Ve ANADOLU resti çekti ..

Başlatan þirinler_1965, 14 Haziran 2005, 17:00:33

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

Yayın geliri dağılımı konusunda yaşanan sorun giderek büyüyor.. 4 büyükler dışındaki takımlar da restini çekti ve bu konuda verdikleri önergenin kabul edilmemesi durumunda lige katılmama kararı aldılar..

İstanbul Dedaman Oteli'nde gerçekleştirilen ve Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor temsilcilerinin yer almadığı Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı sonrası 14 kulüp temsilcisi, Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda verdikleri gelir dağılımı önergesinin, Futbol Federasyonu'nca kabul görmemesi durumunda lige katılmayacaklarını açıkladılar.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, ''Havuz gelirlerinin dağıtımıyla ilgili bugünkü toplantıda, genel kurulda verdiğimiz önergenin Futbol Federasyonu tarafından kesinlikle tatbikata geçirilmesi konusunda karar aldık. Eğer bunun aksi olursa, kesinlikle lige iştirak etmeyeceğimizi çok açık ve net bir şekilde federasyona ileteceğiz'' dedi.

curva55

Oyansıınlar kendi aralarında... :evil:

Fecr_55

evet gercekten bomba gibi...in$allah büyüklerin kafasinda patlar...i$lerine artik gelmeli bu yeni sistem, mecbur kabul edecekler...aksine istanbul ligi bu 4 takima hayirli olsun :evil: rezil ettiler süper ligi ac gözlüler...

jean

beşnumara

ya istediimizi yaparlar ya da aralar1nda bundan sonra haz1rl1k maç1 yaparlar s.sizler türkiyede çok kolay bir _ekilde _ampiyon oluyorlar avrupaya gitti mi .... :roll:

Rentboy

Eğer havuz sistemindeki değişiklik anadolu kulüplerinin yararını olursa o zaman lig daha da kaliteli olacaktır bence.Ama bakalım Türkiye Süper Ligimizin tekeline sahip olan o kulüpler bu uygulamaya karşılık nasıl bir alicengiz oyunu düzenleyecekler...

BuqRa

55samsunlu55

Alınan kararın önünde saygıyla eğiliyorum. Arkasında ısrarla durulmasında yanayım. ligden çekilelim, 4 takım kardeş kardeş aralarında maç yapsınlar. Trabzonsporun da gerçek yüzünü herkes görmüş oldu.

samsun216

3 büyükler bu parayı sonuna kadar hakediyolar.trabzona verilen para diğer kulüplere dağıtılmalı...
samsunkopat: lütfen küfürlü şeyler yazmyalım; her ne olursa olsun samsunspor taraftarına küfür yakışmaz.

yönetici

Alıntı yapılan: "samsun216"3 büyükler bu parayı sonuna kadar hakediyolar..

samsunsporlu olduğunu söyleyen biri için manidar bir yaklaşım bence.

curva55

Bu adam samsunsporlu değilki...

Fecr_55

3 büyükler bu parayı sonuna kadar hakediyolar mi???
ne demek bu $imdi...o paranin hakki bütün süper lig takimlarina aittir, sadece 3 üne degil...onlarda paradan bol ne var ki, haa paralari olmasa dahi onlar daima büyük takim olarak kalacaklardir, sirtlari asla yere gelmez, destek cikanlari bol nasil olsa...kendi $ehrinin takimina destek cikacagi yere oraya yediriyorlar paralarini bazi büyük ama benim gözümde kücük dü$mü$ vicdansizlar...bu 3 lü, hatta 4 lü hak yemegide iyi beceriyorlar da ne olsun...bunlar para icinde yüzüyor, ve o kadar takimin hakki olan parayi da asla ama asla hak etmiyorlar...
iNSAN TIRMANIRKEN DAGIN KAFA TUTMASINA RAZI OLMALIDIR...evet insanlik bizde ki razi geliyoruz, gelemeyenlerde fazla sürmez takilir dü$erler...o günü büyük bir sabirla bekliyorum...

55samsunlu55

üç büyüklerin parayı sonuna kadar hak ettiğini savunan arkadaşın samsunsporlu olamayacağına inanıyorum ve bu forumlara katılıp sinirlerimizi germemesini rica ediyorum.

Rentboy

italyada şuana kadar 18 takım
ingilterede 23 takım şampiyonluk ipini göğüslemiş lig tarihlerinde.
Türkiyede ise sadece 4 takım bu başarıya nail olmuş.
Bunun sebebi haksız rekabet.3 büyük diye tabir edilen takımlar ve trabzonsporun diğer kulüplerimizden hiçbir farkı yok.Herkese eşit dağıtılmalı gelirler.
Eğer haksızlık devam ederse Türkiye Süper Liginin kalitesi ve Türk futbolu olumlu yönde değişme gösteremez.Ya aynı yerde sayıklayıp dururuz yada daha da geriye gideriz.
Samsun216 nickli arkadaşım at gözlüğünü çıkar ve olaya objektif bak.Bunlar içinde bulunduğumuz gerçekler.Umarım farkına varırsın bir gün...

salihcakir

arkadaşlar bu noktada bir yanlış anlaşılma olmus..samsun216 nickli arkadaş tersten olayı anlatmış; ironi yapmış..sonunda sildiğim cümlesinden bunu anlardınız ama küfür içerdiği için sildim..yanlıs anlasılmasın..