SÜPER LİG 2023-2024 | 24.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 0 - 2 Galatasaray

Başlatan mehmet yılmaz, 30 Ocak 2024, 19:08:49

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

SÜPER LİG 2023-2024 | 24.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Galatasaray

2 Şubat 2024 Cuma
20:00
Yeni 19 Mayıs Stadyumu
BeinSport

İç saha performansımız ve Markus Gisdol karnesi göz önünde tutulunca kaybetmeyeceğimizi hatta kazanacağımızı düşünüyorum. Galatasaray tarihi bir puan ortalamasıyla gidiyor ancak ezici, baskın bir futbol oynamıyor. Ligin ilk devresinde tribünde ezilince Samsun kümeye, koyduk mu diye bağırmaları onlara karşı daha bir bilendiriyor beni. İnşallah kazanırız. Fener'den sonra şunlara da çelme takmak çok güzel olur.

_SoN_

Bu sene ilk defa kapalı gişe oynayacağımız maç olacak, maça ilgi çok büyük, bu ilgiyi herhanbir çelme ile taçlandırırsak gs ye çok büyük bir ilgi çekeriz ;) Puan puanlardan çok prestij içinde büyük bir maç, saha olaylarından uzak güzel bir tribünle gs ye çelme takacağımızı düşünüyoruz, bence galip gelmemiz imkansız ama beraberlik mucize değil, başarılar SAMSUNSPOR.

Sadece Samsunspor

30 Ocak 2024, 20:13:47 #2 Son düzenlenme: 30 Ocak 2024, 20:28:32 Sadece Samsunspor
Umarim gs gol atamaz eger atar ve icimizdeki irlandalilar gol sesini yukseltirse stad karisir. Gecen ts gs macinda o ne rezillikti oyle. Gs gol atti ts stadinin heryerinden gol sesi yukseldi. Kale arkalarinda sevinen kameraya cok net yansiyan goruntuler gorduk

jean

Biletler tukendi insaallah taraftarimizin onunde boynumuz bukuk ayrilmayiz 1 puan iyidir

brigand

Doğru ve yerinde yapılmış transferlerle bu maça çıkmayı çok isterdim. Ancak bırakın doğruyu, transfer bile yapmadık henüz. Bu gidişle geçmiş transfer ortalamalarına baktığımızda beklediğimiz isimler gelmeyecek gibi. Yine de inşallah utanan ben olurum, büyük katkı sağlayacak isimler takımımıza katılmış olur son gün de olsa.

Maçın en kilit yanı yine bizim mücadele gücümüz, direncimiz ve koşu mesafemiz olacak. İstanbulspor maçında bu alanlarda sendeledik tabiri caizse. İç sahada, dolu tribünler önünde daha motive ve daha dirençli şekilde sahada olacağımızı düşünüyorum.

Sonucu etkileyecek başka faktörlerde elbette mevcut. Fakat bizim bu noktada eksiğimiz çok, hatta hiç varlığımız yok diyebiliriz. Maçın belli anlarında skoru bize getirecek hızlı, tehditkar veya birebirde fark yaratıp adam eksiltecek oyuncu veya oyuncularımız yok maalesef. Bu nedenle puan veya puanlar, mücadele gücümüze eklenecek şans ile beraber bizim için ekstra olacaktır.

binikalamadım

İstanbul'da gereksiz yere 2 puan bıraktık...bu maçı alsak iyi olur.

