Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

maço

Tribünlerin ilk etapta alt katları açılmalı.
Bunu düşünmek çok zor olmamalı .
Aksi düşünceyi anlayamıyorum.

Sol Açık

Özellikle iç saha maçları görece kolay olan 4 maçlık bir seriyi 12 puanla çok iyi tamamladık.
Şimdi sezonun en zorlu 4 maçlık serisine başladık. 3 deplasman (Bodrum, Bayrampaşa, Niğde) ve içeride Kastamonu. Doğrudan rakibimiz olan Bodrum ve Kastamonu ile rakibimiz olmak için sürpriz arayan Niğde ile oynayacağız. Bu ligi bilmediğimizden emin olamıyorum, ama her maçı kazanmamız diye birşey mümkün olmaz ve bu 4 maçlık seriden içeridekini kazanalım, deplasmanda kaybetmeyelim yeterlidir.
Fazlası, neden olmasın...

ngonge

Ben bu ligde Gümüşhane ve Sakarya bize rakip olur diye düşünmüştüm. Ama şu anki görüntüde Sarıyer ve Bodrum bizi zorlayacak gibi görünüyor. 4 maçta 4 yapıyorsun ve hala lider değilsin. Taner Taşkın'ın iddia ettiği maç başına 2 puan bizim şampiyon olmamız için yeterli olmayacaktır.

Sol Açık

Alıntı yapılan: ngonge - 14 Ekim 2018, 08:52:11
Ben bu ligde Gümüşhane ve Sakarya bize rakip olur diye düşünmüştüm. Ama şu anki görüntüde Sarıyer ve Bodrum bizi zorlayacak gibi görünüyor. 4 maçta 4 yapıyorsun ve hala lider değilsin. Taner Taşkın'ın iddia ettiği maç başına 2 puan bizim şampiyon olmamız için yeterli olmayacaktır.

Şu anki duruma bakarak, ben de 68 puanın 1.olmak için kesinlikle yeterli olmayacağını düşünüyorum. Ama puan barajının 75'lere çıkması için bazı takımların kopması gerek, henüz öyle de bir görünüm de yok. Şimdilik görünüm 72-73 puanı alanın kazanacağı bir lig olacağı.
Şu anki görünüme göre (ki henüz erken, değişebilir) ilk 7 sıradaki takımların iddialı olacağı görünüyor. Bu takımların ilk 7 maçta birbirleri ile oynama miktarları;
1. Sarıyer 2 maç 6 puan (Sakarya 3, Sancaktepe 3)
2. Samsunspor 1 maç 0 puan (Sancaktepe 0)
3. Sancaktepe 4 maç 6 puan (Kastamonu 3, Samsunspor 3, Sarıyer 0, Uşak 0)
4. Kastamonu 2 maç 0 puan (Sancaktepe 0, Bodrum 0)
5. Bodrum 1 maç 3 puan (Kastamonu 3)
6. Uşak 2 maç 6 puan (Sakarya 3, Sancaktepe 3)
7. Sakarya 2 maç 0 puan (Sarıyer 0, Uşak 0)

Bu listede Sancaktepe ve Kastamonu dikkat çekiyor. Bu 2 takım da ligdeki 7 maçının 5'ini kazanmış ve kaybettikleri 2 maç üst sıradakilere. Özellikle Sancaktepe üstte oynayacağı 6 takımın 4'ü ile şimdiden oynamış. Sakarya'nın da kaybettiği 2 maç üst sıradakilere. Bizim de tek yenilgimiz bu gruptaki takımlardan Sancaktepe'ye.

Bu listeye bakarak Sancaktepe ile Kastamonu'nun ilk 7 dışındaki takımları hep yendiği görülüyor. Özellikle Sancaktepe'nin performansı etkileyici, kaybettiği 2 maç dışındaki 5 maçta gol yememişler.

Henüz erken elbette ama buradan ve oynadığımız son 4 maçtaki oyunlarımızdan (ve rakiplerimizden) çıkarılabilecek bir sonuç; bu 6 takım dışındaki maçlarda içeride/dışarıda puan kaybetmemizin zor olduğu. Belirgin üstünüz ve takım da ritmini buluyor. Bizim önümüzdeki engel bu 6 takımla maçlarımız olabilir. Önümüzdeki 2 maç çok önemli (Bodrum, Kastamonu). Sonrasında ise üst üste 2 deplasmanımız var ve ondan sonra devre arasına kadar oynayacağımız 3 deplasman sırasıyla Sarıyer, Uşak ve Sakarya ile.

Görünen, fikstrümüzün kolay bölümünü geçmişiz, şimdi zor bölümüne başlıyoruz. Rakiplerimizle oynayacağımız maçlar çok önemli.

55.hakan

Diğer takımlara bakmadan kendi maçlarımızı kazanmaya bakmalıyız.

