Teknik Direktör | Vladimir Petkovic

Başlatan engin55, 06 Haziran 2011, 22:37:52

« önceki - sonraki »

FaT1h

Sioux

boyu posu devrilesice  :kafa: :kafa: :kafa:
fb ile eşleşmiş takımı lazio.

ercan0655

gene Türkiye'ye gelecek Hürriyet gazetesinde bizimkilerin yorumları vardı okumadıysanız çok şey kaybetmezsiniz.

yirmiuc

Gecen sene yasadigimiz haksizliklari en iyi bilenlerden birisin. İcinde Fenerbahce , şike ve Samsunspor gecen bir cumle kurmani bekliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Sioux

Büyük(!) takımın küçük teknik direktörü Petkoviç.  8)

seyf55

feticalik

Bugün arkadaşımın fazla kombinesiyle maçtaydım. sesimi duyuramasam da sırf şu petkoviçe adam akıllı küfür etmek için gittim.. bir rahatladım ki..

binikalamadım

Lazio Başkanı Fenerbahçe'nin şike yaptığını ima etti...

F.bahçe'ye elenen Lazio'nun antrenörü Vladimir Petkoviç'in sözleşmesi uzatılırken maaşına da zam yapıldı.
Daha önce Türkiye'de Samsunspor'u çalıştıran Petkoviç için konuşan Lazio Başkanı Claudio Lotito "Bizi başka güçler eledi Fenerbahçe değil" yorumu ile 2014 Haziran'da sona erecek antrenörlerinin sözleşmesini iki yıl daha uzattıklarını açıkladı.   

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/23039824.asp?mnID=23039824

seyf55

Sadece Samsunspor

AlıntıKupayı aldı, Türkiye'ye teşekkür etti!
İtalya Birinci Futbol Ligi takımlarından Lazio'da Boşnak asıllı İsviçreli teknik direktör Vladimir Petkovic, Türkiye'nin kendisine çok şey kattığını belirterek, teşekkür etti.
Lazio'yu çalıştırdığı ilk senesinde İtalya Kupası'nı kazandıran 49 yaşındaki Petkovic, İtalyan spor yazarları derneği ödülüne layık görüldüğü törende, soruları yanıtladı.

2011-2012 sezonunun başında Samsunspor ile anlaşan ancak daha sonra sezon ortasında kırmızı-beyazlı takımla kötü gidişat nedeniyle vedalaşmak zorunda kalan, bugün ise İtalya'da ilk yılında üç büyük kupadan birini kazanma başarısı gösteren Vladimir Petkovic, elde ettiği başarısını, "Türkiye'de çok şey öğrendim. Orası bana çok şey kattı. Türkiye'ye ve Samsun'a teşekkür ederim. Orada da teknik heyetle gayet iyi iş çıkardık. Her kesim tarafından takdir ediliyordu ama hikayeler farklı gelişti. Farklı gelişen hikayenin bu kısmında, Lazio tarafında iyi bir başarı sağladık gerçekten takımımı tebrik ediyorum" şeklinde değerlendirdi.

Türk taraftarların son derece heyecanlı ve etkileyici olduğuna değinen başarılı teknik adam Petkoviç, "Geçen sezon 40 bin kadın ve çocuğun önünde oynadığım maçı da hatırlıyorum da gerçekten çok özeldi" dedi.

Vladimir Petkovic, İtalya'da dil konusunda şanslı olduğunu ancak aynı şeyin Türkiye için geçerli olmadığını belirterek, "İtalya'da bir şansım vardı, dilini biliyorum. Türkiye'de bir şanssızlığım vardı dilini bilmiyordum. Tercümanlarım vardı. Bu da kolay olmuyordu. 7-8 ayda 2-3 kez tercümanımız değişti. Tabii bu durum taraftarla yakınlaşmamızı zor hale getiriyordu, ondan daha öte iletişimde sıkıntı yaratıyordu" şeklinde konuştu.

Yeni sezonda Lazio'da kalıp kalmayacağıyla ilgili de mavi-beyazlıların teknik patronu, takım için bir sürü olanak olduğunu ancak bu projelerin sağlıklı olması gerektiğinin altını çizdi.

http://www.ajansspor.com/futbol/italya/h/20130528/kupayi_aldi_turkiyeye_tesekkur_etti.html

seyf55

MeL_55

öyle böyle adam reklamimizi yapiyor her zaman

AlıntıBir dönem Samsunspor'u da çalıştıran Boşnak çalıştırıcı, tekrar Türkiye'ye ve Karadeniz'e döneceği için mutlu. Türkiye Ligi'ni takip ettiğini belirten Petkovic, "Türk Ligi oldukça iyi ve futbol için yaşayan çok sayıda taraftar var. Türkiye'de bir takımı çalıştırmak ve bir takımda oynamak her zaman bir zevk" diye konuştu.

mehmet yılmaz

Yeri gelmişken, şu adama Boşnak denmesinden nefret ediyorum.
Boşnak, Bosnalı müslümanlara denir. Petkoviç Bosna doğumlu ama Sırp ya da Hırvat. Dolayısıyla Sırp teknik direktör demek işin doğrusudur.

Sol Açık

Aslında Yugoslavya'nın her tarafında her ulustan insan yaşaması ve sonrasındaki bölünmeden dolayı mesele karışıyor.

Petkovic için "Hırvat asıllı Boşnak" veya "Hırvat asıllı Bosna-Hersekli" demek tam doğrusu olur. Ama bence "Bosna-Hersekli" (yada Boşnak) demek de yanlış olmaz. Sonuçta din yada ırkından bağımsız olarak, Bosna doğumlu ve Bosna-Hersek vatandaşı.

Türkiye'de de bu tür birçok örnek var. Ne bileyim Türk vatandaşı olan birileri için yurtdışında "Ermeni/Rum/Kürt teknik direktörü, İstanbul doğumlu Ermeni/Rum/Kürt futbolcu" dense hoş karşılamayız herhalde. Örneğin Lefter için tek bir köken kullanılması gerekse, herhalde Rum futbolcu denemez. Ya Türk/Türkiyeli futbolcu, yada Rum kökenli Türk/Türkiyeli futbolcu denmeli...

cakir55

Ya bizde yada sende sorun var başkan

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi