Bank Asya 1.Lig 11.Hafta l Altay - Samsunspor'umuz

Başlatan Yaman55, 27 Ekim 2009, 01:35:51

« önceki - sonraki »

Kürsat Berrak

Alıntı yapılan: beşnumara - 02 Kasım 2009, 23:50:30
bizim dediklarimizin aynısını söylemişsiniz daha doğrusu sizin söyleyeceklerinizi biz önceden yazmıştık.aynı düşünceyi de yarın haber gazetesi yazacak hatta sercan turgut çok isteklilerdi ama olmadı gibisinden yazılar yazacaklar.aferin kendinizi kandırmaya devam edinn

Forvetim

bi araba dolusu işe yaramaz amatörler, acemiler mangası. devre arasına kadarda böyle garip açıklamalarla vakit geçirirler. biz yine hep mağlup oluruz. ,,iyi oynadık ama rakip daha istekliydi,,oyuncularımız herşeyiyle mücadele etti ama hakemi geçemedik,,güzel oyunumuzu golle süsleyemedik,,yenildik ama ezilmedik,, ilerleyen haftalarda ise: matematiksel olarak kümede kalma şansımız devam ediyor...!  gibi sığıntılı izahatlar.  Allah size hidayet versin..

Forvetim

olan Samsunsporuma oluyor, bunların hepsi gelir geçer çeker gider ama biz buradayız Samsunspor burada

**KaR6**

Yeni hoca yeni heyecan, hafta içi oynanan kupa maçı da hırs sebebi olsa bir umut hiç değilse 1 puan alırız moral olur diye düşünürken, sonuç yine kocaman hüsran oldu bize. Dün gece de, bir şekilde deplasmandan puan alamadan dönmeyi başardık. Futbol böyle işte, puanı almak için hak etmekten çok gol atmak gerekiyor. Biz elimize geçen fırsatları harcamakta hiçbir sakınca görmezken, Altay bulduğu yarım pozisyondan skoru değiştirmeyi başarınca 1 haftalık İzmir tatili, bize bir kupa turu bir de 3 puana mal oldu.

Maçın başında kupanın etkisinden kurtulamamış, daha çekingen bir takım oyunu bekliyordum ancak, ilk 45 dakika da, gole kadar, her ne kadar halı saha takımı gibi kopuk olsa da, inanmış bir Samsunspor vardı sahada. Yenilen saçma golün sonucu, ikinci yarı inanç ta kaybolunca iyiden iyiye kopuk, 3 pası peş peşe yapamayan bir takım kimliği büründük üzerimize. Sonuç ise malum...

Bahsetmek istediğim oyuncular var ama pozitif konuşamayacağım maalesef. Transferin son günü yapılan 13 transferde en çok göze çarpan isimdi İlhan Ummak. Orta saha oyuncusu olarak tanınan İlhan'dan sol bek yaratma çabalarının nihayete varamayacağını anlamak için kaç maç daha denemek lazım anlamak mümkün değil. Gerçi bu fizik-kondisyon ile sahaya bile çıkarılmaz ya, hadi biz mevkiye bağlayalım işi. Bir diğer isim ise Hakan Hacıbektaşoğlu. Gelir gelmez oynadığı futbolla içimizi umut doldurduktan sonra, takımın 'yıldızlarına' ayak uydurmakta gecikmedi o da. Hala kaleyi düşünüyor olması güzel ama insan arada bir yanındakine pas verebilmeli değil mi? Asıl haklarında yazılması gerekenler, hakiki Samsunspor taraftarlarınca malum ama, benim bir kez daha adlarını anıp ne onları biraz daha havaya sokmaya, ne de bir kez daha aynı şeyleri dikte etmeye niyetim yok, kim şakşakçılıklarını yapıyorsa onlar atsın başlıkları büyük puntolarla.

Maçı bir kenara bırakalım, geldiğimiz durumdan bahsedeyim biraz. Son 4 maçında 11 gol yiyip, hiç gol sevinci yaşayamamış, ligde 17.sırada, deplasman galibiyeti olmayan, skoru değiştirebilecek maçın kaderine etki edebilecek hiçbir oyuncusu olmayan bir takımız. Zamanında kişisel işleri Samsunspor için bozulan yöneticileri topa tutan Samsun şehri, şimdi kişisel işleri bozulan ve nedense(!) hala Samsunspor için çabalayan idarecilere sesini çıkaramayacak durumda. Hiç mi acımıyor içiniz puan durumuna baktığınızda? Hiç mi iç çekmiyorsunuz şu takımın durumunu görünce? Başarılarıyla övündüğünüz takım, düştüğünde bir el uzatacak kadar aciz misiniz? Bu şehir ayaklanmadan, takımın ayağa kalkmasının imkanı yok, anlayın artık, anlayın lütfen daha da geç olmadan...

lucarelli

Takımda yardımlaşma yok. Topu ayağına alan adamdan pas isteyen yok. Pasa koşan adam yok. Boşa kaçan adam yok. Biran önce Kalpar'ın buna çözüm bulması gerekli. İkinci olarak yırtıcı, parçalayıcı bir forvet lazım.

