Teknik Direktör İrfan Buz

Başlatan Kaya, 10 Haziran 2019, 20:23:11

« önceki - sonraki »

Kaya

evolution55

Bir senede 3.teknik direktörümüz, inşallah önümüzdeki 3 senede tek teknik direktörümüz olarak kalacak başarıları elde eder 🙏🙏🙏

Sadece Samsunspor

Ne Samsunspor ne İrfan Buz bu lige yakışıyor birlikte yükseleceğiz dedi. Basan ısıran 3.bölgede oynatan biriyim aynı zamanda almanya altyapısından dolayı takım disiplinide çok önemli dedi. Burda sakinim ama sahada hırslıyım dedi. Söylemler mimikler duruş gayet iyi ve güzel umarım dediklerini yapabilir ve bizde bu ligden kurtulur hemde senelerce çalışacağımız bir teknik adama kavuşmuş oluruz.

maço

futbolcular her zaman yüksek profilli hoca görmek ister yedek klubesinde.
Bence geçen seneki en büyük eksikliğimiz buydu .
Bu sene Allahın izniyle çıkartacak bizi direk.

cembaba

Benim en çok hoşuma giden demeci homojen kadro yapısı ile alakalı kısım oldu. Takımda Lider oyuncu da olacak, savaşan da, kaliteli oyuncu da olacak diyor. Eğer kadro mühendisliğimiz iyi olursa peş peşe galibiyetlerle hoca bizi hedefe ulaştırır. Ben hocayı çok tuttum. Başkan da tutmuş olacak ki 3 yıllık imza attırdı. İnşallah gerekli disiplini sağlar.

Ekrem

Camiamıza hayırlı olsun. Yeni umutlar, yeni bir heyecan katacak bize . inşallah bu sezon mutlu sona ulaşacağız.

_SoN_

bence başarılı olacak, o ışığı gördüm, inşallah bu sefer olacak.

eprianu

12 Haziran 2019, 10:57:54 #7 Son düzenlenme: 12 Haziran 2019, 11:48:33 eprianu
Basın toplantısını yeni izliyorum. Ekibini tanıtırken iki isim dikkatimi çekti. İlki Sedat Yalçın, Almanya'da spor akademisini bitirmiş, teknik konuda Buz'a yardımcı olacakmış. İrfan Hoca, futbolla ilgili güncel gelişmeleri Sedat Yalçın'la takip ettiklerini ifade etti.

İkincisi ise Erkan Buz, analistmiş. Kadro mühendisliği konusunda yardımcı olacak, futbolcuların performans analizlerini yapacakmış.

Bu iki ismi de tanımıyorum ama İrfan Hoca'nın ekibinde bu görevleri yürütecek yardımcıları bulundurması bile vizyon açısından oldukça önemli.

Biz yine de çok umutlanmayalım. Samsunspor taraftarı olarak Maşallah dediğimiz üç gün yaşıyor  ;D

Bazı notları da paylaşmak istiyorum kısa kısa;

- Kadrodaki futbolcu sayısı düşürülecekmiş. 30-35 arası kalabalık bir futbolcu kitlesi düşünülüyormuş.

- Homojen bir kadro kurulacakmış. Yani lider, savaşan ve kaliteli futbolcular harman yapılacakmış.

- Basan, ısıran, üçüncü bölgede ofansif bir futbol oynayan takım oluşturulmaya çalışılacakmış.

- Takım ruhu, takımdaşlık ve karakter ruhunun ön plana çıktığı bir kadro kurulmaya çalışılacakmış.

mehmet yılmaz

Yıllardır beğeniyle takip ettiğim bir isimdi. Kendisinin Samsunspor'umuzun İrfan Klopp'u olmasını diliyorum. :)
İnşallah hayal kırıklığı yaşamayız.

