9- Burak Çalık

Başlatan ahmetsefa55, 14 Haziran 2011, 22:46:57

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Sen o yorumlara bakma. Bizim taraftarimiz mamalak. Biri yazmis orda cenk kaplani geri alalim diye. Iyice siyirmis insanlar var cok takmamak lazim

maço

Oldum olası sevemediğim adam.
Top taşır, bitiricilik sıfır , pas sıfır vs.
Ptt 1. liginde güvenip de ilk 11 e koyamam.
Ama bu lige fazla olduğunu düşünüyorum. İnşallah da öyle olur.

_Jack Daniels_

Çok yükselemiyorum ben de bu transfere. Geliş sürecinin sancılı olması ve kontrat mevzularından dolayı sanırım. Göstereceği performansla çok katkısı olur inşallah. Hayırlı olsun.

55_OrHaN_55

Son antrenmanda bir adet Burak Çalık gördüm sanki :D Kendisine ve camiamıza hayırlı olsun İnşallah.

mehmet yılmaz

Burak Çalık transferi bana göre ne anlama geliyor?

Ara transfer dönemindeki son hamlemizi de yaptik ve daha önce ismi bizzat Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam tarafından kamuoyuna açıklanan Burak Çalık resim imzayı attı. Böylelikle ara transferde stoper mevkiine Sancaktepe FK'dan Recep Burak Yılmaz ile Göztepe'den Veli Çetin'i, orta alana İstanbulspor'dan Muhsin Yıldırım'ı, hücum hattına ise Balıkesirspor'dan Halil Çolak ile Denizlispor'dan Burak Çalık'ı transfer etmiş olduk.

Transferlerin hepsi için hazır, bilinen, istikrarlı ve teknik ekip tarafından istenen oyuncular diyebilirim.

Bu isimler arasında Burak Çalık'a ayrı bir sayfa açayım. Çünkü artık futbolunun olgunluk dönemini yaşayan 1989 doğumlu oyuncu Samsunspor mazisi olan bir oyuncu aynı zamanda. Biz onu ilk defa 2008-09 sezonunda tanıdık. Henüz 20 yaşındayken Samsun'da oynanan bir Altay maçında, bize 3 gol birden atmıştı. Sonrasında Birinci Lig'in elit futbolcularından biri haline geldi. 2011-12 sezonunda Süper Lig'e yükselince transfer edilenlerden biri de Burak oldu. Ancak Vladimir Petkoviç ona yalnızca 2 maçta şans verince devre arasında Adanaspor'a kiralandı. Orada muhteşem bir performans çizse de tam da final maçından önce sakatlandı. Samsun'a sakat olarak döndü. Nitekim 2012-13 sezonunun ilk devresinde kadroda olsa da yine sadece birkaç maç oynadı ve devre arasında yine Adanaspor'a gitti.

Sonrasında Burak Çalık, farklı takımlarda yine bize rakip oldu. Geçen sezon Denizlispor'un şampiyonluğunda başroldeki oyunculardan biriydi. Bu sezon ligin ilk devresinde fazla şans bulamadı ve 7 yıl sonra yeniden Samsun'a döndü.

Burak, Süper Lig'den İkinci Lig'e gelmiştir. Bu önemli tabii. Ayrıca o üst düzey bir Birinci Lig oyuncusu. Yani taraftarın tabiriyle "Bu lige fazla gelir." Oyun yapısı olarak süratli, kanatları iyi kullanan skor üreten, gol atıp attıran bir oyuncu. Dolayısıyla Samsunspor'umuzun ilk golü bulduğu ve arkada geniş alanlar yakalayacağı her maçı alıp koparacak kalitede bir oyuncu.

Burak Çalık transferi bizimiçin adeta bir gövde gösterisi ve mesaj niteliğindedir. Sadece hedefin şampiyonluk olduğu değil, üstünlük kurarak şampiyonluk olacağını da ifadesidir. Burak Çalık normal performansını sergilese bile bu ligin çok üstünde bir oyuncudur. Umarız ki, şampiyonluk hikayesinde onun da büyük bir katkısı olacaktır.

Stoper

Burak Çalık bize enerji katacaktır.
7-8 gol bekliyorum.

ata55

Tarsus maçında perdeyi açar diye tahmin ediyorum. ;)

Sadece Samsunspor

jean

Gununde degildi gerci hicbiri degildi

55_OrHaN_55

Maçın başında ayağında top varken hiç yardım gelmeyince "neredesiniz?" dercesine işaret yaptı. Burak'ın yeni form tutmaya başlaması belki iyi ve etkili oyununa engel ama takımdaki oyuncuların genel anlamda topsuz koşudan, yardımlaşmadan imtina etmesi, sorumluluk almak istememeleri daha vahim bir durum.

ngonge

Çok maç eksiği var, böyle bir maçta 11'de başlamasını yadırgadım. Açıkçası Guido'nun ondan daha faydalı olacağını düşünüyorum.

55_OrHaN_55

Topu önüne açıp sahanın dışından depar atarak rakiplerini ekarte eden, sağdan atıp soldan geçen Burak Çalık'ı mumla arıyoruz.

isa55

Manisa deplasmanı tam sana göreydi, ama form tutamadin. Ligin sonuna yaklaşıyoruz, artık acele etmeli ve formayi almalısın.

celebi

Manisa maçında sonradan oyuna girip bizi rahatlatmalı

Sadece Samsunspor

Manisa macinda da silik oynarsa yedege cekilir sezon sonu şut