Ahmet Türk'e Samsun'da Yumruk Atıldı...

Başlatan Sercan, 12 Nisan 2010, 15:11:12

« önceki - sonraki »

Ollivanders

Ertuğrul Sağlam

Olmasa daha iyiydi, eğer orada birine dayak atılacaksa da bu Ahmet Türk değil ondan önce dayak atılacak niceleri vardı.

Kime yaradı?

babasamsunlu

burası siyaset yapılacak bir site değil.

Samsunspor konuşulan bir site..Konu başlığının kapatılmasını yöneticilerden rica ediyorum..
gidin siyasetinizi başka yerde yapın kardeşim.. >:( >:( >:(

Akyol

Bu olayın siyasi boyutu beni zerre ilgilendirmiyor, bölücü zihniyeti istemiyoruz. Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin hepsi bizim...! Bu tip adamları kimlerin besledikleri apaçık belli, günü gelince onlarda nasiplerini alacaklar SAMSUN yumruğundan...

kumköylü ahmet

ellerine kollarina saglik kardes vuranin kiranin  >l<

16 SS 1965

Ollivanders

Yumruk

Kimse kimseye vurmasın.

Kimsenin burnu kanamasın.

Afrika'da açlık olmasın.

Yoksul insan kalmasın.

Nükleer silahlar çöpe atılsın.

*

Uzatabiliriz listeyi...

Söylemesi kolaydır çünkü.

*

Suya sabuna dokunmadan, "sağduyu" çağrısı yapabiliriz mesela... Nasıl olsa, bol keseden yapılan sağduyu çağrıları maaştan kesilmiyor. Veya, saldırgan kahveciymiş diye, ne şekerli ne sade bana müsaade deyip, bu mevzunun kenarından kenarından sıyrılabiliriz yılışıkça...

Ya da, entel dantel barlarında kafası karışmış kızlara şirin görünmek için
"esefle kınıyorum" da diyebiliriz.

*

Ama...

Bu tür köfte lafların, kafası karışmış kızlar dahil, kimseye faydası olmaz.

*

Soralım dolayısıyla... Bu ülkenin çocuklarına ateş edip öldürmek "demokratik hak" kabul ediliyorsa, parti liderine girişmek niye "ırkçılık" oluyor?

*

Mayın demokrasiyse...

Yumruk niye faşizm?

*

Dün seyrediyorum televizyonu, papyonlu bir arkadaş, "İzmir-Bursa hattında, Trabzon-Samsun hattında tehlikeli yapılanmalar var, oralara dikkat" diyordu...

"Hakkâri-Diyarbakır hattı"nda olan ne peki? Oraya dikkat çekmeye gerek yok mu, Allah'ın papyonu?

*

Bir tanesi de "İlk kez bir parti liderine saldırılıyor" diyordu...

Mesut Yılmaz'ın burnunu kırmadılar mı?

Demirel'e yumruk atılmadı mı?

Özal'a ateş edilmedi mi?

Ecevit'e İzmir'de kurşun sıkılmadı mı?

*

Normaldir demiyorum...

Niye "ilk" deniyor?

*

Başbakan geçmiş olsun diye aramış Ahmet Türk'ü, ki aramalı... Peki, Deniz Baykal'a niye geçmiş olsun yok? Taş atmak, yumurta fırlatmak şiddete girmiyor mu? Light linç olur mu?

*

Samsun'da polisler açığa alındı, ki derhal alınmalı... Van'dakiler niye yerinde duruyor hâlâ? Kandil'den gelenlerle otobüsün üstüne çıkıp şehir turu atmadığı için mi suçludur Baykal?

*

Bu kadar soru yeter...

Cevaba gelelim.

*

Açın gazetelerin internet sayfalarını, bu haberin altına yapılan yorumları okuyun...Yumruğunu "adaletin tokmağı" yerine koyup, Ahmet Türk'ün burnuna inen kişi, bu ülkede pek çok kişinin duygularına tercüman oldu... Çünkü, teröristi meşru hale getiren "açılım" saçmalığı, sadece bir tarafta değil, öbür tarafta da "eşkıyayı kahraman" yapmaya başladı.

*

Hukuku guguk haline getirirsen...

