Ahmet Türk'e Samsun'da Yumruk Atıldı...

Başlatan Sercan, 12 Nisan 2010, 15:11:12

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Şehit haberini yıllardır duyuyoruz diye duymaya devam etmemeliyiz artık. Bizim karakolumuzun , yerimizin yurdumuzun, askerimizin konuşlandığı yerler belli ya PKK nın? Hepsi ya mayın döşüyorlar yada uykudayken Karakol tarıyorlar.Olmadı otobüse molotof kokteyli atıyorlar.

Ben şehit haberi duymak istemiyorum.

55cem55

Mustee13

AlıntıBDP'li Selahaattin Demirtaş, Samsun'da Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı değerlendirdi.

- Bir grup milletvekili arkadaşımız ve eski Genel Başkanımız Samsun'a gitmeden önce Sırrı Sakık İçişleri Bakanlığı Müsteşarını arayarak güvenlik talebinde bulunmuştur.

- Bu kadar uyarımıza rağmen böyle bir saldırının gerçekleşmiş olması çok manidardır.

- Sayın bakan Samsun Valisi ile görüştüğünü ve Vali'nin kendisine saldırının bireysel olduğunu söylemiştir.

- Demek ki Sayın vali soruşturmayı 30 saniyede sürdürmüş 60 saniyede sonuca varmış.

- Samsun Valisi, Emniyeti hakkında soruşturma açılmalıdır. Bu saldırıyı organize edenler kimler varsa ortaya çıkarılmalıdır.

- Bunun bir çocuk oyuncağı olmadığı anlaşılmalıdır.

- Daha birinci dakikada bu bireysel saldırıdır diyerek işi geçiştiriyorlar derlerse kusura bakmasınlar.

- Van'daki yumurtalı saldırıda ciddi bir olaydır. Bu ciddiye alınmazsa tavrımızın CHP gibi olmayacağını Sayın Başbakan'ın bilmesi gerekir.

- Eğer bu saldırıyı Vali organize etmemişse gereğini yapmalıdır.

- Bu saldırıyla ne hedeflendi. Bu provokasyon üzerinden ne yapılmak istendi.

- Orada görev yapan polislerin açığa alınmak suretiyle inceleme başlatılmalıdır. Diyarbakır adliyesi'nde belediye başkanlarının ifadeleri alınırken kordon oluşturan güvenlik kuvvetleri Samsun'da neden önlem almadılar.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu NTV yayınında Demirtaş'ın iddialarına cevap verdi ve saldırı olayıyıla ilgili açıklamalar yaptı. İşte Vali Güzeloğlu'nun açıklamasından satır başları:

- Böyle bir ifade yok. Sadece gözaltına alındığı ifade edildi. Böyle bir saldırıyı kabul etmek mümkün değil.

- Bir yanlış anlamadan kaynaklanan bir durum var. Sayın Türk şu an Kavak ilçemizde. Tüm yanı ve yönüyle bunun açığa çıkarılması gerekiyor.

- Gözaltındaki şahıs ilgili şubemizde sorgulanıyor.

- Bu konu araştırılacak. Eksiklik zaafa dönük konular araştırılacak.

- Bir Vali Yardımcısı konuyla ilgili görevlendirildi.

Dartagnan

Hrant Dink in oldurulmesinden sonra ogun samast ın  samsun otogarında yakalanıp samsun karakolunda kahraman gıbı karsılanmasına cok kızmıstım.Olmaması gerekırdı. Her ne olursa olsun bı hukukcu olarak kısının goruslerını dusuncelerını dıle getırmesı gerekırdı kı Hrant dink dogru veya yanlıs gecmise yonelik bir takim seyler soylemis ve bu konu hakkında bariscil dusuncelerde one surdugunu okuduk duyduk.Ama bu durum artık cok farklı.Evet yıne Samsun.Ancak bu devırı donemlerı hepımız yasıyoruz goruyoruz.Allah a sukur anlayabılme kabılıyetımızde yerınde.Ama Artık bunlarınkı Turklugu yerın dıbıne sokup ulkede yarı yarıya soz sahıbı olmanın pesındeler.Yanlıs anlasılmasın Hrant dınk gıbı oldurulmesı  taraftarı falan da degılım.Ne olursa olsun oldurulmesın ancak  bi halkin eli kolu baglanıpta  gelecegının kurt sorununu cozmesıne baglanmasını yedıremıyorum.Ne kadar ust bır ırklarmıs anlayabılmıs degılım kardesımın de dedıgı gıbı  benım kanımdada az olsa rum luk olabılır  ama Kımse cıkıpta boyle bır seye kalkısmaz.

erkutdem55

Ollivanders

Bu ciddiye alınmazsa tavrımızın CHP gibi olmayacağını Sayın Başbakan'ın bilmesi gerekir.

