TFF 1.Lig, 12.Hafta | Eskişehirspor 2-1 SAMSUNSPOR

Başlatan harbisamsunsporlu5517, 03 Kasım 2007, 16:15:41

« önceki - sonraki »

harbisamsunsporlu5517

Sempatik Bengülü

malatya spor galibiyetinden sonra bu maçıda alıcağımıza eminim.bu maçtanda 3 puan alıp çıkışımızı sürdüreceğiz.

celebi

Es es maçını ben inşaallah alcağımızı zannediyorum ve bu da inşaallah bu şekilde olacaktır. :lol:

CurvaSudSamsunspor

Alıntı yapılan: "Celebi"Es es maçını ben inşaallah alcağımızı zannediyorum ve bu da inşaallah bu şekilde olacaktır. :lol:

bende senin gibi abicim[/b]

gnc bengülü

e.sehir macını alırsak dırek 1.lige oynarız zaten son 6 haftada oynayacagımız 3 mac ustumuzdekılerle 3 te 3 yaparsak bak o zaman karadeniz fırtınasına nazar degmezse SAMSUNSPORUMUZ süper lige cıkacak

yk55

valla eskişehirin ben öyle çok iyi olduğunu zannetmiyorum. çünkü zorlu rakiplerle oynadıkları maçlardan iyi sonuçlar almadılar. son haftalardaki havalarınında bir anlmı yok bence. diyarbakır, istanbulspor gibi takımları yendiler ki bu takımlar bence çokda iyi değiller. biz deplasmanda daha rahat oynuyoruz. bizi kesin yeneceklerini zannediyorlar. ama bu takımın ne olduğunu görecekler. muhtemelen galip gelen taraf biz oluruz. beraberlik onlar için çok iyi bir sonuç olur.

mehmet yılmaz

Geçen sene 2-1 kazandığımız maç öncesi

Alıntı65/66 Eskişehirspor Samsunspor 0-0 ( 2.Lig)
Samsunspor Eskişehirspor 0-0 (2.Lig)
69/70 Eskişehirspor Samsunspor 4-1
Samsunspor Eskişehirspor 2-0
70/71 Eskişehirspor Samsunspor 0-0
Samsunspor Eskişehirspor 2-0
71/72 Eskişehirspor Samsunspor 4-0
Samsunspor Eskişehirspor 1-1
72/73 Eskişehirspor Samsunspor 0-0
Samsunspor Eskişehirspor 0-0
73/74 Eskişehirspor Samsunspor 1-0
Samsunspor Eskişehirspor 1-1
74/75 Eskişehirspor Samsunspor 2-0
Samsunspor Eskişehirspor 0-2
76/77 Eskişehirspor Samsunspor 1-0
Samsunspor Eskişehirspor 1-0
77/78 Eskişehirspor Samsunspor 2-1
Samsunspor Eskişehirspor 2-1
78/79 Eskişehirspor Samsunspor 1-1
83/84 Eskişehirspor Samsunspor 0-0 ( 2.Lig)
Samsunspor Eskişehirspor 2-1 (2.Lig)
85/86 Eskişehirspor Samsunspor 2-1
86/87 Eskişehirspor Samsunspor 0-0
Samsunspor Eskişehirspor 0-1
87/88 Eskişehirspor Samsunspor 1-2
88/89 Eskişehirspor Samsunspor 3-0
Samsunspor Eskişehirspor 0-3 (H)
90/91 Eskişehirspor Samsunspor 2-0 ( 2.Lig)
Samsunspor Eskişehirspor 5-1 (2.Lig)
95/96 Eskişehirspor Samsunspor 3-0
Samsunspor Eskişehirspor 3-1
06/07 Eskişehirspor Samsunspor 0-0 ( Lig A)
Samsunspor Eskişehirspor 2-1 (Lig A)

Oynadığımız maç 36
Galibiyetimiz 12
Mağlubiyet 13 ( Biri 0-3 hükmen)
Beraberlik 11
Attığımız gol 30
Yediğimiz gol 37

Samsun'da... O 18 G 11 M 3 B 4 A 24 Y 13
Eskişehir'de... O 18 G 1 M 10 B 7 A 6 Y 24

Hakikaten önemli bir maç. Uzun yıllardır alt liglerde olmasına rağmen Eskişehirspor Türk futbolunun en önemli motiflerinden birisi. Samsunspor'umuz ise Süper Ligin demirbaşlarından ve ciddi bir futbol birikimi olan takımımız. İki takım arasında geçmişe dayanan güzel ilişkiler var. Örneğin Samsun'un çocuğu olan Necdet, Eses'te iken milli futbolcu olmuş ve bağırsak kanseri sonucu genç yaşta vefat etmiştir. Eses kafilesi Samsun'a her gelişinde Necdet'in Asri Mezarlıktaki kabrini ziyaret etmiştir. Eskişehirspor, Samsunsporluların ekseriyeti için sempati duyulan bir takımdır, çünkü 1980'lerde, 90'larda bizim yaptığımız İstanbul'a direnme hadisesinin 70'lerdeki öncü temsilcisi Eses'dir.

