SÜPER LİG 2023-2024 | 4.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 1 İstanbulspor

Başlatan brigand, 29 Ağustos 2023, 09:47:35

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Hakem de ince bi ib.elik seziyorum insallah yakmaz bizi

futbolcu

binikalamadım

s_uzunkaya

Shitler bola osman. Net 3 kişi eksik oynuyoruz. Kalanların yarısıda yarım 🤢

Lusage

Futbol zeki oyuncularla oynanırsa zevkli bir oyun olur. Böyle ahmaklarla futbol oynanmaz. Oynanamaz..

Sadece Samsunspor

Bu gibi hakemleri artik bu ligden ceksinler. Her dokunmaya faul. Durmadan oyun duruyor. Nefes alacam diye her seye faul caliyor cunku kosmaya mecali yok.

binikalamadım

gkhn

Bugün sadece duran toplarda umut verdi takım sonunda golü attık Hadi yine geri dönelim.

binikalamadım

Sadece Samsunspor

Duran toplardan golleri bulduk desek yeridir. Haftaici olmasina ragmen gecen haftaki 11den 5 eksik olmasina ragmen. Hatta 1 0 geri dusmemize ragmen mucadele etmek aksiyon gostermek cok kiymetli. Tebrikler Samsun um simdi sira pendik de

s_uzunkaya

Valla bu bizim dungof başkan acaaip şanslı biri. Şimdi anlıyorum bu adam nasıl bu kadar zengin. Şu futboldan da anlasa azcık 3 seneye şampiyonlar ligi finalindeyiz 😂

binikalamadım

_SoN_

7 eksikle süper ötesi bir sonuç, çok ama çok yorulduk ama sonuç mükemmel, artık bu kadar eksik ve durumla oyunu tartışacak durumda değiliz, sonuç için çok ama çok mutluyuz. Bir şekilde kendimizi ilk transfer dönemine kadar atmak lazım, ne kadar puan topladıysak bizim için o kadar iyi.

jean

Iyi oldu cok sukur direk rakibimiz yendik umitlendik insaallah Boyle devam

mehmet yılmaz

Erteleme maçında İstanbulspor ile oynadık. Yaklaşık iki ay önce, aşırı yağış nedeniyle, 11. dakikada tatil edilmiş bir maçtı bu. Her iki takım da o maçtaki hocalarıyla yolları ayırmıştı. Statü gereği o gün itibarıyla TFF'de tescilli oyuncumuz olmadıkları için altı oyuncumuzdan ve bir de sakatlık nedeniyle Fofana'dan mahrum kaldığımız, dar bir kadroya mahkum olduğumuz bir maç öncesi vardı. Cumartesi günkü Hatayspor galibiyetinin moral yansıması ise hem takımda hem de tribünlerde vardı.

Hatayspor maçı deyince bir mim koyayım. Bu maç adeta bir deja vu oldu bizim için. Yani sözlük anlamıyla, "yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusu. Anı daha önceden yaşamışlık hâlidir. Fransızca; déjà (daha önceden) ve voir (görmek) kelimelerinden oluşmaktadır."

Kelime Fransızca ancak bize bu duyguyu yaşatan kişi bir Alman'dı. Çünkü Hatayspor maçının hikayesi, skor gidişatı, maç skoru, ilk devreyi geride kapatıp, 70'te 1-1'i bulup, uzatmada galibiyeti yakalamak? Bunlar birebir aynıydı. Dahası Markus Gisdol'un performansı da aynıydı. O maçtan sonra Gisdol'un Tekzibi başlıklı bir yazı yazmıştım. Gisdol'un dönüşü de denebilirdi buna. Çünkü o maçta da, tıpkı İstanbulspor maçında olduğu gibi tartışılır ve hatta bence yanlış tercihlerle maça başlamıştı. Gelgelelim Gisdol'un şöyle bir özelliği var; yanlış yapsa bile bunda ısrar etmiyor. Düzeltme yapabiliyor. Burada da hiç üretemeyen Bola ve Osman'lı orta alanı bozup, Soner ve Ntcham ikilisini attı içeri. Soner Aydoğdu nihayet beklenenleri yaptı ve hem gol attı hem de penaltı kazandırdı. Mücadele gücü yüksek bir Zeki de sonradan girip katkı verirken, adeta sinekten yağ çıkaran bir hayati katkı da sadece beş-altı dakika içeride kalan Nanu'dan geldi.

Marius'un atamayacağı çok belli olan penaltısında dönen topta sakin kalıp, doğru pası veren Nanu ile altın dokunuşunu yapan Bennasser finali yaptılar.

İyi senaryo işliyor. İçerideki Hatayspor ve İstanbulspor maçlarından alınacak 6 puan vardı bu senaryoda. Pazar günü Pendik'te de kazanırsak iyi senaryo çok iyi senaryoya dönüşecek.

Gisdol'u kutlamak lazım. Öyle ya da böyle etkisini gösterdi. 9 maçta aldığımız puanın üç katını sadece iki maçta aldık. Geriye düşmek felakete dönüşürken, artık geriden gelen bir takıma evrilmek de iyi bir durum oldu.

Eksiğimiz çok, ancak eskiden daha çoktu. Markus Hoca'yı ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Umarım bu iyi gidişat devam eder.