9- Burak Çalık

Başlatan ahmetsefa55, 14 Haziran 2011, 22:46:57

« önceki - sonraki »

germencisse

Süper ligde işimize yarayacaktır..Süratli bir o kadar yetenekli isim süper ligin bu tür isimlere ihtiyacı var.. :evet:

Stoper

21 Haziran 2011, 10:55:19 #16 Son düzenlenme: 21 Haziran 2011, 11:15:23 Stoper55
Alıntı(d. 5 Şubat 1989, Erzincan)

Futbola 2001 yılında henüz 13 yaşında iken Erzincanspor altyapısında başlayan Burak Çalık 2006 yılına dek bu takımın altyapısında yer almış, minik, yıldız, b genç ve paf liglerde gol krallıkları yaşamış, 2006-07 sezonunun hemen başında ise yine aynı kulüpte profesyonelliğe adım atmıştır. Burada gösterdiği başarılı performans ile Altay'a transfer olan Burak, henüz ilk sezonunda takımının en golcü oyuncusu durumuna gelmiş ve Türkiye 21 Yaş Altı Millî Futbol Takımı'na davet edilmiştir.

2009-10 sezonunda İzmir derbisinde Karşıyaka'ya attığı iki golle taraftarına kendini daha da çok sevdirmeyi başaran Burak, Ziraat Türkiye Kupası'nda attığı iki golle takımının gruplara kalmasında önemli rol oynamıştır.

2010-11 sezonunda takımı adına ligde 8 gol atmasına rağmen takımının küme düşmesini önleyemeyen Burak'a Samsunspor talip olmuş, 18 Haziran 2011 tarihindeyse Samsunspor ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Şimdiye dek sekiz kere Türkiye 21 Yaş Altı Millî Futbol Takımı'na davet edilen Burak, yalnızca üç resmî karşılaşma kadrosunda yer bulabilmiş ve yalnızca bir maç oynayabilmiştir. İlk millî maçını 3 Ağustos 2009 tarihindeki özel maçta Azerbaycan karşısında oynayan futbolcu bu maçta 90 dakika forma giymiş fakat gol bulamamıştır. Burak ilk resmî millî maçını ise 2011 Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemelerinde Ermenistan karşısında 13 Ekim 2009 tarihinde oynamıştır.

sadece55

İyi bir piyango çıkabilir bu şans burak için aslında son şansı ifade ediyor.Ya alt ligler yada kalbur üstü bir futbolcu olmak...

brigand

beklenenden daha iyi olacak. dinamik takımın içinde şans bulabilecek kapasiteye sahip bence.

Stoper

Uğur Meleke'nin Haziran 2009 da kaleme aldığı bir yazısı.

Çağdaş bir forvet

Burak Çalık

1989'da Erzincan'da doğan Burak, 4 çocuklu bir ailenin ikinci evladı. Futbola ortaokul beden eğitimi öğretmeninin teşvikiyle 13 yaşında Erzincanspor alt yapısında başlamış. 4 yıl Erzincanspor alt yapısında oynamış, sırasıyla minik, yıldız, B Genç ve PAF liglerinin her birinde gol kralı olmuş. 2007 Ocak'ta profesyonel takıma geçmiş, ilk sezonunda meniskus yırtığı nedeniyle 2 ay sahalardan uzak kaldıysa da 2007-08'de gösterdiği performansla birçok büyük kulübün dikkatini çekmiş. Altay macerası da böyle başlamış zaten...

2008 yazında Erzincan'dan ayrılıp, İzmir'in yolunu tutan Burak, Bank Asya 1. Ligi'nde ve Fortis Türkiye Kupası'nda çok başarılı maçlar oynadı ve yalnızca 1 sezonda Altay'ın en önemli futbolcusu haline geldi. Sezon boyunca 12'si ligde 1'i kupada olmak üzere toplam 13 gol kaydeden Burak, takımının play-offlara çıkmasına önemli katkı yaptı. Burak, geçirdiği başarılı sezonun ardından ulusal takım kurmaylarının da dikkatini çekti ve Ümit Milli Takımı'nın Azerbaycan'la oynadığı hazırlık maçında ilk 11'de forma giydi. Bu müsabakada göze giren genç forvet, bir hafta sonra Ermenistan'la oynanan eleme maçı kadrosuna da çağırıldı.

20 yaşındaki Altaylı genç oyuncu, örnek aldığı kişi olarak Tuncay Şanlı'yı göstermiş, birkaç yönden İngiltere'deki başarılı temsilcimizi andırdığını da söylemek mümkün. 13 golünün 8'ini deplasmanlarda atmış, takımının mağlup duruma düştüğü anlarda ateşleyici olduğu durumlar var. Çizgiden aldığı toplarla hızlanabiliyor, en kuvvetli özelliği de son vuruşları sayılmaz, attıklarından çok daha fazlasını kaçırıyor. Hava hakimiyeti de Tuncay gibi iyi, zaman zaman kafa golleri de atabiliyor. Gerek çok çalışması, gerek pres özelliği, gerek asist yapma arzusu ile faydalı ve çağdaş bir forvet tipi Burak... Üçlü forvet hattının kanatlarında değerlendirilebileceği gibi, ikinci santrfor olarak da iyi iş yapıyor. Kendini geliştirmeye devam ederse, kısa zamanda Süper Lig'in önemli oyuncularından biri olacak gibi.

http://www.meleke.com/?p=249

SSKLA

BURAK İDDİALI

Samsunspor'un Altay'tan transferi Burak Çalık, yeni sezonu iple çekiyor. Formunun zirvesinde olduğunu belirten genç oyuncu, "İyi bir takım olduk. Ben kendimi formda hissediyorum. Liglerin başlamasını iple çekiyorum. Herkes Burak'ın kim olduğunu ligler başlayınca görecek" diye konuştu.

Kaynak : Netkulis.com

hacettepeli

55(tuncay)55

Alıntı yapılan: Berkay Yelken - 18 Temmuz 2011, 13:21:31
BURAK İDDİALI

Samsunspor'un Altay'tan transferi Burak Çalık, yeni sezonu iple çekiyor. Formunun zirvesinde olduğunu belirten genç oyuncu, "İyi bir takım olduk. Ben kendimi formda hissediyorum. Liglerin başlamasını iple çekiyorum. Herkes Burak'ın kim olduğunu ligler başlayınca görecek" diye konuştu.

Kaynak : Netkulis.com

açın yolu burak geliyor bence patlama yapacak futbolcularımızdan biri

fanatik samsunsporlu

idmanda ayağına darbe aldı.yarım bıraktı.inşallah önemli değildir

Ollivanders

brigand

güvendiğim adamlardan. kendisini daha da geliştirmesini bekliyorum.

Ollivanders

oguz_5528

Alıntı yapılan: Serpico55 - 10 Ağustos 2011, 16:56:49
komik mi üstad ?  :holey:

Zenkeye haksızlık etmişsin,İnşallah çok iyidir çok goller atar ama Şuan itibariyle geride bırakılan sezon dahilinde Zenke'den iyi olamaz   :)

brigand

Futbol zekası ve son vuruş olarak Zenke' den çok daha kaliteli olduğuna inanıyorum. Zenke ancak fizik gücü olarak önüne geçebilir Burak' ın. ki eksiklerinden biride bu zaten.artık arkasında çok daha güçlü bir takım ve daha yaratıcı oyuncular olacak kendisini çok daha fazla gösterebilecektir.