2018-2019 Transfer Söylentileri

Başlatan Nuri Asan, 04 Mayıs 2018, 00:44:30

« önceki - sonraki »

eprianu

12 Ocak 2019, 15:13:19 #420 Son düzenlenme: 12 Ocak 2019, 15:43:21 eprianu
Bazılarına saçma gelebilir ama Fifa'da oyuncu değerlendirmeleri genelde doğru oluyor. Özellikle Avrupa liglerinde. Merak ettim baktım Fifa 19'da Aytaç Sulu nasıl diye.

Oyuncunun ortalama değeri 74 görünüyor ki oynayanlar bilir 2. Lig stoperi için oldukça iyi bir değer. Piyasa değeri ise 3.2 Milyon €. Söylenecek söz yok :)

Defansif özellikleri zaten iyi, örneğin zıplama 90. Ancak benim asıl dikkatimi çeken şey ise oyuncunun hızı oldu. Genelde hız değerleri stoperlerin 50-70 arası olur.
Aytaç Sulu'nun 70 olarak görünüyor yani hızlı bir defans.

Ayrıca oyuncunun "Zor sakatlanan, Liderlik ve Uzun Pasör" olmak üzere üç özelliği bulunuyor.

Sosyal medyada bu transferi neden bu kadar abarttıklarını şimdi anlıyorum.

mehmet yılmaz

Harika bir transfer olacak. Akşam saatlerinde Antalya'ya gelmesi ve pazartesi saglık kontrolünden sonra imza atması bekleniyor.
Bence FB'nin transfer ettiği Sadık'tan falan daha iyi bir stoper.
İstikrarlı, tecrübeli, kuvvetli, gol atma özelliği de var.
Anne tarafından Samsunlu imiş.

evolution55

Artık hayırlı olsun diyebiliriz imzalar atılmış

evolution55

Alıntı yapılan: eprianu - 11 Ocak 2019, 20:42:18
Eksikler varsa yazarsanız düzeltirim.  :)

Oraya bir de aytaç sulu eklemenizi rica edeceğiz 😊😊😊

55.hakan

Sadece Samsunspor

Bu ligde boyle transferler superligi hayal edemiyorum. Helal olsun yuksel beye ismail baskana. Vizyon...

orucreis

Bir ricam var lütfen başlıktaki söylenti cümlesini çıkaralım. Bizim söylentiye ihtiyacımız yok artık  ;D ;D ;D

jean

Inanin cok adam aldik artik cok para harcamayalim diye kafaya takiyorum gecen sene bu mevsimdede oyuncular gitmesin diye kafaya takiyordum nerden Nereye Allah ismail uyaniktan razi olsun

Ekrem

Güzel transferler, tüm ekibe ve İsmail Uyanık'a helal olsun . İnşallah güzel bir 2. devre ile bu lige veda edeceğiz.

muzaffer4

Süper lige çıktığımız sezon bu kadar kaliteli transfer yapamamıştık 2. lige süper lig vizyonu getiren Başkan'a ve ekibini tebrik ediyorum

cembaba

Çok kaliteli ve takıma gerçek manada liderlik edebilecek bir stoper aldık. Aytaç Sulu, geldiği takımda da kaptanlık yapmış bir isim. Bu geçiş döneminde takımımızın bayrak adamı olur. Emeği geçen başta Mustafa Aztopal olmak üzere teşekkür ediyorum. Aztopal gerçekten çok vizyonlu bir isim ve gemimizin olmazsa olmazlarından. Sezon başında gelebilseydi çok daha verimli bir transfer sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Transfer döneminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Stoper

Takımda ki abilik ve liderlik özelliği olan topcu açığını, Yılmaz, Abdülkadir ve Aytaç ile kapattık..

Artık başlasın şu lig..

eprianu

Son transferimizin ardından oluşan kadro dizilimi. Kadro baya şişti, muhtemelen bazı oyuncuları kiralık olarak gönderecekler.

eprianu

Bugün Aytaç Sulu'yu herhangi bir Süper Lig takımı transfer etse şaşırmazdım. İyi bir stoper çünkü. Bugün iddialıyım diyen birçok Süper Lig takımında da direkt oynayacak, hatta liderlik yapacak bir stoper. Samsunspor'a transferi bu anlamda ses getirmeli.

Büyük bir hamle çünkü. 2. Lig takımı için şartları zorlar gibi duran ama bir yandan da "projenin" altını çiziyor bu transfer. Aytaç Sulu'yu da başka türlü ikna zordu. Mutlaka peşinde Süper Lig takımları vardır ve Samsunspor'dan alacağı rakamı da verebilirlerdi.

Lider özellikli, sert ve agresif bir stoper. En büyük eksiği hızı ve pas tekniği olabilir ama 2. Lig seviyesi adına da kimseyle kıyaslayamayız. Dediğim gibi, Süper Lig seviyesinde bir stoper. 2. Lig, hatta gelecek sezon PTT 1.Lig'de de farkı çok büyük olacaktır.

Samsunspor genel anlamda da o ligin üzerinde bir takım. Ocak ayında da birçok iyi transfer geldi. Şöyle diyeyim, Abdülkadir Özgen / Bahattin Köse forvet hattı bugün PTT 1.Lig takımlarında dahi yok. Bir terslik çıkmaması halinde rahatlıkla bir üst lige yükselmelerini bekliyorum.

Şu an lider Sakaryaspor'un 2 puan gerisinde 3. sırada bulunuyorlar. Ligin son maçının da Samsun'da Sakaryaspor'la olduğunu atlamamak gerekiyor. Bu transferlerle de birlikte gücüne güç katan bir Samsunspor oldu. Sezon başında da yeni ama iyi bir kadroydu. Şu an ise ligin üzerine çıktılar.

Kulübün sportif direktörlüğüne de son olarak Fortuna Sittard'da görev yapan Mustafa Öztopal gelmişti. Fortuna'da çok başarılı dönemleri oldu ve iyi yönetilen bir takımdılar. Cv'sine baktığımızda da önemli bir kariyer var. Mevcut vizyonuyla Samsunspor'da fark yaratacağına inanıyorum.

Samsunspor'un yeni yönetim anlayışı da bu yönde. Böyle transferler geldiğinde işin maddi boyutu mutlaka sorgulanacak ama altyapısı olan hamlelerden bahsediyoruz. Samsunspor'un bu paraları rahatlıkla döndürebileceğini söyleyebilirim. Aytaç Sulu transferiyle de müthiş bir imza atılmış oldu.

Kaynak : https://www.sportifcumleler.com/2019/01/aytac-sulu-samsunsporda.html?spref=tw

isa55

Öyle bir takım kuruldu ki aptalca işler yapılmazsa bu ligden kurtuluruz. Mayıs 2020 de süper ligdeyiz İNŞAALLAH