Resmen tehdit. Senin ben ....

AntZ

İşte Samsunlu... Bunlara ne kadar verirsen o kadar fazlasını isterler, ne kadar hoşgörü gösterirsen o kadar tepene çıkarlar. Bunlarla ilgili güzel bir söz vardır da burda söylemek pek doğru olmaz. Gerekirse şehitte oluruz, şehitte veririz ama bunlara eyvallah demeyiz, avuçlarını açıp boşuna beklemesin çakallar.

Nuri Asan

Çok geç kalınmış bir davranış

Burası SAMSUN,Mustafa KEMAL ATATÜRK'ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı şehir.
bu ülkeyle,ordu ile uğraşan herkez hesabını verecek!

55Bafra55

12 Nisan 2010, 17:57:11 #39 Son düzenlenme: 12 Nisan 2010, 18:09:36 55Bafra55
Şiddetle hiçbirşeyin çözülemeyeceğini iyi bilenlerdenim.
Yumruk atılınca bu sorun çözüldü mü? Buna misilleme olarak şehit haberleri gelirse Hepimiz üzülmeyecek miyiz?
DTP zihniyetinin değil bu Ülke'de ,dünyada yeri yok,bu adamları savunacak değilim.Fikir doğru yöntem yanlış.
6 yılımı Kars'ta geçirdim,o yüzden açılım maçılım hikayelerine en gıcık olanlardan biriyim;çünkü o bölge'nin devleti nasıl sömürdüğünü bilirim.
Şimdi yine mazlum edebiyatı yaparak bozuk şiveleriyle ekranlarda boy gösterecekler,bizi istemiyorlar deyip prim yapacaklar. .:.:.

Kürsat Berrak

SAMSUNCU VE SAMSUNSPORLU OLMAKLA HERGÜN ÖVÜNÜYORUM BUGÜN DAHADA FAZLA ÖVÜNÜYOR VE ONUR DUYUYORUM...
ELLERİN DERT GÖRMESİN DEĞERLİ KARDEŞİM... >l<

**KaR6**

yumruk atılsa da atılmasa da veriyoruz maalesef şehit.. ne bu yumruk ne tek bir kursun durdurabilir bunu.. ancak basiretli bir yönetim ve millet iradesiyle önüne geçebilirz.. o yuzden hoşuma gitti açıkçası, hiç değilse hala milletini savunan bir memleket oldugunun belirtilmesi açısından etkili.. hatta Samsunluluk bilincine dahi katkıda bulunmuş oldugunu farkettim..

SametYılmaz55

her yerde her fırsatta meydan okumasını biliyorlar niye?çünkü devlet bir şekilde koruyor bunları ve dağdaki şerefsizler bunların talimatlarıyla eylemler yapıyorlar.dağdaki şerefsizleri kullanarak devleti tehdit etmeyi biliyorlar ve istediklerini yaptırıyorlar bir şekilde.her şeyin onların istediği gibi olmayacağının bir kanıtıdır atılan bu yumruk.helal olsun yumruğu atana inşallah serbest kalır yumruğu atan kişi

cem

12 Nisan 2010, 18:49:50 #43 Son düzenlenme: 12 Nisan 2010, 20:47:32 samsuni
yaramaz sırrı sakıkta ordaki insanlara şerefsizler köpekler diye bağırıyor,bdp basın açıklaması yaptı valiyi emniyet müdürünü suçladı..olay samsunda geçtiği için iyi şeyler söylemediler bende onlara burdan defolungid.in diyorum,ellerinize sağlık....

Kais

Samsun'luluğumla gurur duydum.Burası Karadeniz!!!Daha önemlisi burası SAMSUN!!!