TFF 1.Lig, 15.Hafta | SAMSUNSPOR 2-1 Altay

Başlatan celebi, 25 Kasım 2007, 15:48:44

« önceki - sonraki »

timofte

Üç haftalık mağlubiyet dizisinden sonra galibiyetten başka bir sonuç düşünülemezdi ve nitekim zor olsa da kazandık. Altay hücum gücü kısıtlı, defansı ise sık sık açık veren bir takım olarak görünürken biz yine organize bir oyun ortaya koyamadık. Fakat Giresun maçından farklı olarak sahada mücadele eden, kazanmak isteyen bir takım görüntüsü çizdik.

Edmontdante arkadaşımızın, yazılarında sık sık bahsettiği futbol zekasının ne demek olduğunu bu hafta Serkan'ı izlerken bir kez daha anladım. Akıllıca paslar, kişisel ihtirastan yoksun, bir nefeslik kondisyonu bile yerli yerine harcayan bir futbol. Takımın orta sahada toparlanmasından, net pozisyonlara kadar emeği vardı. Maçtan sonraki sevinci zaten her şeyi anlattı. İki golümüzü de atan Fatih de attığı gollerle geçen haftaları unutturdu. Aslında iki-üç net pozisyonu daha vardı ama özellikle ilk golü atarken çok becerikliydi. Benzer pozisyonlarda Kemal Akbaba topu önüne alıp sürüklemeyi nedense bir türlü beceremedi. Son vuruşları da hep cılız kaldı. Sol kanatta Sercan fizik açıdan yetersiz kaldı. Yerine giren Sinan Demircioğlu'nu da beğenmemiş olacak ki, Yücel Hoca geri oyundan aldı o oyuncuyu. Soktuğu oyuncuyu geri çıkaran Multescu'dan beri ilk Yücel İldiz'i gördüm..

Sonuç olarak ihtiyacımız olan puanları aldık. Yücel Hoca demecinde değindiği gibi 3 maçta 7 puan, olmadı 6 puan toparlarsa önümüze daha rahat bakabiliriz. İnşallah bu takım bunu başarır.

Sol Açık

Bir arkadaş yazmış, ben de demeden geçemeyeceğim. Benim de favorim parçalı formamız... Çok güzel duruyor...  :D

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: "timofte"Sol kanatta Sercan fizik açıdan yetersiz kaldı. Yerine giren Sinan Demircioğlu'nu da beğenmemiş olacak ki, Yücel Hoca geri oyundan aldı o oyuncuyu. Soktuğu oyuncuyu geri çıkaran Multescu'dan beri ilk Yücel İldiz'i gördüm..

timofte abicim evet sinan demircioğlu 2.yarı oyuna girdi ama beğenmediği için oyundan almadı sinanı sinan sol bacağına darbe aldı ve sakatlandı yürüyemedi ondan oyundan aldı  :wink:

edmontdante

Alıntı yapılan: "timofte"
Sol kanatta Sercan fizik açıdan yetersiz kaldı.

Sercan'ın oynadığı futbola ancak FANTAZİ FUTBOL  diyebiliyorum.Bu kadar fazla topla oynaması,ince yapmaya çalışırkenki ağırlığı ve bu incelerin hep fantastik hareketler olması SERCAN'ın ilerlemesini engelleyebilir.Bu anlayışla işi çok zor.Fiziki açıdan güçsüzsen topla oynamazsın olur biter.Ama hem güçsüz hem de ısrarla ince yapmaya çalışıp her seferinde karşındakilerin arasına girmeye çalışırsan bu iş olmaz.Ama Türk futbolcusunun en büyük problemi bu.Kimse kapasitesini tartamıyor ve basiti varken sürekli gereksiz işler yapılıyor

edmontdante

Alıntı yapılan: "timofte"Maçtan sonraki sevinci zaten her şeyi anlattı.

Takım SÖĞÜTLÜBAHÇELİ'lerin bulunduğu kısma geldi.ŞİRİN ANA tezahuratı yapıldı karşılıklı.Herkes giderken Serkan ve Kenan EN BÜYÜK diyerek olayı KIRMIZI-BEYAZ'a çevirdi.Samsuni'nin dediği gibi SAMSUNSPOR'luluk bu olsa gerek

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: "edmontdante"Sercan'ın oynadığı futbola ancak FANTAZİ FUTBOL  diyebiliyorum.Bu kadar fazla topla oynaması,ince yapmaya çalışırkenki ağırlığı ve bu incelerin hep fantastik hareketler olması SERCAN'ın ilerlemesini engelleyebilir.Bu anlayışla işi çok zor.Fiziki açıdan güçsüzsen topla oynamazsın olur biter.Ama hem güçsüz hem de ısrarla ince yapmaya çalışıp her seferinde karşındakilerin arasına girmeye çalışırsan bu iş olmaz.Ama Türk futbolcusunun en büyük problemi bu.Kimse kapasitesini tartamıyor ve basiti varken sürekli gereksiz işler yapılıyor

arkadaşlar sercanın ve diğer oyuncuların fiziki açıdan yetersiz olmasını ligden önce takımın kondisyon yememesine bağlıyorum bu yüzden 90.dk ayakta duramıyorlar yücel hoca ve yönetim daha önce gelseydi böyle olmazdı ama inş. devre arası takviye ve kondisyon çalışmaları ile iyi bir samsunspor izleyeceğiz  :wink:

