Yönetimde İbrahim Ersöz şoku!

Başlatan cuneytavar55, 02 Mart 2007, 19:02:41

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

durum ilginç bir hal alıyor. resmi sitede başoğlu açıklama yapmış.

AlıntıBİR İSTİFA HİKAYESİNİN PERDE ARKASI

Yaklaşık iki haftadır Internet ,  haber ajansları ve  gazeteler aracılığı ile Samsunspor Kulübü yönetim kurulu üyeliği titrini  kullanarak  isim yapmak gayreti içinde bulunan İbrahim Ersöz ile ilgili açıklama yapılması zaruri olmuştur.
Ocak ayının son haftasında İsviçre'de  bir İş adamı olduğunu söyleyen  İbrahim Ersöz tarafından telefonla arandım.Beni ve ailemi tanıdığını, Samsunspor'u uzun zamandır takip
ettiğini ve 1 Temmuz 2006 tarihinde  yapılmış olan Olağanüstü Genel Kurulda bu zor görevi kabul etmemi takdir ettiğini ve 23 Şubat 2007 tarihinde yapılacak  Olağan Genel Kurulda Aday olduğum takdirde benimle birlikte yönetimde görev almak istediğini söyledi.Ben de kendisine kulübün genel durumu ile ilgili bilgi vererek  Olağan Genel Kurulda daha fazla katkı verebilecek  bir aday çıkması durumunda kulüp menfaati adına aday olmayacağımı , aksi durumda Genel Kuruldan birkaç gün önce görüşmemizin daha doğru olacağını kendisine söyledim.
20 Şubat tarihine kadar başka aday çıkmayınca kendisini arayarak hala yönetime katılmak istiyorsa Samsuna gelmesini, yönetim kurulu üyeleri ile tanışmasını ve diğer detayları konuşmamız gerektiğini ifade ettim.
20-22 şubat tarihleri arasında saatlerce birlikte olarak her türlü detayı konuştuk ve anlaştık.
22 Şubat akşamı  kendi cep telefonundan bana gönderdiği SMS ile bu yönetim içindeki bazı insanlardan hoşlanmadığını ve birlikte çalışamayacağını ve affını istediğini belirtti.Ben işim bittikten sonra kaldığı otele uğrayarak  kendisini devam etmesi konusunda ikna ettim.
23 Şubat Cuma günü Genel Kurul yapıldı ve ben kendisine listemde yer verdiğim için İbrahim Ersöz de yönetime seçilmiş oldu.
26 Şubat pazartesi akşamı oynanan Diyarbakırspor maçı sonrası İbrahim Ersöz, iki yönetici arkadaş ve ben geç vakit yemek yerken ,yönetici arkadaşlardan bir tanesi İbrahim Ersöz e ve bana ,diğer yönetici arkadaşlarla da konuştuğunu İbrahim Ersöz ün iki milyon YTL kulübe katkı sağlaması halinde ilk yönetim kurulu toplantısında görev bölümü yapılırken  kendisini başkanlık makamına getirebileceklerini söyledi.Ben de  bu yönetici arkadaşa kızarak böyle bir teklifin zamanlama açısından asla etik olmadığını ve böyle bir teklifin genel kuruldan iki gün sonra değil, EN GEÇ bir saat önce yapılması gerektiğini söyledim.Ama her şeye rağmen bunu Samsunspor kulübünün menfaatini gözeterek  gurur meselesi yapmayacağımı ve  bu miktarı kulübe vermek kaydı ile başkanlığı alması gerektiğini İbrahim Ersöz'e  de söyledim.Başkanlığı kabul etse de, etmese de ertesi gün diğer arkadaşlarla görüşerek söylendiği gibi pek çok  yöneticinin bu yönetici arkadaş ile aynı fikirde olup olmadığını öğreneceğimi ve doğru ise istifa edeceğimi söyledim.Ancak İbrahim Ersöz bu teklifi kendisine göre etik bulmadığı için,( bana göre iki milyon YTL vermeye niyeti olmadığı için,) kabul  edemeyeceğini söyledi.
