SÜPER LİG 2023-2024 | 2.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 0 - 2 Fenerbahçe

Başlatan Elyesa, 14 Ağustos 2023, 11:10:42

« önceki - sonraki »

jean

Ilk yari fena degildik ikinci yari dayanamadik acil fark olusturacak adamlar lazim

sunbeam

Ayrıca Başkan bu "Mami "nin bir gün Premier Lig'e gideceğine gerçekten inanıyor mu diye merak ediyorum. Bana daha çok yakında Vanspor'a kiralanacak gibi geliyor.

Sol Açık

Alıntı yapılan: sunbeam - 22 Ağustos 2023, 14:43:14Ayrıca Başkan bu "Mami "nin bir gün Premier Lig'e gideceğine gerçekten inanıyor mu diye merak ediyorum. Bana daha çok yakında Vanspor'a kiralanacak gibi geliyor.

Benim anlamadığım ise; madem bu kadar önem ve gelecek vaad eden bir oyuncumuz Muhammet Ali, neden sözleşmesi 10 ay (31 Mayıs 2024) sonra bitiyor?

Stoper

26:50'den sonra bizim savunma oyunumuz üzerine analiz yapılmış. Amatör olarak futbol oynadım,iyi hocalarla çalışma fırsatım oldu.Yolspor gibi Samsun amatörunun kalburüstü takımında;3-5-2 bizde oynardık, beklerin, kanatların iyiyse rakiplerin aşırı zorlandığı sistem.

Videodaki kişide net şekilde anlatmış. Tribünde dümdüz izleyenlerin dahi anlayacağı görsel ve dil kullanılmış.
3-5-2 süper ligde olmaz diyenler, eleştirenler çok var ama bu oyun planıyla bir süre daha devam edilmesinden yanayım.

Eskiden teknik taktik konuşmayı çok severdim ama artık sıkıcı geliyor fakat bu kanalı beğendim:)

evolution55

çok fazla duygularını yazıya dökmeyi becerebilen birisi değilim yalnız maçı canlı olarak izleyen birisi olarak gördüklerimi yazayım;

transfer lazım gibi lafları artık yazmayı zül görüyorum.

fakat daha sezon başlamadan çevrem ile paylaştığım şey şu idi, bizim saldıran savaş bir takım olmamız gerekiyor. zira maçta tek sarı kartımız vardı o da uzatmalarda geldi. şöyle düşünün bu maç ads fener maçı olsaydı hem tribünde hem de sahadaki topçular nasıl oynarlardı? sahada tam bir gerilim ve kaos hakim olurdu, tribünlerde ise mutlaka kaleciye baskı olurdu. biz ise orta sahada çok çıt kırıldım oynadık. beyefendilik ile top oynanmaz maalesef. en centilmen takıma ile 3 puan da verilmiyor madalya da takılmıyor. saha içinde ısırmadık, koşmadık yer bırakmamamız lazımdı. kendi sahanda fener, gs, bjk ile oynarken bu kadar rahat top yaptırırsan rakiplerin kaliteli ayakları ile gol bulması çok muhtemel. ben açıkçası gs ile deplasmanda oynanacak maçtan çekiniyorum. 50 bin kişi karşısında bizim topçuların ayakları titrer bence, öyle görünüyor. çıkıp çata çat oynayan bir takım değiliz, olur muyuz onu da bilmiyorum. ilk 11'de 6 yabancı oynatıyor olmak yabancıların iyi olmadığı gibi aynı zamanda bir beceriksizlik göstergesi.

tribünlerde ise maraton ve güney tribünleri güzel paslaşırken, kuzey tribünleri genellikle kendileri takılıyor gibi izledim. zira bu tip maçlarda tek ses olmak çok önemli. biz ise ilk devre başlama düdüğü ve ara ara tüm tribünleri ayağa kaldırıp bir kaç tezahürat yapma dışında pek tek ses olamadık. ama tüm bunlara rağmen güzel bir ambiyans mevcuttu.