Bank Asya 1.Lig 19. Hafta / Samsunspor'umuz - Karşıyaka

Başlatan mahkumsun, 17 Ocak 2010, 23:38:09

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Futbol Federasyonunun görevleri arasında ülkede futbolu sevdirmek ve yaygınlaştırmak da var. Ancak sırf "TV Futbolu" denen saçmalık uğruna kışın göbeğinde üstelik pazartesi ve akşama maç koymak çok anlamsız bir uygulama. Buna rağmen yine de gerçekten bu takıma gönül veren, kemik taraftar diyebileceğimiz hatırı sayılır bir kitle 19 Mayıs'ın tribünlerindeydi.

Hiç kimse bu takımın iyi niyetini ve çabasını sorgulamamalı ancak yeteneklerini değil! Karşıyaka maçının bu sezon yine içeride kaybettiğimiz Antep Belediye ve Dardanel maçlarından hiçbir farkı yoktu. Yüklenen, bir şeyler yapmaya çalışan ama bunu bir türlü sonuca yansıtamayan bir Samsunspor izledik.

Bunun genel anlamdaki sebebi takımın tecrübesizliği. Sezon başından bu yana ısrarla bu takımın orta sahada oyun kurabilecek, pas trafiğini sağlayacak tecrübeli bir isme ve bir de sahici golcüye ihtiyacı olduğunu söylüyoruz ancak maalesef gelinen noktada ısrarla bu iki açık kapatılmamaya devam ediyor.

Oyunun bütününe baktığımızda hakikaten yazık oldu demek gerekiyor. Hakkaniyeti bu değildi ama futbol bir netice oyunu. Şayet bu maçı alamazsak yeni yönetimin oluşturduğu bahar havası kaybolacak ve yerini yeniden futbolcuların tedirgin ve özgüven eksikliğiyle dolu halleri alacak diye düşünüyorduk -ki gidişat onu gösteriyor. Alttakilerin puan toplamaya başlamasıyla birlikte 17 puanda çakılı kaldık.

Tribünden kestirebilmek çok güçtü ancak attığımız ve ofsayt nedeniyle verilmeyen gollerden özellikle ikincisinde pozisyonun temiz olduğu söylendi. Sadece buna takılıp kalmamak lazım ancak maçın orta hakemi Barış Şimşek kötü bir yönetim sergiledi. Bu kötü yönetimin üstüne biraz şanssızlık ama çokça da beceriksizlik eklenince iyi futbola rağmen mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Maalesef itiraf etmek gerekir ki hafta başında takımı bırakıp giden Burhan'ı ( o tarz bir oyuncuyu ) fazlasıyla aradık dün gece. Yeni transferlerden Abdülaziz kötü bir görünüm sergilerken Savaş ise iyi bir oyuncu olsa bile asla aranan golcü değil.

Takımın en uzun adamlarından birisi olan Turgut'un serbest vuruş ve kornerlerde topun başına geçmesi akıllara seza bir durum gerçekten de. Kaldı ki o vuruşları da çok kötü kullanırken...

Velhasıl direkten dönen toplar, sayılmayan gollerle birlikte aslında hiç de hak etmediğimiz bir mağlubiyeti daha yaşadık. Tribünde sadece ayaklarımız değil yüreklerimiz de buz tuttu adeta. Samsunspor cephesinde değişen bir şey yok; acı çekmeye devam ediyoruz.
Artık ilan mı vereceğiz bilmiyorum ama "Samsunspor'umuza bir golcü bir de tecrübeli oyun kurucu aranıyor!" Tabii gerçekten arıyorlarsa...

edmontdante

Maçı zaten tv den herkes izledi çok fazla yoruma gerek yok.

Ortaya koyulan oyunu beğenmiyoruz genelde çünkü mazi beynimizden çıkmıyor.Ama bu oyuncuların kapasitesine göre artık değerlendirme yapmamız lazım.Buna lıştırmamız lazım  kendimizi.Ve böyle bakınca takımın oynunun kötü olmadığını söyleyebiliriz.En azından 2.yarının tamamı rakip sahada oynandı,pozisyon üretmese de bir baskı söz konusuydu.Ancak şunu da gözden kaçırmamak lazım gole kadar topla daha rahat hareket eden takım,daha düzenli görünen takım Karşıyaka'ydı.