27 şubat Salı günü sabahı İbrahim Ersöz ün İstanbul'a uçtuğunu öğrendim ve telefonla görüştüğümüzde bir gece önceki tekliften rahatsızlık duyduğunu ve kesinlikle istifa edeceğini söyledi.
27 Şubat Salı günü öğleden sonra bana gönderdiği SMS de " MAZHAR ABİ, İSVİÇREDEYİM. DÜN AKŞAM SANA ULAŞTIRILMAK ÜZERE MALUM BELGEYİ SERDARA TALİMAT VERDİM.GÜVENİLİR BİR ARKADAŞLA SİZE ULAŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞINI AMA ŞU ANA KADAR TEYİD ALAMADIĞINI BİLDİRDİ. SELAMLAR.  İBRAHİM. " (kullandığı ifadeler bunlardır ve kayıt altındadır.)
Aynı gece yönetim kurulu toplantısı devam ederken ,daha önce bana akrabalık ilişkisi olduğunu söylediği ve güvenilir bir arkadaşı olan EYÜP ERGÜN  , bir yöneticimize  SMS göndererek " METİN, BENİ  İBRAHİM  ERSÖZ ARADI . İSTİFA  DİLEKÇESİ  YOLLAMAK İSTİYORMUŞ. BUNU KİME  NASIL  ULAŞTIRACAĞIM DİYE  SORUYOR. EYÜP.." ( mesaj kayıt altındadır)
28 Şubat Çarşamba sabahı Basın toplantısı öncesi yaptığımız icra kurulu toplantısında Basın Sözcümüz Cevat Öncü ,dışarıda Toplantı için bekleyen Gazetecilerin arasında İbrahim Ersöz ün istifa etmiş olduğu konuşuluyor.Bu konu  ile ilgili Basın toplantısında ne söylememiz gerekir sorusunu yöneltince ; Basın sözcümüze "İbrahim Ersöz bana istifa ettiğini telefonda çok net bir şekilde ifade etti.Daha sonra bana SMS ile  en kısa zamanda güvenilir bir arkadaşının dilekçesini bize ulaştıracağını söyledi.Güvenilir arkadaşı da bizimle temasa geçerek  Samsunspor kulübünün doğru adres olduğunu ve yerini öğrendi.Yazılı olarak elimize geçmese de ,soyadı Ersöz olan bu kişinin gerçektende sözünün eri olduğunu düşünmüştüm ve bu yüzden basına bu bilginin verilmesinde sakınca olmayacağını ve İbrahim Ersöz ün de farklı düşüneceğini sanmadığımı söyledim.
28 Şubat Çarşamba akşamı İbrahim Ersöz beni telefon ile arayarak sözüm ona şaşkın bir ifadeyle (birkaç kez telefonda bu yönetimde kesinlikle görev almayacağını söylemiş olmasına ,SMS mesajı göndermesine rağmen,sanki gönderen kendisi değilmiş gibi ) Anadolu Ajansından istifa haberini öğrendiğini söyledi.Ben de kendisinin şu ana kadar sergilediği tutum gereği bu açıklamanın yapıldığını ve eğer buna rağmen istifadan vazgeçip devam kararı aldıysa ve Samsunspor kulübüne  hizmet etmek gibi bir düşüncesi varsa kulübümüzün yarın yeni bir açıklama yaparak durumu düzeltebileceğimizi söyledim.
Ancak bu andan itibaren sergilediği tutum göstermiştir ki ;
BU KİŞİ HAKKINDA NE KADAR YANILMIŞIM. YAKLAŞIK 15 GÜNDÜR SABIRLA BU SAÇMALIKLAR NE ZAMAN BİTECEK DİYE BEKLERKEN ,HER GÜN ARTAN DOZDA SEVİYESİZ VE HAKARET İÇEREN SÖZCÜKLERİN KULLANILDIĞI BİR ÜSLUP İLE HER ŞEYİ ÇARPITARAK  ,KRAL ÇIPLAK ,DALKAVUKLARA KARŞI BİRLİK OLALIM GİBİ  GARİP BENZETMELER YAPARAK SÜREKLİ KAMUOYUNU  YANLIŞ BİLGİLENDİRME GAYRETİ İÇİNDE OLDU.
YUKARIDA TÜM AYRINTILARI VERİLEN İSTİFA HİKAYESİNDEN SONRA,
İBRAHİM ERSÖZ' ÜN,
*HANGİ NİYETLERLE SAMSUNSPOR YÖNETİCİLİĞİNİ ARZU ETTİĞİNİ ,
*KULÜBE HİZMET GİBİ BİR NİYETİNİN OLUP  OLMADIĞINI,
*KENDİ TUTARSIZLIKLARINI NASIL ÇARPITTIĞINI,
*KENDİ SEBEP OLDUĞU BİR BARDAK SUDA NASIL FIRTINA KOPARMAYA  
 KALKIŞTIĞINI ,
*SAMSUNSPOR KULÜBÜ ÜZERİNDEN İSİM YAPMAK ARZUSU İÇİNDE OLUP  
 OLMADIĞININ ,TAKDİRLERİNİ   KAMUOYUNA BIRAKIYORUM.
MAZHAR BAŞOĞLU
SAMSUNSPOR KULÜBÜ BAŞKANI.