Sadece Samsunspor

Deplasman tribunu fiyatlarini 400tl yapmak kimin aklina geldi acaba. 400 ne abi. Fb deplasmani bile 910tl idi. Biz gidince 910 veriyoruz adamlara 400e bilet satiyoruz. Baskan para para diyor. Al sana para. 2bin lirada yapsan o adamlar gelecekler. Sacmalik

Furkan

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 01 Şubat 2024, 18:48:11Deplasman tribunu fiyatlarini 400tl yapmak kimin aklina geldi acaba. 400 ne abi. Fb deplasmani bile 910tl idi. Biz gidince 910 veriyoruz adamlara 400e bilet satiyoruz. Baskan para para diyor. Al sana para. 2bin lirada yapsan o adamlar gelecekler. Sacmalik

Kendi en ucuz biletinin en fazla %30'u kadar fazlasına misafir takım bileti satabiliyorsun diye biliyorum. Tabii cezası ödenip fahiş fiyatlara çıkılabilir belki de bilemem orası ayrı. Fakat gel gelelim daha biletlerini hangi gün hangi takımlı passolig kart sahiplerine açıp kapatacağını konfigüre edemeyen basiretsiz, beceriksiz ve niteliksiz yönetim personelleri ile  klüp yönetildiği için bu konuları kendimiz konuşur kendimiz dinleriz sadece. Klübün yönetim şekli AKP iktidarının ufak bir simülasyonu gibi. Biat etmek, yetenek ve niteliği her zaman geride bırakıyor.

emrealtinsk

Maçın başında yediğimiz goller maçı çok erken kopardı maalesef
Gs bizim rakibimiz değil zaten önümüze bakacağız

jean

Ne yazikki mac erken bitti taraftarinda etkisi erken bitti yazik oldu 1 gol bari atsaydik

mehmet yılmaz

Galatasaray müsabakası önemliydi ve sadece bizim için değildi bu. Yukarıdakiler ya da alt-orta sıralarda yer alan diğer takımlar için de önemli bir müsabakaydı.

Maç öncesinde maçı kaybetmeyeceğimize dair kuvvetli bir inanca sahiptim. İstanbul'da oynanan ve kaybettiğimiz maçta tribünde yer alan birisi olarak o maçtaki bazı şartların artık değişik olduğu düşüncesini taşıyordum. Buradaki temel dayanak noktam ise teknik direktör Gisdol'du. Onun döneminde hayli iyi bir performans sergilediğimiz ortadaydı.

Özellikle iç sahada iyi performans sergiliyorduk. Ayrıca bütün biletlerin satılması ve yaklaşık 30 bin taraftarımızın önünde oynanacak olması da maç öncesi ortaya çıkan inancımı kuvvetlendiren şeylerdi.

Birkaç hafta önce Fenerbahçe'ye çelme takarak adeta Süper Lig'e işte şimdi çıktık diye düşünüyorduk ve bütün temennimiz hiç kimsenin hesabıyla ilgili olmadan, tamamen kendi adımıza Galatasaray'a da çelme takmaktı.

Ancak ilk yarı bittiğinde 2-0'lık bir mağlubiyetimiz vardı. Olabilecek en kötü maç başlangıcı senaryosu gerçekleşti ve neredeyse ilk on dakika içerisinde skor bir anda 2-0'a geldi. Yediğimiz ilk golün bir acemilik örneği olması dışında, maçı erken etkilemesi açısından da oldukça kötü olduğunu söylemliyim. Galatasaray gibi kuvvetli kadrosu olan bir takıma karşı erkenden 2-0 mağlup duruma düşmek ve ardından yeniden oyuna dönebilmek hiç de kolay bir şey değildi. Buna rağmen takımımız oyunda dengeyi sağladı, pozisyonlar da bulmaya başladı. Anma bu bizim gücümüzden mi yoksa Galatasaray'ın rölantide tutmasından mı kaynaklanıyordu, çok anlayabilmiş değildim.

Galatasaray'ın bizi iyi çalıştığını söylemem gerekiyor. Savunma zaaflarımızı doğru kullandılar. Bizse onların eksiklerinden istifade edebildik diyemem.

Devre arasında ve sonrasında Gisdol'un hamleler yapmasını bekliyorduk. Nitekim o değişiklikleri yaptı. Ancak skoru değiştirmeye yetmedi. Galatasaray'a gücümüz yetmedi diyebilirim.

