22.Hafta LİG A SAMSUNSPOR 0-0 Diyarbakırspor

Başlatan Sadece Samsunspor, 18 Şubat 2007, 20:04:20

« önceki - sonraki »

timofte

sevgili Amsterdamlı'nın söylediği gibi maç hakkında yorum yapmak insanın içinden gelmiyor. Kısaca söylemek gerekirse bu oyun anlayışıyla kazanmamız şansa kalıyor. Bu şans da rakibin kazanma ihtimalinden fazla değil. Sistemsiz oynuyoruz. Sahada amacımızın ne olduğu anlaşılamıyor. Diyarbakır forvetleri de bizimkiler gibi beceriksiz olmasa yine kaybedecektik. Kazanmak için net pozisyonları affetmeyeceksin. Futbolunla rakibi bunaltacaksın. Biz bunları yapamıyoruz.

King Of The North

Ofsayt pozisyonu için Tv'den izlediğim halde yorum yapamıcam çünkü o kadar berbet bir naklen yayın yaptılar ki sanki tenis maçı izledik.Tek kamerayla gör görebilirsen.Adamların ofsayt kamerası bile yok bu nasıl yayıncılık anlamadım.

ali ihsan

Deli olmak içten değil.Ülser olacam bu takım yüzünden ya.Serdar Özkan harikaydı sadece.Erol Kapusuza artık iyice ayar oldum adam bir top kazanmak için çaba gösterir be sanki jubile maçında adam.Bir şeyi iyice anladım artık bizim takımda taktik filan yok maçın ilk dakikasında doldur boşalt rastgele bir gol atarsak tamam.Organize atak yok.Bize rahat maç seyretmek haram galiba.
Ayrıca tribünde coplanan arkadaşlara geçmiş olsun.Bu muamele sadece bize herhalde, bu nedir ya.

ali ihsan

Evren'in attığı gol bana ofsayt gibi geldi biraz öndeydi.Ama kamera felaketti tek açı vardı oda net değil.

maviay55

abi ben ses mes duymadım tv den anlayamadım bile tezahüratları!!sadece yönetim uyuma taraftara sahip çık sesi yankılandı o kadar..sesi kısmış olabilirler tabi..

yorum yapmaya gerek yok spiker bile dio;caner ve serkan aykutun eksikliğini samsunspor çok hissedio dedi aynen katılıorum serkanı bilmemde canere çok ihtiyacımız var..

bu kazma gökhan kabayla olmaz kardeşim böle gol kaçırılırmı ya :twisted: a.q oğlu erol kapusuzuda atsınlar şu takımdan 55 numarayı da alsınlar sırtından o forma çok değerli yakışmıo o ibneye..

edmontdante

Maç içinde yaşanan tartışma

Canikli Mekansızların açtığı Yeşil-Beyaz Bayrak

sunbeam

Gökhan Kaba'nin fazla ise yaramadigina katilyorum ama bana göre Serkan veya Caner olsada fazla bir sey degismez. Serdar Özkan haric orta sahada hic bir faydali seyler yapan yok. Kapusuz böyle Fenerli Alex gibi yürüyerek oynamaya devam ettikce Hücuma Shevchenko ile Henry koysan yine bi mikim olmaz. Söyle eskiden Timofte gibi bir beyin lazim bize. O da eger kilolarini verip kendine ceki düzen verdigi takdirde Erol olabilir ama o zamana kadar tren kacar bile.

Ofsayt ve cizgi meselesine gelince. Burhan'in vurusu bana göre kesinlikle cizgiyi gecmedi. Ofsayt posziyonu ise o kamerayla tesbit etmek imkansiz.

canocak160

edmontdante

Bu sefer de olmadı.Takım "Ne öldürüyor ne güldürüyor" derler ya aynen öyle.Tüm takımlar puan kaybetmişken yine ayağımıza gelen fırsatı teptik.