55.hakan

Takımda iyi oyuncular var genel bir savrukluk vardı geçen sene. Umarım Kubilay gibi iyi olan ama doğru yönlendirilmediği için tam verim alamadığımız oyuncuları adam eder.

cembaba

İrfan Hocam inşallah başarılı olursun.

AlıntıE. Caner Cabbar: Samsunspor'a teknik direktör olma süreciniz nasıl gelişti? Sizi ilk kim aradı?

İrfan Buz: Samsunspor'dan aslında ilk teklif aldığım zaman geçen sezon devre arasıydı. Başkanımız İsmail Uyanık o dönem beni aradığında ben Almanya'daydım. Ondan önce Norveç'e gitmiştim, Avrupa'da da maç izliyordum. Fakat o zaman ben kendisine teşekkür ettim. Sebebi ise devre arası olmasıydı. Böyle durumlarda bir takım sıkıntılar olabiliyor. Sağ olsun başkanımız o zaman beni anlayışla karşıladı. Bu yaz döneminde yurt dışına çıkma durumum vardı. İran'da Traktör Sazi kulübünden iyi bir teklif gelmişti. Fakat Başkanımız İsmail Uyanık'tan bir telefon aldım. Yüksel Yıldırım, İsmail Uyanık, Mustafa Aztopal ve Yücel Uyar İstanbul'da bir araya geldik. Birbirimizi dinledik, projelerini bana anlattılar. Onları dinledikten sonra, karar verdik ve Samsunspor'a geldik. Herkesin bir profili var. Baktığınız zaman rahatı seçebilirdik, Süper Lig'de ve ya 1. lig'de bir kulüpte çalışabilirdim ama burası gerçekten önemli bir proje. Samsunspor'da ilerleyen dönemler için, altyapı için yapılanların bir parçası olmak için geldim.

N. Alper Cabbar: Samsunspor'un geçen sezon oynadığı karşılaşmaları izlediğiniz zaman nasıl bir görüntü ile karşılaştınız? Sizce Samsunspor geçen sezon hangi noktalarda doğru yada yanlış yaptı?

İrfan Buz: İyi analiz yaparsanız hatalarını ortadan kaldırırsınız. Çok iyi bir analiz yaptık. Bu takım geçen sezon deplasmanda üç mağlubiyet altı beraberlik almış. İlk altıya giren takımlara karşı zorlanmış. Sancaktepe Belediyespor'a altı puan bırakılmış. Bunların hepsini inceledik. Geçen sezon görev yapan teknik adamları eleştirmek istemiyorum, böyle bir şey yapmam. Şunu söyleyebilirim; Kadronun çok şişkin olması, sürekli  değiştirilmemesi lazım, kesinlikle istikrar olmalı. Yönetimimiz ile birlikte bunları göz önüne alarak hareket edip ona göre kadro mühendisliği yapıyoruz.

Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş, Haber Editörleri Alper Cabbar ve Caner Cabbar'ın sorularını yanıtladı.

E. Caner Cabbar: Gönderilmesine karar verilen yani kamp kadrosuna alınmayan futbolcular belirlenirken nasıl bir yol izlediniz?

İrfan Buz: Yönetimimizle birlikte tüm futbolcuları gözden geçirdik. Mustafa Aztopal ve Yücel Uyar ile istişare içerisinde hareket ettik. Geçen sezon burada bazı şeyler yaşanmış. Ama bu futbolcuların kadroya neden dahil edilmemesi ile ilgili detaya girmemize gerek yok. Karar verdik, saygı duyulmalı.

N. Alper Cabbar: Yapılan antrenmanlarda takım içerisindeki disiplin fazlasıyla göze çarpmaya başladı. İrfan Buz takım içerisinde nasıl bir etki yaratacak?