Evet, maç öncesi birtakım hayaller kurduk. Gelin görün ki, Taylan ve Alim gibi bazı oyuncularımız gününde değillerdi. Bizim adımıza iyi oynamadılar. Bola solda başlasaydı. Alim'in yerine Van Drongelen sol stoper oynasaydı neler olurdu Bunları elbette bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz şey, bizim kadromuz alternatifi ya da alternatifsizliği ile birlikte üst düzey maçları oynayacak durumu göstermiyor. Ligdeki puan durumunun getirdiğini kadro yapımız var.

Bana göre Galatasaray'ın en iyi oyuncusu Muslera'ydı. Zaten ligde bulunduğu on küsür sezondur en iyi kalecisi olan Muslera, bugün pozisyonlara bile gerek kalmadan, pozisyon öncelerinde bile üzerine düşeni yaptı. Maç sonu açıklaması ise iyi bir insan ve centilmen bir futbolcuya yakıştı. Samsunspor'dan "büyük takım" olarak bahsetmesi ayrıca alkışı hak ediyordu.

Bizim şimdi bir an önce Antalyaspor maçını hazırlanmamız gerekiyor. Bu karşılaşmayı unutmalıyız. Takımımıza doğru takviyeler yapmalı, doğrudan ilk on bir oynaması elzem oyuncular bulmalıyız.

Doğrudur, hayal kurduk ve hayal kurmak güzeldi. Ancak bu hayaller sahada realite ile çarpışınca gerçekleşmedi. Süper Lig'de bu tür maçları oynamak bile değerli; biz hep bu ligde olmalıyız?

brigand

Savunma zaafiyetlerimiz ve kalite düzeyimizin sonucu yenen erken iki gol hem direncimizi hem de mücadele gücümüzü düşürdü. Yine de maçın belli bölümlerinde dengeyi kurup gol aradık fakat orada da bitiricilik alanında ki düşük yetenek sorunumuz bize sonuç getirmedi. Erken yenen iki golü bu kadro farklarıyla lehimize çevirmek çok çok zor bir iş. Az da olsa denedik ama yapamadık. Sağlık olsun diyip geçmek lazım.

Oyuncular hakkında ortaya çıkan eleştiri ve spekülasyonların bir kısmına katıldığımı söylemem gerekiyor. Fakat öyle profesyonel yönetiliyoruz ki, deplasmandaki Fenerbahçe maçından sonra paylaşım yapan iki oyuncuya uyarı cezası bile gelmedi. Açıkçası kiralık olduğu takıma karşı Taylan'a süre vermezdim şahsen fakat hocaya da kızamıyorum çünkü elinde seçenek yok. Olsa zaten normalde de Taylan'ı ilk tercih olarak kullanacağını sanmıyorum. Çünkü kapasitesi belli vasat seviye bir oyuncu. Aynı şekilde Okan da öyle. Yan top ve alan hakimiyeti konusunda neredeyse sıfır seviyede bir çizgi kalecisi. Kesinlikle Süper Lig seviyesi oyuncusu değiller. Emre için aynı düşüncelere sahip değilim. O da bir süper yıldız değil ama kapasitesini zorlamaya çalışan bir oyuncu. Kötü olduğu gün gerçekten kötü oluyor. Tabi bu sayede İstanbul takımlarının taraftarlarının nasıl bir ruh sağlığına ve zeka seviyesine sahip olduklarını da gördük. Kendi kurdukları hayal aleminde, yine kendilerini dev aynasında gören aciz ve terbiyesiz bir topluluğa dönmüşler iyice.

Bence maçın sonunda hocanın yaptığı açıklamalar günün en önemli detayları oldu. Transfer ve kadro yapısı konusunda sonunda isyan etti diyebilirim. Kulübenin zayıflığı, saha içi ofansif anlamdaki yetersizlik hocanın da canına tak etmiş ki artık açıklama yapma gereği gördü.