TFF 1.Lig, 12.Hafta | Eskişehirspor 2-1 SAMSUNSPOR

Başlatan harbisamsunsporlu5517, 03 Kasım 2007, 16:15:41

« önceki - sonraki »

karasamsun

Alıntı yapılan: "dr_ahmet"Karasamsunluya...
Arkadaşım neye niye bileniyorsun?
Şimdi birde şöyle düşün, burası Samsunun ve samsunporlunun forumu sen ES-ES avatarınla elini kolunu sallayarak yazı yazıyorsun ve sana direk hakaret eden yok, yazı yazmanı engelleyen yok. Üstelik cmt günü bizzat hakarete uğramış, biz maçtaki taraftarlar bile sana birşey demiyoruz. Bak hiçbirşey anlatmasın esesliler, burada senin rahat rahat tartışman bile bir medeniyet göstergesi, bundan tüm takımların ders alması lazım.
Unutmaki dostluklar bir günde doğmaz bir günde de bitmez. Bu futbol sektöründe de dostluğa inanmam. Takımımın her mağlubiyeti beni üzer ve kime yenildiğimize bakmadan üzülürüm ve kimseyle dost olmam. Şimdi neyin dostluğu bu? Mantığı yok bir kere... Kime yenilirsem üzülmem? Samsun Gazi Belediyeye, Çarşambaya, Bafraya... niye çünkü onlarda Samsunun evladı...Onun dışında, zaten herkes Türkiye vatandaşı, yani zaten dostuz, kardeşiz...Ama bu futbol ve sadece bir oyun ve ben bu sektörde dost olunabileceğine inanmıyorum.

ben kimseyle dost olmaya calismiyorum sadece anlatamiyroum ki bu sitede daha once dakrnESS nickiyle yazarken sadece ESES li oldugum icin atildim tersbirsey demedigim halde (yaklasik 130 dan fazla postum vardi banlanirken) banlanma sebebimi ben hala bilmiyorum sadece o aralar samsunda herkez yonetim olmadigi icin kizgindi ve bizde sergeni, diger oyunculari aliyorduk... yani bana ne kadar demokratigiz denmesin, bizim sitede de samsunlular rahat rahat yaziyorlar sonucta.
peki ben tek bir soru sorucam gecen sene samsunda eskisehir taraftarina tas atilmismi yada kufur edilmismi? hayir derseniz zaten ben yazmayi birakicam...

HoLiGanisT

Alıntı yapılan: "karasamsun"

ben kimseyle dost olmaya calismiyorum sadece anlatamiyroum ki bu sitede daha once dakrnESS nickiyle yazarken sadece ESES li oldugum icin atildim tersbirsey demedigim halde (yaklasik 130 dan fazla postum vardi banlanirken) banlanma sebebimi ben hala bilmiyorum sadece o aralar samsunda herkez yonetim olmadigi icin kizgindi ve bizde sergeni, diger oyunculari aliyorduk... yani bana ne kadar demokratigiz denmesin, bizim sitede de samsunlular rahat rahat yaziyorlar sonucta.
peki ben tek bir soru sorucam gecen sene samsunda eskisehir taraftarina tas atilmismi yada kufur edilmismi? hayir derseniz zaten ben yazmayi birakicam...

bak canım kardeşim önceki mesajlarını bilmiyorum ama şu son mesajların yanlış gir genel futbola yaz bir şeyşler gir ana sayfaya yaz karala sana kimse bişi demez jean hariç :lol: ama senin eskişehir-SAMSUNSPOR maç topiğinde yazdıklarını kendi adıma bende onaylamıyorum zaten gerilimli bi maçtan çıkmışısz zaten kan kustuk ogün şimdi sen o ambleminle avatarına bu yere gelip eskişehir hakkında yazılanlara cevap verirsen olmaz.geçen seneki o maçta malesef yoktum bu sene SAMSUNSPORun bir kaç maçına gittim maçtan sonra o maratontan size ayrılan yere geçemiyorsunuz sizin bulunduğunuz yeri aynasızlar her yeri kapatmış taş atman için 150 metre fırlatman gerekecekki oda imkansız bişi.aynı zamanda stad çevresinde taş çakıl vb yok bir sene biz bursayı 2 0 yenmiştik teksastan adamlar vardı şu anki şirinlerin olduğu yerdelerdi bizim kapalıya gider yaptılar bizede yaptılar biz bekledik çıkmadılar sadece onlara taş attık oda 7 sene önce idi ama damarımıza basmışlardı oda o zaman yuerlerde sadece çakıllar vardı birde 17 18 sene önce fenneri taşladık bunun haricinde samsunda benim bildiğim stad çevresinde en az 5 senedir taşlama olmuyor heee sen samsuna gelirken adam gibi gelmessen sağa sola bok olursan yolda gelirken ona bişi diyemem.ordu maçınızı bilmiyorum ordu size 5 tane atmış burda o maç bizi ilgilendirmez ama tekrar diyorum stad çevresinde istesende taşlama olmazzzzzz.himen olman lazım zaten size ayrılan yer kapalı fıstık gibi yer tellerle çevrilisiniz o taş nereden gircek allah aşkına sizin stadınız gibi değil itiraf etmek gerekirse taşlama olaylarında genelde bende bulundum ama 7 seneidr bişi olmaz burda biz o işleri size bide bursaya bıraktık.bursalılar sizin kardeş dediğiniz kocaeli kocaelinin kardeş dediği antalya iyi bilir taşlamayı biz onlara bıraktık o basit işler peşinde koşmuyoruz

körfez55

ne kadar uzattık bu konuyu.artık kopmamız lazım eses maçından.sonuçta karşılıklı hoş olmayan şeyler yaşandı.zaten dost değilizki düşman olalım.bizim zaten hakeden taraftarları nasıl karşıladığımızı herkes bilir.bunu tartışmaya gerek yok.esesli arkadaşım sende daha fazla uzatma.bunun sana yada bize bi faydası yok.