Bu maç için alkışlar kalcemizi Okan'a. Güzel toplar çıkardı. Farkı engelledi.

samsunmania

03 Kasım 2009, 00:31:14 #320 Son düzenlenme: 03 Kasım 2009, 00:42:35 samsunmania55
Maçtan yeni geldim.
İnanın ilk 10-15 dk bu iş olacak galiba dedirttirdi Samsunspor. Sonra yine Altay'a fazla şans vermedi ama cezasahası dışında gereksiz fauller yaratan defansımız Özgür'ün gereksiz tabanı sonucunda serbest vuruşa Burak'ın ayak koymasıyla 1-0 devreyi mağlup kapattı. Gol de pis bir dk.da geldi.
İkinci yarı da bal yapmayan arı misali topa sahip olmaya çalıştık. Çelie ve Turgut ile birer pozisyonu harcadık. Altay öyle aman aman top oynamadı ama bizim futbolcular özgüven ve maalesef bazılarındaki kaabiliyet eksikliğinden hücumda çoğalamadı ve maç elimizden kayıp gitti.
Mücadeleyi takdir ediyorum ama 90+2 de defansta hala 4 adam tutuyoruz rakip kaleye serbest vuruş atarken. Çok gol yemek sinileri bozmuş anlaşılan. Bir kıpırdanma var ama yeter mi bilemiyorum.
Adem çok ağır kaldı bugün. İleri de oynayamadı.Yerine Turgay düşünülebilir. Takımda bence Özgür ve İlhan olmamalı. Orhan'ın hırsını beğendim. Bugün Volkan'ı çok aradık. Atağa çıkamadık adam gibi.
Oktay ve Volkan'a acil ihtiyacımız var.
Kısacası yine hüsran yine hüsran. Bir iki maç daha böyle gidersek fişimiz çekilir. Antep BŞB maçı olmak ya da olmamak maçı resmen.
Not: Dikkat ettiyseniz Turgut ve Sercan'dan bahsetmiyorum bile. Gerek yok zaten. Kocaman bir 0.
Bir de itiraf. Sefa kendini aşan bir hareket yaptı. Ben de aferin oğlum diye bağırdım. Utanıyorum kendimden.

holigan5565

arkadaşlar ben çoğunluk gibi karamsar değilim yeni hoca belliki takıma bişeyler katmış maçı radfyodan dinlediğim kadarıyla deplasmanda ayağında topu tutmaya çalışan bi takım vardı ancak hocanın elinde sihirli değnek yok takım unutmayınki adam gibi saha idmanı bile yapmadan çıktı sahaya bu da yöneticilerimzin beceriksizliği bence hocaya biraz daha zaman verilmeli adaqm saha kenarında yerine oturmadı dediklerine göre tek tek oyuncularla ilgileniyormuş bence hüseyin kalpar bizi gaziantep maçıyla uçuşa geçirir.öncededn takım deplasmanda 1 gol yiyince oyunu bırakıyodu bir canlılk verdi hoca takıma samsundaki bu maçta topçulara olmasa bile hocanın çabasının hatrına takımı destekleyelim daha ii olacağız

Sioux

Bu Can Özgür belini çevirene kadar sabah oluyor. Bu kadar ucuz gol yersek altından kalkamayız. öylede oldu zaten.

bezgınbekır

maçin hakkı bu degildi yazık oldu artik yüzümüzü güldür be SAMSUNSPORUM  :-X

AntZ

Öylesine alıştırdılar ki, yenilince gözlerim dolardı, 3-4 gün kendime gelemezdim, şimdi fark yediğimiz maçlardan sonra bile gülebiliyorum. Bazen insanın mutlu olabilmesi için umutlarının bitmesi gerekiyormuş. Bizi çok mutlu ettiniz. Başta yönetim ve futbolcular olmak üzere hepinize teşekkürler.

berusa55

Alışmaya başladık. Evet cidden artık gülüyoruz, garipsemiyoruz. Ama çok tehlikeli bir alışkanlığa döndü işin kötü yanı bu.