"Ona göre başka, buna göre başka" işletirsen, olacağı budur.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/14412039.asp?yazarid=249

kaptan 55

SAMSUN emniyet müdürü Muzaffer Erkan görevinden alınmış.

gozgoz yýlmaz

bu adi herifler bugüne kadar bir sürü parti kurdular ve memlekete hayırlı bir tane işleri bile olmadı. belki bu hadise sonrası samsun için hayırlı birşey olur da vali görevden alınır. kaç yıldır samsun'da ve samsunspor konusunda hep laf...

samsunda bunların uzantıları olabilecek bir nüfus yapısı yok ama samsunun şer noktası olan o malum binada, o malum partililer bunların taşeronluğunu yapıyor. skin olmak, dik durmak lazım. hayatları mazlum rolü yapmakla geçer o kesimin.. terör örgütü ağzıyla konuşurlar ama sorulunca, yok yav biz pkklı değiliz derler..

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 15 Nisan 2010, 09:18:14
SAMSUN emniyet müdürü Muzaffer Erkan görevinden alınmış.

Vali de alınsın , bi işe yaradığı yok zaten.En azından Valinin Samsundan gitmesine bi kulp olur bu.

babasamsunlu

Vali alınsın..Hakkı atılsın..Yusuf asılsın.
Samsunsporum bir tek sen Asilsin..  :D :D :D :D :D

Samsunsporumuz için çok şey mi istiyoruz... :-* :-*

Nuri Asan

Başlık açılmış : )

Sırrı Sakık denilen deyyus...İlk önce ona geleyim.Kimdir Sırrı.Pkk'nın dağ kadrosunda emir komuda zincirindeki Bingöl bölge komutanı : Şemdin Sakık.
O bölgedeki pkk yı şemdin sakık yönetiyor,bunun kardeşi milletvekili Sırrı Sakık.
Yani Samsun'da siz katilsiniz,siz şerefsisiniz,size bunların hesabını soracağım deme cesaretini gösteren adam.

Bu adam bunları daha öncede yaptı,bunların yaptığı elbet bir yerde patlayacaktı,ne mutlu ki Samsun'da patladı...

Gozgoz Yılmaz;

Dediğin o malum bina kullanılıyor.hemde çok önemli,yüce bir yeri olan,ama kullanan kişi kötü niyetli kullanmaya kalkars yanlış sonuçlar doğurabilecek kelimeleri (Emek,Demokrasi,Özgürlük) kendi adına kullanılıyorlar....Biz demokrasiyi getireceğiz,ülkede barış rüzgarları esecek,emekçinin hakkını yedirmeyeceğiz...

Birde buna Ahmet Türk'e saldıran faşist zihniyet diye galyana getirirsen işte o binadan böyle tepkiler doğar.

Farkındalarmı bilmiyorum ama pkk zihniyeti o gençleri kullanıyor,Pkk nin güneydoğuda ne haltar çevirdiğinden farksız bir biçimde onların oyunlarına ait oluyorlar.Bunların çoğu ülkesinin Milli Mücadele Dönemi yıllarını bilmiyorlar,hepsi Atatürk hakkında yanlış düşünüyor,öyle düşündürülüyor,tanımıyor,hiç birisi o dönemleri hatta bu dönemi bil bilmiyor.

Güneydoğuda çocukların çok kolay kandırılıp ne şekilde dağlara götürüldüğünü iyi biliyorum.Beyinler öğle yıkanıyorki ah bir farkında olsalar hizmet ettikleri partinin uyuşturucu ticaretini yaptığını veya Abd kontra gerillasına çalıştığını...

babasamsunlu

Her zaman her yerde en büyük Samsun[/color]