şimdi bu tür teferruatlardan sıyrılıp kartal maçına odaklanalım.takıma nasıl daha iyi destek oluruz onu düşünelim.

celebi

Alıntı yapılan: "HoLiGanisT"çelebi yazsında burası samsunspor taraftar sitesi her mesaj atana cevap yazacaksa olmaz adam eskişehir şöyle böyle diyor sen hönk diye gir savun bu olmaz.burası ajansspor.com değil.

neyse abi kapansın artık yaw.sıkıldık artık körfezin dediği gibi kartaş maçına odaklanalım.sizleri seviyorum abi.değişir miyim samsunumu samsunsporumu başkalarına. :wink:

HoLiGanisT

eyvallah çelebi değişmeyeceğini biliyoruz zaten.körfezde haklı jimnastiklerin işine döndük bizde adamlar liverpol maçına çıkmaya 30 dakka kala hala aynı febe maçını konuşuyorlarmış.bırakalım bu maçı dönelim kartala.

jean herkezin huzurunda özür diliyorum senden sen başka takım taraftarlarına karşı çıkınca sana çok ama çok kızıyordum belki suratına karşı demedim ama içimden kızıyordum fakat sonuna kadar haklı olduğunu anladım geçte olsa.meğersem bu sektörde dostluk olmuyormuş ve bizim bizden başka dostumuz yokmuş herkez arkamızdan iş dönüyormuş vay anasınııı bee

bengülü

FUTBOLCUYA MİLYON DOLAR VERENLER
Hafta sonu Samsunspor Eskişehir maçını izlemek için Bursa'dan kalkıp Eskişehir'e gittik tabiki amacımız maç seyretmek ve takımımıza destek vermekti, ama Eskişehir'e gittiğimizde Samsunspor taraftarına verilen yerden maç izlemenin mümkün olmadığını gördük. Samsun'dan, Bursa'dan, Eskişehir'den ve çevre illerden gelen 600 civarındaki taraftarı, deyimi yerindeyse tam anlamı ile bir ahıra hapsettiler.  
         FUTBOLCUYA MİLYON DOLAR  VERENLER

Hafta sonu Samsunspor Eskişehir maçını izlemek için Bursa'dan kalkıp Eskişehir'e gittik tabiki amacımız maç seyretmek ve takımımıza destek vermekti, ama Eskişehir'e gittiğimizde Samsunspor taraftarına verilen yerden maç izlemenin mümkün olmadığını gördük. Samsun'dan, Bursa'dan, Eskişehir'den ve çevre illerden gelen 600 civarındaki taraftarı, deyimi yerindeyse tam anlamı ile bir ahıra hapsettiler. Burada ne oturmaya yer var, ne de maçı seyretme şansın var, yani sahayı ve topu takip etmek için sürekli zıplaman ya da tel örgülere tırmanman gerekiyor, çünki Samsunspor taraftarlarına gösterilen yer saha seviyesinden daha alçak, birde tel örgülere pankartlar asmışlar, gel de maçı izle. Yazık değimli bu taraftara, insanlar oraya maç izlemeye, takımlarına destek olmaya gelmişler, en önemlisi futbol seyretmeye gelmişler, ama siz taraftarı ahır gibi içerisinde derme çatma bir tuvaletten başka hiç bir şeyi olamayan yere adeta hapsediyorsunuz ve ondan sonra da futboldan, centilmenlikten, fair-play den bahsediyorsunuz. Eskişehir gibi senelerce Türkiye 1.liginde top oynamış bir takıma hiç yakışmayan bir tribün, üstelik deplasman takımlarına sürekli burası veriliyormuş. Bu insanlara zulümden başka bir şey değil, oysa tribünlerde oldukça boş yer vardı, daha iyi bir yer gösterebilirlerdi. Ondan sonra da taraftardan centilmenlik bekle, zaten sahaya girdiklerinde bulundukları yere isyandan başlıyorlar, daha sonra bu genç ve ateşli çocuklar çatacak yer arıyorlar, bunların gözden geçirilmesi ya da taraftar getirilmesin demeleri gerekir.

Futbolcuya milyon dolarlar veriyorsunuz, ama maçı izleyecek taraftara bir tuvalet yapmıyorsunuz?.

Bu koskocaman bir ayıp, nasıl federasyon buraları kontrol ediyor, ya da Eskişehir Valiliği Spor İl Müdürlüğü bunları göremiyor anlaşılır gibi değil. Tabiî ki bu sadece Eskişehir'de değil, Türkiye'nin bir çok stadında vardır belki, ama maçı renklendiren ve kulüplerin en büyük gelir kaynakları olan taraftarlara da saygılı olun, insan gibi maç izlemelerine imkan verin lütfen. Birde yöneticiler rahat  rahat kapalı trübünde otururken, oraya gelen taraftarları ile ilgilenmeliler, sahip çıkmalılar. Kardeşim görüyorsunuz ki, buradan maç izlemenin imkanı yok, o zaman yetkililerle görüşün yer isteyin taraftarınızın hakkını arayın, yok sadece burası derlerse de sizde taraftarınızın buraya hapsedilmesine izin vermeyin, çıkartın maçı izlemesinler, tepkinizi verin ki bir sonraki sezon yine aynı sorunlar yaşanmasın ya da taraftarlarınıza söyleyin bu tür stadlara maça gelmesinler, sizler de götürmeyin. İnsanların psikolejisini bozup, güvenlik güçleriyle karşı karşıya getirmenin bir anlamı yok...

SAMSUNLU FEHMİ

www.bursadakaradeniz.com