2019/2020 - Sezon Başı Hazırlık Maçlarımız

Başlatan mehmet yılmaz, 26 Temmuz 2019, 21:35:27

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

Alıntı yapılan: alperen_55 - 21 Ağustos 2019, 23:24:11
Şuan da bize gelen lerin Buz da dahil olamak üzere tamamı sadece para için geliyorlar .Bu pisikoloji ile takımdaşlık ve taraftarla diyalog kurmada  sıkıntı yaşanıyor olabilir.Aynı duyguları bende yaşıyorum.

Geçen senelerde gelenler de para için geliyordu. Kimse bu takıma arma aşkına gelmiyor. Kendimizle karıştırmamak gerek. He geçen senelerde gelenler daha yeteneksiz, daha ucuz ama daha mücadele eden bi şeyler yapmaya çalışan adamlardı orası ayrı.

Geçen sene ve bu sene takımı kim kuruyorsa bir sorgulamak lazım. Ses çıkarmayayım diyorum ama olmuyor. Göz göre göre büyük 2-3 tane saçmalık var. Bir kere İrfan Buz'a her kim Ramazan Çevik sol bek oynayabilir dediyse onun takımla ilişkisi kesilmeli. Böyle bir olay olmamalı. İsmet büyük bir hata yaptı kanatsız takımda tek iş yapan adamı bek oynattı şimdi de hala o hataya devam ediyoruz.

Oğuz'un bu ligde şampiyonluk kovalayan hiç bir takımda yeri yok. 34 haftada anca 2 tane ara pası atabilen korner kullanmaktan aciz bir adam ile orta sahayı çeviremezsin. Rakip Manisapor'da o bölgede Nizamettin Çalışkan oynuyor biz de Oğuz Gürbulak. Varın aradaki farkı siz düşünün.

brigand

Ligin başlamasına iki haftadan kısa bir süre kaldı ve izleyebildiğimiz kadarıyla beklediğimizden fazla eksiklik var gibi görünüyor. Transferin bitmesine 10 gün var. Bu saatten sonra alınacak herhangi bir oyuncunun da takıma adapte olması minimum 5-6 hafta gibi bir süre alacaktır.

Kendi adıma getirebileceğim en büyük eleştiri, direk şampiyonluğa oynayacak takımın ortasahasını ve oyun kurgusunu bizden başka hiçbir takım Oğuz'a emanet etmezdi. Kulüp içinde karar verici bu kadar kişi varken bir kişi bile neden buna engel olmaz aklım almıyor. Bizim almamız gereken futbolcuları diğer takımlar daha fazla maddi gücü olduğu için almadığına göre geriye tek bir ihtimal kalıyor. Talip bile olmadık, düşünmedik bile. Geçen seneye benzer bir transfer süreci geçirdik sanki. Tek farkımız hocaya güvenin daha yüksek seviyede olması.

Sonuç olarak iki kanat ve bir çift yönlü ortasaha olmak üzere en az 3 oyuncuya ihtiyacımız var. Transferin son haftasında, üst liglerde boşa çıkan oyunculardan tercih yapılacak diye ümit ediyorum. Aksi halde ligin devre arasında daha fazla maliyete ve sıkıntıya katlanacağımızdan şüphem yok.

Stoper

Hoca son iki hazırlık maçında,orta sahada Samed Hakan Kılıç'a şans verdi. Sanırım ligin ilk maçında, Samed'e forma verecek.

Haber Gazetesi spor müdürü Salim Yıldız, "Gökhan Alsan ile ilgili çalışma sürüyor. Bunun yanında alternatif bir isim de var. İrfan hocamız sezon başından bu yana özellikle 8 numara için ısrarcı. O mevkiye yapılacak transfer ses getirecektir" yazmış.

1-2 güne netlik kazanacaktır. Bu saatten sonra gelecek isim üst ligden olacaktır. Umarım seviye atlatacak biri olur.

cembaba

Takımın en büyük sıkıntısı bence kanatlar. Özellikle çizgiye inecek ben iki oyuncumuzu görüyorum. Biri hiç ısınamasak da Enes. Diğeri de Ramazan. O kadar kanat oyuncumuz var ama bir Musa Sinan edecek oyuncumuz yok. Bir Volkan Çekiç'imiz bile yok bence. Bu da o göze hoş gelen futbolu oynanamamızı engelleyecek diye düşünüyorum.

tactician

takımda yine maalesef geçen sene olduğu gibi taktisel derinlik anlamında hiç bir şey görünmüyor.
hocanın kendisi bu konuda sınırlı olduğu gibi yardımcı ekibinde de bu defoyu kapatacak kimse yok anlaşılan.
Geçtiğimiz sene gibi doğaçlama oynayacak bir takımımız olacak gibi duruyor.
Tek fark belki takım içi disiplin ve kondisyon kısmı olabilir.
Beklentileri yüksek tutmayalım bence; hava yakalayamaz isek yine işimiz zor.

ata55

Ben de karamsarım. Geçen sezona göre hiç bir farklılık görmüyorum. Umarım değişir, düzelir.

_SoN_

nasıl başlarsak o şekilde gider, inşallah lige iyi başlarız, ilk maç çok önemli, tüm hazırlıkların artıya bürünmesi için iyi başlamak çok önemli lige.

eprianu

Alıntı yapılan: ata55 - 25 Ağustos 2019, 12:32:53Ben de karamsarım. Geçen sezona göre hiç bir farklılık görmüyorum. Umarım değişir, düzelir.

Belki çok iyi ve hazır görünmedi takımımız ama geçen seneki gibi de değildi bana göre. Bi kere iyi veya kötü takım olarak hareket ediyoruz artık. Rakip atağa kalktığı zaman ileride 5 oyuncumuz aval aval bakmıyor mesela. Bence en büyük değişiklik bu. Rakip defans oyunu kurmaya çalıştığı an adam paylaşımı yapıp önde basıyoruz. Bu da önemli bir gelişme.

Kadroyu neredeyse tamamen değiştirdik. Biraz da bunun sıkıntısını çekiyoruz. Geçen seneden iskelet bir kadro kalmadı.