Bir Sezonun Açılışı...

Başlatan **KaR6**, 16 Ağustos 2009, 16:12:05

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Cumartesi günü Samsun halkının ve Samsunspor taraftarının alışık olmadığı bir organizasyon ile açtı yeni sezonu Samsunspor. Güzel düşünülmüş, güzel hazırlanmış bir açılış oldu. Hiç değilse uzun zamandır tekdüze bir sezon dışı zaman geçiren, transferlerle heyecanlanamayan taraftar adına bir değişiklik oldu. Emeği geçen herkese teşekkür etmek gerek gerçekten de.

Stada giderken, fazla iyimser olduğumdan sanırım, tıklım tıklım tribünler hayal etmiştim. Takımına sahip çıkmayan şehir, belki dışarıdan gelen misafirlerimize ilgi alaka gösterir diye düşünsem de, seyirci bazında aradığım kalabalık maalesef yoktu stadyumda. Her zaman olduğu gibi taraftar gruplarımız takımlarını yalnız bırakmasalar da, şehrin ilgisizliği gelecek sezon için karamsarlığa düşürdü beni. Umarım iç sahada alınacak seri galibiyetler, tekrar stadı doldurmaya yeter.

Ancak asıl dikkat çeken ise, taraftarın maraton tribünde bir araya gelip, Samsunspor'a sahip çıkmayanlara olan serzenişleriydi. Artık taraftar eskisi gibi boynunu tribüne gelen yöneticiye eğmeden, dik durarak tepkisini dile getirebiliyor. Gerçek Samsunsporlular olduklarını bir kez daha ispat edenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım artık bu taraftara küsüp karşı geleceklerine, dertlerine derman olma yolunu seçer büyüklerimiz. Çünkü biliyoruz ki, bizden daha kötü durumda olan şehir takımları, tahta hesabı yapmadan transfer dönemini büyük hareketlilikle geçirdiler. Biz ise bekledik, aylardır sadece bekledik. Cumartesi duymayı beklediğimiz, öyle lanse edilen o müjdeyi bir türlü duyamadık tam 3 aydır. Eğer bir nebze olsun, yağmur çamur demeden bu takımın peşinde, ceplerinde ki son kuruşu düşünmeden harcayanları umursuyorlar ise bu işi daha da geç olmadan bir çözüme kavuştursunlar.

Çünkü cumartesi günü gördük ki, bu takımın transfere ihtiyacı var. Çok kötü bir kadromuz olduğuna katiyen inanmıyorum. Ancak gerek kadro darlığından, gerekse genç oyuncularımızın bundan önce oynatılmamasından veya oynatılamamasından kaynaklanan tecrübe eksiklikleri en büyük handikaplarımız olarak göze çarpmakta. Örneğin; asıl mevkii sağ bek olan ancak yokluktan dolayı Erciyes maçında sol bek oynamak zorunda kalan Serkan Eyüpoğlu, umduğumun üzerinde bir performans gösterip, önünde oynayan Oktay ile ikili varyasyonlarda, bindirmeler yapmaya çalışmasına rağmen maç eksiği olduğundan dolayı zorluklar yaşadı. Bir direk örnek ise, genç Oğuzhan. Hem fiziği hem sahada ki duruşu ile gelecekte sadece futboluna konsantre olursa kaliteli bir futbolcu potansiyeline sahip. Ancak bu ilk senesi ve tecrübesiz. Gelecekte faydalanabileceğimiz bir oyuncu olmasına rağmen bu sene için süper bir performans beklemek hem hayalcilik olur hem de başlamadan bitiririz kariyerini ki, altyapısına bel bağlayan bir kulüp olarak en son isteyeceğimiz şey bu olur. Ha keza, İsmail ve Hakan Akman'da bu sene sık görev alacak isimler olarak göze çarpmalarına ve bunu sonuna kadar hak ettiklerine inanmama rağmen, onların da neredeyse ilk önemli sezonları. Tecrübe sorununu hallettiklerinde gelecekleri çok parlak, umarım kısa sürede alışırlar ve onları da izlemekten keyif alırız ama o sene bu sene mi henüz bilemiyoruz.

Son olarak Gürcü golcü Chelidze'ye değinmek lazım. Tahtanın açılmasıı belki de en çok onun için istiyorum. Hem idmanlarda hem hazırlık maçında izlediğim kadarıyla golcü sorunumuza çözüm getirecek kapasitede bir futbolcu. Takıma uyum sağladığında yüzümüzü güldürecek yeteneklere sahip. Umut ediyorum ki, hiç değilse onu cumartesi günü olduğu gibi kırmızı-beyaz forma ile görürüz. Belki de bu sefer elimizden kaçırmamış oluruz bir yıldızı...