bu da bugünkü Halk Gazetesinden...

AlıntıERSÖZ KRİZİ BİTTİ
Samsunspor'da istifa ettiği öne sürülen yönetim kurulu üyesi İbrahim Ersöz'ün üyeliğinin..
23 Mart 2007 Cuma 14:10
Samsunspor'da istifa ettiği öne sürülen yönetim kurulu üyesi İbrahim Ersöz'ün üyeliğinin devam ettiği açıklandı. Kulüp Genel sekreteri Öztürk,"Sayın Ersöz'ün yazılı istifa dilekçesi yok, kendisini toplantılarımıza bekliyoruz" dedi

TEBLİĞ EDİLDİ
Kırmızı-Beyazlı takımın Olağan Genel kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilen ve ardından istifa ettiği yönünde iddialar ortaya atılan İbrahim Ersöz, sorunu çözüldü. Hukuk Kurulu, İbrahim Ersözün yazılı istifa dilekçesinin bulunmadığına, bu yüzden üyeliğinin devamına karar verdi. Bu karar Genel Sekreter Fatih Öztürk imzalı yazıyla ibrahim Ersöz'e bildirildi.

ÜYELİĞİ DEVAM
Kulüp Genel Sekreteri Fatih Öztürk, İbrahim Ersöz'ü yönetim kurulu toplantılarına davet edeceklerini belirterek,"Yönetim Kurulumuzda bulunan bazı arkadaşlarımaza sözlü olarak istifa ettiği bildirmişti. Bu yüzden istifa ettiği yönünde açıklama yapılmıştı. Ancak durumu yönetim kurulumuz yeniden ele aldı ve yazılı istifa dilekçesi olmadığı için üyeliğinin devamına karar verdi" dedi.

DAVET EDECEĞİZ
Ersöz'ü yönetim kurulu toplantılarına davet edeceklerini de kaydeden Öztürk," Yönetim kurulumuz her pazartesi günü olağan olarak toplanmaktadır. Bu toplantımıza yönetim kurulumuzu cuma veya cumartesi günü gündeminde bulunduğu yazıyla davet etmekteyiz. Sayın Ersöz'ü de davet edeceğiz. Katılıp katılmaması kendisinin elinde. Biz yasal hükümlülüklerimizi yerine getirmek zorundayız" diye konuştu.

SERT AÇIKLAMA
Yönetim kurulu üyesi İbrahim Ersöz ise yaptığı yazılı açıklamasında, Samsunspor Kulübü'nün hiç kimsenin tapulu malı olmadığını belirterek" Burası kimsenin çiftliği değildir. 'Biz yaptık oldu' demekle olmaz. Hukuk kurulu, 'Yazılı dilekçesi kulübe ulaşmadığından, yönetim kurulu üyeligi devam eder' diyor. Burası Türkiye Cumhuriyeti, hukuk devleti yani. Muz Cumhuriyeti değil" dedi.

Samsunspor'u kendi ikbali için kullanan ve Samsunspor'a hiçbir  şey veremeyenler kimlerse yazıklar olsun. Ne biçim işlerdir bunlar; anlamak mümkün değil...

tunç güvenoðlu

artık yeter sayın ersözde bu işi epey bulandırdı dogrusu.benim anlamadıgım konu ta işviçreden sayın ersözün nasıl yöneticilik yapacagıdır bırakın başkanlıgı.
zaten takım iyi durumda degil hala polemik yapmanın bir anlamaı yok diyorum.sayın ersöz e dıyorum kı ya istifa edin bu polemik bitsin ya da gelen her ay yöetim toplantılarına girin takım için gerekli olan finasmana yardımcı olun .iki şık var önünüzde ikisinden birini tercih edin ve takımın bu halınde bir de sizler ortamı germeyin.
mazhar başkanın dediği gibi kaç gündür yok istifa etmedim yok bılmem ne yapmadım dıyerek kamuoyunu mesgul etmenın anlamı yok .isviçreden kanımca da kendı kontrolunde olan ınternet sıtesınden yayın yapan sayın ersoz ne garıptır kı bu olaylar olurken samsuna gelmek zahmetınde bıle bulunmamıs ısvıcreden durmadan mesajlar gonderek polımık yaratmıstır.
sayın ersoz bugune kadar samsunspora ne yapmıstır bırde onu acıklamasını rıca ederım.
zamanınımı harcamıstır parasınımı harcamıstır sıyası ve ekonomık cevresını mı samsunspor ıcın kullandırmıstır bırde onu acıklarsa sevınırım.
SAYIN ERSOZ YA ARTIK GERCEKTEN ISTIFA EDIN YADA GELIN SAMSUNSPORUN ICIN YONETIM KURULUNA KATILIN VE ORTAMI DAHA DA FAZLA GERMEYIN .takımımız hala ılk 6 mucadelesı verırıken bırde kendı ıcımızden sabote edılmeyelım.
bırde sayın ersozun bır lafı hosuma gıtmedı hacı aga mantıgı ıle para vermekle baskanlık yapılmaz samsunsporun ekonomık olarak guclendırılırse baskanlık yaparım tarzında bır lafını okudum oyle baskanlıgı bende yaparım zaten sayın ersozun bu sekılde baskanlık yapacaksa ısvıcreden kalkıpta samsuna gelmesıne gerek yok.