AKS Tv Ne İş?

Başlatan KaleArkası, 20 Mart 2007, 16:05:52

« önceki - sonraki »

KaleArkası

Hizmet TV nin alıntısını ekliyorum arkadaşlar

AlıntıAnadolu Karadeniz ve Samsun Televizyonu (AKS TV) 1 Mart'ta test yayınına başlıyor. Hizmet Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şakir Gürel, Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyerek, AKS TV hakkında bilgiler verdi. Gürel, AKS TV'nin Karadeniz'de ilkleri gerçekleştireceğini ve Ünye, Ordu Karadeniz ve tüm Anadolu'nun sesi olacağını söyledi.

Hizmet Yayın Grubuna Ünyelinin sahip çıktığını ve maddi manevi her türlü desteği verdiğini belirten Gürel, "Öncelikle Ünye'ye, Ünyelilere ve Ünye'de faaliyet gösteren meslektaşlarımıza, sonra en yakın komşularımızdan başlamak üzere Ünye çevresindeki ilçelere ve tüm Ordu'ya teşekkür ediyorum. Gelinen noktada Ünye basını olarak bir ilke daha imza attık ve merkezimizi Samsun'da oluşturduğumuz yeni bir televizyonun yayın arifesine kadar geldik. Bu gücü Ünyelilerden aldık" dedi.

Türksat 2A Uydusu, 11896 Vertical, 2200 Sembolreyt Frekansından uyduda yayın yapacak olan AKS TV'nin, Hizmet Yayın Grubu bünyesinde kurulduğunu ve Mart ayının ilk haftasında test yayınına son haftasında ise programlı yayına başlayacağını söyleyen Gürel; "Televizyonumuz Orta Karadeniz'de Radyo Televizyon Üst Kurulundan yayın lisansını almış ve Türksatta uydusunu kiralamış, uyduda yanlanacak olan ilk ve tek televizyondur. Pratikte çok şey ifade etmiyor olabilir ama, hukuki ve yasal zeminde yayın yapan televizyonlar açısından Orta Karadeniz'de bir ilke imza attığımız, meslektaşlarımız tarafında da takdir edilecek ve bilinecektir" diye konuştu.

"Ünyeli, Ordulu Karadenizli olarak gururluyuz. Uydudan yayın yapacak bir televizyonumuz var. Karadeniz'in sesini doğrudan duyurma imkânına sahibiz" diyen Gürel; "AKS TV'nin merkezi Samsun'da, yönetimi de Ünyelidedir. Ünye'den çıkarak Samsun bölgesinde TV yayıncılığı yapan bir kuruluşuz. Bundan ötesi yoktur. Ankara'da İstanbul'da da kurabilirdik ancak biz hem bölgemizde olsun, hem yayıncılık faaliyeti sürdürdüğümüz ilçemize yakın olsun, biraz daha yöresel olarak kimliğimizi muhafaza edelim istedik" dedi.

"AKS TV yayın formatı olarak haber ağırlıklı olacak ve bölgenin gündemini dünyaya taşıyacak" diyen Hizmet Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şakir Gürel; "Haber ağırlıklı bir kanal olacağız. AKS TV'de belgesel, haber ve haberin uzantılarıyla ilgili programlar yayınlanacak. Öncelikle Karadeniz'i daha sonrada Türkiye'yi kapsayan bir yayıncılık yapacağız. Haberin kaynağı olacağız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Ünyeli ve Ordulular AKS TV'de kendini bulabilecek mi?" sorusuna Gürel; "Biz Ünyeliyiz. Ünye ve Ordu'da ki televizyonlarda nasıl Ordu'nun ağırlığı hissediliyorsa, AKS TV'de de Ordu'nun ağırlığı hissedilecek" açıklamasında bulundu.

Yaa Ünyeliler Ordulular diyor.Kanalın ismi Samsun geçiyor.Hangi akla hizmetle açmışlar bu televizyonu.Maksatları Samsunun ismini kullanmak.Samsun Ordudan her zaman büyük ildir ve potansiyali Ordudan her zaman fazladır.AKS TV yi kınıyorum bir daha izlememek üzere uydu listesinden sildim.Gidin o zaman Ünye açın dükkanınızı Kınıyorum sizi AKS.Bu Tv'yi gidin Orduda Açın

Tribün_ali

Sahipsiz şehriz ve sahipsiz takımımız var akılınızı başınıza alın u şehrinde önde gelen insanları hiç biri samsunlu degil kırmapol bir şehriz tepki yapmamız lazım samsununumuz ismini kullanıp potansiyal artırmaya calışıyorlar şehrimize sahip cıkalım

ölümüne 55

bu nasıl bi iş yahu :evil:  yeminle anlamadım ben bu durumu..isminde samsun adı olacak ünye ordu ağzıyla konuşacan..alma o zaman samsunun adını kardeşim kanal ismine..merkezinizin samsunda olmasını anlayışla karşılarım ama samsunu temsil etmeyeceksen o büyük ismi kanalında kullanmayacaksın.. :evil:  :evil:

berusa55

arkadaslar kanalın sahibi unyeli evet ama adam kanalı bölgenin merkezi olarak gördükleri samsunda kuruyor bu guzel!kanalı 1kac gündur takip ediyorum ağırlık hep samsun...samsunda kanal kurup samsuna yanlıs yapamazlar.ünyelilerin zaten orduyla isi de olmaz...takip etmeye devam edecegiz...samsuumuzun da reklamı acısından cok iyi olmus.

berusa55

AKS TV Genel Yayın Yönetmeni Şakir Gürel, canlı yayında düzenlediği basın toplantısında test yayınlarının başladığını, yakın bir zamanda da programlı yayınlara geçeceklerini açıkladı. Gürel, ulusal lisans hakkına sahip bir televizyon kanalı olarak haber ağırlıklı bir yayın politikası sürdüreceklerini, özelde Samsun'un ve Orta Karadeniz'in, genelde ise Türkiye ve dünyanın nabzını tutacaklarını ifade etti.

CANLI YAYIN ARACIMIZ VAR
Yayın akışında saat başı haber bülteni olacağını, canlı telefon bağlantıları ve güncel programlarla ulusal gündemi de yakalacaklarını dile getiren Gürel, "Yayın kuruluşumuz bünyesinde ayrıca, Türkiye'de kendi sınıfının en donanımlı canlı yayın aracı da bulunmaktadır. Yüksek çözünülürlüğe sahip aracımız kaliteli yayın akışı ile yayın aktarım hizmeti sunacak. AKS TV, Atatürk'ün şehri Samsun'umuz, Karadeniz'imiz ve ülkemiz için hayırlı olsun." dedi.

Tribün_ali

spor haberleri vermiceklermi madem samsun üzerine agırlıklı SAMSUNSPORUMUZUN haberlerinide versinler programa SAMSUNSPORLU yöneticiler cıkarsınlar

berusa55

kesin verirler samsunsporun haberilerini!o zaman ne anladık haber kanalı olmasını!vermezlerse ararız tepkimizi koyarız ama verirler yani