Bank Asya 1. Lig 16. Hafta SAMSUNSPOR'UMUZ - Gaziantep B.B.: 4-0

Başlatan AntZ, 05 Aralık 2010, 17:16:11

« önceki - sonraki »

berusa55

Bu maçta bizden foto çeken olmadı ben de dahil. Zaten stada nasıl attık kendimiz hatırlamıyorum soğukta. Basından fotolarla idare edelim bu seferlik  ;)

seskat

Helal olsun Samsunspor'uma :) işallah böyle devar ederler :)

babasamsunlu

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 12 Aralık 2010, 02:36:26

Maça gelince..Elbet gönlümüzün sultanı kazansın isteriz hep..
Ama heves felan kalmadı...
Kalpar kupa maçının diyetini alır..
Devreyi kapatır..

Gönlümüzün sultanının kazanması Her zaman ki gibi bizleri çok mutlu etti...
Yalnız çakal carlos Kalpar efendi çok güzel bir kılıç çekti maçtan sonra..
G.B.B. nin Belkide bu sezonun en kötü oyununu tesadüfen (!) Kalparın  var olma maçında oynamış  olması insanın aklına kötü kötü şeyler getirse de ben işin o tarafına hiç değinmeycem.

BiR hafta önce bu ligin en kötü takımına karşı şut çekmeten,orta yapmaktan, üst üste iki pas yapmaktan aciz takımımızın bir anda aslan kesilmiş olmasını ben iki sebebe bağlıyorum kendimce.

Birincisi ve asla ispat edemeyeceğim bunların alayının iddaa oynadığı..
İkincisi ve yine asla ispat edemeyeceğim;topçuların sevmedikleri hocayı göndermek için mesleklerine ve ekmek yedikleri yere ihanet ederek güngören maçını verdikleri ve akabinde Kalparın gitmeyeceğini anladıklarında da paçayı yırtmak için antep belediye maçını aldıkları..

Öyle yada böyle bi anda Kıymete bindi Kalpar..

Engin abi çok güzel şeyler yazmış aslında..

Yapacak diyecek söz bırakmadılar bize.

kaptan 55

attığımızdan fazlası kaçırdık desek yeridir,umarım bu farklı galibiyet camiaya farklı bir hava getirir.

anlamadığım ligin eN zayıf halkalarından güngörene iki top yapamadan,bırak gol pozisyonu kalelerine şut çekmeden SAMSUN'a dönüyürsun,aradan bir hafta geçiyor ligin kollektif futbol oynayan iyi takımlarından antep belediyeye attığından fazlasını kaçırıyosun skor 4-0.

o zaman bu taraftar haklı olarak demez mi;HAYIR DIR?

ibo055

bu takım bana kafayı yedirecek  güngörene bak  birde gaziantepe maçına bana inat güngörende oynamadı  takım  artık istanbul maçlarına gitmemek lazım

salihcakir

Antep Sağolsun!

Güngören maçındaki dramatik oyundan sonra kırık umutlarla çıktığımız Antep Belediye maçında çok rahat bir galibiyet aldık. Böylesine kolay bir galibiyeti bizim cephede kimse beklemiyordu açıkçası. Hüseyin Kalpar'ın doğrularının yanı sıra Antep hocasının akıl almaz taktiksel hataları maçın bizim lehimize çok kolay sonuçlanmasının nedeni idi.

Bizim maçları az çok takip eden bir futbol adamı bilmeliydi ki; bizim savunma hattımız rakibi zone halde beklerken kolay kolay geçit vermiyor. Daha da önemlisi ileri uçtaki elemanların tamamı boş alanda çok etkili oynayabilirken, baskı altında ve dar alanda iyi performans gösteremiyor.

Fakat karşımıza öyle bir rakip geldi ki; sormayın. Savunma hattını orta sahaya çok yakın kurmuş, baskı yapmaya çalışan bir takım olarak şansını fazlasıyla zorlamıştı Erol Hoca. Bizim takımda en iyi yaptığı şeyi yaparak Antep'in cezasını kolayca kesti ve maçı daha ilk yarıda bitirdi.

Galibiyetleri hep yukarıya oynayan takımlar karşısında alırken, berabere bitirdiğimiz veya mağlup olduğumuz takımların sıralamada aşağılarda yer alan ve kapanarak oynayan takımlar olduğu gerçeği buz gibi ortada.

Peki biz sadece kontra atağı düşünerek şampiyon olabilir miyiz?

Tabi ki kontra futbolu iyi oynamak önemli bir avantaj ama şampiyonluk yolunda ilk olmazsa olmaz değil.  Biz puan cetvelinde üst sıralarda kaldıkça, oynadığınız rakiplerin motivasyonları artıyor, maçlarınızdaki rahatlık ortadan kalkıyor. Karşınıza geçenler önce bir puanı hedefliyorsa işimiz çok zor oluyor. Hele bir de ilk golü rakip takım buluyorsa işler tamamen sarpa sarıyor. Sıradan bir takım oluveriyoruz.

İşte bu noktada şu tespitlerimi söylemek isterim. Öncelikle rakibi baskı altında tutabilecek oyuncu profilinden isimler transfer edilmeli. En önemlisi rakip savunmanın arasında top tutabilecek, rakibe ön alanda basabilecek ve pas trafiğinin içerisinde yer alabilecek bir pivot santrafor. Yine orta alanda mücadele gücünün yanı sıra top tekniği yüksek iki isim de bulunması gerek. Bu malzemeyi doğru biçimde kullanacak hoca aksiyonları da şart tabiî ki.

İşin özü; yeter ki her şartta öne geçmeyi becerebilen bir takım olalım. Sonrası hep yaptığımız şey zaten...

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Antep_Sagolsun-8422-

Forvetim

galibiyet elbette güzel üst sıralara yeniden girdik ama güngörenden 5 gömlek üstün g.antebi böyle bir oyunla farklı yeniyorsan güngörene oynadığın o rezil oyunun açıklamasını bekliyor millet. herkes birbirine bunu soruyor. neden? böyle iyiydik te güngörende ne oldu? şimdi ne? antep galibiyetine sevincimin 5 katı üzüntü var hala içimde. bu galibiyet o yarayı sarmadı maalesef.

hala kızı

forvetim yazdıklarına katılmamak elde değil ama şahsen top yuvarlak deyiminin arkasına sığınasım geliyor...

edmontdante

Kaya

celebi

cem arslan

samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x samsunspor_x