Tanrıverdi Holding Otel Projesi [Shareton Hotel]

Başlatan AntZ, 01 Ocak 2012, 15:52:38

« önceki - sonraki »

ult55ras

sadece55

Alıntı yapılan: hakanelgun - 24 Nisan 2013, 11:15:52
Öyle bir ilan hazırlamışlar ki sanki belediye yapıp işletecek.

Eh hazır seçimlerde geliyor Fırsatı kaçırmamışlardır :)

berusa55

berusa55

samsunluhakan

berusa55

18 Haziran 2013, 12:44:56 #65 Son düzenlenme: 18 Haziran 2013, 14:31:10 berusa55
İlk 4 kat hariç 15 kat yapıldı. Binanın bitimine 7 kat kaldı. Şuan 19. kattalar. Bina bittiğinde tepedeki ilave görsel kat çıkıntısı ve anteniyle beraber 30 katlı bir yapıya eşit yükseklikte görünümü olacak.

King1965

King1965

Otelin çatı katında çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri,inşaatın en üst katına çıkmakta zorlandı. Çıkan yangına çok sayıda itfaiye aracı müdahale etti. İtfaiye görevlileri, yangını söndürebilmek için inşaatın çatı katına çıkmak zorunda kaldı.

GÜÇLÜKLE KONTROL ALTINA ALINDI
Yangına müdahale eden görevliler gece geç saatlere kadar söndürme işlemini sürdürdü. Olay yerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da gelerek yangınla ilgili bilgiler aldı. Yangının tüm binaya sıçramaması için belediye araçları tankerlerle olay yerine su taşıdı. Ambulans ve sivil savunma ekiplerinin de geldiği olay yerinde, çıkan yangın uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınabildi. Yangının çıkış sebebi bilinmiyor.

BAŞBAKAN YANDIK DEDİ OTEL YANDI
Türkiye'nin yıllar içinde gelen turist sayısını ve turizm gelirlerini artırdığına dikkat çeken Erdoğan o tarihte Samsunda yapımı devam eden Sheraton Otel ile ilgili de şöyle konuşmuştu.

"Türkiye İstanbul'u uzun zaman hakkıyla değerlendiremedi. Hem kendimizi hem tüm dünyayı İstanbul'dan, İstanbul'un güzelliklerinden, imkanlarından hep uzak tutuk. İstanbul'da yaşadık ama İstanbul'u tanımadık. Şehir bilincini şehre karşı müşfik olmayı, insanın anlaması yakalaması gerekir. Bu bakımdan da tabi ben şu anda çatısı altında bulunduğumuz otelin tercihler silsilesi içinde topraktan göğe doğru uzak olmadığı için burayı çok daha tercihli görüyorum. Ama Samsun için aynı şeyi söylemedim sayın Tanrıverdi'ye Çünkü Samsunda baya topraktan uzaklaşıyorlar. Kaç kat olduğunu sordum, '30 kat' dedi. Eyvah dedim yandık. Hele hele Samsunda yapıyorsun bunu."

http://www.ensonhaber.com/samsunda-30-katli-otelde-yangin-cikti-2013-06-24.html

King1965

Samsun'da inşaat halindeki Sheraton Samsun Hotel'in 20 katında çıkan yangında betona hazırlanan kalıp alev alev yandı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yaklaşık 2 saatte söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, İlkadım ilçesi Liman Mahallesi'nde Fener Plajı'nın yanına inşa edilen 20 katlı Sheraton Samsun Hotel'de saat 23.15'te yangın çıktı. 20. katta inşaat çalışmalarının sürdüğü sırada elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında kalıp, kablo ve yalıtım malzemeleri yanmaya başladı.

Yapılan ihbarın ardından olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yangına yükseklik nedeniyle müdahale etmekte zorlandı. İtfaiye ekipleri yangının bulunduğu çatı katına beton harç borcularına su boşaltarak yangını söndürmeye çalıştı.

Yangını haber alarak olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Yangının, büyük bir ihtimalle elektrik tesisatı kısa devresinden çıktığını tahmin ediyoruz. Otelin en üst katında betonarmede hazırlanmış olan özellikle bütün ve mazot emdirilmiş olan çam kerestesi ve çam kalıpları tutuştu. Yangın binaya fiziki olarak en küçük bir zarar vermedi. Sadece yarın beton dökülecek olan kalıpların yanmasından dolayı bir yangın meydana geldi. İtfaiye ekiplerimiz de anında yangına müdahale etti. Her işten alınabilecek bir ders vardır. Bu denli yanmaya çok müsait bir kalıplarda binanın en üst katına kadar bir su tesisatının çıkarılmasını arkadaşlar düşünüyorlar. İtfaiyenin hortumları inşaat asansörleri ile taşındı. Çok büyük bir zarar olmadı ve can kaybı da olmadı" dedi.

Saat 23.15'te başlayan yangın saat 01.30 sıralarında kontrol altına alındı. Yangında beton dökmeye hazırlanan kalıp tamamen yandı.

Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

İHA

berusa55

01 Temmuz 2013, 00:38:02 #69 Son düzenlenme: 01 Temmuz 2013, 00:42:21 berusa55
Gelecek yaz bu fotodaki açıdan bir fotoğraf daha çekildiğinde daha güzel görüneceği ortada. Önünde deniz feneri ve plaj, arkada otelin bitmiş hali. Özellikle gece güzel bir silüet ortaya çıkacak gibi otelin ışıklandırmasıyla beraber...

minci

Rezil bir bina. Denizin içine bu kadar yüksek bir binşaata nasıl izin verirler anlamıyorum. Güzelim Samsunum bu binanın arkasında kaybolmuş durumda.

sadece55

Binanın konumu çok bir yeri kesmiyor bina uç kısımda olduğundan bence görüntü açısından simge bir bina olacak diye düşünmekteyim.

kalptenþimþek

berusa55

Ferhat,; katların bittiği yer sanırım 26 kat... Bir önceki sayfada gösterilen projenin bitmiş fotoğraflarında katların hemen üstündeki görsel kat kısmı ve anteniyle yaklaşık 30 katlı bina görünümüne eş değer olacak; hemen hemen 120 metre...

samsunluhakan

kaçıncı kata kadar çıktı acaba yangından sonra yavaşladı sanırım