Amigo Orhan'ın Amigoları ile Amigo Yılmaz'ın Lazigoları Trükyie'nin en eski iki tribün grubu. İki takım arasında unutulmaz maçlar oynanmış. Eses, en iyi dönemimizde hem ligde hem de Türkiye Kupasında bize çelme takmış mesela.

Hafta sonuna gelirsek;
Eses iyi gidiyor ve iyi de gitsin inşallah. Ancak Samsunspor da iyi gidiyor. Yenilmeme kültürü oturmaya başladı, deplasmanlarda iyi top oynuyoruz. Orta sahada zaaflarımız var ama dışarıda gol atamama gibi bir sorunumuz da yok. Hoş, Eses de içeride boş geçmiyor. İyi bir maç olacağı, pek çok Süper Lig maçında daha kaliteli ve heyecanlı olacağı kesin gibi.

Tabii ki kazanan biz olalım istiyorum, hiç değilse yenilmeyeceğimize de yürekten inanıyorum.

bu arada yk55'in görüşünü de ciddiye almak lazım, zira Eses üç kritik maçını da kaybetti. ( Malatya, Antalya, Sakarya...) Kartal ile de içeride berabere kaldı. Biz de onlar için ciddi bir rakibiz.

SaMsUnSpOr 55

arkadaşlar eğer SAMSUNSPOR'umuz eskişehiri yenerse inşallah yeneriz ve bu takımı kimse tutamaz süper lige çıktımmı istanbul takımlarına çizik atmak için haydi SAMSUNLULAR SAMSUNSPORLULAR

SaMsUnSpOr 55

bu takım tuttulmaz artık ama teknik direktör bence değişmeli

ali ihsan

Hocada iyi,takımda çok iyi.devre arası bir kaç takviye bizi hedefe götürür.İnanmış bir takımımız var,geçen seneki ruhsuzları görünce bu takımın değeri daha iyi anlaşılıyor.At sahibine göre kişnermiş beyler,yönetimimizin duruşu ve takıma katkısı bence çok güzel.Sezgin Başkan ve ekibine güveniyorum.Bu birliktelik bizi başarıya götürür.

Eskişehir maçı zor geçecek ama YENİLMEYİZ orada en az 1 puanla geliriz.

celebi

Alıntı yapılan: "samsunlu5516"bu takım tuttulmaz artık ama teknik direktör bence değişmeli

kardeş bence şu anda taşlar yerine oturuyor 2.devreye başlarken kaleye orta sahaya takviye yapıldığı takdirde süper lig yolu gözükür nasipse

34 SS 1965

eskısehır gercekden bızım onemlı rakıplerımızden ama ben en az ordan bır puan cıkaracagımızın kanaatındeyım samsundan buyuk bır ıhtımalle org. olur baskan trıbune gelerek soz verdı bursadan da gıden olur ıstanbuldan da gıdecek olacaklar fakat unıv.lerın sınavları basladıgı ıcın ıstanbuldan fazla katılım olmayabılır gercekden de super bır mac beklıyor her ıkı takımın da super taraftar desdetegı var sahada futbol cekısmelı olur samsun trıbune saglam olursa skor taraftara baglı olur dıye dusunuyorum

ozkan17

bence canerın formu cok onemlı golle bulusmasıda cok guzel oldu bu hafta yalnız sızde dıkkat ettınızmı bılmem ama takımımız onde basmayı ogrenmıs..alan daraltarak rakıbe defans arkasına top atılmasını engelledık cogu pozısyonda..defansımızda bı cızgı war kenanın onderlıgınde defansımız cok guzel yonetılıyo ınsallah bu formumuz cıddıyetımız devam eder kralında ımzasıyla eskıshırden en kötu bır puan harıka olur ki ben kartalı her halikarda yencegımızde adım gibi emınım..

Tribün_ali

Çok zor bir mac olacak inşallah kazanan biz oluruz ama tahmin edemiyorum inşallah yanılırım

yaman55