Anlayamadığım bir nokta var.Bizim oyuncular sürekli bir boğuşma halindeler.Özellikle de top ayaklarındayken.Topla rahat hareket edebilen bir tane oyuncumuz yok.Bunda kanat oyuncularının gerekli bindirmeleri yapamamalarının ve forvetlerin topsuz oyunu becerememeleri sebebiyle  defansı alıp götürememelerinin  ve boş alan oluşturamamalarının etkisi olduğunu düşünüyorum.

Turgut'a bakıyorum.Be kardeşim şu topla bir kez olsun defansın arkasında buluşmayı dene.Bir kez topsuz  oraya gitmeye çalış.Her aldığında önünde 2 kişi olmasın.Arkaya zaman zaman git ki defansın dengesi bozulsun,ortadan topla gelen adamın da bir alternatifi daha olsun.Ama isteklerim biraz fazla oldu galiba sen hep  bu akşam ki kadar oyna ben razıyım.Eleştirilerimi geri aldım.

Ben Ersin'i,Abdülaziz'i beğendim.Sezer de top ayağındayken iyi kullanıyor.Daha erken ,bir alışma süreci geçirirler diyeceğim  ama artık telafisi olmayan haftalardayız.Erkeni falan yok bize sonuç lazım.

Biraz şansımız olsa maçı alabilrdik yada ceza sahasında oluşan karambollerde net vuruş yapabilecek kaliteli bir ismimiz.

furkan5534

Çok güzel 2. yarıda 2'de 2.. puan farkıda açıldı üsttekilerde sonumuz hayır olsun  >:( >:( >:(

samsunmania

Ligin en çok yenilen takımıyız. Haftaya MİY galibiyeti lazım. Çok da zor değil. Adam gibi oynarlarsa alırlar. Yoksa işimiz gerçekten cacık.

cem 55

engin abi sana karabukte  bu savaştan bişey olmaz demiştim sende ilk maçı heyecan yapmıstır normal demiştin abi ben bugun tv basında cok bagırdım bu adama uyuz oldum sen nasıl buldun bugun savası volkan çekiç bundan kat kat iyi degilmiydi bide her gol pozisyonumuz bu turgaya geliyo antep macındada konya macındada altı pastan golleri kacıran turgay bugunde yüzde yüz 2 pozisyonu harcadı sence bu adamı defansın göbeginde ersinle oynatsak daha iyi olmazmı hem kenandan da kurtuluruz çok soru sordum ama güzel ve yerinde tespitlerini bekliyorum abicim

edmontdante

26 Ocak 2010, 01:08:25 #350 Son düzenlenme: 26 Ocak 2010, 01:10:53 edmontdante
Alıntı yapılan: cem 55 - 26 Ocak 2010, 00:56:57
engin abi sana karabukte  bu savaştan bişey olmaz demiştim sende ilk maçı heyecan yapmıstır normal demiştin abi ben bugun tv basında cok bagırdım bu adama uyuz oldum sen nasıl buldun bugun savası volkan çekiç bundan kat kat iyi degilmiydi bide her gol pozisyonumuz bu turgaya geliyo antep macındada konya macındada altı pastan golleri kacıran turgay bugunde yüzde yüz 2 pozisyonu harcadı sence bu adamı defansın göbeginde ersinle oynatsak daha iyi olmazmı hem kenandan da kurtuluruz çok soru sordum ama güzel ve yerinde tespitlerini bekliyorum abicim

B planı olmayan oyuncuları sevmiyorum.Savaş da bana öyle geldi.Sürekli sağına gitmeyi tercih eden bir oyuncu.Böyle olduğu zaman  defansın işi kolaylaşıyor seni taca doğru yönlendiriyor.O zaman da ya çok hızlı olacaksın ya da çok güçlü ama Savaş'ta ben bunu göremedim.

Kenen konsunda seninle aynı fikirdeyim.Yaş 35 olmuş.Biz de halısahaları 4 ten kademe kadene 2 ye düşürdük çünkü artık bitti.Kenan'da aynı durumda.Zaten Karabük'teki halini gördükten sonra diyecek  bir şey kalmıyor.Ama  rahatı iyi.Hata  hala Kenan'a imza attıranlarda bence.Gidebiliyorsa gitsin bakalım başka bir kulübe bu kategoride.

