İlk 2 / İlk 6 Hesapları

Başlatan berusa55, 08 Şubat 2014, 23:14:52

« önceki - sonraki »

Ertuğrul Sağlam

Guclu bir takimimiz cok kotu bir hocamiz var hoca az el frenini salsa cok daha iyi yerlerde olabiliriz.

erkutdem55

İlk 2 bence imkansız.Ankara,İstanbul ve Mersin'den ikisi direk çıkacak.Bu belli gibi.Ordu,Manisa veya Balıkesir'den birini altına alabiliriz.Lig bitecek ne kadromuz belli,ne taktiğimiz belli,ne iyi oynuyoruz,ne kötü oynuyoruz.Her maç kapalı kutu.Ama Ekigho ile takım daha etkili.2 maçtır puanları alıyor.Her zamanki gibi Samsunsporumuzla ilgili öngörü yapmak çok zor.
İç saha performansı belirleyici olacak.Zor da olsa içerde kazanmayı öğrendk gibi.Devam edersek olur inşallah.
İç sahadaki en büyük handikapımız ise 1 sene ben yokum.Umarım takım bundan çok etkilenmez. :oyun: :deli:

Forvetim

bu takım milleti matematik profesörü yapacak bu gidişle, tez konusu bile olursun be Samsunum

emre

Mersin bu performansını sürdürürse İbb'yi alır aşağı. Bizim play off'a kalacağımıza dair umudum yok. Kalırsak ne yaparız ne ederiz, nasıl bir psikolojimiz olur düşünemiyorum. Hayatımızdan 3-5 sene gider herhalde. Önceki sene süper ligden nasıl düştüğümüzü cümle alem gördü. Geçen sene beraberlik fantezisi bu sene Mersin maçı...

Ama psikolojik açıdan da maddi açıdan da çıkmamız lazım.

kıbrıslı_mete

ilk 2 için pek umutlu olmasam da, ankara maçına kadar o 5 maçlık periyotu kayıpsız geçmemiz ptt ligi şartlarında zor. ama imkansız da değil. sadece balıkesir deplasmanı bize bilenebileceklerinden daha zorlaşabilir o kadar. ancak bu 5 maçtan 13 puan alır, deplasmanda da ankara sürprizi yaparsak, ibb'nin gerileyeceğini de hesaba katıp, ilk 2 şansımız yükselir. Ancak mersin bir şekilde maçları kazanıyor, hakan kutlu iyi yönetiyor takımı ve m. yıldız çok etkin. manisada da perovic faktörü var. ordu ve bal-kes'in nefesi yetmez diye sanıyorum. tüm bu tahminler sonucu ilk 3 kesin olur. bence kaderimizi önümüzdeki 6 maç ve mersinin performansı etkileyecek. bir de perovic tabi. manisayı yarışta tutmayı becerebilecek mi beceremeyecek mi?

ismail

Hoca deplasmanlara beraberlik yeterli gözüyle çıkıp, ilk 6 ya oynuyor.
Ankara ve İBB ilk 2, Mersin 3.
Manisa, Ordu, Balıkesir ile ilk 6 ya oynarız. Manisayı pek takip edemedim, Balıkesirin yukarılarda olmasını nedense hazmedemiyorum(3-0 yendiğimiz için olabilir) 7. olurlar inşallah :) Şimdilik benim tahminim böyle

teksas3455

Eyvah Eyvah filminden alıntı

A : Ben uzun vadeli planlar yapmıyorum
B : Neden?
A : Çünkü tutmuyor...

İnşallah yapılan güzel hesaplar tutar....

alperen_55

Kapalı takımları açmak ta baya zorlanıyoruz.Deplasman dan alacağımız puanlar gidişatımızı belirler.ilk iki için 4-5 maç üç puan seri yapmamız gerekli.Fakat şuda bir gerçek ki teknik heyet ve futbolcularımız ilerisi için bize  hesap yapmaya imkan vermiyor.

mehmet yılmaz

Bence şu an bunları yazıp konuşuyor olmamız bile güzel.  Bu heyecanın dışında hatta düşmeme savaşında bile olabilirdik. Tavşanlı kaybederse adana yenilirse yerine orduyu alta almak hesabı yapıyorsak iyi yoldayız demektir. Bence ilk 6'ya kalacağız.  Sonrası o 10 günlük form durumuna bakar.

King1965

_SoN_

Bu ortam ve bu takımla ilk 6 bence büyük başarıdır,ilk 6 ya kalırsak gerisi bu taraftarla beraber gelecektir diye düşünüyorum.Direk çıkmak hayal olur ama ilk altı için sonuna kadar mücadele etmeliyiz.

King1965

SAMSUNSPOR BOLUSPOR 15,02,2014  3 PUAN
GAZİANTEP BLD - SAMSUNSPOR 20,02,2014 3 PUAN
SAMSUNSPOR -1461 TRABZON 24,02,2014 3 PUAN

Şu maçlardan toplam 9 puan çıkarırsak ilk 6 ya gireibliriz diye düsünüyorum

diğer rakiplerimizin maçları

MERSİN İDMANYURDU    -    İSTANBUL BBSK 16 şubat
KARŞIYAKA    -    MANİSASPOR 15 şubat
1461 TRABZON    -    BALIKESİRSPOR 20 şubat
İSTANBUL BBSK    -    ORDUSPOR 19 şubat
TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR    -    MERSİN İDMANYURDU 19 şubat
ADANA DEMİRSPOR    -    ANKARASPOR A.Ş. 19 şubat

SametYılmaz55

ilk 2 için içeride 7 maçı almamız gerekiyor.bu çok zor değil çünkü içeride oynayacağımız rakipler öyle çok zor takımlar değil.sadece Mersin maçı var bizi zorlayacak.ligde kalma savaşı verdikleri için yanına birde Bolu maçını ekleyebiliriz.sahamızda oynayacağımız diğer takımların belli bir hedefleri olmaması bizim işimize gelecektir.ilk 2 için iç saha maçlarının yanında dışarıda Antep ve Adanaspor'u mutlaka yenmemiz gerekiyor.direk rakiplerimizden de iki tanesini yenersek ilk ikiden çıkacak puanı toplarız.iç sahada 7 de 7 yapabilirsek her şey çok farklı gelişecektir bizim için.Önemli olan Kalpar'ın deplasmanda takımı galibiyet için oynatması gerekiyor.

mimar55

Son 3 hafta da herşey belli olur o saate kadar ilk 2 de ilk 6 da belli olmaz son üç haftanın önemli maçları 36. Hafta ankara - mersin , balıkesir - manisa samsunsporumuz - karşıyaka
37. Hafta manisa - samsunsporumuz , ordu -  ankara

38. Hafta balıkesir - istanbul , samsunsporumuz - maraş , adana - mersin ,ankara - karşıyaka , buca-manisa ( buca karşıyaka adana kümde kalma mücadelesi verecekler son hafta )
Son maca kadar kim düşer kim cıkar belli olmayacak ilk iki mucize olmaz

Sioux

Kalpar mantığıyla ilk 2 imkansız.
İlk 6 olacak ve oradan çıkacağız Allah'ın izniyle ;)