SÜPER LİG 2023-2024 | 21.HAFTA | Fenerbahçe 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 14 Ocak 2024, 23:47:35

« önceki - sonraki »

binikalamadım

bu seferde harften kaybettik...14. sıraya çıkmamız gerekirken gazianteple her şeyimiz aynı olunca harf yüzünden 14. olamadık .

Stoper

Böyle zorlu deplasmanlarda, duran toplar büyük silah demiştik. Sadece 1 köşe vuruşuyla tamamladık karşılaşmayı, biraz daha üretken olabilseydik köşe vuruşunda da gol bulurduk. Frikik golüyle İstanbul'dan puanla dönüyoruz. Orada bulunan taraftarlarımız evlerine mutlu ayrılıyor, teşekkürler Samsunspor'umuz.

mehmet yılmaz

Samsunspor herhangi bir futbol takımı değil, taraftarı, mazisi ve gelenekleriyle, illa da bir başarı öyküsü aramaksızın şahsına özgü haller sergileyen bir kulüp...

Bizim geleneklerimizden birisi de küme düştüğümüz sezonlarda bile İstanbul takımlarına çelme takmak, ligin gidişatına bir şekilde müdahale edebilmektir. Ancak ligin ilk devresindeki üç maçı da kaybetmiştik. Bu kötü karneyle geldi takım Kadıköy'e. Değişmesi gerekiyordu.

Ben onunla gelenlerden değil, onu bekleyenlerden birisiydim. Maç öncesi bir Samsun geleneğini canlandırmak amacıyla arkadaşlarımızla birlikte bir Samsun Pidecisi'nde toplandık ve pazar pidesi olarak kapalı kıymalı yedik. Ardından ise istikametimiz Kadıköy oldu.

Maç öncesinde genel kanaat Fenerbahçe'nin bize fark atacağı yönündeydi. Ancak bunu söyleyenler sadece Fenerbahçe'yi takip edip, bizimle ilgili pek bir fikri olmayanlardı. İşin doğrusu bizde de "yeniliriz ama fark falan yemeyiz" düşüncesi vardı.

Bizim takımın acayip bir özelliği var. Her takıma aynı oyunu oynuyoruz. 4-3-2-1 sistemiyle ve önce basan, asla savunma yapmayan, -belki de yapamayan- epeyce pozisyon verip, pozisyon bulan bir takımız. Sanki düşmemeye değil de, şampiyonluğa oynuyoruz ve rakipler için "biz kendi sistemimizi oynarız, rakiple işimiz yok" deyip, asla geri vites yapmıyoruz. Nitekim aynı oyunu Kadıköy'de de oynadık. Uzun süredir yediğimiz golün aynısını yedik ve yine ilk golü biz yedik.

Devre arasına 1-0 ile girmek avantaj olabilirdi. Çünkü 1-0, öndeki takım için her daim riskli bir gidişattır. Oyuna bakınca, maçın başındaki fikrim değişti ve 1-1 bitebileceğini düşünmeye başladım. Sadece ben değildim, tribünümüz de öyle düşünüyordu. Bu arada tribün demişken, Kadıköy'de de çok iyi bir deplasman tribünü yaptığımızı ifade etmem lazım.

Golü bulduk, hatta ikiyi bile atabilirdik. Ancak bir yandan goller de yiyebilirdik. Okan Kocuk ve savunmanın katkısı vardı mutlaka; Allah da yardım etti...

Ligin liderinin kapalı gişe oynadığı bir maçta, evinden puanla dönmek sadece bir puan değil, psikolojik olarak başka artılar da sağladı şüphesiz.

Bence Samsunspor, bu maçla birlikte Süper Lig'e dönmüştür.

jean

Hic umudum yoktu ustelik 1. Golu yeyince devami gelecek sandim cok degerli 1 puan aldik kolay degil yaptigimiz ozguven acisindanda iyi oldu insaallah bu ligde kaliriz

brigand

Eksiklere ve kapasitemize rağmen çok iyi mücadele ve gerçekten ortalamanın üzerinden koşu mesafesi ile değerli bir puan aldık deplasmandan. Takımın savunma geçişleri ve pozisyon değişimleri de gayet iyi ve başarılıydı. Kompakt bir oyun çıkardık ve takdir topladık. Tüm teknik ekibi ve takımı tebrik ediyorum.

Sadece Samsunspor

Aklima gelmisken unutmadan yazayim dedim bu mac konusu kapanmadan. Bu puan o serhat akin denen laleye gelsin. Bize salliyordu sezon basi

_SoN_

Çok önemli bir puan aldık, bu 1 puanın rakamsal olarak bize kattığından çok asıl manevi olarak bize kattığıyla bu ligte kalacağız hatta eski yıllarda olduğu gibi bu ligin as takımı olacağız inşallah. İlk günden beri hocanın güven verdiğini başarılı olacağına inandığımı yazdım, yine aynısını söylüyorum Hoca konusu çok doğru bir tercih oldu. Bu şekilde devam inşallah, tebrikler büyük takım.