Recep

Buruna Yumruk Atma meselesi !...
Bir müddet evvel Muş ilimizde bir olay vuku bulmuş, adli merciilerimiz de bu olayın davasının Muş ilinde değil de Samsun 'da görülmesini uygun görmüşler... Dava günü gelip çatmış, sanıklar geniş güvenlik tedbirleri altında Samsun Adliyesine getirilip hakim karşısına mahkemeye çıkartılmışlar... Anayasa mahkemesi tarafından yakın geçmişte siyasi yasaklı hale getirilen 'eski milletvekili' Ahmet Türk, halen Milletvekili olan Sırrı Sakık ile Aysel Tuğluk 'u da peşine takarak Ankara'dan kalkmış Samsun Adliyesinin kapısına dayanmışlar... Gerekçe neymiş ?... Efendim bu davayı gözlemci olarak izleyeceklermiş... Yahu sanane, sizi ne ilgilendirir, zorunuz ne ? ne yapmak istiyorsunuz ?... Bu zevatın temsil ettiği siyasi oluşum; pkk'ya 'terör örgütü' demiyor hatta bayraktarlığını yapıyor... Bu zevatın temsil ettiği siyasi oluşum; İmralı Adasında zıbarıp yatmakta olan eli kanlı katil, cani, vatan haini, bölücü elebaşı Apo'nun Kürt halkının tek temsilcisi olarak muhatap alınmasını istiyor... Bu zevatın temsil ettiği siyasi oluşum; parti faaliyetlerinde Türk Bayrağı asmıyor, İstiklal Marşı okumuyor, üstüne üstlük sarı-kırmızı-yeşilden mamül bir paçavra parçasını sözde kürt bayrağı diye sallıyor, Apo'nun resimlerini asıyor... Bu zevatın temsil ettiği siyasi oluşum; hemen her fırsatta TÜRKİYE CUMHURİYETİ ifadesini kullanmak yerine sadece TC diyerek beyanatlar veriyor... Bu zevatın temsil ettiği siyasi oluşum; nerede gebermiş bir terörist cenazesi var ise ona sahip çıkıyor, törenle gömüyor... Yaklaşık otuz yıldan beri memleketimiz olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ toprakları üzerinde terörist faaliyetler sürdüren pkk terör örgütü yüzünden ne askerler şehit oldu, ne polisler şehit oldu, ne öğretmenler-mühendisler şehit oldu, ne sade vatandaşlar katledildi, ne ocaklar yıkıldı, ne evlatlar anasız-babasız yetim kaldı, ne analar-babalar ağladı, toplum kan kustu 'vatan sağolsun' deyip acısını bağrına bastı... Yutkundu, yutkundu, yutkundu... Binlerce Asker-Polis-Vatandaş tertemiz alınlarının ortasından kahpece vurulup bu topraklara düştü... Onların belki kemikleri bile kalmadı, toprak olup gittiler... Ama bu millet ne onları ne de kendisine yapılan kahpeliği asla unutmadı, unutmayacak, unutturmayacak... 12.Nisan.2010 Pazartesi günü Samsun Adliye Sarayının önünde Ahmet Türk'ün sıfatının orta yerine burnunun tam üzerinde inen YUMRUK işte bütün bu birikimin çok cılız bir ifadesi olarak belleklere yerleşti... Ayrıca zerre kadar kıymet-i harbiyesi de yoktur, vatandaşın birisi tepkisini vucuda getirmiştir, o kadar... Yaygara çıkartarak, kepenk indirterek, tehditvari beyanatlar vererek, kimi korkutup sindirebileceklerini sanıyorlar acaba ?... Bu millet ne korkar ne de siner... Gerektiği zaman gereken tepkisini en güzel şekilde ortaya koyar... Onbinlerce insanımızın kurşun yiyerek hayatlarını kaybetmesinin yanında Ahmet Türk adlı kişinin burnunun üzerine okkalı bir Karadeniz Yumruğu yemesinin esamesi bile okunmaz... Bu yumruk meselesini bütün tv kanallarında, gazete ve radyo yayınlarında abarttıkça abartmaya hiç gerek yok... Biz unuttuk bile... Bu böyle biline...

denge gazetesinde bir kişinin yapmış olduğu yorum benim hoşuma gitti

Mustee13

15 Nisan 2010, 15:24:53 #74 Son düzenlenme: 15 Nisan 2010, 15:26:50 Mustee13
AlıntıReha Muhtar'ın konuyla ilgili yazısı..

Kim sabah kalktığında 'Bugün Ahmet Türk'e saldırayım' diye düşünür?..
"Bireysel bir eylemdi" demek, ne anlama geliyor acaba?..

Yani şu mu?..

