Bank Asya 1.Lig 24 Hafta l Orduspor 2 - 1 Samsunspor'umuz

Başlatan Tribün_ali, 21 Şubat 2009, 19:43:19

« önceki - sonraki »

gozgoz yýlmaz

01 Mart 2009, 23:39:07 #735 Son düzenlenme: 01 Mart 2009, 23:43:15 samsuni
Haber metninde taş atan ve sonra da karı gibi kaçan ordu taraftarından bahsedilmemiş.

yaman55

berusa55

Kaçmışlardır kaçmışlardır; habere yazmalarına bile gerek yok onların ne olduğunu cümle alem biliyor sevgili gozgoz...

Mert

Turguta haksızlık yapılıyor bence bundan önceki maçlarda çok iyi performans ortaya koydu.Aynı şekilde oktay da öyleydi.Futbolcular inişli çıkışlı grafik sergileyebilir.Bunu takmayalım kafamıza...

BekiRcaN_5s

bence herşeye rağmen yine takımı sırtlayan turguttu adam bi defansta bi sağ kanatta bi forvette gezdi bi de gol attı sadece frikik kullanması hataydı öyle değil mi?

edmontdante

Alıntı yapılan: Mert 55 - 01 Mart 2009, 23:52:24
Turguta haksızlık yapılıyor bence bundan önceki maçlarda çok iyi performans ortaya koydu.Aynı şekilde oktay da öyleydi.Futbolcular inişli çıkışlı grafik sergileyebilir.Bunu takmayalım kafamıza...

Tabiki herkesin fikrine saygılıyım ama bu Turgut'ta ne gördünüz bu zamana kadar.Hangi maçta gösterdi bahsettiğin çok iyi performansı.Hangi maçta maçın büyük bölümünde oyunda etkili oldu.Arada sırada sağdan alıp götürdüğü boş toplardan bahsetmeyin bana.Zaten onlardan da bir sonuç çıkmıyor.Ben iddia ediyorum Turgut'un sağda boş yakaladığı  topları sağa doğru  sürmekten başka hiçbir özelliği yok.Yeteneğiyle adam geçemez,akıllı top atamaz,kimseye duvar olmaz,defansın arkasına boş sarkamaz,boş koşu yapamaz,kafaya çıkamaz bu adam ne yapar.Bahsettiğim sürdüğü toplarda da pas atması gerekiyorsa şut atar şut atması gerekiyorsa pas atar.Bu ne yapar Paf takımda yaptğı gibi golü koklar.Son anda yetişir ayağının ucuyla karambolde topa dokunur gol yapar.Sadece ve sadece bu.Şu anda da o mevkide oynamadığına göre.....

Karabük maçı dakika 90.Altı pasın içinde 2 kişiyiz başka bir tek kaleci var.Sonuç 2 adımdan auta atılan top.
Karşıyaka Maçı  6 pasın içinde tek vuruşla ayak içi direk dibine vurması gerekirken attığı çalım.Sonra sol ayağılyla kalecinin üzerine vuruşu
Vestel maçı.Birebir aynı pozisyon yine gereksiz çalım yine sol ayak  bu sefer dahada iğrenç vuruş
Bugün   yine bomboş top bu sefer dahada iğrenç vuruş.
Bunlar benim hatırladıklarım.Deplasman maçlarının hemen hemen hepsini bu  forumdan takip ettim hepsinde maçı koparacağımız halde Turgut'un atamadığı gollerden bahsedildi defalarca.

BU işler O.....  H.....'a 100 USD bahşiş vermeye benzemiyor

Oktay için ise seninle aynı fikirdeyim.Adam tek kelimeyle topçu.Zaman zaman iyi zaman zaman kötü olacaktır.Bu normal.

edmontdante

Alıntı yapılan: ßqRcN_5s - 01 Mart 2009, 23:56:44
bence herşeye rağmen yine takımı sırtlayan turguttu adam bi defansta bi sağ kanatta bi forvette gezdi bi de gol attı sadece frikik kullanması hataydı öyle değil mi?

Takımı sırtladı yani

berusa55

02 Mart 2009, 00:12:39 #742 Son düzenlenme: 02 Mart 2009, 00:14:46 berusa55
Biz yanlış macı izledik galiba sevgili edmontdante; baksana Turgut takımı sırtladığına göre   :)

Sevgili ßqRcN_5s Turgut bugün hakikaten berbattı kardeşim. Dediğinin hiç savunulacak yanı yok.

