Ahmet Türk'e Samsun'da Yumruk Atıldı...

Başlatan Sercan, 12 Nisan 2010, 15:11:12

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Alıntı9 Parti liderinden ortak açıklama

Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yapılan yumruklu saldırının ardından bir araya gelen Samsun da bulunan siyasi partilerin il başkanları, ortak basın açıklaması yaptı

siyasi partiler ve çoğu vekil kusura bakmayın ama ihanet içinde.
yaşayacak vatan bile bırakmayacaklar,yakında Türkçe yasak dil olur,Bayrak asanlar kurşuna dizilir.
alın ahmet türk'ün turşusunu kurun,ammada değerliymiş.
öcalana sayın derken neredeydiniz?
pkk propagandası yaparken neredeydiniz.

yakında bir 12 eylül daha yaşarız böyle giderse,başka çözüm yolu kalmadı.milletvekilinden başbakanına tıkacan içeri,gerekirse idam.

Bir ülkenin değerleri ile bu kadar oynanmaz,mazlum posizyonu düşürdüler el birliğiyle.
Verecekseniz verin,Tuna'dan,Çanakkaleden doğmasını yeniden biliriz.

mehmet yılmaz

16 Nisan 2010, 12:14:44 #91 Son düzenlenme: 16 Nisan 2010, 12:17:13 samsuni
Onur tepkini anlıyorum da darbe yanlısı olmak, darbeyi övmek de neyin nesi? Kimi içeri tıkıyorlar? Kimi idam ediyorlar? Seni de idam ederlerse mesela kim buna dur diyebilir ki darbe yönetimlerinde? 12 Eylül çözüm mü olmuştur en basitinden...

Hepimiz müşterek duygular içindeyiz, hepimizin milli hisleri elbette var ama forumda hukuken suç unsuru oluşturacak şeyler yazamazsınız arkadaşlar, gavura gavur diyemezsiniz. gidip facebook sayfanızda deyin mesela ama burada olmaz bu!

Anlatamadığımız ya da anlamadığınız şey bu olsa gerek! Neden bu ısrar?
Yönetici arkadaşımızın kilitlediği başlığı açtığımıza pişman olmayalım, tepkimizi, görüşlerimizi düzgün bir şekilde verelim lütfen!

YaşarDoğu

16 Nisan 2010, 12:17:46 #92 Son düzenlenme: 16 Nisan 2010, 12:20:13 YaþarDoðu
Alıntı yapılan: Nuri Asan - 16 Nisan 2010, 12:08:57
yakında bir 12 eylül daha yaşarız böyle giderse,başka çözüm yolu kalmadı.milletvekilinden başbakanına tıkacan içeri,gerekirse idam.

yok daha neler , nasıl da darbe diyobiliyorsun anlamıyorum, yap istediğin şekilde sağda solda poropagandanı ilk seçimlerde hepberaber indirelim aşağı hükümeti.Ama ne olursun her siyasi bir olayda darbe olsun deme

27 Mayis 1960'daki darbe

12 Mart 1971 deki muhtırası

12 Eylül 1980 deki darbe

28 Subat 1997 deki ( 28 Şubat kararları  )

27 Nisan    e- muhtırası

Hangi biri ne kazandırdı ülkeye de darbe diyorsun Allah aşkına?

babasamsunlu

Yani samsuniye katılmamak elde değil..Arkadaşım gidin "siyasetinizi" başka forumalrda yapın..Burdaki bir çok kişi zaten mevcut hükümet karşıtı...Benim yarım kadar bile bunların karşısı değilsindir belki ama "burası yeri değili" bir türlü anlatamıyoruz..fikriniz paylaşın ama fikrinizi siyasi söylemlere dönüştürmeyin..

Benim fikrim ise Her zaman her yerde en büyük Samsun :) Başka fikir diye soranlara inat Sadece samsun :):)

Nuri Asan

çözüm göremiyorum,tıkandık sanki herşey üstümüze üstümüze geliyor.Vatanın kurtuluşunu istemek,ihanetin yargılanmasını istemek suçsa suçumu kabul ediyorum.

Hiç bir şey bu ülkenin bütünlüğünden önemli değil.
Neden bir lider çıkıp delikanlıca konuşmuyor,kendi ülkemizde suçlu biz olduk.
Neden kimse diyemiyor açılım diye diye gerdiler milleti,birisi çıktı pkk nin propagandacılığını yaptı,gövde gösterisi yaptılar mecliste millette gerildi

12 Eylül bence bazı şeyler için çözüm oldu,düşünsenize o yılları kardeş kardeşi öldürüyordu Ordunun yapacak bir şeyi kalmamıştı.Ülkenin bütünlüğü tehlikeye girmiş.O sene darbe olmasa idi belkide bugün Van,Mardin... topraklarımız arasında olmayacaktı,belki Türkiye olmayacaktı.Bundan faydalanmak isteyen dış güçler topraklarımıza yeniden saldıracaktı,işleri Kurtuluş savaşından çok daha kolay olacaktı.Halkı bölünmüş bir vatanı parçalamak daha kolaydır.En azından birlik beraberlik sağlandı.Irak gibi olacaktık,Abd ve İsrailin istediği oydu.Sıcak Denizler,Akdeniz,Boğazlar...Ordu buna dur dedi.

Sonuçta gideceğimiz yer toprak,parçalanmış bir ülkede 50 sene yaşasam ne olacak esir yaşadıktan sonra.

Ben en iyisi bir kaç gün eski günlerde olduğu gibi haber dinlemim,internetede girmeyim.Sinirlerim zıplıyor.

