçilmeyecekti ki onlar geri adım atsın,yazık yine güç siyaset kazandı,yazık ki yine kendini samsunspor'un temsilcisi gören taraftar gurubu liderleri bizi yine hüsrana uğrattı,bu saatten sonra alınan hiçbir gurup kararının önemi yoktur benim için.YAZIK ÇOK YAZIK.