Youtube yine kapatıldı

Başlatan Çaðrý55, 13 Mart 2008, 19:16:26

« önceki - sonraki »

Çaðrý55

Video paylaşım sitesi www.youtube.com yin akaptıldı. İşte gerekçe...

Siteye erişim, Ulu Önder Atatürk'e hakaret içeren görüntüler nedeniyle Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla engellendi.

AA muhabirinin Telekomünikasyon Kurumu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Atatürk'e hakaret içeren videoların yer alması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı www.youtube.com adresli internet sitesine erişimin engellenmesini istedi.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, bu siteye erişimin engellenmesi yönünde karar aldı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, alınan karar doğrultusunda, siteye hem IP, hem de alan adı yönünden erişimi durdurdu.

http://www.f5haber.com/haberoku.aspx?id=431953&cat_id=1

Bence kapatılması doğrudur youtube adam gibi filtrelerse bi sorun kalmaz bu durumda onlar para kaybeder ben mesaj yazarken bazılarını iletmiyolardı yani mesaja kendileri sansür uyguluyodu Türkleri karalayan midnight express filmini yalanlayan videoyu kaldırmışlardı sebebsiz yere...

Nuri Asan

Youtubeye girmek isteyen arkadaslar şu yolu denesin

İlk önce şu programı indirin

http://download.chip.eu/tr/Tor-Privoxy-Vidalia-Paket-0.1.2.15_153702.html

Kurduktan sonra karşınıza dosyalar çıkacak hideye basin alta P harfinde bir simge inecek.Daha sonra şu siteden Firefoz eklentiyi kuracaksınız.

addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/18459/torbutton-1.0.4.01-fx+tb.xpi

İnternet sayfanızın en sağ en altında Kırmızı harfle ''Tor Disabled'' çıkacak.Farenizle bir gere tıkladığınzda yeşile dönecek bu sefer orada ''Tor Enable'' yazısı çıkacak.Bu yazı yeşik olduktan sonra bu yasaklanan sitelere girebilirsiniz.

Türk Telekomun bu parlak!..zekası her yolla kırılır.

Not:Mozilla kullanmanız gerekmektedir,Expoler kullanıcıları için geçerli değildir.Ben zaten 1,5 senedir Mozilla kullanıyorum hem daha hızlı hem daha güvenli

ozkan17

aslında şu kadarcık bir youtube olayı bile ülkedeki güvenlik seviyesinin bana göre kanıtıdır.

Nuri Asan

Hayır Özkancığım,ne kadar yasaklarsa yasaklasınlar hiç bir yasak Türk zekasının,hackerinin önüne geçemez.Adamlar USB Türk icat ettiler 2 sene çalıştılar kırılmaması için ve kırılmaz dediler 2 haftaya kırıldı ;)

Yeterki lafamıza takmayalım,kafamıza takarsak başaramayacağımız hiç bir iş yoktur buna futbol da,Samsunspor'umuz da dahil.Umarım bu mesaj gereken yerlere de gider

ozkan17

bılmıyorum ama bana gore helde sanal ortamda engel oldummu kırılmamalı bu.sonucda ole amator ksııler koymuyo ki engeli kocaaa devlet engelleıyo..dedıgın dogru ıstemek herseyden daha onemlı ancak ole bıseyler basarılabılır.

yaman55

jean

abiler avrupada koyulan videolarda surekli var o kemal pasaya karsi yapilmis videolar onlara ne yazikki onlem alinmaz

hakan55

Nuri Asan

Alıntı yapılan: HaKaN55 - 20 Mart 2008, 12:10:31
saol piyanist abii

Hakan kardeşim rica ederim yalnız işin bittikten sonra yeşil yazan yeri kırmızıya (Tor Disabled) dönüştürmeyi unutma,süreki yeşil yazarsa internet hızında düşme olabilir.Bilgilere

HoliganSamSunLu

dün itibari ile açılmış...

MeL_55

AlıntıYouTube'dan yasakla ilgili açıklama

Görüntü paylaşım sitesi YouTube'dan yapılan açıklamada, "son kapatma kararına neden teşkil eden videoların incelendiği ve YouTube içerik politikasına aykırı içeriğe sahip olmasından dolayı yayından kaldırıldığı" bildirildi.

YouTube'dan yapılan yazılı açıklamada, Türk kullanıcıların şu anda YouTube'a erişememesinden üzgün olunduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Son kapatma kararına neden teşkil eden videoları inceledik ve YouTube içerik politikasına aykırı içeriğe sahip olmasından dolayı yayından kaldırdık. YouTube'a Türkiye'den kısa bir süre içerisinde erişimin tekrar sağlanmasını bekliyoruz. YouTube olarak Türk kanunlarına aykırı olabilecek içeriğe ilişkin sorunları gidermek amacıyla yetkililerle işbirliğine her zaman hazırız."

Kaynak : AA

celebi

you tube tekrardan açılımış arkadaşlar bilginiz olsun.

veis

bu süreç devam eder daha çok kapanır youtube.

celebi

Alıntı yapılan: veis - 29 Mart 2008, 08:55:32
bu süreç devam eder daha çok kapanır youtube.

kapansın ya piyanistourun dediği gibi bizim türk milletinni zekası farklı  ;)

SaMsUnSpOr 55

eğer youtube yine kapanırsa  internet seçeneklerini açıyoruz sonra bağlantıları tıklayıp yerel ağ bağlantılarına giriyoruz  sonra proxy sunucusunu açıp alt taraftaki boşluğa 200.65.127.161  yazıp onun yanındaki boşuğu 80 yaptıktan sonra youtube engelli olsun olmasın yinede izleyebiliyoruz