Kazım Yılmaz ve Yeni Yönetimden Bilgilendirme Toplantısı

Başlatan salihcakir, 17 Mayıs 2011, 18:32:32

« önceki - sonraki »

Ayberk

Yazılanları okudum, inşallah yolun sonu iyiye çıkar. İhsan Kalkavan benim de dikkatimi çekti. Keşke bu sene şehrin büyük kısmından alınan destek artarak çoğalsa, insanlar meclisteki kimliklerini unutup söz konusu Samsunspor olunca ortak hareket edebilse. Ki güçlü bir yönetim bunu da sağlayacaktır ;)

ahmetsahin

bence bu sadece bir başlangıc arkadaslar adamlar konustular ama net değildiler.. ince ayar verdiler.. etraftaki fısıltıları dindirdiler.. istediğimiz zaman cıkar konusuruz dediler.. evet kongre istedik dediler... paramız var dediler..yani biz sözümüzün eriyiz burdayız , davet ettik ama eski yönetim gelmedi bile dediler.... dediler.. sabırsızlanmadan gelecek sürecin takımımız için hayırlı olmasını diliyorum.  şimdi bu yönetimin dediğinin arkasında olmasını dilemek tek duamdır...

Shane_Falco

onur özgen

Şu anlık umut ektiler..umarım hasat zamanı güzel şeyler toplarız sanırım bu ektikleri umudun gerçeklik ve olabilirlik derecesini çok geçmeden yakın zamanda icraatlerle görürüz..(gidenler gelenler yatırımlar yönetim kadrosu v.s. ile..)Sadece sabır..iyiyi dileyelim iyi olsun..

erdem

ihsan kalkavan aziz yıldırımın karşısına fb başkanlığı için çıkmamış mıydı,ben mi yanlış hatrlıyorum..bir de bu ''para söz konusu olmaz'' lafı şu 5 senelik süreçte neden yoktu? benim mardinle,uşakla,türk telekom gibi zımbırtı takımlarla oynarken içim sızlarken,dört bir yanına samsunsporun renkleriyle alakası olmayan adamlar leş gibi gelmesin birader..içini soyup gidenleri görmek de var bu işin sonunda.2 3 sene sonra yeni samsunspor lafını duymak da!!bu iş tam anlamıyla YA HERRO YA MERRO!!

AntZ

Alıntı yapılan: erdem - 18 Mayıs 2011, 01:12:29
ihsan kalkavan aziz yıldırımın karşısına fb başkanlığı için çıkmamış mıydı,ben mi yanlış hatrlıyorum..

O Kemal Açıkgöz'dü...

Tufan

AntZ

Evet o da olabilir, ben Samsun'lu olduğu için aklında kalmış olabilir diye düşündüm ;)

Uğur Yıldız

Alıntı yapılan: samsuni - 17 Mayıs 2011, 21:49:49
Tuttuğum notları ve izlenimlerimi paylaşayım sizlerle...

Salon oldukça dolu idi.

Başkan Adayı Kazım Yılmaz, rahmetli Menteşoğlu gibi :) Kötü bir hatip, zaten kağıttan okudu çoğu şeyi.

Nemci Hatipoğlu, iyi bir Samsunsporludur. Soyadı gibidir, iyi hatiptir ve gazetecidir. Metro'da üst düzey yönetici idi son 4-5 yıldır. Yönetimde yer alacak. Konuşmasına İsmail Uyanık başkandan söz ederek girdi. Onun Samsunspor için bir milat olduğunu ve yıllarca inip,çıkan takıma Süper Lig kimliği verdiğini söyledi. Bence güzel bir girişti.

Son 4-5 yıldır çok kötü günler yaşandı. Ama artık geride kalacak. Bursa'nın yaptığını biz de yapabiliriz. Bizim Bursaspor'dan eksiğimiz yok fazlamız var. Aralık 2010'da Galip Öztürk, babasının hastalığı nedeniyle Samsun'a geldi ve ogün karar verdi, Samsunspor'u önce Süper Lig'e sonra da büyük hedeflere oynatmaya. Geçici çözümlerle, amiyane tabirle para dilenerek bir şey olmaz. Sürdürülebilir başarı için şirketleşmek gerekli. Samsunspor ayaklarının üstünde durabilmeli. Biz önce Erkut Tutu ve yönetimine teklifte bulunduk. Kendisi aralıkta söz vermişti şirketleşme için ama bu sefer kabul etmedi. Bunun üzerine Kazım Yılmaz kardeşimiz, eğer onlar talip değilse ben başkan olmak istiyorum dedi.

Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde Samsunspor'u Türkiye'nin en iyi 5 takımı içine sokmak, ekonomik olarak da Türkiye'nin 1 numarası yapmak! Dedi.

Sonrasında söz alan, eski m.vekili ve Metro'nun şu an ki Borsa Danışmanı Tarık Cengiz -ki Türkiye Hentbol Federasyonu eski başkanıydı da. ( Belki bir de hentbol şubesi açarız :) ) şunları dedi.

Süper Lige çıkışta herkesi kutlarım, özellikle de taraftarımızı. İsmail Uyanık döneminde şirketleşmek kararı alınmış. Ben de yönetimdeydim. Hatta Adnan Ölmez döneminde de alınmış bu karar. Bu yüzden belki kongrede böyle bir karara gerek bile kalmayabilir. Galip Öztürk de dahil hiç kimse Samsunspor'un sahibi olamaz. Çünkü hisselerin %51'i her zaman kulübün olacak. Sadece %49'luk kısmı satışa sunulacak. Samsunspor şeffaf, çağdaş bir kulüp olacak. Her 3 ayda bir hesapları açıklanacak. ( Bir sunum yapıldı orada ama bence verimsizdi, kimse pek bir şey anlamadı!)

Süleyman Salur, kurumsalşama altyapıdan başlar. Altyapıda revizyona gideceğiz. TÜFAD Samsun şubesiyle işbirliği yaparak her sene en az 2 Samsunlu antrenörü yurt dışında staj yapması ve dil öğrenmesi için göndereceğiz.

Süper Ligdeki hedefimiz büyük. İlk 2 yıl ilk5'e, sonrasında şampiyonluğa oynayacağız. Bu nedenle bütün oyuncularımızla tek tek görüşeceğiz. Hepsi rahat olsunlar. Hedeflerimize uyanlarla yolumuza devam edeceğiz. Kemal'le ilgili bir görüşme olmadı herhangi bir kulüple. Hoca konusunda da aynı şey geçerli. Hedefimize uygun olacaksa Kalpar'la devam edeceğiz. ( Bu arada ben görüşümü söyleyeyim, %99 Kalpar yolcu!)

Bu arada 4 haziranda kongre var ama bazı oyuncuların 31 mayısta sözleşmeleri bitiyor. Ne yapacaksınız? Sorusuna Kazım Yılmaz,
"Maddi açıdan kimsenin kuşkusu olmasın, gereken yapılır!" dedi. Bu "rahat olun, para bende" türü cevabı üzerine salonda alkış koptu.

Benim göüşüm, ya delet başa ya kuzgun leşe olacak. Yani inşalah diyeyim biz 4-5 sene içinde Süper Ligee şampiyonluğa oynayabiliriz de ya da Allah korusun dibi boylarız. Ortası yok gibi duruyor.

bugun foruma gıremedım dogru durust anca gırıorum sunları okuduktan sonra gozyaslarımı zor tuttum yemın edıyorum Allahım bıze bu gunlerıde gosterdın sonsuz tesekkurler:) tek sevdamsın samsunspor

twitter

ilk 2 sene takımı kurmak sonraki seneler başarı sağlayarak istikrar yakalamak istiyoruz dediler

Ahmeti

18 Mayıs 2011, 08:18:44 #86 Son düzenlenme: 18 Mayıs 2011, 08:53:08 AHMETÝ*55*

İsmail uyanık bu yeni oluşumda bende varım dese ne kadar güzel olurdu

salihcakir

Harika, süper, işte bu demek için bence çok erken...

Şirketleşme süreci ile alakalı gereklilikleri ve sürecin kendisinin nasıl planlandığını orada bulunup detaylara hakim arkadaşlarımızın anlatmasını rica ediyorum (misal, babasamsunlu)

Fakat benim kafama yatmayan şeyler var. birincisi şirketleşme şu aşamada neden zaruri, onu anlayamıyorum. yani bizim şu anki süreçte dernek olarakta yönetilmeye devam etsek mali şeffaflık ortaya konamaz mı? veyahutta ilk 5'e oynayan takım hazırlıkları yapılamaz mı? ya da alt yapıdaki çalışmalar devam edemez mi?