55.hakan

maç iyi giderken maçı izlediğim arkadaşlara fazla ümitlenmeyin şimdi saçma sapan bir gol yeriz dedim 2 dakika dayanamayıp gol yediler ceza alanına kadar topu getirip yanındaki adama top veremeyen orta saha oyuncularımız Murat dahil dün beni kahretti.gOL pozisyonu yakalasak da yenilsek neyse adam gibi pozisyonumuz yok Turgut topu süreceğine heyecandan gelen topu
taca vuruyor.çıldırmamak elde değil acil galibiyete ihtiyacımız var

kaptan 55

bir zamanlar ki TÜRK milli takımı gibi olduk yenildik ama ezilmedik,yenildik ama fark yemedik,yenildik ama hezimete uğramadık vs.vs.vs.

hakkı HAKKA inancın varsa ekibinide al git artık,o kadar sıradanlaştırdınız o kadar basite indirgediniz ki SAMSUNSPOR'u mağlubiyete abonman ettiniz bu büyük taraftarı

YaşarDoğu

4 hafta üstü üste yenilgi şokuna heleki kupa maçında 10 dk içinde yenilen 3 gol şokunu taraftar olarak henüz atlatamamışken hafta içi futbolcularıomızın antreman yapmaya saha bulamadıklarını öğrenince işlerin gittikçe kötüye gittiğini 10 yaşındaki çocuk  bu yönetimden daha iyi anlar.

Dün akşam ilk 10 dakkasında sahaya azimli çıktığını göstren ilk 11 , lakin sonuca gidememede yine aynı şeyleri gösterdi.Futbol geçmişi olarak sadece G.Antep te başarılar elde etmiş bi t.adamın yönetiminde , revizyona uğramış bi kadroyu gördük sahada.Düne kadar kadroya girmekte zorlanan Gürcümüz ilk onbirde çıktı sahaya.Beğenmediğimiz adamlar bizleri yine şaşırtmadılar ve yine aynı ..kahverengisiydiler.Bolu maçında alınan 3 farklı galibiyetimizde Can Özgürün kötü ğperformans gösterdiğini söylemiştim.Bu adam beni yanıltmaıdıgı için kendisine teşekkür ediyorum.Turgut u övenler , yıldız yıldız diye bas bas çığırtkanlık yapanlar, gözlerine dürbün taktırtsınlar.Yıldız dediğiniz adam  bi halt yaptığı yok.Hala da aynı fasa fisoları konusmayın, utanın artık.İkili mücadelelerde hep yerde kalan diğer yıldızımız Sercan, sene sonunda ayrılma niyetinde oldugğu için, kendisinde teşekkür ediyorum.Artık gidersin 3.Lig topcusu olursun Eskişehirde, haa onuda beceerebilirsen..

Yönetime gelince merak ediyorum , nasıl kendiniz gibi adamı bulabiliyorsunuz?Hayret tam cuk luk adamlar bulmuşsunuz kendinize..İzmire takımın başında gönderdiğiniz adam kupa maçından evvel hocanın lisansını yetiştiremiyor.Aynı zamanda kocaman İzmirde bi antreman sahası bile bulamıyor.İyide niye gönderdiniz ki bu adamı takımın başında?Bıraksaydınız sattığı kalemi ile size mürekkep doldursaydı...Haa ayrıca ulasım konusundaki otobüs fecaatlerinide unutmamak lazım.Herşey bizim bilmediğimiz bir şekilde yöentilen kulübümüzde acaba bizim bilmediğimiz daha neler dönüyor.sonucta biz bişey bilmiyoruz...
Hacı Hacıyı tekkede, kan emiciler Samsunsporda...

gece çöker günler solar,
gözlerime yaşlar dolar
Hatıralar bende ağlar,
Neredesin Samsunsporum....

edmontdante

03 Kasım 2009, 13:39:01 #329 Son düzenlenme: 03 Kasım 2009, 23:12:37 edmontdante
5 dakika heveslendik "Sercan bugün iyi,hevesli,güçlü gibi " dedik ama sadece beklentiymiş."Turgut koşuyor,süper bir vuruş yaptı daha hırslı" dedik ama  sadece umutmuş.5 dakika sonra herşeyin bu isimler için eskisi gibi olduğunu gördük.Oysa ki ben bile umutlanmıştım konu Sercan ve Turgut olmasına rağmen."Oynasınlar,bazıları tarafından sürekli var olduğu iddiaedilen  yeteneklerini ortaya koysunlar  yeter ki takım kazansın" dedim kendi kendime nasıl olsa yiğide hakkını verirdik bir şekilde diye düşündüm.Ama sonra bunun bir diğer yönü aklıma geldi."Madem ki yapabiliyordunuz neden 10 haftadır yapmadınız neden bu takımı yediniz bile bile" dedim ama  zaten bir müddet sonra bunları düşünmeye de  gerekte kalmadı hiçbir şeyin değişmediği ortaya çıktı.