İrfan Buz: Benim prensiplerim var. Ben sahaya çıktığım zaman futbolcular orada olacak. Bunlar benim için normal şeyler. Ben Başkanımız İsmail Uyanık'a da söyledim. Benimle anlaşılmamış olsa bile Samsunspor'a Süper Lig'den, üst düzey bir hoca getirilmeliydi dedim. Her şeye vakıf olması lazım. Teknik direktör takıma ağırlığını koyacak. Saygı göstermeden saygı alamazsınız. Benim olduğum takımlarda saygı olur. Futbolcu kardeşlerimiz hepsi genç,  profesyonelliği öğretmemiz gerekiyor. İletişimin, birlik ve beraberliğin takım ruhu açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

E. Caner Cabbar: Yapılan transferlerin ardından kadro sayısı 30'a yükselecek ve takım ruhu açısından sayıyı azaltacağınızı söylemiştiniz. Gönderilecek futbolcular hakkında kararı ne zaman vereceksiniz?

İrfan Buz: Bazı oyunculara fırsat vermemiz gerekiyor. 23-24 kişilik bir kadro ile lige başlayacağız. 30 kişilik kadroyla yapamayız, herkese forma şansı veremem. Bolu kampından sonra Erzurum'a gitmeden kadroyu belirlemeyi düşünüyorum. Bolu'da bazı futbolcuları izleyeceğim, fırsat vereceğim.

N. Alper Cabbar: Samsunspor bu sezon sahaya nasıl bir futbol yansıtacak?

İrfan Buz: Samsunspor rakibe göre oynamayacak. Samsunspor kendi futbolunu, belirli bir şablonu oynayacak. Benim için taktik çok önemli. Sadık kaldığımız bir oyun planımız olacak. Rakipler için yapabileceğimiz şey, bir kaç tane futbolcuları olur, onlara önlem alırız. Samsunspor gelecek sezon takım savunmasını iyi yapıp, baskılı, coşkulu, ısıran, bir futbol oynayacak. Formanın hakkını verirsek taraftarın bizi alkışlayacağını biliyorum. Zaten taraftar oynadığımız futbolu ve mücadeleyi beğeniyorsa başarı gelecek demektir. Tüm stratejilerimizi kullanarak bu ligden çıkacağız.

N. Alper Cabbar: Stoper ve forvet dışında bir bölgeye istediğiniz yada düşündüğünüz transfer var mı?

İrfan Buz: Ahmethan imzayı attı. Bir tane sol stoper alacağız. Yine transfer yapabiliriz ama hangi bölgeye olacağına birazda kampta futbolcuların performanslarını gördükten sonra karar vereceğiz.

E. Caner Cabbar: Gelecek sezon 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele edeceğimiz takımlar belli oldu. Sizce bu sene Samsunspor'un şampiyonluk yolundaki en ciddi rakibi kim olur?

İrfan Buz: Tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz ama en ciddi rakibimiz Manisa Büyükşehir Belediyespor olacak gibi gözüküyor. Şanlıurfaspor ve Afjet Afyonspor'un son durumlarını tam olarak bilmiyorum. Bu lige ne olacak önceden kestirilemiyor.

N. Alper Cabbar: Sizce bu sezon Samsunspor kaç puanla şampiyon olur?

İrfan Buz: Kafamda bir puan belirlemedim. Toplam şu kadar puan alacağız diye değil, maç maç bakacağız. Her maça üç puan için çıkacağız.

E. Caner Cabbar: Sizce bu sezon Samsunspor'da performans olarak öne çıkacak olan futbolcu yada futbolcular kim olur?

İrfan Buz: Bunu söylemek için erken, ben isim vermem. Kafamda belirli isimler var tabi ki maksimum performansı çıkarmak istediğim. Bırakın onlarda sürpriz olsun.

N. Alper Cabbar: Samsunspor'un gelecek sezon sahaya dizilişi nasıl olacak?

İrfan Buz: Zaman zaman rakibi baskı altına almak için çift forvet oynayacağımız dönemler olacak. Çoğu zaman tek ön libero ile oynayacağız.