FaTiH_HaN

acilisa giderken dolu bi stad hayal etmistim ama katilim azdi bunun sorumlusu Samsun halki degil acilisin reklamini yapamayan yonetim olarak goruyorum ciftlik caddesine dev bi pankart acilsa ve acilis gunu araba ile mahalle mahalle dolasip anons yapilsa durum cok farkli olurdu. ama ne olursa olsun kalabalik olmasa da yonetime protestosunu tokat gibi vuran bi tribun vardi. susmayan susturulamayan maraton tribununde sesimiz kisilana kadar bagirdik bundan sonra da bagirmaya devam edecegiz. Samsunsporumuzun sahipsiz olmadigini gosterdik diye dusunuyorum.

AntZ

Sevgili Mustafa çok net anlatmış ve özetlemiş durumu. Kalemine sağlık Mustafa.

Zar zor internetten izlediğim yayında da Serkan Eyüpoğlu dikkatimi çekmişti, acaba yayın kötü olduğu için ben mi öyle algıladım demiştim ama böyle usta bir kalemden de aynı şeyleri duyunca yanılmadığımı anladım.

Televizyondan izleyenler için bu kadar seyirciden bu kadar ses çıkması oldukça şaşırtıcıydı. Nerde boş yer var sürekli oraları gösterdiler. Bir ara Faik Gürses protestoları yatıştırmak isterken konuşmakta bile zorluk çekti. Gerçekten güzel protesto oldu.

Errea yetkilisinin konuşmasında sitemiz üyelerinin olduğu bölümü göstererek, karşıda yeni lisanslı formalarımızı alan toplu bir grup yer alıyor demesi de ayrı bir güzellikti.

**KaR6**

biz onları hiç duymadık valla abicim, iyi olmus dediyse..

yalnız kalem konusunda ancak cırak oluruz buralarda biliyosun ;)

FaTiH_HaN

errea sorumlusunun samsunspor.biz uyelerini anons ettigi sirada biz protestodan duyamamis olabiliriz ;D ;Dbende tekrarini izlerken farkettim :D

mehmet yılmaz

Bugünkü yerel medya dünkü protestoların sanki sadece Faruk Özak2ın gelmeyişi üzerine olduğu gibi vermiş haberlerini. Halbuki bizim görüp, anladığımız Faruk Özak belki de en az protesto edilen isimdi. Samsun vekili iken bakan olan Mustafa Demir ile belediye başkanı Y.Ziya Yılmaz ve milletvekilleri idi esas isimler.

berusa55

Protesto Faruk Özak'ın gelmeyişine değildi; protesto bakanın ta kendisine ve onun nezdinde tüm bürokratlarımıza, siyasilerimizeydi! Gelmeyişine memnun olduğumuzu söyleyebiliriz!

ali ihsan

Ben böyle yerel basının .... >:( 

Kimin ve nasıl protesto edildiğini merak edenler raci kosif e sorsunlar ....

eLLis

Protesto hepsineydi ama bi ara vipte bulunan biri olarak faruk özak gelmedi diyince viptekilerde yuhladı ıslıkladı faruk özakta katılım yüksekti hatta faik beyde sakinleştirmeye çalıştı.

Bende daha yüksek bir katılım bekliyordum fakat olmadı karabük maçında daha yüksek katılım bekliyorum.
Ben birde bir kaç transfer açıklarlar diye düşünüyordum ama protokolün maç boyunca ses duyulmadı..

Akyol

Protokol tribün değil orası arkadaşlar orda bir grup var "GAMSIZLAR" diye o tribün hiçbir şeye katılmıyor zaten >:( Protokol tribün malum illerde oluyor çünkü herşey onlara yapılıyor! Belki haddim değil ama öyle bir ortam vardı ki sitemizi ve bizleri onurlandıran anonsu duymak bile bizim o an ki sinir katsayımızı azaltmazdı diye düşünüyorum. :-\

şimşek_55

Hakkı Jılet : Acılıs oldugunu bılmıyordum stada  geldıgımde ogrendım. Kım duzenlemıs bu ısı basının ısıdır.