Sadece Samsunspor

edmontdante

Sercan'dan konu açılmışken birkaç şey daha söylemek istiyorum.gs'li Arda'nın  adamı uyuz eden ukala,şımarık davranışları biraz Sercan'da da var gibi geliyor bana.Pek fazla bu tarz konuşmaları sevmem ama ufak-tefek hareketlerinden bu izlenimlere varıyorum.Bunlar tamamen maç içinde topsuz davranışlarından edindiğim izlenimler.Tabiki yaşı genç zamanla olgunlaşıp bu davranışları bırakabilir.İnşaallah bırakır

edmontdante

Alıntı yapılan: "Tuqberk"[arkadaşlar sercanın ve diğer oyuncuların fiziki açıdan yetersiz olmasını ligden önce takımın kondisyon yememesine bağlıyorum bu yüzden 90.dk ayakta duramıyorlar yücel hoca ve yönetim daha önce gelseydi böyle olmazdı ama inş. devre arası takviye ve kondisyon çalışmaları ile iyi bir samsunspor izleyeceğiz  :wink:

Ya Tuğberk tamam bu takım kamp görmedi ama  15.Hafta oynandı kardeşim bu hafta.Sonuçta bu güç sadece sezon öncesi kampla kazanılmıyor.Tamam sezon öncesi kampın amacı güç ve kondüsyon  depolamaktır ama kamp görmediyseniz bunu sezon içinde tamamlarsınız

edmontdante

Birde şu aklıma geliyor.Bu takımda Serkan ve Celil var.Harbi SAMSUNSPOR'lu bunlar.Daha önce ERCAN,KASIM,İMDAT,VURAL,CENK  vardı.Yani her sezon kadroda SAMSUNLU ve SAMSUNSPOR'lu adamlar vardı.Şimdi düşünüyorum SERKAN ve CELİL futbolun son dönemlerindeler.Bu adamlar bırakınca  yerlerine kim gelecek.Bu bahsettiğim SAMSUNSPOR'lu olma  pozisyonunu dolduracak.Bu tarz adamların varlığı bizim gibiler için güven kaynağı.Olmadıklarında sanki takım sahipsizmiş gibi geliyor.

Bunu düşündükce korkuyorum,üzülüyorum.Çünkü kimseyi göremiyorum.

O.YILMAZ

Çok önemli bir 3 puanı hanemize yazdırdık. Önceki haftalara göre istekli koşan ve daha fazla gol pozisyonuna girdiğimiz maç oldu. Ama gol pozisyonlarımızın sadece 2 tanesi gole çevirmemizin nedeni ise son vuruşları yapan oyuncularımızın çözemediğim bir beceriksizlikti. Özellikle K.Akbaba çok koşuyor mücadele ediyor ama son vuruşunu istediği gibi yapamıyor.

Sahada her zamanki gibi Serkan Aykut'un futbolu tek kelimeyle harikaydı. Topu ayağına aldığında güven veriyor.

Sercan iyi niyetli oynadı. Ama fizik gücünün azizliği olsa gerek iyi niyetini futboluna yansıtamadı. Ama gelecek senelerde Samsunspor'da kalmayı düşünürse vazgeçilmez kaliteli bir oyuncu olacağına eminim.

Gollerimizin sahibi Fatih Aytekin ise iki golün dışında pek etkili olamadı. Yukarıda okuduğum yorumların birisinde Fatih için çok güzel bir yorum yazılmıştı. Topla bir fazla oynuyor şeklinde. Bu da 90 dakikaya etki edince çok iyi bir yorum yazılamıyor.

Hakem maçın en kötü ismiydi. Kötü kelimesi onun için bir müfakat oluyor ama neyse. Ya görme özürlü ya taraf tutuyor. Yoruma açık. İyi niyetli bir düdüğü yok.

Sonuç olarak; kazanmak isteği olduğunda bu sahaya yansıtılabiliyor. Sözlerde kalmıyor demek ki.

edmontdante

Alıntı yapılan: "Tuqberk"

Kemal AKBABA ,bjk 'lı DELGADO'nun bu akşam attığı golü izlemeli.Aşağı yukarı aynı pozisyondu yukarıdaki resimdeki pozisyon.Ama tam kalecinin üzerine yerden vurdu.Oysaki ayak içi uzak direğe çok klas bir gol olabilirdi.

timofte

Alıntı yapılan: "Tuqberk"arkadaşlar sercanın ve diğer oyuncuların fiziki açıdan yetersiz olmasını ligden önce takımın kondisyon yememesine bağlıyorum bu yüzden 90.dk ayakta duramıyorlar

Sercan'ın fiziki yetersizliği derken kastedilen kondisyonu değil, bir parça çelimsiz olması..

kavaklı55

üst üste kaybedilen üç maçın ardından alınan bu galibiyet çok anlamlıydı.beni en çok mutlu eden futbolcuların hırsıydı.hele krala bayıldım.furkan mücadelesini son dakikalarda yakaladığı net posizyonu golle süsleyebilseydi daha güzel olacaktı.kemel ve serkan bedava sarı kart gördüler.serkanınkinde hele onu hangi hakem olsa gösterirdi.çünkü kural böyle.sefayada sadece yazıklar olsun başka bişey söyleyemiyorum.bu denli ukela bi adam,arkadaşlarının emeğine saygı duymayan bi adamdan bi b..k olmaz.devre arasında iyi transferler yapıp bu maçtaki gibi savaşan oyuncuların sayısını artırırsak bu iş oldu demektir.yoksa süper lig yalan olur.

Tribün_ali

En sonunda aldık 3 puan ama oynan oyun hiç de iç accıcı degil kesin transfer şart yoksa yalan olur süper lig cıkmak macın en güzel tarafı futbolcuların tribüne gelerek karşılıklı şirin ana diye bagırmak duygulandım o zaman