İsmail Çelik isimli kahvehanede çalışan 27 yaşındaki iri kıyım arkadaş, Ahmet Türk ve arkadaşlarının, Samsun'daki duruşmaya geleceklerini öğreniyor ve işi bırakıp ya da izin alıp mahkemenin önüne protesto etmeye geliyor...
Sonra da bir punduna getirip, polisi ve bariyerleri aşıp, Ahmet Türk'e yumruklarla girişiyor...
68 yaşında, uzlaşmacı ve sakin durmaya gayret eden Türk'ün yumruklarla burnunu kırıyor...
Arkadaşın bu eylemine ilk tepkiler arasında "bireysel bir eylem" diyen de vardı...
Ben bu bireysel eylem işini pek anlayamadım doğrusu...
İsmail Çelik, o gün kalkıp çalıştığı kahveden izin alıp bireysel bir şekilde niye Ahmet Türk'ü dövmek istedi dersiniz?..
Bunlar çok mantıklı şeyler değil...
Çünkü bir insan sabah yataktan kalktığında "Bugün gidip 68 yaşında duruşmayı izlemeye gelen adamı gidip bir güzel döveyim" diye aklından geçirmez...
Türkiye'de insanlar bir başkasına saldırdıkça, hep birileri ortaya çıkıyor, "bireysel tepkiydi" gibi laflar ediyorlar...
Ünlü sanatçılar da kendilerinin istemediği birşey olduğunda "Ben bir şey yapmam ama beni çok sevenler bu duruma tepkisiz kalamayabilirler..." türünden laflar ederlerdi...
Eğer bunlar tümden doğruysa, "birileri sabah kalktığında çok tepki duyduğu için ya da birileri birilerini onların kendilerini sevdiklerinden daha çok sevdikleri için sevdikleri hakkında laf edene saldırmaya karar veriyorlar..."
Bir insanın sabah sabah kalkıp, kendisine birebir hiçbir şey yapmamış bir adama, "Gidip şuna bir saldırayım, bir güzel döveyim" demesi pek akla yakın bir şey değil...
Hangi ruh hali, bir insana sabah sabah "Bugün bir adamı döveyim... Akşama da içeri gireyim bari..." diye söyletir acaba?..
Yoksa Hrant Dink'i vurduktan sonra Ogün Samast'ın "Bana kalsa biraz döver bırakırdım..." sözü mü daha fazla gerçeği yansıtıyor acaba?..

Bir insanın sabah sabah yatağından kalkıp, "Gidip şu adamı döveceğim" demesi hiç akla yakın gelmiyor çünkü...
Türkiye'de insanları bu kadar "halet-i ruhiyesi bozuk" olarak kimse görmemeli...
Herkes sabah evden çıkarken "Bugün nasıl başımı belaya sokabilirim" diye düşünmeyecek herhalde bu toplumda...
Birileri "deli gömleği" giydirmeye çalışıyor bize sanki...
Ancak bilmeliler ki bu deliliğe inanmamızı bekleyecek kadar kafayı yemedi kimse...

Bir de olayın öncesi var...
Olaydan iki gün önce Samsun'a hiç dikkat çekmeden gelmiş Ahmet Türk ve ardındakiler. 2 gün konaklamışlar Samsun'da ve hiç bir olay gerçekleşmemiş...Burda emniyet güçlerinin başarısı var...

Ta ki mahkeme çıkışı açıklama yapmaya kalkışıncaya kadar...Birdenbire siyasi yasaklı Ahmet Türk'ü karşısında gören halk başlıyor protestoya ve o hala açıklama yapmaya çalışıyor. Protestolar karşılıklı atışmaya dönüşüyor. Sonra karışıyor ortalık ve aradan çıkmayı başaran adam yumruğu patlatıyor.

Burda da güvenlik güçlerinin büyük hatası var. Zaten olay güvenlik için Samsun'a alınmış ama maalesef güvenlik önlemleri çok az tutuluyor. İşte bu tezattan dolayı ilgili yetkililer açığa alınmıştır.

Olayı kınıyorum...Fakat bu olayı BDP'liler tüm Kürt halkına yapılmış olarak göstermişlerdir ve halkı provoke ederek tüm il ve ilçe teşkilatları gösteriler düzenlemişlerdir. Tüm Kürt halkı kardeşimizdir... Bu Yumruk ülkeyi bölmek isteyenlere ve onlara destek verenlere atılmıştır.

Olaydan sonra BDP'liler Samsun halkına ve protokolüne aşağılayıcı sözler ve tehditler sarf etmiştir. Benim hassasiyetim de burada başlıyor. Gerekli şikayetler ve tepliker ortaya konulmalıdır...