TFF 1.LİG 2020-2021 19. HAFTA | Ümraniyespor 2 - 2 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 26 Ocak 2021, 00:48:02

« önceki - sonraki »

Elyesa

Alıntı yapılan: Bafra55 - 01 Şubat 2021, 16:47:16
Kartlar
Sarı Kart CANER ARICI 90+1.dk
Sarı Kart NURULLAH ASLAN 90+1.dk
Sarı Kart NADİR ÇİFTÇİ 45.dk
Sarı Kart YASİN ÖZTEKİN 90+1.dk
Sarı Kart BRICE FLORENTIN DJA DJEDJE 7.dk
Sarı Kart VUKAN SAVICEVIC 90+1.dk

Federasyonun sitesinde maç ayrıntılarında bizim takımın kartları bu şekilde yazıyor

tirubundekilere vermis bizden kimse yokdu hepimize kirmiz vermis hakem heheheh

ali ihsan

Maçı statta izledim.Hakem bizi sindirmek için erken davrandı.Ertuğrul Hoca hemen önümüzdeydi zaten.Hakeme sürekli itiraz etti.Art niyetlisiniz diye bağırdı.Nadir'in sarı kart gördüğü pozisyonda ise Nadir'in itirazına devam etmemesini,hakemin artniyetli olduğunu söyledi.
attığımız golden sonra Çalık'a aynen devam ediyoruz,önde basmaya devam edin dedi.Ama özellikle yasin beklentinin altında kaldı.İstediğimiz oyunu tutturamadık ama farkı artıracak fırsatları da yakaladık.Ümraniye ise epey agresif ve konsantreydi.
Maç tekrar edilmeli kesinlikle.Başka çıkacak karar psikolojik olarak yıkım oluşturabilir.

brigand

Maç özelinde aceleyle bir yorum yapmak istemedim. Şuan baktığımda düşüncelerimin değiştiğini görmüyorum.

İki ana konu var Ümraniye maçıyla ilgili.

Birincisi; maçın başından itibaren niyetini belli eden ve maçın sonunda artık final yapan hakem. Kural hatasının alenen yaşandığı ve maçın tekrar edilmesi gerektiği bence yoruma bile açık değil.

İkincisi ise bizim oyun içinde ki tutumumuz. Bence asıl olan ve atlanılmaması gereken konu bu. Ümraniye gibi kötü bir takıma karşı 1-0'ı bulduktan sonra oynadığımız oyun ve 1-0'ı koruma isteğimiz maalesef çok kötü bir görüntü çıkardı ortaya. Şampiyon olmak isteyen bu yönde transferler yapan bir takım için büyük eksi yazar. Bu psikolojiden acil kurtulmamız şart. Yoksa ki elbette günümüzde olmadığımız, hatta isteneni sahaya yansıtamayacağımız maçlar olacak.

Fakat ısıran, yüklenen, farkı artırmak isteyen görüntüden çok uzak kalmak kabul edilebilir değil. Şampiyon olmak istiyorsak Altay maçında sahaya ne koyduysak, onu geliştirerek devam etmemiz lazım.

Son olarak bu maçın yarattığı hengame bize artı olarak dönebilir. Bu maçtan esas kazancımız bizde oluşturacağı ekstra motivasyon olabilir. Bandırma maçında takımın göstereceği reaksiyon, bizim adımıza kazanan süreci başlatabilir.

s_uzunkaya

Alıntı yapılan: eprianu - 02 Şubat 2021, 18:34:45Şu dakikadan sonra kimse bu olanlar için hata demesin. Kesinlikle art niyet var. Tüm Türkiye'nin konuştuğu bir kural hatasına sebep olduktan sonra hatanı düzeltme imkanı varken çıkıp da üstüne PFDK'ye sevk ediyorsan amacın çok açık ve net ortaya çıkmıştır.

Tek kelimeyle şerefsizsiniz.
şu an normal bir maç hüviyetinde normal prosedür gereği hakem raporuna göre verilmiş kararlar bunlar. itirazımızı yaptık ve inceleme sonucu haklılığımıza karar verilirse maç iptaliyle birlikte tüm kartlar tüm cezalarda iptal edilir. cumaya kadar karar çıkmazsa art niyet vardır derim ben. sonuçta cezalı olan oyuncularımız var. itirazların değerlendirme süreleri nedir bilmiyorum ama bu işte art niyet yoksa gasp edilen bir hak söz konusu olduğundan bu sürenin beklenmeden ilk maça kadar yetiştirilmesi gerek... bakalım yüksel yıldırım kaç kiloymmuş!