Elazığ maçına göre takım daha istekli ve daha iyiydi ama nedense  ilk yarıyı hep boş geçiyoruz.Hiçbir şey yapmadan geçen bir 45 dakika.İkinci yarı birşeyler yapmaya çalışıyoruz.Bugünde öyle oldu takım 2.yarı bir baskı oluşturdu.Ancak açık söyleyeyim bu baskı diye nitelediğim şey bu takımı  sahayı rakibe dar ederken onlarca kez görmüş biri için baskı değil aslında ama bu şartlarda buna baskı diyoruz işte.Bu baskı diye nitelediğim duruma rağmen takım yine organize değildi.

Bence takımın en iyisi Serdar ÖZKAN dı.Adnan da iyi savaştı.Yüzde yüz bir tehlikede son adam olarak golü engelledi maçın sonlarına doğru.Erol KAPUSUZ ve Gökhan KABA için konuşmaktan bıktım gerçekten.Zaten Erol KAPUSUZ oyundan alınırken taraftarın gösterdiği tepki her şeyi açıkca ortaya koyuyor.Herkesde bir hayal kırıklığı yarattığı kesin.Tek gelişme hocanın geçen maçlara göre daha erken oyundan alması oldu.GOLÜN GÖKHAN KABA'nın işi olmadığı çok açık.(2.yarı başlarken "Gol benim işim" demişti)2 adımdan topu meskenlere doğru gönderdi.

Hakem maçı hemen hemen her pozisyonda 30 metreden yönetti.Anlaşılmaz kararlar verdi.Ofsayt ve çizgiden çıkan top hakkında yorum yapmak zor.Çizgiyi geçmiş olsa bile  ben bu pozisyonda o kafa vuruşunu kim yaptıysa ona kızıyorum.Bir adımdan topu kaleciye veriyorsan top çizgiyi geçmiş hakem vermemiş tartışması yapmayacaksın.Sinan ÖZKAN'ın maçın başında kaçırdığı golde çok rahat davranışına anlam veremedim.Bu durumda olan bir takımın oyuncusu nasıl bu kadar sakin davranabiliyor?

Emniyet güçlerine gelince tamamen bir rezalet.Adamlar 3 tane meşale yaktılar.Meşale yakmanın cezasını ilgili  kurum verir zaten milleti coplamanın ne anlamı var.Yaktılar bekleyin sonra girecekseniz girin tribüne kontrol amaçlı.Zamanlamayı yapamadılar acemice davrandılar.Yani meşaleler yanarken girince ne oldu,sorunu çözdü mü bu hareketleri?Diğer grupların desteği  herkesin hoşuna gitti.Önce ŞİRİNLER bulundukları yerden koşarak  ve Canikli mekansızları da çağırarak destek verdiler.Böylesine basit bir olayda copa sarılan emniyet güçlerini acemilikle,basiretsizlikle ve iş bilmemezlikle  suçlamak yanlış olmaz sanırım.Sonuçta tehlike yaratmayacak çok basit bir olayın boyutunu büyüterek farklı yerlere taşıdılar.

Serkan ÖZDEMİR'i takip ettim.Topçu falan olmadığını ve Sezon başında kimlere bel bağladığımızı bir kez daha gördük.

Şartlar pek değişmedi rakip takımların puan kaybı nedeniyle ama fırsatları geri teptik.Ancak bence bu yapıyla bizim için ilk 6 da zor gibi görünüyor.

bengülü

yazık samsunspor seyircine çok yazık oldu taraftara yapılan bu eziyet nedir anlam veremedim bursada bile süper lig olmasına rağmen taraftarlar bırak dijital makinayı camera sokuyorlar biz 2.lig de oynadığımız halde böyle saçma sapan işler yapıyor emniyet işini gücünü bırakmış samsunspor taraftarıyla uğraşıyor ve yıpratmak gibi oluyor ben burdan samsunspor grublarına takdir ediyor işte bu birlik beraberlik olunca emniyet hiç bir şey yapamaz vede yapamadı ........!