Karabudun

14 Ekim 2018, 11:56:15 #46940 Son düzenlenme: 14 Ekim 2018, 12:00:40 Karabudun
Sezon başında ben de aynı fikirde idim. Sakarya'dan ziyade Gümüşhane'den çekiniyordum. Gelgelelim ikisi de umduğum gibi çıkmadı, hamd olsun. Oyun namına Gümüşhane diplerde, sonuna kadar getirip noktayı koyamamak yordu adamları. Sakarya bir şekilde yarışın içerisinde lakin tribünde büyük hayal kırıklığı yarattılar. Şu an için tribünde yokları oynuyorlar.  Bu yazdıklarımın tamamı lehimize. Ancak alttan alttan usul usul gelenler var.

Kendi adıma ne Sarıyer'in ne de Sancaktepe'nin zirve yarışında uzun soluklu mücadele edebileceğine ihtimal veriyorum. Büyük ihtimalle Bodrum sezon sonuna kadar zirve yarışında olacak, Kastamonu her manada dikkate almaya değer bir rakip. Puan tablosuna bakılırsa sahada fena değiller. Yine rahatlıkla söyleyebilirim ki şu an için tribünde Sakarya'dan daha etkililer. Şehir ve takım bütünleşmesi gayet güçlü, bizzat yerinde gördüm. Şehir takımla yatıp kalkıyor. Buna rağmen ve şu an için benim çok daha ciddiye aldığım bir rakip var:Uşak.

Puan tablosu da çekincemi destekler mahiyette. Namağlup bir şekilde geliyorlar. İşin ilginç yanı kimsenin de kendilerini ciddiye aldığı yok. Esasen Uşak'ı izleyen ve amatör bir kulüpte yöneticilik yapan arkadaşlarım bahsedene kadar ben de ciddiye almıyordum. Bu hafta Sancaktepe'yi devirdiler. Henüz kendilerini izlemek nasip olmadı ancak anladığım kadarıyla çok sağlamcılar. Sahaya gol yememek üzere çıkıyorlar ve bunu bir şekilde bu zamana kadar başarmışlar. Yedi maçta üç gol yemek gayet iyi bir istatistik. Sezonu bu şekilde ne kadar daha sürdürürler bilinmez elbette.

Sadece Samsunspor

Sariyer ve sancaktepe kesinlikle boyle gidemez patlayacaklar bence. Benim korkum kastamonu cok saglam oynuyor

minci

Alıntı yapılan: ngonge - 14 Ekim 2018, 08:52:11
Geçen yıl Hatay 76, Altay 66 puanla şampiyon oldular.

eprianu

İlyas Kubilay gibi bir oyuncu 24 yaşına kadar alt liglerde kaldıysa, daha niteliksiz oyuncular Süper Lig'de mücadele ediyorsa, çok net anlıyoruz ki bu ülkede hiçbir takımın alt ligleri adam akıllı inceleyen scout ekibi yok. Yıllardır böyle kaliteli bir oyuncu izlememiştik. Takıma kazandıranlardan Allah razı olsun  :)

Tabi bu durumu avantaja çevirebiliriz. Alt ligleri inceleyen iyi bir ekip kurabilirsek ki Celil Sağır, Emin Kar gibi büyüklerin gözlem yaptığını haberlerde okuyoruz, uzun vadede bu işin kaymağını yeriz camia olarak. Ne güzel ki taraftar olarak 15 sene sonra geleceğe umutla bakabiliyoruz. Teşekkürler Büyük Başkan :)

twitter

Alıntı yapılan: maço - 13 Ekim 2018, 22:36:15
Tribünlerin ilk etapta alt katları açılmalı.
Bunu düşünmek çok zor olmamalı .
Aksi düşünceyi anlayamıyorum.

ata55

Bence alt katts bulunan taraftar grubundan dolayı kimse oraya gitmeyi istemiyor. taraftar grubu üst kata çıkarsa çoğunluk aşağı iner.

Desiqner

Dün batı altta maç izlediğim arkadaşım bile oradaki grup yüzünden gitmediğini söyledi.Yönetim hala göremiyor mu anlamıyorum.İnsanlara salça olan ve kale arkasında yapılmaya çalışan tribünü de baltalayan bu gruba daha ne kadar sabredilecek ? İlla bütün sezonun içine etmeleri mi gerek ?

Ayberk

Üstten kombinesi olanlar olabilir.

eprianu

Yönetim ne yapsın Allah aşkına. Ben bildim bileli o grup orada. Siz diyebilir misiniz çıkın buradan diye. Kimse sevmiyor bunları. Maç devam ederken içlerinden biri üst tribüne çıktı, kimse kaale almayınca çekip gitti. Millet daha ne yapsın ama yine gelecekler haftaya.

Karabudun

Alıntı yapılan: ata55 - 14 Ekim 2018, 17:58:48
Bence alt katts bulunan taraftar grubundan dolayı kimse oraya gitmeyi istemiyor. taraftar grubu üst kata çıkarsa çoğunluk aşağı iner.

Aslında bu şekilde de değerlendirilebilirler.