Sol Açık

Alıntı yapılan: brigand - 03 Şubat 2021, 15:55:35Son olarak bu maçın yarattığı hengame bize artı olarak dönebilir. Bu maçtan esas kazancımız bizde oluşturacağı ekstra motivasyon olabilir. Bandırma maçında takımın göstereceği reaksiyon, bizim adımıza kazanan süreci başlatabilir.

Bu nokta gerçekten çok önemli. Ben de takımın kenetleneceğini düşünüyorum.

Raqua55

Umraniye macini bir kenara birakmaliyiz.Tekrarlanirsa tekrarlanir sayet olmaz ise yolumuza devam etmek zorundayiz. Ilk once bandirmaspor macini kazanmak zorundayiz ve Erkan sozeri gibi bir faktor var ortada.Galiba Onun takimlarina karsi galibiyetimiz yok bir sekilde bandirma guzel bir savunma yapicaktir. Taraftar baski olmadigindan sahada yatabilirler erkan sozeri 1 puan icin herseyi yapar.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Raqua55 - 03 Şubat 2021, 22:24:30Umraniye macini bir kenara birakmaliyiz.Tekrarlanirsa tekrarlanir sayet olmaz ise yolumuza devam etmek zorundayiz. Ilk once bandirmaspor macini kazanmak zorundayiz ve Erkan sozeri gibi bir faktor var ortada.Galiba Onun takimlarina karsi galibiyetimiz yok bir sekilde bandirma guzel bir savunma yapicaktir. Taraftar baski olmadigindan sahada yatabilirler erkan sozeri 1 puan icin herseyi yapar.

Acaba öyle mi diye araştırdım, bir tane buldum :)
Hem de ne galibiyet...

https://www.ntvspor.net/futbol/bize-yakismadi-579e06c4c873cc40a468b9e0

Ümraniye maçını gerçekten unutmamız gerekiyor. En azından teknik heyet ve futbolcuların...
Bu maça odaklanmak ve iyi bir futbol oynayıp kazanmak lazım. Kadro kalitemiz bunu yapabilecek seviyede.

Elyesa

bugun karar aciklanacak diye biliyorum tff`den ama hicbiryerde okumadim gormedim haberi olan varmi umraniye macinin karari icin?

Tufan

başkan olsam takımı ligten çekerim boşa oynamaya gerek yok

jean

Tekrar karari ile ilgili hicbirsey yazmiyor ayriyettenmi karar verecekler acaba

eprianu

Başkan yaptığı açıklamada maçın ya bu şekilde tescil edilmesini ya da tekrar edilmesini istediğini söylemiş. Yine para muhabbeti yapmış. Şu kadar masraf olacak da falan filan.

Maç bu şekilde tescillenir arkadaşlar. Beklentiye girmeyin derim. Başkan dünden razı.

Kendi taraftarına esip gürleyen, ağzına geleni söyleyen Yüksel Yıldırım, canlı yayında kibarlıktan kırılacaktı neredeyse. Yazık, çok yazık!

Süper Lig'de bizi çooook ezerler arkadaşlar, hazır olun. Bana göre bu sene de bu tarz senaryolar yaşarız. İsmail Uyanık gibi çıkıp masaya vuran bir başkanımız olmadığı sürece bizi çooook ezerler.

Sadece Samsunspor

Tekrarla alakali bi basvuru olsa cevap olurdu. Ya hala degerlendirilmedi

evolution55

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 04 Şubat 2021, 17:28:38Tekrarla alakali bi basvuru olsa cevap olurdu. Ya hala degerlendirilmedi

başkan haftaya açıklanır dedi, yoğunlarmış dedi tff için. mecliste sporla ilgili bir yasa çalışması varmış falan filan

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: evolution55 - 04 Şubat 2021, 19:02:15başkan haftaya açıklanır dedi, yoğunlarmış dedi tff için. mecliste sporla ilgili bir yasa çalışması varmış falan filan

Oyle uzayacaksa tekrar falan olmaz. Zaten bizimkilerde cok cemkirmedi bu olaya. Unutulur gider.

jean

5 dk icin istanbulami gidecek butun takim degmez tabiki