körfez55

yazık oldu değerli taraftarımıza işte tam zamanı.hep birlikte olun size kimse bişey yapamaz.bakın diğer takım taraftarlarına bişey yapamıyolar.sizde birlik olun..maça gelince herşeye rağman kazanabiliridk ama.GÖKHAN KABA yine kazmalığını gösterdi.ayrıca EROL KAPUSUZ hakkında söylenecek bişey yok.ayağıan top gelmedi bile.altaydan bizi düşürmek için mi geldi acaba?adam berbattı ya..

bluegreen55

Gökhan Kaba ve erol kapusuzun yerine
cenk ve celil olsaydı

yada serkan celil

yada serkan ceyhun

yada samsunsporun yanlış transfer politikasından kaynaklanan diğer kombinasyonları yapın.

dün kesin kazanmıştık

şimdiye kadarda ilk 3te ilk 2 mücadelesi veriyoduk

yusuf celebi

Yine evimizde hüsran yaşadık,yine üzüldük,yine yokları oynadık,yine,yine,yine...

Neler oluyor bize.

İlk yarı sahada Samsunspor'mu vardı yoksa bir mahalle takımı mı anlayamadım,ikinci yarı biraz bir kıpırdanma olduysada bu oyunla bizim maç kazanmamız hayaldi.
Takım üzerinde bazı etkilerin olduğu kesin,çünkü hiçbir olumlu atak yapamıyoruz,iki pas yapmakta zorlanıyoruz.

Daha önceki yazılarımda belirtmiştim hatırlarsınız iç saha sendromu havasından bir an önce kurtarılması gerekmektedir.
Gerek futbolcular üzerindeki baskıyı yok edecek psikolog, gerekse futbolcular üzerindeki taraftar baskısını azaltacak çalışmaların çok ivedilikle hayata geçirilmesi önem arz etmektedir.

Bu durum bir süredir devam etmektedir bu hadisenin hafife alınması bize çok pahalıya mal oluyor inşallah bu iç saha sendromunu bir an önce futbolcular ve taraftar birlikte hallederiz.

Turkoman

abiler ozaman bise düsen görev mesaleleri yakpi emniyet güclerini üstüne atmak bu kadar basit. bakin bakalim yaklasiyolarmi atesi görünce......

AllydeenleaR

arkadaşlar biz kendi sahamızda kapanan takımları açamıyoruz.iyice yükleniyoruz bu sefer arkada boşluklar verip son dakikada diyarbakırın boş kaleye kaçırdığı gibi geçen hafta kasımpaşalı adamın atamayıp bizim atmamız gibi.
maç ile aslında konuşulacak bir şey yok bence adamlar buraya 1 puan almak için gelmişler zaten bunu 5 defans olamsından rahat anlayabiliriz.kapandıkları için gokhan kaba da etkili olamadı zaten.üç defans adamı da uzun olan diyarbakıra uzun tupşarla oyunadık yorum sizin.
oyuncuları değerlendirecek olursak;
evren sahanın en iyisiydi ayak basmadığı yer kalmadı evrenin bu haliyle oynayamaması nasıl bir durum anlayamadım zaten takımdan kesildiğinde de adam kaçırdı gol yedik daha sonra takımdan kesildi.
serdar özkanın iyi bir kumaş olduğu çok net.evren ile birlikte müthişdilerher yere koştu forwete de iyi destek verdi
adnan ve feridun da samsunspor için iyi mücadele veren diğer isimlerdi yine adnan ve feridun yine kazanmak için çok mücadele etti ama olmadı.
genel olarak takım ilk yarı çok kötüydü.burhanın niye ilk 11 de başlamadığı bir sır? erol yavaş ve güçsüz

İnşallah Önümüzdeki Maçı Yeneriz