Benim acizane kanaatim, en önemlisinden başlayarak bir hedef listesi oluşturmak ve bunların nasıl olacağının ayrıntılı bir şekilde planlamasını yapmak gerekiyor. Örneğin;
1. takımın alt yapısının yeniden kurgulanması ve kalitesinin arttırılması
    a. alt yapı tesislerinin iyileştirilmesi
    b. alt yapı hocalarının temini ve gelişimlerinin daim kılınması
    c. oyuncu seçimlerinin yeniden düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi
    d. oyuncuların kariyer haritalarının çıkartılması noktasında kişisel gelişim biriminin kurulması, vb

2. ilk 5 sene içerisinde ligde ilk 10 içerisinde tutunan ve bunun son iki senesinde Avrupa kupalarına gitmeye yeter sırayı almasını sağlamak

a. teknik ekibin kurgulanması ve siçilmesi
    b. uygun oyuncu yapısının belirlenmesi ve bu doğrultuda gerekli transfer çalışmalarının yapılması
    c.  belirlenen hedefler doğrultusunda gerekli tedbirlerin alınması ve çalışmaların yapılması, vb

(bu model para kaynaklarını öncelikle burada kullanıp ilk başta başarı almak ve buradan çıkacak sinerjiden faydalanmak olarak da tasarlanabilir, görüştür; doğru bulmuyorum ama saygı duyarım)

3. Gelirlerin arttırılmasına yönelik çalışmaların yapılması

a. samsunspor store markasının kurgulanması ve doğru biçimde işletiminin sağlanması
    b. kulüp adına benzin istayonu, otopark vb gibi ek ve kalıcı kaynakların oluşturulması
    c. yeni yapılacak stadın, bir komplex halinde yapımının sağlanıp, oluşturulacak ofis ve mağaza alanlarındaki kiralarının kulübe aktarılmasının sağlanması
    d. sponsorluk ve reklam gelirlerinin arttırılması
    e. sermaye ile yapılabilecek bir çok farklı ticari aksiyonlar sayılabilir...

4. şirketleşme sürecinin detaylarının belirlenmesi ve gerekli çalışmaların yapılması

a. gelir gider dengesinin pozitif olduğunun belirlenmesi (değilse önceki çalışmalar devam edilmesi)
   b. şirketleşme ve halka arz modelinin belirlenmesi
   c. oluşturulacak kaynak ile yapılacak yatırımların belirlenmesi

5. sürdürebilir şirket yönetiminin sağlanması için gerekli çalışmaların yapılması

a. yönetim modeli, organizasyon şeması, vb gibi bir çok detay

Bu kadar zırvamın özeti şudur;
şirketleşmek veya halka açılmak bir şey değil. galatasaray ve trabzonspor batıyordu işte gördünüz. öncelik yapı olarak dışarıya bağımlılığı ortadan kaldıracak altyapı ve gelir modeli çalışmaları yapmak. kazım beyden gelecek sermayeyi buralarda kullanmak daha önemli.
artık kendi topçunu yetiştirir duruma gelip, aldığın başarılardan, reklamdan, stad vs gibi oluşturduğun ek kaynaklardan, sattığın oyunculardan müthiş para girdisi sağladığın bir çark oluşturursun; gelirin giderlerinden fazladır; karların arttıkça arttırıyorduk; büyüdükçe büyüyorsundur; yatırımcılar için kar etmeye devam edecek bir yapı olarak görünürsün o zaman borsaya girersin. halka arzdan doğacak kaynakla da geri dönüşü şu kadar yıl içerisinde olacak şöyle bir projem de var dersin ve bunu işletirsin.
bazı kuşkularım var, samsunspor riske edilemeyecek kadar değerli bir olgudur kanımca. o nedenle daha akılcı bir yol haritası gerektiği düşünüyorum.

mehmet yılmaz

Salih'in dediği gibi, şirketleşmeyi direkt para getirecek kaynak gibi düşünmek ne derece doğru olabilir? tamam, şirketleşelim ama bu şirket parayı nasıl üretecek? Eğer zaten paramız var deniliyorsa, şirket olmanın da bir gereği olmaz. Para varmış zaten :)

pitbul055

Nereden,Nereyeee Yüce Rabbim sana şükürler olsun bu günleride gördük.

Hedef ilk 5 ise aman Kazım başkan Apdalazizi elimizden kaçırmayalım :P :P