Mert

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2009, 00:10:18
Tabiki herkesin fikrine saygılıyım ama bu Turgut'ta ne gördünüz bu zamana kadar.Hangi maçta gösterdi bahsettiğin çok iyi performansı.Hangi maçta maçın büyük bölümünde oyunda etkili oldu.Arada sırada sağdan alıp götürdüğü boş toplardan bahsetmeyin bana.Zaten onlardan da bir sonuç çıkmıyor.Ben iddia ediyorum Turgut'un sağda boş yakaladığı  topları sağa doğru  sürmekten başka hiçbir özelliği yok.Yeteneğiyle adam geçemez,akıllı top atamaz,kimseye duvar olmaz,defansın arkasına boş sarkamaz,boş koşu yapamaz,kafaya çıkamaz bu adam ne yapar.Bahsettiğim sürdüğü toplarda da pas atması gerekiyorsa şut atar şut atması gerekiyorsa pas atar.Bu ne yapar Paf takımda yaptğı gibi golü koklar.Son anda yetişir ayağının ucuyla karambolde topa dokunur gol yapar.Sadece ve sadece bu.Şu anda da o mevkide oynamadığına göre.....

Karabük maçı dakika 90.Altı pasın içinde 2 kişiyiz başka bir tek kaleci var.Sonuç 2 adımdan auta atılan top.
Karşıyaka Maçı  6 pasın içinde tek vuruşla ayak içi direk dibine vurması gerekirken attığı çalım.Sonra sol ayağılyla kalecinin üzerine vuruşu
Vestel maçı.Birebir aynı pozisyon yine gereksiz çalım yine sol ayak  bu sefer dahada iğrenç vuruş
Bugün   yine bomboş top bu sefer dahada iğrenç vuruş.
Bunlar benim hatırladıklarım.Deplasman maçlarının hemen hemen hepsini bu  forumdan takip ettim hepsinde maçı koparacağımız halde Turgut'un atamadığı gollerden bahsedildi defalarca.

BU işler O.....  H.....'a 100 USD bahşiş vermeye benzemiyor

Oktay için ise seninle aynı fikirdeyim.Adam tek kelimeyle topçu.Zaman zaman iyi zaman zaman kötü olacaktır.Bu normal.

Üstad bu açıklamamı belki de alışılagelmiş bir açıklama olarak göreceksin.Ama şunu söyleyeyim sana bu adam henüz çok genç tamam haklısın topu alıp götürmekten başka bir iş yapmıyor hatta kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonların çoğunu kaçırdı bu zamana kadar fakat biraz daha maç pratiğine ihtiyacı var.Turguta golcü adam demek için belki de bir dahaki sezonu bekleyeceğiz.Sadece futbolda değil bu kural her spor dalında aynısıdır belki de... Sporculardan her hafta oynadığı müsabakalardan aynı performansı bekleyemeyiz.Sonuçta bu da senin benim gibi bir insan kişinin kendine özgü problemleri olabilir bu normaldir iyi niyetle karşılamak lazım.Şu da var kendi sıkıntısını sahaya yansıtmaması gerekir bu da profesyonelce bir davranıştır.Bu turgut ercüment hocayla bu sezon da çalışsın iddaa ediyorumki bir dahaki sezon olmazsa olmazı olacaktır Samsunsporun.Ercüment hoca sadece teknik direktör değil aynı zamanda iyi bir terapist rolüoynuyor,gerek maçlardan önce ve sonra gerekse antrenman zamanında ilgileniyor futbolcularla.Dediğim gibi bu adam genç birisi fazla bişey beklememek lazım.Tecrübeye ve pratiğe ihtiyacı var.Turgutu değil de xx futbolcu oynasa daha iyi olur diyebilme lüksümüz yok malesef.Elimizdeki forvetler bunlar.Önemli olan bu yeteneklere sahip çıkıp,ilerde daha iyi olabilecek seviyeye getirmektir.Bence turgut bu seviyeye de ulaşabilecek yeteneğe sahip.
Ben de herkesin düşüncesine saygılıyım.Bunlar benim şahsi fikrim...

edmontdante

Alıntı yapılan: berusa55 - 02 Mart 2009, 00:12:39
Biz yanlış macı izledik galiba sevgili edmontdante; baksana Turgut takımı sırtladığına göre   :)

Üstad belki de abartıyorum biraz ama  ben Turgut'u görmeye bile dayanamıyorum desem yalan olmaz.Genç çocuk ne bileyim akrep gibi olmasını istiyorum.Dinç,güçlü,ısıran koparan biri istiyorum ama ben sahada her zaman ağlamaklı ve bitkin bir Turgut görüyorum.