Tahsın Bosıs: Acılısta  benı   tezahuratlarıyla sereflendıren Samsunspor taraftarına tesekkur edıyorum . Seneye acılısta kısmet olursa  Rıhanna'yı getırecegız ve kendısıne Samsunspor  forması gıydırecegız.

Erkut  TOpu Tut: Ben aslında  Sınopa  cagırdım   Orhan babayı kendısı Amasyaya gıtmıs  bır turlu bulusamadık. Bulussaydık acılısa  gelecektı kendısı. Kısmet degılmıs telefon hattıma kostebekler gırıp bulusmamızı engellıyor sanırım

FaTiH_HaN

bu adamlarin hayati kolpa yaa az soyledikleri seylere bak ;D

smsnlu55

Can'ın yerini asla dolduramaz ama asıl yeri sağ bek olan Serkan Eyüpoğlu nu bende begendım,sanırım hacettepe maçında gerçekten takımın en iyilerindenmiş,maçı tv den izledim,murat yıldırım gerçekten tam bir dinamo,her yerde her ikili mücadelelerde o var,küüçücük fiziğiyle adamların arasından harıka çıkıyor,gürcü oyuncu kalitesini belli etti bence,oyuna girdi ve ilerde çok top tuttu,bu adamm iş yapar bize....

celebi

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 16 Ağustos 2009, 19:00:07
Ben böyle yerel basının .... >:( 

Kimin ve nasıl protesto edildiğini merak edenler raci kosif e sorsunlar ....

berusa55

17 Ağustos 2009, 15:22:31 #14 Son düzenlenme: 17 Ağustos 2009, 15:27:18 berusa55
AlıntıNusret SAĞLAM
nusretsaglam@halkgazetesi.com.tr

Faruk Özak'a yapılan ayıp 

GERÇEKLERİ bilmesem,bildiklerimi paylaşmasam, diyeceğim ki; "Bakan hak etmiş."

14 Ağustos Cuma günü not bıraktım Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak'a..

5 dakika sonra bana geri döndü..

Programını sormuştum..

Görüşüp, görüşemeyeceğimizi.

Dedi ki, Sayın Özak; " Cumartesi günü Kocaeli'ye gitmek mecburiyetindeyim. O nedenle açılışa gelemeyeceğim. Ama telfgraf çekip, arkadaşları arayıp bilgilendireceğim"

Ben de hem haber servisine, hem de spor servisine kullanmaları için haberi verdim. Zina herkes kendisin cumartesi günü Samsunspor'un sezon açılışına gelecek diye bekliyordu..

Spor servisi haberi kullanmış o gün. Ama görsel servisteki bir karışıklık nedeniyle haber Cumartesi günü gazetede yer almadı.

O gün gazeteye geldiğimde haberin yer almamış olması epey tartışma konusu dahi oldu.

15 Ağustos Cumartesi gecesi saat 20.52'de telefonum çaldı.

Arayan Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak'tı..

Bana açılışı sordu..

Gerek Samsunspor ile ilgili gerekse Samsun ile ilgili çok şey konuştuk.

Pazar sabahı gazeteyi okuduğumda Faruk Nafiz Özak'a protesto haberini ve işleri nedeniyle samsun'a gelemeyeceğini bildirdiği halde aynı saatte Trabzon'da, Trabzonspor maçını izlemekte olduğu yazmakta idi..

Bu haberi kim verdi bilmiyorum ama kim verdiyse "Kocaman ve kuyruklu bir yalan.."

Çünkü; "Cumartesi gecesi Sayın Özak beni Gebze'den aradı.."

Trabzon'da maçta falan değildi yani..

Trabzonspor maçını seyretmiş olabilir ama sadece televizyondan..

O da, seyrettiyse..

Kendisi Samsun ve Samsunspor konusu hakkında o kadar hassas ki;

" İnanın yazılıp, çizileni ve kendisine karşı gösterilen tavıra çok üzüldüm.."

Sayın Faruk Nafiz Özak, bunu hak etmiyor..

Yarın, benimle Samsun ve Samsunspor ile ilgili konuştuğu her şeyi kelimesi, kelimesine sizinle paylaşacağım.

Bugünkü yazımı Cumartesiden yazmıştım.

Gelişmeler üzerine gerçekleri bilesiniz diye, değiştirmek zorunda kaldım..

Samsun'da protesto edilecek birileri olabilir..

Bunu hak etmiş de olabilirler.

Ama bu isim asla; "Faruk Nafiz ÖZAK değildir.."

Kaynak: http://www.halkgazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=4487