Turgay'ın 2 haftadır nerede oynadığını tam anlayamadım.Sola yakın bir görüntüde.2.yarıda cezashasının sol tarafında 2 kez top atıldı önüne,yanımda Süleyman'a dedim "Yanlış aam orada diye"O açıda o topu tutup iş yapacak kapasitesi yok oraların oyuncusu değil.Ha kim var o kapasitede ,sadece Oktay.Benim Turgay'ı en çok beğendiğim yer sağ bek..Ama şu anda orada Adem var.Adem de elinden geleni yapıyor iyi mücadele ediyor.Bu durumda  iki alternatif kalıyor ya Kenan2ın yerine yada ön liberoya devam

lucarelli

Alıntı yapılan: supernatural_55 - 26 Ocak 2010, 00:09:54
yeni transferlerden Abdülaziz ve Ersin.i beğendim ben.diyecek şey bulamıyorum yani hakem golleri vermedi acaba tv.den izleyenler açıklayabilir mi gol müydü ofsayt mıydı yediğimz golde faul mü vardı ne vardı o soğukta donduk yaa hakkımızı yediyse yazıklar olsun o hakemlere de...

ayrıca şunu söylemek istiyorum taraftar grupları bu zor günde her ne olursa olsun bence birleşmeli ve bu maratonda olmalı her yerden ses geliyo ama hepsi birbirini boğuyo rakip takımı etki altına alamıyoruz bari şu zor dönemleri birliktelikle atlatalım yoksa ortada ne takım kalacak ne taraftar ne de taraftar grubu...

hala titriyorum ya Samsun.u bu kadar soğuk görmemiştm sanırım.hele akşam vakti suyun donduğunu buza döndüğünü hiç görmemiştim keşke sonuç daha güzel olsaydı oooffffff çekmekten başka bişey yapamıyorum....

İkinci attığımız gol ofsayttı. ilkini bilmiyorum

edmontdante

Dün akşam Ronaldinho'ya bakıyorum.Solda topu alıyor eliyle sol beke işaret ediyor gel diye.Bunu diyen adam Ronaldinho.Topla herşeyi yapabilecek bir adam.Ama bizim topçuların böyle şeylerden haberleri yok sanki.Futbol bu ayrıntılarda saklı

cem 55

eyvallah engin abi bugun korner ve serbest vuruşlarda cok etkisizdik belki ilerleyen haftalarda savaşın duran toplarından yararlanabiliriz antalya kampında çok iyi duran top kullandıgı söylenmişti oktayda son 2 maçtır itirazdan gereksiz sarı kart yiyiyo ya 3 yada 4. sarı kartı gördü bu sezon insallah cezalı duruma düşmemiştir yanılmıyorsam hakan koçaslan bugun gördügü kartla cezalı duruma düştü

mehmet yılmaz

YaşarDoğu

26 Ocak 2010, 01:32:16 #355 Son düzenlenme: 26 Ocak 2010, 01:52:18 YaþarDoðu

bengülü

yediğimiz golde  gene defansımızdan adem alkışın büyük bir hatası vardı adamı kaçırdı orda adam bom boş kaldı ve kafayı vurdu golu yedik adem geçen hafta karabük maçında ayağı kayıp düşmüştü ve golü yemiştik bizim defansımız sos vermeye devam ediyor ersin veli defansımızda bana kalırsa vaasattı iyi bir transfer yapmamız şart artık

cgr

Bugun bizlerle beraber en cok usuyen kisi sanirim kalecimiz Ahmet Sahindir. Hadi biz tribunde zipladik bagirdik ,Ahmet Sahinin gol pozisyonunun disinda pek hareket ettigini sanmiyorum...  Bugun bir kez daha anladik ki bu takimin acilen fizik gucu iyi , savasci , rakip defansi yoran ve bitiriciligi iyi bir forvete ihtiyaci var...                                             Bu takimda herseyi anliyorum ama Turgay'in bi nevi sol acik oynamasini anlayamiyorum...   Zor gunlerin bizi bekledigi bir gercek...