Yemin ediyorum bizim kalecinin aldığı toplarda  topu bana atmasın diye arkasını dönüp ortasahaya yavaş yavaş koşuyor.Ben adam kaleci yakalamış topu belki hızlı çıkabiliriz bassana biraz ileriye doğru.Kaleci bakıyor  atacak Turgut'a ama Turgut olaydan habersiz gibi davranıyor.Ama bunu biz yemiyoruz tribünden.

Sahada geberik ve bitkin olduğunun en büyük kanıtı Malatya maçıdır.Bir izlesin arkadaşlar özetlerini mutlaka vardır nette.Nasıl perişan ediyor defansı 2 topta 2 si de gol oluyor.Haşat ediyor ezip geçiyor adamları.İzleyin görün gözlerinize inanamayacaksınız.Ama  sadece 1 maç.Sen güçlüyken bunu yapabiliyorsan güçlü olmak zorundasın kardeşim.Yaşın daha 20 başka ne işin var

yaman55

Alıntı yapılan: edmontdante - 02 Mart 2009, 00:25:11
Üstad belki de abartıyorum biraz ama  ben Turgut'u görmeye bile dayanamıyorum desem yalan olmaz.Genç çocuk ne bileyim akrep gibi olmasını istiyorum.Dinç,güçlü,ısıran koparan biri istiyorum ama ben sahada her zaman ağlamaklı ve bitkin bir Turgut görüyorum.

Yemin ediyorum bizim kalecinin aldığı toplarda  topu bana atmasın diye arkasını dönüp ortasahaya yavaş yavaş koşuyor.Ben adam kaleci yakalamış topu belki hızlı çıkabiliriz bassana biraz ileriye doğru.Kaleci bakıyor  atacak Turgut'a ama Turgut olaydan habersiz gibi davranıyor.Ama bunu biz yemiyoruz tribünden.

Sahada geberik ve bitkin olduğunun en büyük kanıtı Malatya maçıdır.Bir izlesin arkadaşlar özetlerini mutlaka vardır nette.Nasıl perişan ediyor defansı 2 topta 2 si de gol oluyor.Haşat ediyor ezip geçiyor adamları.İzleyin görün gözlerinize inanamayacaksınız.Ama  sadece 1 maç.Sen güçlüyken bunu yapabiliyorsan güçlü olmak zorundasın kardeşim.Yaşın daha 20 başka ne işin var

edmondante yazdıklarını okuduktan sonra turgut olmasa şampiyon olurduk gibi bi hava uyandı içimde  :)

gozgoz yýlmaz

Turgut biraz da tipten kaybediyor, adamın yüz şekli geberik gibi.  :P

Fenerli Küçük Emrah Guiza gibi.  ;D

**

Edmontdante ile aşağı yukarı aynı kuşağız. Turgut, gelecek vaad edebilir, yetenekli olduğunu düşünenler de olabilir fakat bizim beklentilerimiz daha farklı. Serkan Aykut, 19 yaşında iken İstanbul takımları da dahil hepsine golleri sıralıyordu. Celil, 20 yaşında takımın en önemli silahıydı. Kimse de çıkıp, bunlar daha genç, öğrenecekler demiyordu. Çünkü öğrenmişlerdi.

Bilmem anlatabildim mi?

Akyol

bu konuda edmontdante ye %100 katılıyorum turgut iyi olduğunda gerçekten mükemmel işler yapabilen bir futbolcu ama nedense bir bitkinlik var son vuruş eksikliği var forvet elemanları yakaladıklarını atmak zorundalar hele de deplasmansa yoksa bu hale düşüyoruz işte neyse geçti bitti zaten sezon bu maçla beraber büyük ölçüde bitti artık dilediği gibi kaçırsın

edmontdante

Alıntı yapılan: yaman55 - 02 Mart 2009, 00:28:38
edmondante yazdıklarını okuduktan sonra turgut olmasa şampiyon olurduk gibi bi hava uyandı içimde  :)

Böyle bir izlenim oluşturacak  cümle kurmadım sanıyorum

samsunmania

02 Mart 2009, 00:42:13 #749 Son düzenlenme: 02 Mart 2009, 00:46:37 samsunmania55
Turgut'a verilen şans Murat İsmailoğlu'na, Volkan'a, Ertan Aktepe'ye vesaire 5-10 yıl önceki alt yapı topçularına verilseydi farkı hep beraber görürdük. Turgut kendisini geliştiremiyor. Son vuruşları çok zayıf.Tek yetenek kokan golü Altay'a İzmir'de attığı goldü. Gönül ister ki biz buradan Turgut'u alkışlayalım Ama kendisi istemiyor. Tamam futbolcu gol kaçırır ama her zaman değil.