'Toplam 5 hazırlık maçı yapacağız'

E. Caner Cabbar: Bolu'da ve Erzurum'da kaç hazırlık maçı yapacağız? Kafanızda hazırlık maçı yapmak istediğiniz bir takım var mı?

İrfan Buz: Bolu'da iki, Erzurum'da üç hazırlık maçı yapmayı düşünüyorum. Ve bu takımlar 2. Lig takımları olacak. Süper Lig, 1. Lig takımları ile maç yapmayacağız. Biz bir sezon boyunca baskılı oynayan, kapanan takımları açmak için uğraşacağız. Neden Süper Lig, 1. Lig takımıyla oynayıp hazırlık maçında defans yapalım. Bizim için üst düzey maçlar yanlış prova olur.

E. Caner Cabbar: Atabey Çiçek imza töreninde kendime 20 barajı koydum dedi. Sizce taraftarın en büyük gol umudu Atabey sezonu kaç golle kapatır?

İrfan Buz:  Atabey Çiçek çok önemli bir santrafor. Keşke imza töreninde gol sayısı vermeseydi. Gençliğine ve heyecanına veriyorum. Tüm teknik adamlar forvetinin 30-35 tane gol atmasını ister ama şunu da istiyoruz; forvet takımını da oynatacak. Atabey, pivot santrafor, topu indiriyor, alıyor veriyor, kanatları da oynatıyor. Bu çok önemli.

En beğendiğiniz yerli futbolcu?
Burak Yılmaz
En beğendiğiniz gelecek vaat eden yerli futbolcu?
Ozan Kabak, Uğurcan Çakır
En beğendiğiniz yabancı futbolcu?
Cristiano Ronaldo
En beğendiğiniz futbol kulübü?
Bayern Münih
Bu zaman kadar çalıştığınız en disiplinli, en çalışkan futbolcu?
Fernando Belluschi
Bu zaman kadar çalıştığınız en isteksiz, en tembel futbolcu?
Raheem Lawal

Hazırlayan: Ergin Caner Cabbar / Fotoğraflar: Davut Aktaş

ata55

Gümüşhane deplasmanına bakarsak, aradığımız teknik direktöre ulaşılıyor! :)

deado

Hırslı azimli ne dediğini bilen bir hoca. Kadrodaki tüm futbolculara olumlu katkı yapabilecek ve onları yükseltebilecek bir vizyona sahip. Umarım uzun yıllar beraber şampiyonluklar yaşarız. Büyük resim Şampiyon Samsunspor

orucreis

İrfan hocayı aşırı sevmeye başladım. Bugünkü basın toplantısında  Şu cümle benim için çok önemli.

"Onun için buradaki bütün arkadaşlarımız çok değerli ve önemli. Şu ana kadarki bütün futbolculardan çok memnunum. İyi çalışıyoruz. Samsunspor ruhunu kupa maçlarına da taşıyacağız. Biz her zaman galip gelmek için sahaya çıkarız. Ben her zaman maçı kazanmak isterim. Halı saha maçı olsa dahil"

Kaya

Hocanın stoperlerin arasına ön liberonun girip top alma ve dağıtma taktiği bu lig için pek tutacak gibi değil. Zaten zeminlerin durumu ortada bir de iki stoperimiz de çok ağır oyuncular.

Samed iki stoperin arasına girip top aldığında Aytaç ve Yalçın gereğinden fazla çizgiye kayıyor(neredeyse bek oyuncuları gibi). Samed ile başlayan geriden çıkış oyunu istediğimiz gibi sonuç vermediğinde , yani orta saha oyuncularımız topu kaptırdığında rakip tarafından arkaya atılan ani uzun toplar stoperlerimizin birbirlerinden çok uzak olması nedeniyle tehlike oluşturuyor. Bak Spordan yediğimiz ilk gol bunun çok bariz bir örneğini oluşturdu.

Hoca ilerleyen maçlarda iki ağır stoperle bu işin yürümeyeceğini mutlaka anlayacaktır.