kaptan 55

mağlubiyeti haketmediğimiz bir gerçek ama futbolda bu yok maalesef atamazsan puan alamazsın.
serbest vuruş ve kornerlerde her defasında topun başına turgut'un geçmesini bir türlü anlayamadım.yan toplarda da kullanamıcaksak ne zaman kullanıcaz turgut'u.?

karşıyaka bir kere geldi,attı gitti.

buz gibi soğuğa rağmen yinede hatrı sayılır bir seyirci vardı ama bu mağlubiyetler devam ederse yarın bu seyirciyide bulamayız.

zor günler bizi bekliyor bu sefer geçen seneki kadar şanslı olamayabiliriz!

salihcakir

26 Ocak 2010, 10:25:30 #359 Son düzenlenme: 26 Ocak 2010, 10:30:15 salihcakir
Bence dün takımımızda iyiydi hakemlerde.

İki, ofsayt kararı da doğru gibiydi. Gibiydi diyorum çünkü d-sporun ofsayt kamerası yoktu; bize pozisyon çizgisinden net durumu aktarabilsin. Orta hakem oyunun sonlarında arkadan çift dalan adama ikinci sarıdan kırmızı göstermediği ve oktaya ilk yarının son düdüğü çaldıktan sonra ufak itirazına gösterdiği ucuz sarı kart dışında fena maç yönetmedi. Yediğimiz gol öncesi kenan topu eli ile sürüdü. Sarı da gerekirdi. Ama hocaya yalandan yere yemin ederek sarıdan kurtardı.

Neyse gelelim takıma. Savaş dışında yeni gelenler fena görünmedi. Ersin çok çok limitli bir defans. Yapabilecekleri çok kısıtlı ve ağır. Kenan ile beraber 11'de düşünülmez ise fena sayılmaz. Abdülaziz ve Sezer çok iyi transferler bence. Önümüzdeki haftalarda çok daha iyi seyredebiliriz onları.

Klasiktir biz de iki mağlubiyetten sonra hocayı eleştirmek. Eleştirilecek yanları muhakakki vardır ama; Hüseyin Hoca takıma bir şeyler katmış bu yadsınamaz. Klasik olacak belki ama hücum yapan takım hep daha çok efor sarfeder, bizi oyununun 70 dakikası hücum yaptık ama buna rağmen oyunun son bölümünde diri kalan taraf yine bizdik. Fakat karşıyaka takımının saha içindeki ahenki sahaya yayılışı ve takım gibi hareket etme becerisi bizde yoktu. Bunun oluşması da zaman alan bir şey. 2-3 ayda olacak işler değil.

Çokça konuşulan bir isim de Turgay Gölbaşı. Ona da bir paragraf açmak gerekir. Ben kendisini çok beğeniyorum. Elinden gelenin fazlasını veriyor sahada. Ön libero mevkiinde değerlendirmeye devam etmek gerekiyor. Fakat yanına Hakan gibi birisi değil de murat ve oktay lazım. Yani orta üçlü murat-turgay önlerinde oktay kombinasyonu daha rahat işler gibime geliyor. Elimizdeki malzeme ile yapacaksak bundan fazlası olmaz.

Sezeri sol beke, adem sağ bekte eh işte. Ersin veya Kenan'ın yanına savunmanın göbeğine hızlı bir adam transfer dönemi bitmeden.sol açığa abdülazizi sağ tarafa turgutu monte edebiliriz. Orta üçlü bence hiç de azımsanmayacak kalitede;murat-turgay-oktay. Birbirini de tamamlayan tipte oyuncular.

Forvet?? Eldeki malzemeden bir tek Hakan Akman var ama o da dün çok formsuz göründü. Buraya da sırtı kaleye dönük, rakiple boğuşabilen, pres gücü yüksek bir forvet şart gibi görünüyor. Hakan Şükürü mü denesek bilmiyorum!

Az kalsın unutuyordum; bir de duran top meselesi var. Dün kazandığımız duran toplardan fazla değil %20sini iyi kullansak en az 3 farklı bir galibiyet alırdık. Kimin kullanacağı da belli değil. Belli ki üzerinde hiç konuşulmamış bile. Hüseyin hocada durumun farkındadır umarım.

Ama elimizi çabuk tutup en az 2 transfer yapmak şart gibi görünüyor. Haydi hayırlısı.