Takım geçen maçlara rağmen daha hırslıydı.Bu doğru ama bizi öyle şeylere alıştırdılar ki mesela MİY,Hacettepe,Buca maçlarında, artık buna bile razı olduk.Yoksa sahada oyun adına yine hiçbir şey yoktu.Belki de iyi olduğunu söylediğimiz mücadele bile sadece geçen haftalarla kıyasladığımızda iyiydi.Banfield-Estudientes maçının ilk yarısının son 30 dakikasını  izledim gece.Adamlar 14.dakikada 10 kişi kalmışlar saha alabildiğine su içinde göl gibi eve öyle bir tempo yapıyor ki takım ben 10 kişi olduklarını spiker ilk yarının sonunda söyleyince anladım.Onu gördükten sonra bizimkisi mücadele falan değil ama tabiki artık bulunduğumuz durum ve şartlarda bunları değerlendirince biraz umutlandık.

İlhan UMMAK sahanın en kötüsüydü.Can ÖZGÜR,Hakan HACIBEKTAŞOĞLU da kötülerdendi.Özellikle stoper mevkiinde oynayan Can ÖZGÜR'ün bu kadar kolay çalım yemesini anlamak mümkün değil.Kolay çalım yiyen stoper olur mu Allah aşkına.

Georgi'yi beğendim.Bence çok ağır bir oyuncu ama top ayağındayken doğru yere doğru zamanda pas atmayı biliyor.Bu da bizim takımda olmayan bir özellik.Ama sezon başında anlatıldığı gibi bir oyuncu değil kesinlikle.Ama sürekli taşımak zorunda olduğu pozisyonlarda ve alanlarda  topla buluşuyor.Bu onun görevi değil aslında.Şöyle orta sahası ve kanatları etkili bir takımın iç saha maçında birkaç kez izleyebilsek kesin kanıya ulaşabiliriz.

Malesef 3 pas yapamayan bir takım halindeyiz.Takımın bu kadrosu ve oyuncuların bu formlarıyla işimiz çok zor.İsteseler çok farklı şeyler olurda diyemiyorum artık.Çünkü bunlar isteseler ancak mücadele ederler.Belki mücadele ve sertlik ile  puan kazanabiliriz.Ama elalem 2 kez gelip 1 gol yapıp maçı alıp götürüyor.En önemlisi sonuca gidecek iş yapabilmek malesef bizim kadromuzda  bunu yapabilecek bir tane isim göremiyorum.

Herkes haddini bilecek sahada.Bunu da bilmiyor bizimkiler.
Mesela Sercan.Kardeşim güçsüzsün 2 çalım at bırak artık devamını getirmeyi.Üçüncüyü zorlama.Sağ ayağın hiç yok hala sağ taç çzgisine doğru çalım atıyorsun yani gidebileceğin en iyi nokta taç kazanmak.Tamam hoca seni oraya koymuş ama o zaman içeri zorla bunuda mı anlamıyorsun.Bir diğeri de Hakan H.Bektaş.Düz pas ver bize yeter.Yeter ki adama gitsin.Her topu havadan ve kesme veyahut dibine vurarak oynamak zorunluluğu yok ki bu oyunda.Basitini yapsan yeterli

11  hafta oldu.Kanattan kaç tane orta gördük.Yada orta sahadan iyi çıkıp adam eksilten ve ya araya atılan kaç tane pas.Ayağına top geldiğinde 3 metre ötesindeki arkadaşına top atamayan oyuncular var.Hal böyle olunca mücadele de bir yerde sonuçsuz kalıyor.Ama başka yapabileceğimiz bir şey yok bence.Zaten dışarıda puan alamıyoruz.İç sahada taraftar desteğiyle ve takımın biraz umut veren hırsı ve mücadelesiyle ligde kalabiliriz.Bu seferde taraftar gündeme geliyor.Geçen sezonlardan farklı olarak daha bir bölünmüş,etkisi azalmış,oyuncusuna ve yönetimine daha az inanan bir taraftar profili va..Yani nereden tutsak elimizde kalıyor,Allah yardımcımız olsun