Darbe vatanın bölünmeyeceğini sağladı Süleyman Daha ne olsun

ALLAH'a emanet olun.

maraton

kenan evren bu kadar savunmadı 12 eylülü.. sanırsın kürtler ayaklanıp devleti ele geçirdi de ordu darbe yaptı.. sağcısı - solcusu içerde iken meydanın kimlere kaldığını, hangi akımların güçlendirildiğini idrak etmeden, darbe için abd den açık icazetler alındığı ortada iken darbeyi milli kurtuluş mücadelesi gibi sunmak cuntacılardan gelse bi yere kadar da.. neyse siyasetinizi gidin siyasi plartformlarda ama mutlaka demokratik sınırlar içinde yapın...

yönetim başlığı kitle, hatta ne olursa olsun siyasi konu açılmasın, çünkü bazı arkadaşlar sadece siyasi başlıklara yazıyorlar..

birde futbol federasyonunun bu yumruk olayı nedeni ile samsunsporun sahasını iki maç kapatacağı haberi doğru mu !!!!

YaşarDoğu

16 Nisan 2010, 13:33:35 #96 Son düzenlenme: 16 Nisan 2010, 14:56:59 YaþarDoðu
Alıntı yapılan: Nuri Asan - 16 Nisan 2010, 12:40:04

12 Eylül bence bazı şeyler için çözüm oldu,düşünsenize o yılları kardeş kardeşi öldürüyordu Ordunun yapacak bir şeyi kalmamıştı.Ülkenin bütünlüğü tehlikeye girmiş.O sene darbe olmasa idi belkide bugün Van,Mardin... topraklarımız arasında olmayacaktı,belki Türkiye olmayacaktı.Bundan faydalanmak isteyen dış güçler topraklarımıza yeniden saldıracaktı,işleri Kurtuluş savaşından çok daha kolay olacaktı.Halkı bölünmüş bir vatanı parçalamak daha kolaydır.En azından birlik beraberlik sağlandı.Irak gibi olacaktık,Abd ve İsrailin istediği oydu.Sıcak Denizler,Akdeniz,Boğazlar...Ordu buna dur dedi.

Darbe vatanın bölünmeyeceğini sağladı Süleyman Daha ne olsun

ALLAH'a emanet olun.

Olaylar birbine çok bağlı Türkiyemizde ama biyerden başlamak gerek cevaba.

1970 lerde kapatılan ABD üsleri ( 21 üs ve tesise el kondu; buralardaki ABD bayrağı indirildi; yerlerine Türk bayrağı çekildi. ) ve NAto ya Yunanistan Askerlerinin girmesizne izin 80 darbesiyle birlikte izin verildi.12 eylül ün bir çözümüde bu.Asılanlar , sovyetler ile ABD nin katkılarıyla birbirine düşürülmüş halkımızdan hiç bahsetmeye gerek yok.

Biraz daha tarihi geniş tut Onur.

AntZ

16 Nisan 2010, 13:45:52 #97 Son düzenlenme: 16 Nisan 2010, 13:47:48 Ant55
Şu konuda anlaşalım arkadaşlar, bu konudan yola çıkarsak çoğumuz hatta hepimizde atılan bu yumruğun bizde ne dugular yarattığı ortada. Dile de getiriyoruz. Ama ısrarla darbe, siyaset gibi konulara girilmesin, gavura gavur demeyin derken neden anlatılmak istenenler bir türlü anlaşılmıyor ben de bunu anlamıyorum. Bu durum böyle devam ederse olacakları söyleyeyim,

Aramızda her partiden ve siyasi görüşten insan var, önce birbirimiz arasında çatışmaya başlarız,
Sonra site yönetimine bu konularda baskılar gelmeye başlar, olan site yönetiminden çok bu tür mesajları yazanlara olur. Tek tek mesajları yazanların IP adresleri emniyete verilir ve verilmek zorunda da. Sitenin kapatılmak zorunda kalınması, birçok kişinin başını derde sokması da ütopya değil malesef.

Anlatılmak istenen şu, burası  herkese açık, herkes tarafından yazılan her harfin takip edildiği amacı sadece Samsunspor'umuza destek olmak olan bir platform. Bazı şeyleri dile getirirken kelimeleri seçerek kullanın. Ya da yok ben herşeyi göze aldım diyorsanız görüşlerinizi başka platformlarda dile getirin. Gidin facebookta yazın, grup açın, istediğiniz konuyla ilgili site açın biz de destek verelim ama her aklınıza geleni bu sitede yazmayın.

erkutdem55

Bence de siyasi konular burada tartışılmasın,her ne kadar hoşgörülü insanlarla dolu bir site ise de burası,siyaset çok farklı bir konudur.Ortak paydanın Samsunspor olması dışında,çok kozmopolit bir yapısı var buranın.Hatta belki sitede Kürt kökenli arkadaşlar bile vardır.Kimseyi kırmanın,üzmenin bir alemi yok.Konu darbeye kadar uzandı,ergenekon diye devam eder,birilerinin de maazallah başı belaya girer.Uzatmaya gerek yok.

Tek konumuz Samsunspor.Ortak olarak üzüldüğümüz,sevindiğimiz konu etrafında birleşelim.
Herkesin siyasi görüşü kendinedir.

Bende konu kilitlensin diyen arkadaşlara katılıyorum.

Jnr.Serkan

Bencede yumruk siyasiyle ilgili olabilir ama siyasi yazılara gerek yok.ismail çelik vurdu burnu kırdı eline koluna sağlık.Bu kadar basit.