Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali 17-30 Temmuz 2008

Başlatan körfez55, 08 Temmuz 2008, 20:01:17

« önceki - sonraki »

körfez55

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali bu sene 17-30 Temmuz'da yine sahne alıyor.

veis

sevgili kuzey 55 acaba bizim mesutlarda bu yarışmaya katılacaklarmı.buarada bilmeyenler için belirtelim grubumuz üyesi 34ss1965 mesutda folklor ve halk dansları alanında profosyenel olarak görev yapıyor.

jean

benim oturdugum mahaleye ugur mumcu parkinin oray agelirlerdi hep zevkle gider izlerdim orda olsam geliridm yine

gyuksel55

bende halk oyunları öğreticisiyim 2000 ve 2002 yılında yapılan festivallerde oynadım

maço

macarlar ruslar ukranalılar moldavalılar ...

kacırmamak lazım ah yaz okulu ahhhh ;D ;D ;D

körfez55

Akdeniz değil KARADENİZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 28´incisi düzenlenen ´Uluslararası Halk Dansları Festivali´ne katılan ülke dansçıları Fener Plajı´nda çılgınlar gibi eğlendi.Avrupa´nın en büyük ikinci festivali olan ´Uluslararası Halk Dansları Festivali´ Samsun´a her yıl olduğu gibi bu yıl da ayrı bir renk kattı. Tanışma koktelyli ve festival yürüyüşünün ardından festivale katılan ülkelerin dansçıları, dün Fener Plajı´nda eğlendi. Dünyanın dört bir yanından gelerek Samsun´da buluşan 17 ülkenin dansçıları, kendileri için organize edilen programda, denizin, güneşin ve eğlencenin tadını çıkardı. Bu yılki festivalin en renkli ülkesi ise Afrika kıtasından gelen Sierra Lione ekibi oldu.

Festivale katılan diğer ülke ekipleri, Sierra Lione halk dansçılarının Afrika müziği eşliğinde adeta coştu. Müzik eşliğinde kumda başlayan parti, denizde de devam etti. Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı Fener Plajı´ndaki eğlencede, halk dansları ekipleri kısa sürede birbirlerine ısındılar. Düzenlenen organizasyonda Türk ekibinin kemençe eşliğinde horon oynaması diğer ülke ekiplerince de ilgiyle izlendi. Bu arada eğlenenlerin yanı sıra bazı dansçılar da denizin tadını çıkarıp, güneşlenmeyi tercih ettiler. Festivale katılan ülke dansçıları her akşam Neco Gazinosu ve kentin değişik noktalarında gösteriler yapacak.

festivale otobüs mü kaldırsak ne yapsan acaba :)

eLLis

ozkan17

oraya atkıyla degıl denıze gıder gıbı gıtcez zuahahah otobus degıl bence ıstanbuldakıler ucak kaodırsın oraya zuahha ;D

34 SS 1965

Alıntı yapılan: veis - 09 Temmuz 2008, 08:16:15
sevgili kuzey 55 acaba bizim mesutlarda bu yarışmaya katılacaklarmı.buarada bilmeyenler için belirtelim grubumuz üyesi 34ss1965 mesutda folklor ve halk dansları alanında profosyenel olarak görev yapıyor.

yok abıcım bız samsunda degılız bu sene ege turnelerıne olursada kosovaya gıdecegız yurt dısı festıvallerınde gorev yapacagız bu sene

veis

gyuksel55

Alıntı yapılan: 34 SS 1965 - 21 Temmuz 2008, 12:00:05
yok abıcım bız samsunda degılız bu sene ege turnelerıne olursada kosovaya gıdecegız yurt dısı festıvallerınde gorev yapacagız bu sene

istanbul da hangi dernekde oynuyosun

Sadece Samsunspor

ben bu akşam gittim çok güzeldi en güzel dansı mısır yaptı kutluyorum kendilerini

34 SS 1965

Alıntı yapılan: gyuksel55 - 21 Temmuz 2008, 15:43:38

istanbul da hangi dernekde oynuyosun

ılk olarak tuzla beledıyesının gosterı ekıbındeydık ordan ayrıldık halk egıtıme basladık dernegımızın adı dansıntutkusu
adresıde su www.dansintutkusu.com

gyuksel55

bizimde samsunda derneğimiz var www.atafem.com bu bizim derneğin sitesi bide www.samsunhalkoyunlari.com buda arkadaşımızın kurmuş olduğu bir site.